Ας γνωριστούμε λίγο καλύτερα..

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιούλ 2002 13:47

kouvatzis έγραψε: John θεσσαλονικη μενω,να"μαι χαλανδρι λιγο χλωμο.Κατσε...θα δουλευω σε ψιλικατζιδικο,θα σπουδαζω,και θα χω και την σελιδα εεεεεεεεε.
βρε.. στον grjava το έλεγα :lol: :D :)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιούλ 2002 13:50

filippos έγραψε:Γειά σας και απο μένα.
Με λένε Φίλιππο Μαργαρίτη και είμαι καθηγητής Φυσικής Αγωγής και υπεύθυνος για το Ευρωπαϊκο πρόγραμμα Σωκράτης -Comenius στο Νομό Θεσσαλονίκης, ετών 39,τις σπουδές μου τις έχω κάνει στην Γερμανία οπου και ταξιδεύω συχνά.
Μένω στην Θεσσαλονίκη όπου και διδάσκω, η καταγωγή μου είναι απο την Ήπειρο οπου και βρίσκομαι για το καλοκαίρι.
Με τους υπολογιστές ασχολούμε απο την εποχή του commodore 64, τώρα είμαι στην διαδικάσια εκμάθησης του dreamweawer kai tou adobe premiere.( κάθε βοήθεια δεκτή)
Εύχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι
Φίλιππος :)
Καλός όρισες στην παρέα μας Φίλιππε. Ελπίζω να σου φανεί η σελίδα μας χρήσιμη στις ιντερνετικές σου αναζητήσεις... :lol:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 14 Ιούλ 2002 13:52

hohios έγραψε:Παράτησα λοιπόν σπίτι, δουλειά (δουλειές μάλλον), κοπελιά, τέλως πάντων τα πάντα, όλα για τη Κρήτη!!!
Χαράς το κουράγιο σου.. μακάρι να μπορούσα να είχα τουλάχιστον το μισό..

καλή επιτυχία σε ότι κάνεις και ότι θα κάνεις! :wink:
- follow me @twitter

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 15 Ιούλ 2002 15:50

Αν και πάλιωσε η προσωπική μου σελίδα και χρειάζεται ανανέωση που κάποια στιγμή θα υποστεί, έχει πάντως αρκετές φωτογραφίες αλλά και πληροφορίες για μένα.
Τα νεότερα είναι ότι κοντεύω να κλείσω τα 26, απόφοιτος του ΤΕΙ Πειραιά στο Τμήμα Αυτοματισμού, με μεταπτυχιακό MSc από το Πανεπιστήμιο του Paisley στη Σκωτία πάνω σε Information Technology, το οποίο πτυχίο ευελπιστώ να αποκτήσω μόλις τελειώσω και παραδώσω το Thesis μου που είναι εφαρμογή Ηλεκτρονικού Εμπορίου με καινοτομίες και γύρω από το χώρο της Ψηφιακής Φωτογραφίας. (www.zeusflash.com)
Ενώ εργαζόμουν τα τελευταία δύο χρόνια στο τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης της Intracom, αποφάσισα προσφάτως να παραιτηθώ και να ασχοληθώ μόνος μου με web development και κυρίως με web consultancy γύρω από e-commerce θέματα. Δημιουργίες μου (εκτός της ως άνω αναφερόμενης πτυχιακής), είναι το πρώτο Ελληνικό site για Ψηφιακή Φωτογραφία (DPGR) και σύντομα θα δημιουργήσω και ένα site για την Τήνο, από όπου είναι η καταγωγή μου, αν και γεννήθηκα και μεγάλωσα μόνιμα στην Αθήνα (Υμηττό). Με έχει στεναχωρήσει αρκετά η πατρίδα μου παρόλο που την αγαπάω αρκετά για να πω την αλήθεια. Σκοπεύω μέσα στο 2003 να υπηρετήσω (κάπου σε κάποιο φουσκωτό γύρω από τις βραχονησίδες μας) και κατόπιν να φύγω μόνιμα (αν δεν βρω δουλειά που να με ικανοποιεί και αν δεν υπάρχει κάτι να με κρατήσει πίσω) για κάποια Ευρωπαϊκή χώρα όπου θα εγκατασταθώ και θα δουλέψω μόνιμα. Οι αποφάσεις έχουν ληφθεί, θα υλοποιηθούν εν καιρώ... :cry:

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 01 Αύγ 2002 22:40

Dr_Michael έγραψε:Αν και πάλιωσε η προσωπική μου σελίδα και χρειάζεται ανανέωση που κάποια στιγμή θα υποστεί, έχει πάντως αρκετές φωτογραφίες αλλά και πληροφορίες για μένα.
Τα νεότερα είναι ότι κοντεύω να κλείσω τα 26, απόφοιτος του ΤΕΙ Πειραιά στο Τμήμα Αυτοματισμού, με μεταπτυχιακό MSc από το Πανεπιστήμιο του Paisley στη Σκωτία πάνω σε Information Technology, το οποίο πτυχίο ευελπιστώ να αποκτήσω μόλις τελειώσω και παραδώσω το Thesis μου που είναι εφαρμογή Ηλεκτρονικού Εμπορίου με καινοτομίες και γύρω από το χώρο της Ψηφιακής Φωτογραφίας. (www.zeusflash.com)
Ενώ εργαζόμουν τα τελευταία δύο χρόνια στο τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης της Intracom, αποφάσισα προσφάτως να παραιτηθώ και να ασχοληθώ μόνος μου με web development και κυρίως με web consultancy γύρω από e-commerce θέματα. Δημιουργίες μου (εκτός της ως άνω αναφερόμενης πτυχιακής), είναι το πρώτο Ελληνικό site για Ψηφιακή Φωτογραφία (DPGR) και σύντομα θα δημιουργήσω και ένα site για την Τήνο, από όπου είναι η καταγωγή μου, αν και γεννήθηκα και μεγάλωσα μόνιμα στην Αθήνα (Υμηττό). Με έχει στεναχωρήσει αρκετά η πατρίδα μου παρόλο που την αγαπάω αρκετά για να πω την αλήθεια. Σκοπεύω μέσα στο 2003 να υπηρετήσω (κάπου σε κάποιο φουσκωτό γύρω από τις βραχονησίδες μας) και κατόπιν να φύγω μόνιμα (αν δεν βρω δουλειά που να με ικανοποιεί και αν δεν υπάρχει κάτι να με κρατήσει πίσω) για κάποια Ευρωπαϊκή χώρα όπου θα εγκατασταθώ και θα δουλέψω μόνιμα. Οι αποφάσεις έχουν ληφθεί, θα υλοποιηθούν εν καιρώ... :cry:
Arxizo na amfivallo gia sena. Thelis na asxolithis me to e-com kai skopeuis na figis apo tin Ellada??? Isos einai to teleuteo meros se olo ton kosmo pou akoma den exi xekinisi to e-commerce i den to exi dexthi( akoma) o plithismos tis kai tha figis apo to MPAM??? Se simvouleuo na to xanaskeftis. Edo einai i xora tis eukerias oson fora to ilektroniko emporio mono kai mono epidi einai akoma sta spargana kai an den einai oute kan sta spargana, einai ...xeris pou... :lol:

Άβαταρ μέλους
armagedongr

Δημοσίευση από armagedongr » 02 Αύγ 2002 03:00

Για και χαρά σε όλες και όλους !!
Είμαι ο Armagedongr, 50 χρόνων ( μάλλον ο μεγαλύτερος στην παρέα ) , από Πειραιά ( βέβαια "Γάυρος) και μένω στην Ηλιούπολη ( Αθήνα ).
Εργάζομαι στο "Δημόσιο " καθώς και σε ασφαλιστική εταιρεία (τα απογευματα , για τον "άρτον ημών τον επιούσιον" ) .
Με τα διαλομηχανήματα του Bill Gates(κακίες!!!!!!!!!!!) είμαι αυτοδίδακτος.
Βέβαια είμαι νέος στο "team" και το βρήκα αρκετά αξιόλογο και ενημερωτικό.
Εύχομαι να συνεχίσει να είναι τόσο καλό και ενδιαφέρον και να γίνει αρκετά καλύτερο ...για να μπεί στο μάτι και κάποιων άλλων ξένων που πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες!!!!!!!!!!!
Μπράβο παιδιά καλό κουράγιο και καλή συνέχεια.

george ( armagedongr)
:D :) :P :lol:
Υ.Σ
Και μία ευχή για όλα τα καλά τα παιδία :
"Τα όνειρά σας οι καλύτερες ευχές μου"

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 02 Αύγ 2002 19:04

armagedongr έγραψε:Για και χαρά σε όλες και όλους !!
Είμαι ο Armagedongr, 50 χρόνων ( μάλλον ο μεγαλύτερος στην παρέα ) , από Πειραιά ( βέβαια "Γάυρος) και μένω στην Ηλιούπολη ( Αθήνα ).
Εργάζομαι στο "Δημόσιο " καθώς και σε ασφαλιστική εταιρεία (τα απογευματα , για τον "άρτον ημών τον επιούσιον" ) .
Καλός ήρθες στην παρέα μας Armagedongr και σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. :wink:
Ελπίζουμε να γινόμαστε κάθε μέρα και καλύτεροι.
:lol:
- follow me @twitter

spookyb52
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spookyb52 » 05 Αύγ 2002 13:12

Γεια σας "παιδιά" :wink:. Με λένε Κώστα είμαι 20 ετών φοιτητής του τμήματος διοίκησης επιχειρήσεων Αθήνας - Μπλιάχ...που να 'ξέρα - Απωθημένο να ασχοληθώ με το σχέδιο. Μου αρέσουν συγκροτήματα όπως οι Tool, Queens of the stone age, Pearl jam, Soundgarden, Alice in chains ktl. Τα υπόλοιπα θα τα αποκαλύψω κάποια άλλη φορά.... :P Σήμερα όμως είναι μια μάυρη μέρα. Τέλειώνει η συνδεσή μου με το internet - Χάθηκε αυτή η forthnet να δίνει λίγους μήνες ακόμα δωρεάν με κάθε ΝΕΑ συνδρομή και όχι με κάθε αννέωση??? - και για κανα-δύο μήνες θα είμαι off-line (απο το σπίτι τουλάχιστον) μέχρι να βάλω νέα σύνδεση-μάλλον DSL!!!- Επειδή λοιπόν μάλλον δέν έχω χρόνο...-ελπίζω να κάνω λάθος- εύχομαι καλές διακοπές σε όσους δέν έχουν πάει ακόμα. ADIOS....!

Άβαταρ μέλους
loukritia

Δημοσίευση από loukritia » 05 Αύγ 2002 14:41

Καλημέρα σε όλους, :)
Είμαι η ariadni, νομίζω ότι είμαι η μεγαλύτερη σε ηλικία γυναίκα του forum, (41). Μένω στην Αθήνα, είμαι σχεδόν αυτοδίδακτη στο αντικείμενο (αν εξαιρέσουμε 1 χρόνο στην Αγγλία, που για να σκοτώσω την ώρα μου παρακολούθησα μια σχολή για web design & authoring).
Ευχομαι καλές διακοπές σε όλους (και καλό χειμώνα σ' όσους γύρισαν ήδη απο τις διακοπές τους).
Αριάδνη

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 05 Αύγ 2002 15:31

Εγώ μάλλον ξεχάστηκα!!! Δεν έχω γράψει ακόμα...
Ήρθε η ώρα!!!

Λοιπόν...
Με λένε Δημήτρη και είμαι 20 ετών.
Είμαι από την Άμφισσα (Πρωτεύουσα του νομού Φωκίδας για όσους δεν ξέρετε και μάλλον είστε οι περισσότεροι. πληροφορίες εδώ: www.fokida.gr).
Σπουδάζω στο Πανεπιστήμιο της Πάτρας, στο τμήμα Πολιτικών Μηχανικών.
Φέτος θα πατήσω το πόδι μου στο 3ο έτος κι ο Θεός βοηθός!!! :D

Πρώτη επαφή με υπολογιστή είχα στα 13 μου, ένα ταπεινό 286 με DOS!
Ύστερα από πολλά κατεστραμένα pcs έφτασα να έχω ένα PII στα 500 το οποίο μονίμως υπολειτουργεί! (μεγάλη, δακρύβρεχτη ιστορία). Θα βάλω ΧΡ μήπως και δω άσπρη μέρα!!! :) :)

Τα τελευταία 4 χρόνια που ασμολούμαι με το InterNet, έχω γεμίσει κι έχω αδειάσει πολλούς λογαριασμούς σε Geocities, Homestead και λοιπές εταιρίες! Αυτή την στιγμή διατηρώ το site ενός channel στο Irc.

Η πραγματική μου όμως σχέση με τους υπολογιστές ξεκίνησε μαζί με την πρώτη επαφή μαζί τους κι είναι η παραγωγή μουσικής!
Κατα καιρούς έχω φτιάξει κάποια κομμάτια, αλλά τελευταία, λόγω έλλειψης ελεύθερου χρόνου κάνω μόνο remixes γνωστών κομματιών "για την παρέα"!

Αυτά...

Ότι άλλο θέλετε να μάθετε για μένα ρωτήστε με!
(σιγά μην θέλετε, αλλά λέμε...) :P

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 10 Αύγ 2002 04:18

Με λένε Δημήτρη εχω γεννηθεί το 76. Μενω στο Πειραιά στο Πασαλιμανι και διδάσκα Dreamweaver και Flash στην Intergraphics και στην Dat ( καποιος απο δω θα ηταν μαθητής μου :))
Σερφάρω πανικόβλητος.. :) Με τους υπολογιστές ασχολουμε απο τον Amstrad 6128 ( πρασινη οθονη κτλ αλήθεια το solomons key δεν ήταν φοβερο παιχνίδι? :))
Λατρευω το cinema , τα μεζεδοπωλεία και την καλη παρέα (λατρευω τους φιλους μου - μοναχοπαιδι χωρις αδελφια κλασσικο συμπλεγμα :) :) ).

Άβαταρ μέλους
Panamor

Δημοσίευση από Panamor » 29 Αύγ 2002 17:49

Αντε να συστηθώ κι εγώ...

Με λένε Παναγιώτη, είμαι 34 ετων και μένω Θεσσαλονίκη. Ασχολουμε με computers εδω και 20 χρόνια (το πρώτο μου computer ήταν ένα Commodore Vic-20 με 3583 bytes RAM ;) ) Σπούδασα AΣΟΕΕ τμήμα Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και τώρα εργάζομαι ως Υπεύθυνος Πληροφοριακών Συστημάτων σε γνωστη εταιρία της πόλης μου.

Α! Ξέχασα το πιό βασικό!! Παντρεμένος με ένα αγοράκι 3,5 ετών 8)

Άβαταρ μέλους
denver

Δημοσίευση από denver » 30 Αύγ 2002 12:41

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΛΕΝΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΠΕΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟ (ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΧΑΝΕΤΑΙ) ΜΑΝΙΩΔΗΣ <<ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ>> ΜΕ ΨΩΝΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ
ΚΑΙ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ 8) :wink:

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από suckis » 31 Αύγ 2002 03:12

Σας χαιρετώ όλους και όλες.
Ονομάζομαι Σάκης Οικονόμου. Γεννήθηκα στη Θεσσαλονίκη όπου και ζω. Είμαι 28,5 ετών και εργάζομαι ως τεχνικός φωτοαντιγραφικών μηχανών, FAX, και Η/Υ. Είμαι πτυχιούχος Ηλεκτρονικός Μηχανικός και ψάχνω χρόνο για να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό. Παρεπιπτόντως, ξέρει κανείς καμιά μηχανή αναζήτησης χρόνου; :-) Τον ελεύθερό μου χρόνο μου αρέσει να ασχολούμαι με τον Η/Υ μου μαθαίνοντας τη Visual Basic ή σχεδιάζοντας κάποια ιστοσελίδα από χόμπυ. Μου αρέσει να σχεδιάζς και να κατασκευάζω ηλεκτρονικές συσκευές με περισσότερη αγάπη στα συστήματα ήχου. Κάτι άλλο που μου δίνει χαρά είναι οι καλή παρέα, ειδικά αν συνοδεύεται και από ρετσίνα (Μαλαματίνα κατά προτίμιση). Τι άλλο; Ε! Στείλτε μου μήνυμα. Εδώ είμαι κι εγώ όσο μπορώ.

Άβαταρ μέλους
mihalisp
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mihalisp » 05 Σεπ 2002 19:23

LEGOMAI MIXALHS TSOTRAS EIMAI 22 KAI SPOYDAZW PLHROFORIKH PEIRAIA.DEN MPORW NA PW OTI EXW POLLES GNWSEIS APO YPOLOGISTES ALLA MATHAINW OSO PIO POLLA MPORW APO PROGRAMMATISMO,BASEIS DIKTYA.POLYMESA.ME ENDIAFEREI KYRIWS NA ASXOLITHW ME SXEDIASMO ISTOSELIDWN ME BASEIS DEDOMENWN!PISTEYW OTI EINAI ARKETA DHMIOYRGIKO KAI KYRIWS TO BLEPW SAN HOBBY KAI TWRA ALLA KAI GIA TO MELLON.ANARWTIEMAI ARAGE EDW EXETE GNWRISTEI APO KONTA METAKSY SAS?PSHNESTE NA KANONISOYME GIA KANA KAFE OLOI MAZI???????????

MIPWS KATA TYXH GNWRIZEI KANEIS KAMIA THESI SE KAMIA ETAIRIA PLHROFORIKIHS NA DOYLEPSW TO XEIMWNA?LEW MIPWS???????

TA LEME!

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες