Ας γνωριστούμε λίγο καλύτερα..

Ας γνωριστούμε καλύτερα.. μια περιοχή που ο κάθε ένας μπορεί να πει μερικά πράγματα για τον εαυτό του.

Συντονιστές: Stathis, Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
lacoste
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από lacoste » 02 Απρ 2003 09:17

:lol: Eίμαι ό Κώστας από Θεσ/νίκη,38 χρονών καί εργάζομαι ως υπεύθυνος διακίνησης σέ μία εταιρεία παραγωγής καί εμφιάλωσης οίνου.Ως βέρος Θεσσαλονικιός είμαι φυσικά Παοκτσής καί καρντάσι... 8) Ασχολούμαι ερασιτεχνικά μέ το web design καί γενικότερα έχω μεγάλο πάθος μέ αυτό πού λέγεται internet. :question: Νά περνάτε καλά εύχομαι καί ελπίζω νά γνωριστούμε καί από κοντά. :D :hammer: :hammer: :hammer: :lol:

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 02 Απρ 2003 14:46

Το lepon, me lene Niko, eimai 17 (apo tous mikrous) kai ti vgazo se ena poli oraio likeio edo stin agia paraskeui (athina).. Asxoloumai erasitexnika me ton athlitismo kai sigkekrimena me to alma epi kanape!.. Asxoloumai me ta pcia 5-6 xronia kai exoume anaptiksei mia sxesi poli erotiki.. Ego kano anithikes protaseis sto PC mou (kane mou to ena , kane mou to allo..) kai auto mou rixnei xilopites! Pou tha mou paei omos. Tha ta poume!

Filia!

Άβαταρ μέλους
pritanis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pritanis » 14 Απρ 2003 15:25

Θόδωρος 42 χρονών από Θεσσαλονίκη. Παντρεμένος με 2 σπόρους 9 και 12 χρονών αντίστοιχα. Ασχολούμαι με κάτι τελείως άσχετο με τα PC (βιοτεχνία ρούχων-έχουμε πολλές εδώ) Η πρώτη μου επαφή με τα PC ήταν το 1981 που πήγα σε μια σχολή (σαν τα σημερινά τα ΙΕΚ) και έχω μια Βεβαίωση Σπουδών (δίπλωμα δεν είχαν τότε δικαίωμα να δώσουν) προγραμματιστή. Βέβαια σε γλώσσες εκείνης της εποχής Cobol, Basic, Fortran. Και ενώ λοιπόν ασχολιόμουν τότε που δεν ήξεραν ούτε 10.000 Έλληνες τι είναι ένας ηλεκτρονικός υπολογιστής κατάφερα να κάνω οτιδήποτε άλλο εκτός από αυτό που αγαπούσα παθολογικά. Δεν θέλω να κουράσω τώρα εξηγώντας το γιατί. Η μετέπειτα επαφή μου είναι το 1996 όταν αποφάσισα και πήρα έναν Ρ 133 και μαζί μ' αυτόν και μια σύνδεση στο Ίντερνετ. Μετα από 7 χρόνια πόρωσης μπροστά σε μια οθόνη και ματογυάλι που έγινε σαν πάτος coca colas (αυτοδίδακτος της νέας τεχνολογίας γαρ) μπορώ να πω ότι άρχισα να το ψιλοχορταίνω. Μ' αρέσει να ασχολούμε με επεξεργασία φωτογραφίας, και να προσπαθώ να κατασκευάσω ιστιοσελίδες. Έχω εδώ και 3-4 χρόνια μια σελίδα για τον Βασίλη Παπακωνσταντίνου που την τελευταία της μορφή την πήρε με την βοήθεια φίλων (γειά σου ρε Θωμά) μια και εγώ από ένα σημείο καιι μετά δεν μπορούσα λόγω κυρίως του χρόνου να παρακολουθήσω την τεχνολογία που τρέχει στους γνωστούς ρυθμούς
Από κει και πέρα έχω και την Αρειανάρα μου να περνάω τα απογεύματα της Κυριακής, ωραίες βραδινές τσάρκες, παίζω και καλό ταβλι όποιος η όποια ενδιαφέρετε και κανένα ταξιδάκι όταν μας παίρνει
Σας ζάλισα σας αφήνω

Γιάννη μ'άρεσε πάρα πολύ κάτι που έγραψε ένας άλλος φίλος

"Ευχαριστώ τον Γιάννη για την παρέα που δημιούργησε.
:pint: Πίνω στην υγειά του"

Νασε καλά λοιπόν φίλε και να βρεις πηγές που να ανανεώνουν το κουράγιο σου που παραπονιέσαι ότι εξαντλείτε. Πρέπει να το κάνεις

Άβαταρ μέλους
sok2000

Δημοσίευση από sok2000 » 15 Απρ 2003 15:54

Me lene giorgo kai pote den tragoudao. Kai ego eimai mia xara alla oi giatroi exoun alli apopsi, na 'nai kala ta gonidia tis kefalonias gia tin sxizofreneia pou therizei to nisi...

LightForce
WebDev Moderator

Δημοσίευση από LightForce » 15 Απρ 2003 21:03

Γεια χαρα σε ολους

Με λενε Νικο, ειμαι απο τον Πειραια, ασχολουμαι με υπολογιστες απο το 1983
Mου αρεσει ο προγραμματισμος και τα δυνατα Trance party

Ειρηνη στον πλανητη μας

Λιγη μαγεια εδω

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 17 Απρ 2003 22:29

pritanis έγραψε: Γιάννη μ'άρεσε πάρα πολύ κάτι που έγραψε ένας άλλος φίλος

"Ευχαριστώ τον Γιάννη για την παρέα που δημιούργησε.
:pint: Πίνω στην υγειά του"

Νασε καλά λοιπόν φίλε και να βρεις πηγές που να ανανεώνουν το κουράγιο σου που παραπονιέσαι ότι εξαντλείτε. Πρέπει να το κάνεις
Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια...

Όμως με την σειρά μου εγώ πρέπει να ευχαριστήσω τους moderators και όλα τα μέλη μιας κι αυτή την στιγμή το freestuff έχει γίνει πολύ μεγάλο για να μπορεί ένα άτομο μόνο του να ασχολείται μαζί του και μόνο τον ελεύθερο χρόνο του...

Χωρίς την βοήθειά σας και την συμμετοχή σας το freestuff.gr δε θα μπορούσε να γίνει πραγματικότητα..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 11 Μάιος 2003 09:13

Γειά σας,

είμαι ο Βαγγέλης και είμαι 19 χρονών (από τους σχετικά μικρούς ;))

Αυτή την στιγμή είμαι ακόμα ενας από τους πολλούς τουρίστες του ΤΕΕ Ελληνικού :hammer: :cry: :(
και περιμένω να περάσει άλλος ένας καταραμένος χρόνος να πάρω το χαρτί να ησυχάσω επιτέλους.

Η πρώτη μου επαφή με υπολογιστή ήταν στην τρίτη δημοτικού με ένα Commodore 64 (σχετικά ξεπερασμένο για τότε) στο οποίο το μόνο που "ήξερά" να κάνω ήταν να παίζω Pac Man και δεκάδες άλλα παιχνίδια (σε κασσέτες τότε...ε ρε εποχές :P).

Ή επόμενη επαφή μου με υπολογιστές ήταν πριν 3.5 χρόνια.
Ασχολούμαι όσο μπορώ με το Web Design και Web Development με τα οποία ήρθα σε επαφή πριν 3 χρόνια περιπου.

Από χαρτιά;;
Τίποτα :P:P

To μόνο που έχω είναι ενα lower 8)
Άντε και το απολυτήριο γυμνασίου χεχεχε

Απότι θα δείτε είμαι μεν μέλος από παλιά αλλα 1 φορά ειχα χρησιμοποιήσει το forum.

Τελικά διαπίστωσα ότι το forum αυτό γ*****ι :):)

Άντε καλα να τα περάσουμε, γειά μας! :pint: (Βασίλης Τερλέγκας - Βάπτισμα Πυρός track 23 - Στροφές)

:D :D :D

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 11 Μάιος 2003 15:05

epeidi ta posts mou einai sixna kai me kserete mono me ena nick kalo tha einai na sas po kai ego liga pragmata.

Panagiotis - 22 eton, Peristeri. 4o etos Filosofias/Paidagogikis/Psixologias Athinon. Me ipologistes asxoloumai peripou 8 xronia, prin diladi ekdiloso endiaferon gia tin palai pote triti desmi. Tora pio einai to hobby kai pio to epaggelma, oute ego mporo na to po.

Parallila -gia ta pros to zin- diatiro mia epixeirisi web design. Tin anoiksa meta apo polles anazitisieis gia douleia pou apevisan akarpes -kai eixan sxesi kirios me ti diafimisi kai proothisi proionton-. Prospatho na matho arketa pragmata gia to linux kai eidikotera gia to debian -paroti diafonoun arketoi edo mesa sxetika me to debian :wink: -, molonoti pistevo oti eimai akoma stin arxi. Kapioi kaloi filoi frontizoun na me katartizoun olo kai perissotero sto antikeimeno. Tha elega oti to photoshop einai to antikeimeno tis douleias mou se auti tin epixeirisi kai oti to ksero se ena ikanopiitiko simeio.

Loipes gnoseis einai to Proficiency sta Agglika, to Grundstufe sta Germanika kai liga Italika epipedo Medio.

Loipes asxolies einai oti epeza basket mexri perisi se arketes topikes omades san klasiko 4ari - 5ari (1.95). I moni asxolia me ton athlitismo pou eksakoloutho na exo einai to iss pro evolution 2 sto PSX2 :wink:
Ena feggari ematha kithara kai exo kai mia ilekrtiki gibson pou tin exo afisei kai skonizetai.

Diavazo kathimerina filosofia kai kirios to agapimeno mou revma tou iparksismou kai san proektasi erga tou D. Liantini.

Filodoksies exo polles. Tha ithela na anoikso edo sta ditika proasteia frontistirio apokleistika Theoritikis katefthinsis (kathos sixenomai to dimosio stin Ellada). Episis meta ti sxoli exo dilima gia to ean tha sinexiso se kapoia alli (nomiki) i an tha kano metaptixiaka.

panta eixa kaimo na grapso ena viografiko. na ste kala pou stathikate i aformi. :lol:

<a episis ksexasa na sas po oti oneiro mou einai na isxisei o thesmos tis amesis dimokratias stin Ellada -me sigxronous tropous- kai na katargithei epipleon o pepaleomenos antiprosopeutismos. tha anoikso sxetiko topic :wink: >
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
takis1985
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από takis1985 » 12 Μάιος 2003 16:13

Gia sas.
Me lene Dimitri kai eimai 18 eton meno sto Plomari(GNOSTO GIA TO OUZO POU PARAGEI) tis Lesvou gnosti kai os Mytilini.Eimai grammenos sto forum tou freestuff tria xronia(apo tin anoiksi tou 2001)
Eimai dimiourgos kai idioktitis tou www.plomaricity.com .Asxoloume me pc apo to fthinoporo touy '97 otan eixa agorasei enan cyrix sta 233 an thimame kala.Me tin dimiourgia istoselidon asxoloume peripou 4 xronia.Eimai mathitis sto TEE PLOMARIOU(Kai gia 1 xrono sto eniep likio) me eidikotita pliroforiki kai fetos teliono.Sas euxomai kalo kalokairi kai na perasete oso poio kala mporite kai sas perimeno sto plomari tha me breite sto SAloon www.saloon.gr

BYE. :hammer: :pint: :roll: :D :o

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από iNDEFiX » 15 Μάιος 2003 03:37

Eimai o Hulk alla mhn to peite se kanenan...

To onoma mou to 3erete. Eimai 23 xronwn kai megalosa sthn athina (mpliax). Exo spoudazei sthn Agglia 4 xronia telionontas Bachelor Electronic & Electrical eng. kai Master se e-commerce applications. Asxoloumai genika me thn texnologia apo mikros kai mou aresei otidipote einai dhmiourgiko. Agapimena mou programata: to photoshop pou doulevo arketa xronia, fruity loops + cubase gia music. Ta teleytaia xronia exo kolisei me to web design kai kirios tis dynamic efarmoges me PHP/MySQL kathos kai poli administration kai networks logo douleias. Eimai katoxos prosopikhs epixirhshs paroxhs yphresiwn hosting, web design kai ta sxetika (http://www.datahost.gr) me 8 servers kai 4 synergates. Doulevo peripou 2-3 xronia kai eimai poli eyxaristimenos me afth thn douleia... poli kefi kai endiaferon.

Telos mou aresous para para poli ta Lasers kai einai h kyria asxolia ton eleythero xrono mou. Kai pano apo ola to babe mou h iNDEFiXOULA pou menoume mazi edo kai 1 xrono peripou kai me exei voithisei sthn zoh mou para poli :)

Btw... to nick vgenei apo to gnosto skilaki tou asterix pou latrevo apisteftaaaaaaa!

Oneirobatis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Oneirobatis » 15 Μάιος 2003 16:37

Hallozzz eimai .. autos pou eimai..kai kano oti kanoun oloi.zw ... nai kala akousate.. oso kai na sas fenete paraxeno :) de tha po tpt gia mena apla mporeite na pate edw http://www.oneirobatis.tk i edw analoga poio douleuei http://www.bradforduk.da.ru

Cu laterzz kala pragmatika to forum to evlepa kairo prin alla den ixera oti einai TOSO kalo.. tha to kanoume kalutero :) :lol:

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 25 Μάιος 2003 17:32

vomizo oti prepei va grapso kai kati kai gia meva etsi ?

Lipov legomai Filippos Serefoglou sta 20 kai eimai beros Peiraiotis kai katasinepakolou8o
kai Gabros. Apo mikros eixa mia mavia katastrofis pragmaton kai meta epidior8osis tous. To proto atixima egive otav epiasa sta xeriamou eva kasetofonaki pou eixa (otav leme kasetofonaki 4 kila gaioudouri ntav pou to poulagave totes gia forito kasetofonaki)
to opoio dev 8imame gia pio logo bre8ike dipla apo to krebati mou sto komodivo me eva Philips katsabidi dilpa :P

Spoudazo automatistis sto tei xalkidas kai eviote tnv blepw kai administrator ekei ka8os exo mia leafria loksa me otidipote pervaei mesa apo kalodia. Sta hobbies mou katatasete n mousiki me paroligon diploma katoteras sto piano kai aftodidakti ki8ara (etsi gia va pervave oi ores me ta paidia stnv xalkida) ka8os kai otidipote mporei va givei me ipologisti.
episis exo mia psilotrela me ta ilektronika kai psifiako sxediasmo
alla afto eivai allouvou papa ebagkelio

To proto pcaki mou ntav eva commodor twra modelo dev 8imame alla 8imame oti etrexe kapia basika paixvidia tis epoxis me kasetoula :P
kai n proti epafi me tov kosmo tou ipologisti ntav eva 286 me portokali o8oni .

Erasitexvis stov programatismo pliv tis glossas php pou eivai (opos exete katalaboi oi perisoteroi)
to prosopiko mou kolima opou mazi me tov indefix kai tov cha0s exoume kavei eva
aksiologo team pou petalovei kai psilous ama laxei :P afoi oi dio mou sfiriksave gia to board
kai va me kai egw :) To site to 8imame apo pio pallia bebea kai to eixa episkeftei apoires fores
psaxvovtas gia free hosting kai gevikotera freestuff ax mou aresei aftn n leksis :P

A kati allo dev 8elw kaveva sxolio peri tou v kai N mou etsi !!!
Ta greeklish mou eivai afta pou eivai kai se opoiov aresouv :P
to poli poli va miv katalabevete ti grafo kai va diabazete alla avti allwv
alla to v to elliviko grafete me v kai oxi me n :hammer: :wink:

cu all sto board kai fisika sta meetings !!!

(simiosi to nick mou dev proerxete apo tnv gvosti goma :P
eivai olokliri istoria to pos exei bgei alla 8a sas tnv pw mia alli mera)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rapid-eraser την 05 Ιουν 2003 12:28, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
greekbytes
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greekbytes » 25 Μάιος 2003 18:41

A kati allo dev 8elw kaveva sxolio peri tou v kai N mou etsi !!!
Ahahaha!! kai imoun etoimos na rotiso re mpagasa!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 26 Μάιος 2003 00:44

Rapid-eraser έγραψε:(simiosi to nick mou dev proerxete apo tnv gvosti goma :P
eivai olokliri istoria to pos exei bgei alla 8a sas tnv pw mia alli mera)
ok... alakse i mera... :roll:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 26 Μάιος 2003 02:19

τη χρήση του v αντι για n την εχω δει και απο άτομα άλλων εθνικοτήτων που λατρευουν τα αρχαία ελληνικά και στην προσπάθεια τους να γραφουν greeklish χρησιμοποιούν το v. Τελικά μάλλον είναι πιο σωστό χεχεχε
κι εγώ χρησιμοποιώ το w για ω
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Γνωριμία Μελών - Προσωπικές Ιστορίες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες