Nafpaktia.net

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 06 Νοέμ 2004 18:48

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα την γνώμη σας για το site www.nafpaktia.net. Το site παρουσιάζει την πόλη της Ναυπάκτου και μελλοντικά φιλοδοξεί να καλύψει ολόκληρη την επαρχία Ναυπακτίας.

Η συμβολή μου είναι μικρή, και έγκειται κυρίως στην προσφορά τεχνογνωσίας πάνω σε CMS, και στην προκειμένη περίπτωση στο Mambo.
Είναι καθαρά ερασιτεχνική προσπάθεια, εφόσον δεν ασχολούμαστε με τον χώρο του web design και development. Στο κοντινό μέλλον θα προσθέσουμε ακόμα περισσότερες φωτογραφίες και κείμενα.

Υ.Γ. Την ώρα που γράφω αυτές τις γραμμές διορθώνουμε ακόμα προβλήματα με σπασμένα links εικόνων.

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από hik-hok » 06 Νοέμ 2004 18:57

του χρειάζεται ένα logo όπως λέτε κι εσείς αλλά όχι ένα text logo, κάτι που θα χρησιμοποιούσε και το κάστρο ή το λιμάνι.

δέν ταιριάζει το στύλ των υπομενού με αυτό του κεντρικού

καλό κουράγιο ! :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Basilakis » 06 Νοέμ 2004 19:00

Εμένα καταρχήν δεν μου άρεσε αυτή η αλαγή που γίνετε. Απο την μία έχετε ένα είδος για τα tables και απο την άλη ένα άλλο!
2 το table απο τα δεξιά δεν πρέπει να ανεβένει τόσο πάνω.. Πρέπει να είναι κάτω απο το λογότυπο!

Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 06 Νοέμ 2004 19:45

Ευχαριστώ τους hik-hok και Basilakisweb για τα σχόλια.

hik-hok
Πράγματι χρειάζεται ένα logo. Το παλεύουμε :D

Basilakisweb
Εμένα καταρχήν δεν μου άρεσε αυτή η αλαγή που γίνετε. Απο την μία έχετε ένα είδος για τα tables και απο την άλη ένα άλλο!
Αναφέρεσαι στη διαφορά του μεγέθους των γραμματοσειρών ή του style τους ή και στα δύο?
2 το table απο τα δεξιά δεν πρέπει να ανεβένει τόσο πάνω.. Πρέπει να είναι κάτω απο το λογότυπο!
Δεν κατάλαβα τι εννοείς. Μπορείς να μου εξηγήσεις λίγο πιο αναλυτικά; Αναφέρεσαι στο box ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ; Αν ναι το έχουμε εκεί μόνο για λίγες μέρες, μετά θα το βγάλουμε.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Basilakis » 07 Νοέμ 2004 17:18

Τα 2 tables δεξιά και αριστερά είναι διαφορετικά.. Το ένα είναι γρκί.. πολύ ωραίο μάλιστα και το άλλο είανι ένα μαύρο πράγμα... Καλύτερα κάντε και τα 2 γρί... Και για το άλλο είναι ναι για το ανακοίνωση.. Απλά νομίζω πρέπει να το κοιτάξεις αυτό με τα tables... Πρέπει να τα κάνεις κατα τηνν γνώμη μοιυ γκρί και απο τις 2 μεριές...

Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 07 Νοέμ 2004 17:22

Thanks Basilakisweb για τις συμβουλές :D

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Basilakis » 07 Νοέμ 2004 17:25

Τίποτα... Και κάτι που πρόσεξα τώρα... Χρησιμοποιείς το mabmo; Αλίως και απο άποψη προγραμματισμού απο ότι είδα δεν υάρχει προβλημα... Με τo index.php?daasd να βάλεις δηλα΄δήγ κάτι τυχαίο!

Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 07 Νοέμ 2004 19:41

Πράγματι χρησιμοποιώ το mambo. Για το index.php?daasd δεν είμαι σίγουρος ότι το έπιασα. Εννοείς ενεργοποίηση SEF?

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από doctor74 » 08 Νοέμ 2004 14:32

Σε γενικές γραμμές μου άρεσε.Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι δεν μου άρεσε σκέτη η φωτογραφία στην αρχική σελίδα(θα προτιμούσα ένα ωραίο λογότυπο,που ίσως να περιείχε και κάποια φωτογραφία της Ναυπάκτου σαν background).Επίσης θα πρότεινα στον "Γεωγραφικό Προσδιορισμό",χιλιομετρικές αποστάσεις από τις μεγαλύτερες πόλεις της Ελλάδος και ένα τοπικό χάρτη της ευρύτερης περιοχής.Καλή συνέχεια..

Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 08 Νοέμ 2004 16:20

Έχεις δίκιο για τον χάρτη και τις χιλιομετρικές αποστάσεις. Είναι ένα θέμα πάνω στο οποίο εργαζόμαστε. Όσο για το logo ακόμα ψάχνουμε κάτι εντυπωσιακό... :(

Μήπως κάποιος μπορεί να με παραπέμψει σε συγκεκριμένο tutorial για photoshop που να ασχολείται με τη δημιουργία logo βασισμένα σε φωτογραφίες;

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Basilakis » 08 Νοέμ 2004 16:55

Θέλςι να μου στίλεις mail στο info@webmastersportal.gr με την φωτογραφία την γραμματοσειρά και το πώς θέλεις να γίνει;

Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 08 Νοέμ 2004 17:57

Εκτιμώ πολύ την προσφορά σου για βοήθεια.

Το logo το έχει αναλάβει ένα από τα παιδιά που ασχολείται με την ψηφιακή φωτογραφία και μας είπε πως θα δημιουργήσει το header με το λογότυπο κάνοντας blend διάφορες φωτογραφίες που έχει στο photoshop. Γι’ αυτό και ζήτησα κάποιο link σε κανένα tutorial για να του δώσουμε καμία επιπλέον ιδέα.

Πάντως σε ευχαριστώ για τη διάθεση να συμβάλεις στο έργο μας.

Σύντομα ευελπιστώ το λογότυπο να είναι έτοιμο οπότε θα επιστρέψω για γνώμες. I will be back που λεει και ο κυβερνήτης-Terminator :).

Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 09 Νοέμ 2004 23:02

Ανεβάσαμε το νέο λογότυπο του site και βελτιώσαμε τα submenus σύμφωνα με τις υποδείξεις σας :D Θα θέλαμε μερικές γνώμες όσο πιο σκληρές γίνεται 8)

www.nafpaktia.net

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Figaro » 09 Νοέμ 2004 23:19

Me firefox to koitakse kaneis ?
Se emena fenete para poli asxima , kanena table ekei pou tha prepe na einai ...
To menu pou exeis aristera ( ston IE einai ok ) sto firefox to vgazei terma deksia ktlp..

Nikolaoupan

Nafpaktia.net

Δημοσίευση από Nikolaoupan » 09 Νοέμ 2004 23:26

Δεν το έχω κοιτάξει με firefox. Λέτε να φταίει ότι το στήσιμο του site βασίζεται στο css που αντικαθιστά ακόμα και τα tables; Τα tables (διαστάσεις κτλ) τα ορίζω μέσω css. Λέτε αυτό να είναι το πρόβλημα?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης