Τα ανέκδοτα της μέρας

Ας χαλαρώσουμε και λίγο... Aς κουτσομπολέψουμε μια σταλιά, ας πούμε και κανένα ανέκδοτο!

Συντονιστές: theiapythia, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 14 Μαρ 2005 07:05

Ένας Ουκρανός εφευρέτης βρήκε έναν εντελώς πρωτότυπο τρόπο για να επενδύσει …μουσικά τη σεξουαλική πράξη. Ξεχάστε τα hi fi ηχοσύνολα, το ρόλο του dj αναλαμβάνει το πλέον διαδεδομένο μέσο αντισύλληψης: το προφυλακτικό. Την είδηση δημοσιεύει η βρετανική εφημερίδα "The Sun" αναφέροντας ως εμπνευστή της ιδέας τον δρ. Grigoriy Chausovskiy. Ο εν λόγω κύριος λέει πως δημιούργησε ένα ασφαλές προφυλακτικό που παίζει γνωστές μελωδίες, οι οποίες δυναμώνουν ακολουθώντας το ρυθμό και την ένταση της πράξης. Και οι εκπλήξεις δεν σταματούν εδώ διότι διαθέτει και playlist, ώστε τα τραγούδια να εναλλάσσονται ανάλογα με τη στάση που θα προτιμήσουν οι εραστές.

Πως γίνεται όλο αυτό; Το μυστικό βρίσκεται σε μια σειρά μικροσκοπικών αισθητήρων πάνω στο προφυλακτικό, που συνδέονται με μια μικρή ηλεκτρονική συσκευή η οποία παράγει τον ήχο. "Δεν υπάρχει κανένας κίνδυνος για ηλεκτροπληξία" διαβεβαιώνει ο κ. Chausovskiy. Σίγουρα όμως ελλοχεύει ο κίνδυνος να μη μπορεί να ολοκληρωθεί η ευτυχής συνεύρεση ...από τα γέλια.

Ο κ. Chausovskiy πάντως δεν ανησυχεί. Όπως εξομολογήθηκε στην εφημερίδα έχει ήδη έρθει σε επαφή με κάποιον μεγάλο κατασκευαστή και ετοιμάζεται για εξαγωγές στη Βρετανία. Το μελωδικό προφυλακτικό, που θα διατηρεί στο ακέραιο τις αντισυλληπτικές του δυνατότητες, εκτιμάται ότι θα είναι περίπου 20% ακριβότερο από τα συμβατικά. Ο Ουκρανός δημιουργός του όμως πιστεύει ότι δε θα είναι λίγοι εκείνοι που θα είναι πρόθυμοι να δώσουν κάτι παραπάνω για λίγη έξτρα συγκίνηση...
Εικόνα

emphasy
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από emphasy » 14 Μαρ 2005 10:13

sNk][Anaconda, ore3h exeis esy pedi mou :D

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από geraki » 14 Μαρ 2005 10:18

Δεν κουράστηκες να αντιγράφεις γελοίες ειδήσεις από άλλα sites? :roll:
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

emphasy
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από emphasy » 14 Μαρ 2005 10:21

Simfonw :) (arxisa na variemai na diavazw to xalara kai analafra)

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 14 Μαρ 2005 16:23

ok spasimo @@ stop apo simera oti eidame eidame .

Den thelw na ferw se dyskoli thesi ton Cordis
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από mrpc » 15 Μαρ 2005 11:48

Καλό θα είναι πάντος να γράψεις κάπου την πηγή των αναδημοσιεύσεών σου.

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από ledraweb » 15 Μαρ 2005 17:52

Ρε παιδιά, μην τον πληγώνετε... κρίμα είναι...
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 15 Μαρ 2005 18:37

Ela twra ...... :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από Specom » 20 Μαρ 2005 12:46

Ένα ζευγάρι αποφάσισε να κάνουν διακοπές ξεχωριστά, αλλού ο άνδρας και αλλού η γυναίκα. Ορκιστήκανε ότι θα ήταν πιστός ο ένας στον άλλον. Τελειώνουν οι διακοπές και γυρίζουν. Λέει ο άνδρας στην γυναίκα:
- "Αχ! μωρό μου, τι να σου που, βρήκα εκεί που ήμουν μια κοπέλα, γλύκα, και με γούσταρε πολύ, με κάλεσε στο δωμάτιο της, για μια στιγμή έχασα τα μυαλά μου, ξεντυθήκαμε, ξάπλωσε αυτή, μόλις έπεσα πάνω της σε σκέφτηκα εσένα και σηκώθηκα, ντύθηκα και έφυγα. Εσύ πως τα πέρασες;"
- "Τι να σου πω", λέει η γυναίκα, "τα ίδια περίπου κι εγώ με την διαφορά ότι όταν σε σκέφτηκα εσένα και ήθελα να σηκωθώ, ήμουνα από κάτω και δεν μπορούσα να σηκωθώ

:kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από hik-hok » 25 Μαρ 2005 18:02

-- Τι δουλειά κάνετε;

-- Μέικ απ άρτιστ

-- Και πώς το λέμε αυτό ελληνικά;

-- Μακιγιέρ
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cosco
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cosco » 27 Μαρ 2005 17:32

Ήτανε η κοκκινοσκουφίτσα στο δάσος και πήγαινε στη γιαγιά της ... Στο δρόμο όμως βλέπει ένα λοφάκι γεμάτο απαρούνες και σκέφτεται "Πόσο πολύ αρέσουν της γιαγιάς μου οι παπαρούνες...". Κόβει όλο το λόφο και ξεδιαλέγει τις καλύτερες... Πιο πέρα βλέπει κάτι τριαντάφυλλα..... "Αχ,πιο πολύ αρέσουν της γιαγιάς μου τα τριαντάφυλλα παρά οι παπαρούνες...". Πετάει τις παπαρούνες, κόβει όλο το λόφο τα τριαντάφυλλα και διαλέγει τα καλύτερα... Ακόμα πιο πέρα βλέπει ένα λόφο με μαργαρίτες και.. "Γαμώτο...Μαργαρίτες....Αυτές αρέσουν περισσότερο στη γιαγιά μου ...". Πετάει βαριεστημένα τα τριαντάφυλλα ξηλώνει όλο το λόφο και (ως συνήθως) διαλέγει τις καλύτερες... Λίγο απομακρύνθηκε και είδε μια βερικοκιά... "Αχ πόσο πολύ τα τρώει η γιαγιά μου τα βερίκοκα...Αλλά δεν μπορώ να σηκώνω μαζί και τα λουλούδια και τα βερίκοκα...". Πετάει τα λουλούδια,κόβει όλα τα βερίκοκα διαλέγει τα καλύτερα και φεύγει... κ.ο...κ. κ...ο.κ. κ.ο...κ. κ...ο.κ. κ.ο....κ . κ...ο.κ . κ.ο...κ. κ...ο.κ. κ.ο.κ. κ.ο.κ. Ώσπου ..μια στιγμή εμφανίζεται ο λύκος (επιτέλους!).. "Λοιπόν κοκκινοσκουφίτσα άκου πως έχουν τα πράγματα... 'Η θα σε γ...ω ή θα σε φάω.... Διάλεξε.." Και σκέφτεται η κοπελιά... """αν με φάει δεν θα πάω στις γιαγιάς μου και δεν θα τις δώσω τα πράγματα.." "Γ...ε με !" αναφώνησε η κοκκινοσκουφίτσα... Και όπως κι έγινε..Τελείωσε ο λύκος ,πάει να φορέσει το τζιν του αλλά η κοκκινοσκουφίτσα ήθελε κι άλλο.. Τελειώνει και η δεύτερη .... "Κι άλλο" "Κι άλλο" "Κι άλλο" αλλά ο λύκος ήτανε γέρος και δεν μπορούσε πολύ και πέθανε..........
Ποίο είναι το ηθικό δίδαγμα αυτού του "διηγήματος"...??? Η π...άνα η γυναίκα καταστρέφει και τη χλωρίδα και την πανίδα.....

---------------------------------------------------------------

Α' ΜΕΡΟΣ
Γύρω από το κρεβάτι του πόνου είναι συγκεντρωμένη όλη η οικογένεια του. Το κλίμα είναι βαρύ και πένθιμο. Ένα μόνο μικρό καντηλάκι, δίπλα στον άρρωστο, φωτίζει αμυδρά το στενό δωμάτιο. Ο πατέρας, με κλειστά τα μάτια και πολύ κόπο, ψιθυρίζει: Πατέρας: Γυναίκα μου Σάρα είσαι εδώ? Σάρα (κλαίγοντας): Ναι, άντρα μου.
Πατέρας: Γιε μου Ιακώβ είσαι εδώ?
Ιακώβ (φανερά συγκινημένος): Ναι, πατέρα.
Πατέρας: Μικρή μου θυγατέρα Ιουδίθ, είσαι εδώ? Ιουδίθ: (απαρηγόρητη): Ναι, πατέρα, είμαι κοντά σου.
Πατέρας: Και εσύ στερνοπούλι μου Ααρών, είσαι εδώ?
Ααρών (με αναφιλητά): Ναι, πατέρα.
Πατέρας: ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΔΙΑΟΛΕ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ?

Β' ΜΕΡΟΣ
Η οικογένεια συνειδητοποιεί αμέσως την εγκληματική αμέλεια και όλοι αποχωρούν σιγά - σιγά από το δωμάτιο. Τελευταίος φεύγει ο μικρός Ααρών που, κλείνοντας την πόρτα του δωματίου, λέει:
Ααρών: Και πού' σαι πατέρα. Όταν αφήνεις την τελευταία σου πνοή, άφησε την προς το καντήλι, για να σβήσει. Είναι κρίμα να καίει άδικα ...

Γ' ΜΕΡΟΣ
Την άλλη μέρα του θανάτου του πατέρα, ο Ιακώβ πηγαίνει στην τοπική εφημερίδα για να βάλει την αναγγελία του θανάτου.
Ιακώβ: Παρακαλώ, ποια είναι η μικρότερη χρέωση για μία αναγγελία θανάτου?
Υπάλληλος: 2 δολάρια, κύριε.
Ιακώβ: ΟΚ, γράψε λοιπόν "Αβραάμ Κοέν πέθανε". Υπάλληλος: Μα, κύριε, πρέπει να έχετε υπόψη σας πως με τα 2 δολάρια μπορείτε να γράψετε μέχρι 10 λέξεις.
Ο Ιακώβ σκέφτεται μερικά δευτερόλεπτα και λέει στον υπάλληλο:
Ιακώβ: Ωραία, τότε γράψε "Αβραάμ Κοέν πέθανε. Πωλείται DATSUN σε τιμή ευκαιρίας, ευκολίες δεκτές

---------------------------------------------------------------------------

Έρχεται ο Ερντογάν ταξίδι στην Ελλάδα, μαζί με τη γυναίκα του...
Βρίσκονται λοιπόν με τον Καραμανλή και τη Νατάσσα και βγαίνουν έξω για φαγητό...
Η Νατάσσα, κομψή και λεπτεπίλεπτη, κάνει την Τουρκάλα να αισθάνεται αμήχανα και να θέλει να `το παίξει`...
Οπότε λέει στην Νατάσσα:
- "Ο άντρας μου, μου πήρε δώρο μια BMW με δύο πόρτες.... Εσένα;;"
- "Εμένα", λέει η Νατάσσα, "μου πήρε μια LOUI VUITON..."
- "Nαι;;;", λέει η άσχετη Τουρκάλα... "με πόσες πόρτες;;;;"
Η Νατάσσα διακριτική, δεν απάντησε... Μπαίνουν οι Ερντογάν στο αμάξι,και αρχίζει το βρισίδι....
- "Μωρή ηλίθια! Βόδι, άσχετη, ρεζίλι με έκανες! Δεν ξέρεις πως ο Vuiton είναι σχεδιαστής μόδας;; Πήγες και ρώτησες τη γυναίκα με πόσες πόρτες είναι η τσάντα που της πήρε ο άντρας της;; Μα πόσο μπάζο μπορεί να είσαι;; Τσακίσου μωρή φύγε από μπροστά μου... Αστοιχείωτη!!!
Και τώρα που θα ετοιμαστείς για το βράδυ, βάλε και το μαγιό σου, γιατί είπαν αυτοί πως θα μας πάνε στην.... Λίμνη των κύκνων!!!!"
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings

Άβαταρ μέλους
cosco
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cosco » 27 Μαρ 2005 18:46

Ένας άντρας, έκανε τη συνηθισμένη του βόλτα περπατώντας στους δρόμους της Αθήνας λέγοντας την προσευχή του. Ξαφνικά λέει δυνατά: "Θεέ μου σε παρακαλώ, άσε με να σου κάνω μια ευχή!" Τότε μονομιάς, οι ουρανοί σκοτεινιάζουν, σύννεφα απλώνονται από πάνω του και η φωνή του Θεού από το υπερπέραν ακούγεται να λέει: "Επειδή ανέκαθεν προσπαθούσες και ήσουν πιστός σε Εμένα με κάθε τρόπο, θα σου δώσω την ευκαιρία να κάνεις την ευχή σου." Κι ο τύπος λέει: Θέλω να φτιάξεις μια γέφυρα μέχρι την Αντίπαρο, έτσι ώστε να πηγαίνω με το αμάξι μου όποια ώρα θελήσω. Ο Κύριος του απαντάει: "Το αίτημα σου είναι καθαρά τεχνοκρατικό. Φαντάσου τις δαπάνες ενός τέτοιου εγχειρήματος. Τα χιλιάδες στηρίγματα που θα χρειάζονταν και θα έφταναν τα βάθη του Αιγαίου! Το τσιμέντο και το ατσάλι που θα χρειαζόταν! Μπορώ να το κάνω, αλλά μου είναι δύσκολο να εκπληρώσω την επιθυμία σου για ένα ζήτημα τόσο πεζό. Μπορείς να σκεφτείς κάτι άλλο; μια ευχή που θα με τιμούσε και θα με δόξαζε. Ο άντρας σκεφτόταν για πολύ, πολύ ώρα. Τελικά λέει: "Θεέ μου, εύχομαι να μπορούσα να καταλάβω τις γυναίκες. Θέλω να ξέρω πώς νοιώθουν μέσα τους, τι έχουν στο μυαλό τους όταν δεν μιλούν, γιατί κλαίνε, τι εννοούν όταν λένε 'όχι' και πώς μπορώ να κάνω μια γυναίκα αληθινά ευτυχισμένη" Μετά από λίγα λεπτά ο Θεός του λέει: "Θέλεις δύο λωρίδες ή τέσσερις σ εκείνη τη γέφυρα;"
:kaloe:
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 27 Μαρ 2005 19:52

nice :yea:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από cordis » 31 Μαρ 2005 20:37

Αίτηση απαλλαγής από το στρατό.

Κύριε υπουργέ Αμυνας, επιτρέψτε μου να σας εκθέσω το πρόβλημά μου και να σας ζητήσω να τακτοποιήσετε το θέμα μου.

Περιμένω να μου "έρθει το χαρτί" για να παρουσιαστώ στο στρατό. Είμαι 24 χρονών και έχω παντρευτεί μια χήρα 44 χρονών, η οποία έχει μια κόρη 25 χρονών, την οποία παντρεύτηκε ο πατέρας μου. Επομένως ο πατέρας μου, αφού παντρεύτηκε την κόρη μου, είναι γαμπρός μου. Επιπλέον η κόρη μου, αφού είναι σύζυγος του πατέρα μου, έγινε και μητριά μου.

Η γυναίκα μου κι εγώ αποκτήσαμε τον περασμένο Ιανουάριο ένα γιο. Κατά συνέπεια εκείνος, είναι αδερφός της συζύγου του πατέρα μου και κουνιάδος του πατέρα μου. Είναι όμως και θείος μου, αφού είναι αδερφός της μητριάς μου. Αρα ο γιος μου είναι θείος μου.

Η σύζυγος του πατέρα μου απέκτησε τα Χριστούγεννα ένα γιο, ο οποίος είναι ταυτόχρονα αδερφός μου, αφού είναι γιος του πατέρα μου, και εγγονός μου, αφού είναι γιος της κόρης της γυναίκας μου. Τότε εγώ είμαι αδερφός του εγγονού μου και, επειδή ο σύζυγος της μητέρας κάποιου είναι πατέρας του, αυτό έχει ως αποτέλεσμα εγώ να είμαι πατέρας της κόρης της
γυναίκας μου και αδερφός του γιου της. Επομένως είμαι ο παππούς μου.

Δεδομένου αυτού, σας παρακαλώ να με απαλλάξετε, αφού ο νόμος απαγορεύει πατέρας, γιος και εγγονός να υπηρετούν ταυτόχρονα στον στρατό.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

emphasy
Honorary Member

Τα ανέκδοτα της μέρας

Δημοσίευση από emphasy » 31 Μαρ 2005 20:52

Psiloberdema alla polu kalo :)

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Χαλαρά κι Ανάλαφρα”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης