ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από janas » 15 Νοέμ 2004 11:38

Χθές το βράδυ είδα επιτέλους μετά από πολλές αναβολές την τελευταία ταινία του Παντελή Βούλγαρη, τις ΝΥΦΕΣ. Αρκετή καλή ταινία που βαδίζει στα χνάρια των προηγούμενων ταινιών του Βούλγαρη. Καλλιτεχνικά και τεχνολογικά ήταν άψογη. Άλλα δε ξέρω, δε μου έκανε τόσο πολλή εντύπωση όσο η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ. Ξέρετε οι ΝΥΦΕΣ έχουν μια κορύφωση προς το τέλος της ταινίας όταν πλέον πρέπει να γίνουν όλοι αυτοί οι συμβιβασμοί στη ζωή των ηρώων, ενώ από την άλλη η Κουζίνα ήταν μια ταινία που σε ανέβαζε με το χιούμορ της, σε κατέβαζε με τα τραγικά περιστατικά που εξιστορούσε και στο τέλος παρέχει τη κορύφωση-λύτρωση για τους πρωταγωνιστές.
Ποίες οι εντυπώσεις σας???

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από xarisss » 15 Νοέμ 2004 16:15

ki emena pio poli i kouzina mou arese.. oi nifes itan pio ...koultouriariki tainia, vevaia (kai ekane kai megali koilia sti mesi tis tainias).. prosopika omos tha psifiza politiki kouzina...
PRO-PRO.gr
Πρωτάθλημα Προγνωστικών

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από cordis » 15 Νοέμ 2004 16:45

αν και δεν το έχω δει, έχω ακούσει ότι ο κόσμος δεν έμεινε ενθουσιασμένος απλά δεν έμεινε και δυσαρεστημένος.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από Basilakis » 15 Νοέμ 2004 17:14

Εγώ το είδα και νομίζω πως είναι καταπληκτικό... Τα είδα και τα δύο και ποίο πολύ πραγματικά μου άρεσε η Πολίτικη Κουζίνα.. Αλά και τις νύφες αξίζει να πάτε να τις δείτε!

Άβαταρ μέλους
nerissa

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από nerissa » 16 Νοέμ 2004 22:56

Κι εμένα η Πολίτικη κουζίνα μου άρεσε περισσότερο!Ωστόσο,και ΟΙ ΝΥΦΕΣ είναι καλή ταινία.Μου άρεσε που παρουσιάζονται αξίες και ήθη των Ελληνων χωρίς υπερβολή.

Άβαταρ μέλους
jmoutis

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από jmoutis » 21 Νοέμ 2004 22:49

........
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jmoutis την 14 Νοέμ 2008 12:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Dirty Jo

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από Dirty Jo » 25 Νοέμ 2004 19:10

Εμένα πάλι μ'άρεσε ποιό πολύ η ταινία του Βούλγαρη αν και οι δύο ταινίες είναι εξαιρετικές ... απο κει κι ύστερα επιτέλους το ελληνικό σινεμά βγαίνει από τη μιζέρια του !!!
Δεν μπορώ άλλες κουλτουριάρικες ταινίες που εξιστορούν το προσωπικό δράμα του δημιουργού τους ή κάτι ανάλογα αδιάφορο :evil:

jasmina

ΟΙ ΝΥΦΕΣ

Δημοσίευση από jasmina » 26 Νοέμ 2004 11:20

ΕΙΔΑ ΤΙΣ ΝΥΦΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΠΡΕΜΙΕΡΑΣ ΤΟΥΣ ... ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΑΡΧΙΚΑ ΠΟΥ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ. Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΚΟΥΖΙΝΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΥΦΕΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΟΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΡΑΑΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΑΙΝΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΛΕΓΟΜΕΝΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΠΑΤΡΙΔΕΣ.ΕΠ ΟΥΔΕΝΙ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ -ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙΣ ΝΥΦΕΣ - ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ...ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΨΟΓΗ ΤΑΙΝΙΑ , ΚΑΛΟΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΤΑΛΙΦΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΟ 2Ο ΜΙΣΟ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΙΑΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΝΤΟΠΙΣΑ ΠΩΣ Η ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΡΙΑ ΘΕΛΕΙ ΛΙΓΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗΝ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕΤΡΑΕΙ?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες