Ερωτηση προς όλους τους VB programmers

Συζητήσεις για τις γλώσσες του dot Net και για του Visual Studio της Microsoft

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
darkx

Δημοσίευση από darkx » 22 Ιαν 2005 09:58

Λοιπόν μαλλον, δεν με καταλάβατε απολύτως καθόλου!!!!

1) Το web site μου, δεν έχει καμία μα καμία σχέση με το πώς προγραμματίζω και εάν ξέρω τι κάνω! Υπάρχουν πολλοί προγραμματιστές και μελη του FreeStuff οπως γνωρίζω οι οποίοι έχουν δική τους ιστοσελίδα με πορνο υλικό, αυτό τι σημαίνει? Είναι άχρηστη? Ή μήπως δεν ξέρουν τι τους γίνεται? Έτσι τους αρέσει έτσι κάνουν!

2) Το πρόβλημα, που είχε το WebSite μου, επειδή μάλλον δεν γνωρίζετε από PHP δεν ήταν απόλύτως τίποτα λάθος που έκανα, είχα ξεχάσει να κάνω ένα permission στον φάκελο cache! Για ελενξτε τώρα, υπάρχει πρόβλημα?

3) Το web site μου επειδή περιέχει το πολύ 10 να μήν πω λιγότερα αρχεία, πρέπει να πάρει την ταμπέλα Warez WebSite, έλεος δηλαδή! Εάν προσεξατε το site , έχει μέλη που μετριούνται στα δακτυλα(για πολλούς λόγους οπως το οτι ειναι καινούργιο το site)

4) Τέλος, για το site μου, ακόμα και έτσι να ήταν, οτι δηλαδή, όπως ήταν το site μου έτσι επρεπε να είμαι και εγώ, τότε μήπως θα έπρεπε να με "συμβουλέψετε" και όχι να αρχίσετε αυτού του είδους την κριτική , η οποία δεν υπήρχε μονο από μέλη του FreeStuff αλλά ακόμη και από moderators/administrators (cordis,EneMe ....)
Μαλλον κακός έχει πάρει το ονομα FreeStuff forum το site αυτό, έπρεπε να λέγεται "H διαβολοκριτική των Ελλήνων προγραμματιστών, πρός τους....Ελληνες"

Εγώ δεν ζήτησα, καμία βοήθεια από κανέναν εδώ μέσα, ξέρω οτι καλό να μην βγεί το πρόγραμμα μου, θα το έχω για τον εαυτό μου! Την δουλίτσα μου σαν προγραμματιστής την έχω εδώ και 2 χρόνια περίπου, δεν περίμενα να μου πείτε εσείς ποιος είμαι και αν ξέρω!

Για να κλείσω το ζήτημα του project μου εδώ, δεν πρόκηται να συνεχίσω τον διάλογο, του project μου σε αυτό το forum, γιατί βλέπω οτι δεν υπάρχει λόγος!

"suckis" ευχαριστώ, τουλάχιστον που υπάρχει ένα μέλος εδώ που να διαβάζει, να μην κατακρίνει, απλά να σκεφτεται και μετά να απαντάει!

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 22 Ιαν 2005 10:05

si gvomi alla katalabeveis ti eipa ?
To paidi dev zitise gvomi gia to site pou exei sto profile tou dev eipe kav kapoio tropo va doume ti exei mesa to project.
Kai afto pou lew dev exei simbi mia fora simbevei epavilimevos.
Apo tnv stigmi pou dev zitise plirofories gia to site tou profile tou ti sas divei tnv divatotita va to sisxetisete me opoiovdipote tropo me afta pou grafei se eva topic pou dev avaferei kav av to exei avebasei kapou.

Episis av dev katalabate milise gia visual basic kai project to opoio trexei local sto pc. Dev exei sxesi oute me sites oute me php. Profavos afto pou avefere me tnv html eivai ka8ara oti divei divatotites sxediastikes sto interface tou programatos meso html.

Av katalaba kala dev zitise oute va krivoume tnv ikavovita tou sav programatistis oute poso kala eivai gramevo to project tou oute to site tou oute av tou aresei va pervei kodika allou kai va tov parousiazei gia dikotou oute av to site sto profile tou doulebei sosta oute oute oute ...

Rotise kati poli aplo . To project pou perigrafei exei melov ?
H logiki pou basizete gia to project exei voima iparksis .
Iremia parakalo . Dev eivai oloi webmasters sto freestuff dev kataskebazouve oloi sites dev eivai ipoxreomevoi va dexvtouve tnv kritiki sas av dev exei ziti8ei. Ligo sebasmos dev blaptei.
Twra apo tnv alli meria to oti exei warez sto site tou (dev to koitaksa prosopika) afto avtikete stous orous xrisis tou freestuff kai 8a prepei va afere8ei.
Dev eiparxei logos va to kavoume 8ema kai va kseftilizoume tnv sizitisi. Iparxouve kai ta pm kai av dev apavtisei o idios o xristis apef8ivese se eva me avoteri divami sto forum. O administrator tou forum episis exei sixvotati parousia kai favtazomai 8a defeu8etouse amesos to 8ema.

Egw priv kati eksamiva eixa eva site pou eixai me greeklish pigeve sto kato meros tis selidas va deis doraki 4 sivexomeves fores kai sto telos se ebrize afto simevei oti eivai kati avtiprosopeftiko tis ikavotitas mou ?
Se parakalo miv ipotimame tiv voimosivimas.
Oi epagkelmaties dev edw dev xriazete va bgazouve xoli kai va mpivelikovouve tous pavtes ovtas apo 8esi asfalias. Eleos .... ouf ta eipa kai ksalafrosa

PS* to post afto to ksekivisa priv tnv iparksi tou amesos proigoumevou ... twra paw va to diabasw kai egw
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
darkx

Δημοσίευση από darkx » 22 Ιαν 2005 10:13

"Rapid-eraser" μπορείς σε παρακαλώ να δείς το site μου, ουδε μία σχέση έχει με warez , forum ελλήνων χρηστών με downloads section ειναι!

Εαν υπάρχει κατι λαθος πες μου να το δώ και να το διωρθώσω!

Επίσης σε ευχαριστώ που με καταλαβες! Δεν μπορώ να πιστέψω οτι γίνεται τόση φασαρία, επειδή καποιοι καποιοι χρήστες εδω μέσα, πιστεύουν οτι δεν υπάρχουν άλλοι καλύτεροι τους! Δεν το λέω οτι ειμαι καλύτερος, αλλά ψάχνοντας μέσα στα threads του freestuff βρήκα άλλες 2 τέτοιες περιπτώσεις, και μάντεψε....υπήρχαν καποιοι από αυτούς τους παραπάνω....

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Ιαν 2005 10:42

darkx από τα λεγόμενα σου μου δίνεις την εντύπωση πως ξέρεις κάποια πράγματα αλλά δεν δέχεσαι ότι μπορεί κάπου να έχεις λάθος.

Είναι ένα στάδιο που το περνάνε πολλοί (και εγώ το έχω περάσει) όπου ξέρουν 5 πράγματα και νομίζουν ότι δεν υπάρχει κάτι παραπέρα από αυτά τα 5 πράγματα.

Το site δεν το κρίνω γιατί είναι απλά ενα phpBB.
Το Project σου δεν κατάλαβα τι είναι και που αποσκοπει οπότε δεν μπορώ να το κρίνω.

Αυτό όμως που μπορώ να κρίνω είναι η φράση
"2) Το πρόβλημα, που είχε το WebSite μου, επεiδή μάλλον δεν γνωρίζετε από PHP δεν ήταν απόλύτως τίποτα λάθος που έκανα, είχα ξεχάσει να κάνω ένα permission στον φάκελο cache! Για ελενξτε τώρα, υπάρχει πρόβλημα?"

Αν το έγραφες κάπου αλλού έχει καλώς.
Αλλά το γράφεις εδώ;
Που υπάρχουν άτομα που έχουν γράψει μέχρι και βιβλία για PHP;
Που έχουν κάνει Projects που αξίζουν πάνω από εκατομμύρια;

Αυτό δείχνει ασέβεια προς τους υπόλοιπους.

Είναι σαν να πας σε ένα σπίτι και επειδή ένας καλεσμένος ρίξει κάτω το ποτήρι του χωρίς να το δεις να πεις εσύ ότι εδώ η Γυναίκα του σπιτιού είναι βρωμιάρα και δεν καθαρίζει τα σπασμένα...
Δεν θα προσβληθεί;

Και κάτι γενικότερο που είναι πρόβλημα συνήθως και έχει χιλιοειπωθει...
Όταν ζητάμε την γνώμη του κόσμου για κάτι ΠΟΤΕ δεν θα πρέπει να περιμένουμε 'Πω Πω! Φανταστικό! Μπράβο κλπ κλπ...'
Αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι η κακή κριτική πάντα ώστε να βελτιώσουμε τα λάθη μας.

Αυτό ελάχιστοι το καταλαβαίνουν δυστυχώς.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 22 Ιαν 2005 10:48

exo tnv amidra evtiposi pos pigeve sta atoma pou tov katakrivave apo to site se sivdiasmo me afta pou egrapse gia to project kai dev avaferotave gevika se olous pou eivai sto fs...

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 22 Ιαν 2005 10:53

Και έτσι να είναι δεν μπορεί να ξέρει ο καθένας τι κάνει ακόμα και από αυτούς που τον κρίνανε...

Anyway... μιας και δεν είναι το πεδίο μου η VB δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω...

Άβαταρ μέλους
darkx

Δημοσίευση από darkx » 22 Ιαν 2005 10:57

Εχεις δίκαιο "Cha0s"!

Εγώ δεν είπα οτι τα ξέρω όλα, αλλά υπάρχουν στιγμές που λες "ρε γαμώτο..." γιατι να σου πώ κατι...δεν είπα κατι παράλογο, εγώ την ιδέα του project μου έστειλα και περίμενα, να μου πουν εάν έχει μέλλον κάτι τέτοιο ή μπα και να το δικαιολογήσουν με κάτι που να στέκει όχι για το πως ειναι το site μου!

Δεν έχω δίκαιο σ'αυτό?

Όσο για το:
"2) Το πρόβλημα, που είχε το WebSite μου, επεiδή μάλλον δεν γνωρίζετε από PHP δεν ήταν απόλύτως τίποτα λάθος που έκανα, είχα ξεχάσει να κάνω ένα permission στον φάκελο cache! Για ελενξτε τώρα, υπάρχει πρόβλημα?"
Είναι η απάντηση μου σε ένα από τα μέλη που έδειξε οτι έξυπνος λέγοντας οτι οταν δεν ξέρω από php και από WebDesign, φαντάσου πώς θα ειμαι σαν προγραμματιστής! Από οτι φάνηκε όμως αυτός δεν ξέρει τι του γίνεται! Ένα απλό permission που ξέχασα....και όχι δεν ήξερα!

Ελπίζω να με κατάλαβες πως το είπα!
ΑΑΑ, να ξέρεις οτι πρώτα από όλα, όσους προγραμματίζουν εδώ μέσα, είτε προγράμματα εκατομμυρίων είτε μερικών ευρώ, είτε δωρεάν, είτε με VB, είτε με php, τους σέβομαι όπως θα έπρεπε όλοι να κάνουν γιατι πάνω από όλα είναι δική τους δουλειά, προσπάθεια και σκέψη αυτό που κάνουν! :)

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 22 Ιαν 2005 11:06

vomizo oti to 8ema exei parei evtelos alli tropi
8a parakalousa opoios allos 8elei va apavtisei sto thread afto gia va simplirosei kati gia va klidosei giati pistebw oti dev 8a epavel8ei stnv fisiologiki tou roi.

Άβαταρ μέλους
darkx

Δημοσίευση από darkx » 22 Ιαν 2005 11:13

Κλειδωσέ το! Δεν υπάρχει λόγος, την απάντηση μου την πήρα!

:o

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

Δημοσίευση από ledraweb » 22 Ιαν 2005 13:38

Εγώ θα πω κάτι, τώρα αν είναι άσχετο ή όχι δεν ξέρω. :-? :-?
Απ’ όσα ξέρουμε για το όλο project, εμένα μ’ αρέσει. Ως ιδέα έχει μέλλον.:wink:
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
darkx

Δημοσίευση από darkx » 22 Ιαν 2005 15:12

TTOPPOUZOS έγραψε:Εγώ θα πω κάτι, τώρα αν είναι άσχετο ή όχι δεν ξέρω. :-? :-?
Απ’ όσα ξέρουμε για το όλο project, εμένα μ’ αρέσει. Ως ιδέα έχει μέλλον.:wink:
:D

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 22 Ιαν 2005 17:35

darkx έγραψε:όσους προγραμματίζουν εδώ μέσα, είτε προγράμματα εκατομμυρίων είτε μερικών ευρώ, είτε δωρεάν, είτε με VB, είτε με php, τους σέβομαι όπως θα έπρεπε όλοι να κάνουν γιατι πάνω από όλα είναι δική τους δουλειά, προσπάθεια και σκέψη αυτό που κάνουν! :)
Κι εγώ πήρα τη δική μου απάντηση. Έτσι μπράβο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “dot Net και Visual Studio”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης