Orange.gr - Νέο Format

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από doctor74 » 17 Νοέμ 2004 12:29

Φίλες και φίλοι καλημέρα,

Πριν από 2 εβδομάδες έφτιαξα ένα post για την σελίδα μου www.orange.gr.Άκουσα πολλές γνώμες (κάποιες θετικές :) για τα δεδομένα και πολλές αρνητικές :-? για την εμφάνιση-μαύρη,μαυρίλα πλάκωσε..)!Αποφάσισα να την αλλάξω ριζικά και το έκανα. Θα ήθελα για ακόμη μια φορά την γνώμη όσων από εσάς δεν βαριούνται να ρίξουν μία ματιά.

Ευχαριστώ και πάλι όλους. :pint:

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 17 Νοέμ 2004 13:57

arketa kalo fainetai to site soy alla prwsopiki apopsi h mavrila moy aresei arketa emena des kai to diko moy ...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από doctor74 » 17 Νοέμ 2004 14:16

Σ'ευχαριστώ φίλε Anaconda :D .Για να είμαι ειλικρινής και μένα μου άρεσε το μαύρο και οι συνδυασμοί του με άλλα χρώματα,αλλά απ'ότι φαίνεται ήμουν η εξαίρεση..9/10 μου είπαν ότι είναι πολύ σκούρο,θυμίζει οθόνη παλιού PC,πολλή μαυρίλα,κλπ,κλπ.Μάλλον είχαν δίκιο γιατί ήταν η συντριπτική πλειοψηφεία.Όσο για το δικό σου site μου άρεσε πολύ.Είναι απλό και καλαίσθητο.Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι ότι θα έπρεπε να προσθέσεις στην πάνω "μπάρα" κάτι γιατί μου φάνηκε λίγο γυμνή..(μπορεί και να είμαι λάθος.. :pint:)

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 17 Νοέμ 2004 15:17

gia thn mpara na sou pw den to eixa skegtei tha dw omws ti mporw na kanw ... :wink:

Eyxaristw gia tis symvoules sou..

A kai kati akoma to na eisai ekseresi leei arketa alla arkei na eisai me metro

Pou na deis egw ti eixa akousei gia thn mavrila sto diko moy site .... :lol:

Keep up the good work :wink: :wink:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από doctor74 » 17 Νοέμ 2004 15:30

Μπορεί να έχεις δίκιο..Οι εξαιρέσεις :idea: είναι που επιβεβαιώνουν τους κανόνες άλλωστε.Είμαι σε πιλοτικό στάδιο ακόμα και πειραματίζομαι με τα πάντα.Σ'ευχαριστώ κι εσένα για τις συμβουλές..

Άβαταρ μέλους
sNk][AnacondA
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από sNk][AnacondA » 17 Νοέμ 2004 15:58

nothing man :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από Basilakis » 17 Νοέμ 2004 16:00

Λοιπόν αρκετα καλό αλλά ένα ποίο ανοιχτό orange θα ήτανε νομίζω λίγο καλύτερο.. Βλέπεις σε κουράζει το πολύ σκούρο με τον μαύρο.. Δεν ιδέες για orange απο το www.my-home.gr! Σε γενικές γραμές πάρα πολύ καλό!

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από doctor74 » 17 Νοέμ 2004 16:13

Σ'ευχαριστώ φίλε μου.Το λογότυπο το επεξεργάζομαι συνεχώς. Αυτό είναι το πρώτο-πρώτο που έφτιαξα(πριν ξεκινήσω να φτιάχνω τη σελίδα καλά-καλά)και είμαι συναισθηματικά δεμένος :roll: .Πιθανότατα θα το αλλάξω κι αυτό οσονούπω.Είναι το μόνο που άφησα από το προηγούμενο format..Δεν τα πάω και πολύ καλά με το Photoshop γι'αυτό το παλεύω΄!Όσο για τη σελίδα που μου είπες δυστυχώς δεν δουλεύει το link για κάποιο λόγο.. :pint:

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από Basilakis » 17 Νοέμ 2004 16:29

Έβαλα το θαυμαστικό για αυτό... Σβήστο.... Και το log εγώ θα σου πρότινα να το κάνεις μεγάλο σε όλλο το header βάζοντας εκει μέσα και τα κουμπία για το mail...

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από doctor74 » 17 Νοέμ 2004 16:47

Θα το κοιτάξω αυτό που λες.Προσπαθώ να τα έχω όλα σωστά κατανεμημένα σε όλες τις αναλύσεις,γιατί όταν τα βάζω όλα μαζί στα 800χ600 μου χαλάνε αν και κεντραρισμένα :-? .Όσο για τα χρώματα θέλω να έχω αποχρώσεις του πορτοκαλί λόγω ονόματος (Orange.gr)Σ'ευχαριστώ πάντως.. :pint:

dimitris31
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από dimitris31 » 17 Νοέμ 2004 18:20

γεια σου συνάδελφε 8) www.bookhunt.gr
εχεις φτιάξει ωραια πράγματα. νομίζω ότι είσαι ο δεύτερος με αυτοματοποιημένα προγνωστικα (και το prosoccer νομίζω κάτι τέτοιο κάνει)
ωραία σελίδα. απλή και ξεκάθαρη. καλή συνέχεια.[/url]

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από doctor74 » 17 Νοέμ 2004 18:34

Σ'ευχαριστώ συνάδελφε Δημήτρη για τα καλά σου λόγια. Για να είμαι ειλικρινής αυτός ήταν ο βασικότερος λόγος που ξεκίνησα(ερασιτεχνικά προς το παρόν)αυτή τη σελίδα. Ψάχνωντας στο ελληνικό Internet δεν βρήκα σελίδες με αυτοματοποιημένα προγνωστικά και θεώρησα ότι θα ήταν χρήσιμο κάτι τέτοιο επειδή ασχολούμαι αρκετά μ'αυτό και έχω και κάποια σχετική τεχνογνωσία στο χώρο :kaloe: ..Όσον αφορά τη σελίδα σου είδα ότι έχεις κι εσύ(όπως κι εγώ) ακόμα αρκετή δουλειά, αλλά το βασικό σε όλους τους τομείς είναι να κάνεις το πρώτο βήμα :pint: !Τα άλλα (συνήθως)έρχονται μόνα τους..Μ'άρεσαν πολύ τα live scores που έχεις κάτω..Ταπεινή μου γνώμη,άλλαξε γραμματοσειρά,background και τακτοποίησέ τα λίγο πιο ομοιόμορφα(πιο στοιχισμένα).. :wink:

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από hik-hok » 17 Νοέμ 2004 20:57

Διάλεξες χρώματα που συνδυάζονται δύσκολα , νομίζω ότι θέλει πολύ προσπάθεια ακόμη για γίνει όμορφο.

Δώσε λίγο Cellpadding στον κεντρικό πίνακα να ξεκολλήσουν τα γράμματα από το border.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
doctor74
Επικοινωνία:

Orange.gr - Νέο Format

Δημοσίευση από doctor74 » 17 Νοέμ 2004 21:46

Οι σελίδες και γενικά η όλη εμφάνιση είναι σε φάση ανακατασκευής. Προσπαθώ συνέχεια για το καλύτερο, αλλά νομίζω έχω πολλή δουλειά ακόμη :-? .Τα χρώματα είναι όντως λίγο παράξενα, αλλά ήθελα κάτι πρωτότυπο και κάπως έντονο :o για να αποτυπώνετε στους επισκέπτες. Προς το παρόν (ελπίζω και προς το μέλλον..),"αρέσει" το νέο Format στους επισκέπτες μου. Με τη βοήθεια σας εδώ το βελτιώνω διαρκώς..Σ'ευχαριστώ πάντως για το χρόνο που μου αφιέρωσες.

**Αυτό με τα κολλημένα γράμματα θα το κοιτάξω..Έχεις δίκιο :pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης