Ας γνωριστούμε λίγο καλύτερα..

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
seldimi
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από seldimi » 29 Σεπ 2002 22:41

ADSL ??? 8elw kai gw. Dinei akoma KOZANH i mono ATHINA ???

Άβαταρ μέλους
VirusP
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VirusP » 29 Σεπ 2002 22:49

Πήγαινε στο www.intraconnect.gr Για το αν και πότε θα βάλεις γραμμή δεν μπορώ να απαντήσω εγώ, τηλεφώνησε στο 010-2855831 για περισσότερες πληροφορίες.

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 29 Σεπ 2002 23:26

VirusP έγραψε:Πήγαινε στο www.intraconnect.gr Για το αν και πότε θα βάλεις γραμμή δεν μπορώ να απαντήσω εγώ, τηλεφώνησε στο 010-2855831 για περισσότερες πληροφορίες.

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!
είμαι ήδη ενήμερος για την εν λόγω εταιρία. Από τη στιγμή που ΔΕΝ προσφέρει ακόμα συνδέσεις, ΔΕΝ είναι η πρώτη εταιρία παροχής ADSL στην Ελλάδα αλλά η πρώτη που ανήγγειλε ότι κάποτε θα είναι παροχέας. Ευχαριστώ πάντως.

Άβαταρ μέλους
VirusP
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VirusP » 30 Σεπ 2002 00:05

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Διατίθενται συνδέσεις, ειδάλλως θα ήμουν άνεργος!! Δεν ξέρω κατά μπορείς να κάνεις σύνδεση όμως...

Άβαταρ μέλους
loukritia

Δημοσίευση από loukritia » 30 Σεπ 2002 13:57

VirusP έγραψε:Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. Διατίθενται συνδέσεις, ειδάλλως θα ήμουν άνεργος!! Δεν ξέρω κατά μπορείς να κάνεις σύνδεση όμως...
Ενδιαφέρομαι κι εγώ για τέτοια σύνδεση. Δεν βγάζω όμως νόημα απο το παραπάνω. Διατίθενται ή οχι συνδέσεις; Μήπως μπορείς να μας εξηγήσεις καλύτερα;
Εννοείς ότι διατίθενται ΜΟΝΟ στα κέντρα που γράφει μέσα στο site; Δηλαδή σ'αυτές τις περιοχές έχουν ηδη διατεθεί DSL και στις υπόλοιπες π.χ. Παλ. Φάληρο (απο 98ΧΧΧΧΧ), ή Κοζάνη (όπως ρωτάει και ο φίλος παραπάνω) θα διατεθούν αργότερα;

Άβαταρ μέλους
VirusP
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από VirusP » 30 Σεπ 2002 18:53

Όπως είπα, καλύτερα να καλέσετε στο 010-2855831, το οποίο είναι και το τμήμα πωλήσεων. Συνδέσεις πάντως γίνονται καθημερινά..

Άβαταρ μέλους
viktoras
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από viktoras » 27 Οκτ 2002 02:31

Καλησπέρα και από μένα,
Είμαι ένα σχετικά παλίο μέλος του forum και έχω ζήσει πολλές περιόδους αλλαγών στο freestuff.gr
Οι γονέις μου με βάφτισαν Βίκτωρα και γεννήθηκα πριν από 16 χρόνια ( πάνω κάτω όταν έγινε η έκρηξη στο Τσερνομπιλ :P )
Είμαι φυσικά ακόμα μάθητης αλλα σύντομα τελειώνω και θέλω να ασχολιθώ επαγγελμάτικα με το Web design και θέλω να φοιτήσω σε κάποιο ΤΕΙ σχετικό με τους υπολογιστές και έπειτα να σπουδάσω στην ΑΚΤΟ!(Το μεγάλο όνειρο... )
Ασχολούμε με το διαδύκτιο κοντά 2 χρόνια άλλα με τους υπολογιστές έχω προιστορία από τα 9 μου, όταν κάθησα για πρώτη φορά στον ΜAC του πατέρα μου!Είμαι ο ιδρυτής του netfreaks e-zine και έχω στο ενεργητικό μου και κάποια άλλα projects.Ασχολούμε βεβαία με το IRC και έχω διατελέσει Administrator σε αρκετά Ελληνικά δίκτυα και operator κεντρικών καναλίών σε διάφορους μεγάλους διακομιστές (servers).Mεγάλο μου άχτι είναι το Linux και το μόνο μου παράπονο είναι ότι έχω ασχοληθεί λίγο μαζί του, λόγω σχολείου...
Όταν το τελειώσω έχω μια υπέροχη βιβλιοθήκη σχετικα με Linux,TCP/IP,Δίκτυα,C,C++ για να ξεζουμίσω!...
Αυτά από μένα! :D
<?="Hello Freestuff";?>
Quality hosting by Cityhost

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 28 Ιαν 2003 12:54

Να πω και εγώ για μένα ? Λοιπόοοοοοον εγώ γεννήθηκα στην Κέρκυρα την πανέμορφη και τρελλή Κερκυρούλα μου , το ομολογώ πως δεν περίμενα ( βαλάντης ) να αγαπάω την Κέρκυρα αλλά να μη θέλω να μείνω εκεί :lol:
Σπούδασα ( τρομάρα μου ) δραματική σχολή ( σε δύο παρακαλώ ) και παρακολούθησα κάμποσα σεμινάρια Marketing computer κτλπ
Ονειρο ζωής να ασχοληθώ με τη μουσική
Δουλεύω ως στατιστικός ( μεγάλη ιστορία ) και τις ελεύθερες ώρες μου ( όταν υπάρχουν ) ασχολούμαι με τα sites μου και μετανιώνω που δεν πήγα τεχνικό λύκειο και πήγα γενικό γιατί τότε και καλά στα τεχνικά πηγαίναν οι αλήτες στην Κέρκυρα και καλά ενώ τα γενικά ήταν κυριλάτα
Και έτσι δεν έγινα webmaster ( πάει δεν ξέρω τι λέω .....)
Μεγάλωσα με Κάντυ Κάντυ και ομάδα τζι , ασχολούμαι με το γράψιμο , μου αρέσει πολύ να γράφω χιουμοριστικά κείμενα και όχι μόνο
Μεγάλωσα με SportBilly που ήταν ήρωας από άλλον πλανήτη
Μεγάλωσα με Γιώργο Γκούτη και ΜΟΥΣΙΚΟΡΑΜΑ και με ΑΚΙΣ ΕΒΕΝΗΣ studio 3-34 ( ή μήπως 3-44 ? )
Μεγάλωσα με πειρατικούς σταθμούς ........ αχ τι όμορφα χρόνια .......
Αχ τι ήθελα και ξεκίνησα αυτή τη κουβέντα
Γειά :(

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsiger » 28 Ιαν 2003 22:15

Γεια χαρά σε όλους και απο δώ λοιπόν. Με λένε Γεράσιμο, είμαι 24 και είμαι απο το Λιανοκλάδι Φθιώτιδος.[ ε πρεπει να το ξέρετε, ειδικά όσοι ταξιδεύουν με τραίνο ]. εδω και καμιά 5ετία βρίσκομαι στην Αγγλια και συγκεκριμένα στο Bradford, στην αρχή για σπουδές αλλά τελικά μου προέκυψε το Web Design όπου και εργάζομαι σ'αυτόν τον τομέα εδώ και κάποια χρόνια.

Στη φάση αυτή προσπαθώ να φτιάξω ένα Portfolio με τις δουλειές μου και είμαι σε εκείνη τη φάση όπου κάθε εβδομάδα θα σχεδιάσω 2 - 3 layouts για το site αλλα δε μπορώ να καταλήξω. Anyway, εδώ μέχρι και προχθές έμπαινα για να βλέπω τι παίζει και αποφάσισα να έχω και εγώ το μικρό μου χώρο για προγραμματισμό σε coldfusion.Ανταπόκριση δε βλέπω αλλα δε πειράζει. :D

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 29 Ιαν 2003 00:40

tsiger έγραψε:Anyway, εδώ μέχρι και προχθές έμπαινα για να βλέπω τι παίζει και αποφάσισα να έχω και εγώ το μικρό μου χώρο για προγραμματισμό σε coldfusion.Ανταπόκριση δε βλέπω αλλα δε πειράζει. :D
κι εγώ που άνοιξα περιοχή για powerbuilder τι κατάλαβα :wink:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 29 Ιαν 2003 09:49

John Sclavos έγραψε:
tsiger έγραψε:Anyway, εδώ μέχρι και προχθές έμπαινα για να βλέπω τι παίζει και αποφάσισα να έχω και εγώ το μικρό μου χώρο για προγραμματισμό σε coldfusion.Ανταπόκριση δε βλέπω αλλα δε πειράζει. :D
κι εγώ που άνοιξα περιοχή για powerbuilder τι κατάλαβα :wink:
Μην στεναχωριέστε ρε παιδιά!

Δεν είμαστε όλοι μάστορες όπως εσείς...

Θα μάθουμε κι εμείς, πού θα πάει; :P :lol: :P

Άβαταρ μέλους
tsiger
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tsiger » 29 Ιαν 2003 15:17

Οχι ρε μαγκα γιατι να στενοχωριόμαστε. Απλα είναι μια πολύ δυνατή τεχνολογία που όμως δεν είναι free (PHP) ή δεν είναι προεγκατεστημένη (ASP) οπότε δεν έχει και την αντίστοιχη ανταπόκριση και είναι κρίμα. Δε πειράζει, εγώ θα συνεχίσω να στέλνω tutorials και εύχομαι να δώ κόσμο να ασχολείται :)

Άβαταρ μέλους
Faidra

Δημοσίευση από Faidra » 30 Ιαν 2003 16:35

Είμαι η Faidra και είμαι ΕΝΤΑΞΕΙ!!!!!! :D
(...νομίζω)

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 25 Μαρ 2003 02:19

Elias 23 fititis pliroforikis sto makedonias

CV
http://www.mykarditsa.gr/sections.php?o ... le&artid=5

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 02 Απρ 2003 00:16

εχμμ εγώ είμαι η Μαίρη απο Θεσσαλονίκη, η ταυτότητα μου λέει πως γεννήθηκα το '75 και σπούδασα Διακόσμηση(ουδέποτε ασχολήθηκα) και κάτι σχετικό με φυσικό περιβάλλον (ναι εκτος απο τα pc υπάρχει και το φυσικό περιβάλλον στην Ελλάδα ευτυχώς χεχεχε). Παράτησα το το τμήμα προγραμματισμου στη β λυκειου γιατι όπως είπα τότε..."ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ" και ο Θεούλης με τιμώρησε για τη μεγάλη κουβέντα που ξεστόμησα τότε και έφτιαξε το Internet (οκ δε το έφτιαξε ο Θεούλης αλλά μου ταίριαξε ως ατάκα :P ) με αποτέλεσμα να περνάω όσες ώρες μπορώ απέναντι απο το πολυαγαπημένο μου μηχανηματάκι προσπαθώντας να μάθω οσα περισσότερα μπορώ για το web design. Αυτά......
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fefeli την 29 Φεβ 2004 01:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες