Τα ανέκδοτα της μέρας

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 11 Οκτ 2007 11:51

Sheena έγραψε: Είπε πάει να φορέσει το τζιν του και όχι ότι πίνανε τζιν (ποτό)! :wink:
..αα χαμ :oops:

το εξέλαβα ως σχήμανε λόγο από πλευράς λύκου, δια να κάμει break από τις αλκοολικές ορέξεις τις Κοκκινοσκουφίτσας :lol: :P ..αλλά αφού δε, δεν πρόκειται δια τζίν, αλλά ενδυμασία τζίν, να με συγχωρήται Παναγιώτα με το μπαρδόν δε πάραυτα δια αυτό ταύτο το mis-match της information :oops:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 11 Οκτ 2007 11:57

ALKIVIADES έγραψε:
Sheena έγραψε: Είπε πάει να φορέσει το τζιν του και όχι ότι πίνανε τζιν (ποτό)! :wink:
..αα χαμ :oops:

το εξέλαβα ως σχήμανε λόγο από πλευράς λύκου, δια να κάμει break από τις αλκοολικές ορέξεις τις Κοκκινοσκουφίτσας :lol: :P ..αλλά αφού δε, δεν πρόκειται δια τζίν, αλλά ενδυμασία τζίν, να με συγχωρήται Παναγιώτα με το μπαρδόν δε πάραυτα δια αυτό ταύτο το mis-match της information :oops:
Ξεκίνα να μιλάς κανονικά ελληνικά, αντί να βάζεις τα μισά σε καθαρεύουσα και τα άλλα μισά αγγλικά. Άντε! Που λέει και ο φίλος geostuff!
Εικόνα

id12856 Οι άγγελοι πάνε κοντά με τους αγγέλους...

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 11 Οκτ 2007 12:06

:o ..eleoc
..τι επιθετικό ύφος είναι αυτόνε ;
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από skeftomilos » 11 Οκτ 2007 20:36

Μια γρήγορη αναζήτηση στα βάθη του χρόνου (23 Απρ 2005) αποκαλύπτει ότι ο Αλκιβιάδης στα πρώτα του μηνύματα υπήρξε ευχάριστα καταληπτός. Ωστόσο ο σπόρος της εκφραστικού πλουραλισμού που τον κατέλαβε αργότερα ήταν ήδη εμφανής. :-D

- Πως μπορώ να κάνω μια εικόνα να φάινετε πως ειναι στο νερό??
ALKIVIADES έγραψε:Γειά σας,
Θα ήθελα να ρωτήσω, πώς μπορώ να φτιάχω ένα εφφέ νερού ? με αυτό ενοώ το εξής : Φαναστείτε μια εικόνα και πάνω της να "παίζουν" ομοκεντροι κύκλοι, τέτοιοι κύκλοι όπως όταν ρίχουνε μια πέτρα στο νερό.
Θα ήθελα τις ιδέες σας και κάποιον να μου δείξε πως θα το κάνω!!
Περιμένω με αγωνία !!
Ευχαριστώ :D :o :wink:
ALKIVIADES έγραψε:Ευχατιστώ πολύ φίλε μου,
αλλά θα ήθελα να μου δείξετε και άλλους τρόπους και παραδείγμα και ό,τι ιδέα έχεται επι του θέματος!!
ALKIVIADES έγραψε:Θα ήθελα κάτι πιο απλό το παράδειγμα που μου ανέφερες παραπάνω είναι αρκετά πολύπλοκο! δεν έχω τόση πείρα στο Flash ακόμα!
Μπορεί κάποιος σε βήματα να μου το εξηγήσει?
Η να αναφέρει ένα πιο απλό παράδειγμα που να κάνει το ίδιο ..???
Περιμένω τις απαντήσεις,ιδέες και αναφορές σας!
Ευχαριστώ :hammer: :roll: :o :( :wink: :D
ALKIVIADES έγραψε:Ευχαριστώ πολύ αυτα τα λίκς μου είναι πιο χρήσημα γιατί είναι πιο απλά και συγχρόνως μαθαίνω!
Τώρα αυτό που θα ήθελα πολύ μα πάρα πολύ είναι ένα Tutorial επί του θέματος στα ελληνικά!!!
Το όνειρο μου, παρακαλώ καποιος διαθέσιμος ή κατι που να υπαρχει στα ελληνικά είδη?
Παρακαλώ πληροφορίστε με σχετικά...(!) :wink: :wink: :hammer:
:D :o
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 12 Οκτ 2007 10:55

skeftomilos, καλή η προσπάθειά σου να δείξεις πως ο Αλκιβιάδης κάποτε προσπαθούσε να μιλήσει την απλή ελληνική, ωστόσο τα πολλά του posts αποδεικνύουν το αντίθετο.

@Αλκιβιάδη: Το ύφος μου δεν είναι επιθετικό, αλλά παρατηρητικό έως αγανάκτησης.... Σαν να σου λέω "τελείωνε" 'ενα πράγμα....!
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από deninho » 12 Οκτ 2007 12:10

Sheena28 έγραψε:@Αλκιβιάδη: Το ύφος μου δεν είναι επιθετικό, αλλά παρατηρητικό έως αγανάκτησης.... Σαν να σου λέω "τελείωνε" 'ενα πράγμα....!
Άλκη, θα σου συνιστούσα να τελειώνεις, γτ αν δε θυμάσαι, η Παναγιώτα ξέρει καράτε :P :P

PS Πλάκα κάνω Παναγιώτα, ξέρω ότι δεν χρησιμοποιείς έτσι τις γνώσεις σου στο άθλημα

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 12 Οκτ 2007 12:42

deninho έγραψε:PS Πλάκα κάνω Παναγιώτα, ξέρω ότι δεν χρησιμοποιείς έτσι τις γνώσεις σου στο άθλημα
Το ξέρω και ευχαριστώ που καταλαβαίνεις ορισμένα πράγματα. :) Ωστόσο θα υπεραμυνθώ του δικαιώματός μου να υπερασπίζομαι και να προστατεύω τον εαυτό μου από τους άλλους.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από PanosIlio » 12 Οκτ 2007 12:48

Ρε σεις γράφετε με κανονικό μέγεθος αυτά που θέλετε να πείτε, είναι κάπως σπαστικό να κάνω συνέχεια quote για να τα δω :lol: :lol:
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
Sheena
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Sheena » 12 Οκτ 2007 13:03

PanosIlio έγραψε:Ρε σεις γράφετε με κανονικό μέγεθος αυτά που θέλετε να πείτε, είναι κάπως σπαστικό να κάνω συνέχεια quote για να τα δω :lol: :lol:
Έχεις δίκιο, αλλά έπρεπε να περάσουν με τα ψιλά γράμματα. Ξέρεις αυτά που έχουν πιο πολύ σημασία γράφονται με ψιλά γράμματα, όπως στους όρους χρήσης/συμβόλαια. :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από deninho » 12 Οκτ 2007 13:25

Συμβουλη προς τους υπερηλικες του φορουμ :P : Περα απο τα quotes μπορειτε να κανετε copy paste το κειμενο στο notepad.

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 12 Οκτ 2007 13:25

λοιπόνε,

το "πλουραλισμός" μάρεσε.. τα πεπραγμένα είναι δεδομένα δια τον καθένανε στο fs, γιγνώσκω τα πεδία εξάλλου όπως ώς άνθρωπας όλοι μας κρύβομαι ένα Κόν+νορα μέσα μας ..:oops:

εμένανε πάντως δε μου μοιάζει σεβασμός ο λόγος τούτος ο βουβός..

ό
λα άρχισαν με το ανέκδοτο της Ria's , εδώσα μια απάντηση (δείτε before) ..και εξέλαβα ό,τι εξέλαβα από τη Sheena, δεν ενόχλησα κάνενα και δεν έβρισα soft ή hard κανένανε .

* ..αυτά και θεωρώ το θέμαν λήξαν !
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ksarm

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ksarm » 12 Οκτ 2007 13:46

deninho έγραψε:Συμβουλη προς τους υπερηλικες του φορουμ :P : Περα απο τα quotes μπορειτε να κανετε copy paste το κειμενο στο notepad.
εγώ στον όπερα πατάω το + από το numpad ! :) ( αν και όχι υπερήλικας)

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από NAT » 12 Οκτ 2007 18:37

Αρχάριε Πάνο, πάτα το alt κ πήγαινε προς τα κάτω με το ποντίκι, σταματώντας στο μέγεθος που σε βολεύει. :lol:
.

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από PanosIlio » 12 Οκτ 2007 18:42

Νέα Ναταλία, μικρή και χαζούλα ενίοτε, με ctrl + τη ροδέλα γίνεται απλά με το quote μου είναι πιο γρήγορα :wink:

Και Διονύση, ασταδιάλα ρε, που είναι και επίκαιρο χαχαχαχαχαχαχαχαχαχ, θα με πεις και υπερήλικα :lol: :lol: :lol: :lol:
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cordis » 15 Οκτ 2007 12:06

01. Γυρίζεις σπίτι κατάκοπος και σου λένε: - Ήρθες; (Όχι έρχομαι σε 10
λεπτά!)

02. Σε παίρνουν τηλέφωνο στο σταθερό: - Έλα ρε σπίτι είσαι; ( Όχι, είμαι στο χωράφι κι έχω κάνει εκτροπή!)

03. Σε καφετέρια: - Ένα frappe γλυκό, χωρίς.
- Χωρίς γάλα;
(Όχι, χωρίς καλαμάκι!)

04. Συναντιέσαι με ένα φίλο: - Έλα ρε που είσαι; (Στην απέναντι γωνία!)

05. Ανάβεις στο θερμοσίφωνο: - Θα κάνεις μπάνιο; (Όχι το άναψα για να καίει
ρεύμα!)

06. Ντύνεσαι και ετοιμάζεσαι να φύγεις, οπότε ακούς: - θα βγεις; ( Όχι, προβάρω ρούχα!)

07. Τρως το φαΐ, ζητάς δεύτερο πιάτο και σου λένε: - Σ' άρεσε; (Όχι, αλλά μη σε προσβάλω!)

08. Λες στον άλλο ότι βρήκες κοπέλα και σου λέει: - Καλή είναι; (Όχι αλλά μια ψυχή που είναι να βγει...)

09. Έρχεται ο υδραυλικός σπίτι και ο ιδιοκτήτης τον ρωτάει: - Ήρθατε για τη βρύση; (Όχι! Ν' αλλάξω μια λάμπα & να κρεμάσεω και τις κουρτίνες!)

10. Δώδεκα τη νύχτα, βάζεις πιτζάμες, λες καληνύχτα και πας στο δωμάτιό σου οπότε σε ρωτάνε:
- Πας για ύπνο;
(Όχι πάω να ρίξω μπετά σε μια οικοδομή!)

11. Κάθεσαι σε καφετέρια και περνάει γνωστός: - Α, εδώ κάτσατε; ( Όχι, ολογράμματα είμαστε)

12. Πας στο βενζινάδικο, κατεβαίνεις από το αμάξι και ανοίγεις το πορτάκι της βενζίνης:
- Βενζίνη θέλεις;
(Όχι, να του βάλω πορτοκαλάδα).

13. Καλείς κλειδαρά, έρχεται μετά από 40 λεπτά και σε βρίσκει από έξω: - Κλειδώθηκες από έξω; ( Όχι, απλά βρίσκω εναλλακτικούς τρόπους να ανοίγω πόρτες).
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες