Τι είναι αυτό που θα θέλατε να δείτε στο freestuff.gr;

Ερωτήσεις για προβλήματα και προτάσεις σχετικές με την σελίδα του freestuff.gr.
Παρακαλώ μη βάζετε εδώ γενικές ερωτήσεις που δεν αφορούν την σελίδα μας.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 21 Ιουν 2002 22:54

Τι είναι αυτό που θα θέλατε να προσθέσουμε στο freestuff.gr;

Ποίο είναι το παράπονό σας από το freestuff.gr;

Τι θα θέλατε να μην έχει το freestuff.gr;

Απαντήστε μας και βοηθήστε μας να κάνουμε την σελίδα μας πιο φιλική προς εσάς..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Dim

Δημοσίευση από Dim » 22 Ιουν 2002 00:14

Για να πω την αλήθεια μου αρέσει πολύ η σελίδα και δεν υπάρχει κάτι που να θέλω παραπάνω από αυτήν. Μόνο απογοητεύτηκα λίγο με τη νέα μορφή των συζητήσεων στην κεντρική σελίδα. Μου άρεσε καλύτερα όταν έλεγε από ποια ενότητα είναι, πόσοι έχουν απαντήσει κ.τ.λ. Αυτό βασικά θέλω πολύ να αλλάξει. Κατά τα άλλα μια χαρά. Keep going!!!! 8)

Άβαταρ μέλους
07

Δημοσίευση από 07 » 22 Ιουν 2002 01:57

tha symfoniso kai ego me ton Dim
ola einai poly kala....alla tora teleftea parathrhsa..oti prepei na boune kainouries yphresies ,xoris fysika na ksefebgoume apo to thema tou freestuff! den ksero ..alla kati leipei
akomh tha ithela na ekfraso ena megalo efxaristo ston John pou ekane afto to gam**to site giati os tora tha asxoloumoun me frames kai html!!
me boithise poly to freestuff na epektatho sto web!
thanks

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 22 Ιουν 2002 04:50

Tha symfoniso me ton Dim. Kai ego apogoiteftika pou vgikan ta stoixeia pou eixe dipla gia to poios egrapse to thema posoi apantisan k.tl. Oso gia to an kati tou lipei den nomizo. To mono pou isos na lipei na einai mia kapoia ananeosi sto layout (me ta idia xromata dil na minei san freestuff alla ligo pio monterno se kataskevi) alla kai afti den einai aparaititi. Apla afto einai mia protasi...

Άβαταρ μέλους
stavroula

Δημοσίευση από stavroula » 26 Ιουν 2002 12:55

Ακόμα το forum με τα δελτίια Τύπου εταιριών είναι λίγο άσχετο και κάτι προς διαφήμιση μου κάνει παρά για πληροφορία, πράγμα που μας κάνει να χάνουμε (τουλάχιστον εμένα ) την παρεϊστικη διάθεση. Ϊσως αν εβγαινε τελείως από τα Forum (Ούτως ή άλλως δεν απαντάει κανένας) και να έμπαινε κάπου ξεχωριστά...Λέω εγώ τώρα....

Αυτά για την ώρα :)

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Ιουν 2002 13:13

stavroula έγραψε:Ακόμα το forum με τα δελτίια Τύπου εταιριών είναι λίγο άσχετο και κάτι προς διαφήμιση μου κάνει παρά για πληροφορία, πράγμα που μας κάνει να χάνουμε (τουλάχιστον εμένα ) την παρεϊστικη διάθεση. Ϊσως αν εβγαινε τελείως από τα Forum (Ούτως ή άλλως δεν απαντάει κανένας) και να έμπαινε κάπου ξεχωριστά...Λέω εγώ τώρα....

Αυτά για την ώρα :)
χμμ.. δεν το είχα σκεφτεί έτσι.. πάντως δεν μπορώ να πω ότι δεν έχεις δίκιο..

Περιμένω κι άλλες γνώμες και απόψεις..
Μόνο 4-5 άτομα μπαίνουν σε αυτή την σελίδα! :roll:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
grjava
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grjava » 27 Ιουν 2002 01:58

Κάτι πολύ απλό chat! (αν και εγώ τις ώρες που βγαίνω λίγο δύσκολο να βρω κανένα να συζητήσω αλλά για τους άλλους λέω)

Άβαταρ μέλους
Dim

Δημοσίευση από Dim » 27 Ιουν 2002 02:06

Έχει chat μόνο που όσες φορές έχω μπεί δεν έχω βρεί κανένα μέσα. Ίσως αν διοργανώνονταν κάποια chat events, αλλά και πάλι είναι κάτι όχι και τόσο σπουδαίο. Το forum πάντως έχει χαλάσει και επιμένω πολύ σ' αυτό. Έχει χάσει τη λειτουργικότητά του. Με ενοχλέι εκτός από αυτό που προανέφερα και το γεγονός που όταν πατάω το link από μια νέα συζήτηση στην κεντρική σελίδα με βγάζει απ' ευθείας στην τελευταία απάντηση. Κι αν εγώ δεν έχω διαβάσει την ερώτηση, πρέπει να πηγαίνω κάθε φορά πάνω. Βέβαια αυτό είναι προσωπική άποψη και δεν ξέρω αν συμφωνούν κι οι άλλοι.

Άβαταρ μέλους
dimsis
Reporter

Δημοσίευση από dimsis » 28 Ιουν 2002 10:04

Προσωπικά πάντα με "μπέρδευε" ή ας πούμε θα προτιμούσα ένα διαφορετικό navigation στο site...
Ένα popup menu αριστερά ή από πάνω πιθανών να βόλευε καλύτερα στην επιλογή, την καλύτερη ταξινόμηση και εύρεση των ενοτήτων.
Δηλαδή φανταστείτε Μια γραμμή ενός μενού που έχει π.χ. ως πρώτη επιλογή:
ΔΩΡΕΑΝ, μόλις περνάει το ποντίκι από πάνω εμφανίζει τις υπο-επιλογές
πρόσβαση, e-mail, λεξικά-μεταφράσεις, e-cards από κάτω, δίπλα στο δωρεάν το ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ κ.ο.κ.
(Επειδή είναι πολλές επιλογές θα βόλευε περισσότερο μενού στην αριστερή στήλη γιατί horizontal δεν θα χορούσαν...)

Αυτήν την στιγμή μπαίνεις στο site και "τρομάζεις" από τον όγκο πληροφοριών που σου δίνει κάτι που λειτουργεί τις περισσότερες φορές αρνητικά σε οποιοδήποτε site που μπερδεύει και "διώχνει" ιδιαίτερα τους νέους χρήστες ...

Επίσης σκεφτείτε σοβαρά την προσθήκη 3ης στήλης από την στιγμή που έχετε τέτοιο όγκο δεδομένων και υπηρεσιών... (portal style)

Επειδή έχει πέραση στους "developers - designers και χρήστες του internet" ιδιαίτερα το forum και κάποιες άλλες υπηρεσίες του site πιθανών να ήταν καλύτερο να δίνατε περισσότερο βάρος σε αυτές τις επιλογές να τις ομαδοποιούσατε πιθανών σε μια νέα κεντρική επιλογή όπου θα οδηγούσε σε ένα internet community ή κάτι τέτοιο...
Δείτε π.χ. το forum του tip.gr και θα καταλάβεται τι μπορεί να γίνει...

Εντελώς προσωπικά και υποκειμενικά είμαι υπέρ ενός redesign του site από το μηδέν....

Για το chat που ζητάνε τα παιδιά Γιάννη κοίταξε το παρακάτω... (copy - paste it into an empty html...) από όσο ξέρω είναι free και τρέχει σε servers του irc... καλού κακού κάνε και μια ερώτηση στα παιδιά στο irc.gr πάντως για σιγουριά...

<table border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" align="center" width="350" bgcolor="#FFFFFF">
<tr>
<td bordercolor="#FFFFFF">
<div align="center"> <font color="#000000">
<!-- <applet codebase="http://java.irc.gr/grnet/apirc" code="apirc.class" width="340" height="170" align="center"> -->
<applet codebase="http://nini.irc.gr/apirc" code="apirc.class" width="340" height="170" align="center">
<param name="defaultnickname" value="Nickname">
<param name="server1" value="nini.irc.gr">
<param name="server2" value="java.irc.gr">
<param name="defaultserver" value="nini.irc.gr">
<param name="port1" value="6667">
<param name="port2" value="7000">
<param name="defaultport" value="6667">
<param name="channel1" value="#alexpoli">
<param name="channel2" value="#hellas">
<param name="defaultchannel" value="#alexpoli">
</applet></font></div>
</td>
</tr>
<table>

Αυτά προς το παρών από μένα, καλό καλοκαίρι!

Άβαταρ μέλους
kouvatzis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kouvatzis » 29 Ιουν 2002 13:37

Λοιπον και"γω πιστευω οτι ειναι καλυτερα να επαναφερεις τα στοιχεια διπλα στα topics στην κεντρικη σελιδα.Κατι που με ενοχλη αφανταστα αλλα δεν νομιζω να γινεται τιποτα ειναι οτι αρκετοι χρησιμοποιουν το forum σαν φερεφωνο υπηρεσιων και σαν μεσω διαφημισης και το χειροτερο ειναι οτι μερικοι πιστευουν οτι τρωμε γρασιδι,
Καλο καλοκαιρι και απο εμενα και προσεχτε στους δρομους.

TempusFugit
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από TempusFugit » 30 Ιουν 2002 01:37

Συμφωνώ και εγώ με την επαναφορά των στοιχείων δίπλα στα topics. Πέρα από αυτή την λεπτομέρεια όμως, εκείνο που θα ήθελα περισσότερο είναι να μετατραπεί το freestuff σε ένα vortal εκμάθησης δημιουργίας δικτυακών τόπων. Τα άρθρα πχ στο περιοδικό είναι φοβερά και θα μπορούσαν να επεκταθούν και σε άλλους τομείς...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 03 Ιούλ 2002 23:30

Σας ευχαριστώ όλους για τις χρήσιμες παρατηρήσεις σας...
Αρχίζω σιγά - σιγά τον επανασχεδιασμό του freestuff.gr, ώστε να γίνει πιο φιλικό και πιο εύχρηστο σε όλους τους επισκέπτες του.

Όποιος θέλει να προτείνει και κάτι άλλο είναι ευπρόσδεκτος.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 04 Ιούλ 2002 16:39

John an thes mporo na se voithiso me to layout. Ksero arketa kali html...

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 04 Ιούλ 2002 20:40

σε ευχαριστώ φίλε μου.. μόλις κάνω ένα προσχέδιο θα σου το στείλω να το δεις και να μου πεις...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fmayakos
Honorary Member

Δημοσίευση από fmayakos » 22 Ιούλ 2002 22:42

John, μία καλή ιδέα είναι να "κλέψεις" (πρόσεξε, εντός εισαγωγικών) το layout του phpBB που έχεις εδώ και να το εφαρμόσεις στις υπόλοιπες σελίδες.... Επίδης, (αν και ξέρω ότι είναι χρονοβόρο αυτό που θα ζητήσω) μία ανανεωση στα webmaster links... Κατα τ' άλλα όλα είναι ωραία!
βαρέθηκα να διαβάζω greeklish!
κάντε έναν κόπο http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp και μεταφράζετε τα μηνυματα σας
περισσότεροι θα τα διαβάσουν στα ελληνικά!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Υποστήριξη και προτάσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες