[Review] Μεγας Αλέξανδρος

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
ALKIVIADES
Honorary Member

Δημοσίευση από ALKIVIADES » 18 Απρ 2007 00:25

cordis, δες το Σαπουνόπερα http://www.cine.gr/film.asp?id=703018 ..το πέτυχα τελευταίως και παίζουν μέσα όλα τα μεγάλα αστέρια διαφόρων κατηγοριών , έχει πλάκα :P
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 18 Ιουν 2007 00:58

cordis έγραψε:Την έβαλα να την δω... αλλά πραγματικά δεν βλέπετε! είναι του Oliver αυτή η ταινία; ή έβαλε κανέναν ψυχογιός του να την κάνει; Την άφησα στην μέση και δεν βλέπω τον λόγο να την συνεχίσω.
θεωρώ άδικη την κριτική σου cordi. Αν δεν έχεις δει ολόκληρη την ταινία είναι, για μένα απαραίτητο να τη δεις έστω μια φορά και μετα να κρίνεις. Στο κάτω κάτω μιλάμε για τη μεγαλύτερη ιστορική προσωπικότητα μετά το Χριστό! Πιστεύω ότι δεν ήταν καλό το timing, δεν ήσουν σε φάση να τη δεις γι' αυτό και την άφησες στη μέση. Δεν λέω ότι είναι καμιά φοβερή ταινία αλλά βλέπεται. Και κατά τη γνώμη μου, το καλύτερο στην ταινία είναι ο Anthony Hopkins (για το "παίξημο" και για αυτά που λέει)

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Ιουν 2007 12:21

cordis είναι... την ταινία την είδα ολόκληρη δεμένος χειροπόδαρα σε μια πολυθρόνα (δεν υπήρχε άλλος τρόπος) και, ναι, ήταν από τα μεγαλύτερα αίσχη των "A" movies και του Ολιβερ. Εάν ήταν B movie θα ήταν τέλεια.

Αν έχεις καταλάβει τόση ώρα μιλάω για την ταινία (για την οποία ζήτησε συγνώμη και ο ίδιος ο Ολιβερ) και όχι για τον Μ. Αλέξανδρο ή για την προσωπικότητά του.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 18 Ιουν 2007 13:08

serpen έγραψε: Στο κάτω κάτω μιλάμε για τη μεγαλύτερη ιστορική προσωπικότητα μετά το Χριστό!
Ο Μέγας Αλέξανδρος δεν έζησε πριν το Χριστό? Εκτός και αν δεν εννοούσες χρονολογικά αλλά σαν μέγεθος :P :P
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 18 Ιουν 2007 13:17

@PanosIlio

Eitherway, είναι υπερβολή να λέμε κάτι τέτοιο.
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
PanosIlio
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PanosIlio » 18 Ιουν 2007 13:19

Εγώ δεν είπα τίποτα :P

Μια επισήμανση έκανα. Το ποιος ήταν πιο σπουδαίος κτλ κτλ δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. :lol: :lol:
Εικόνα

Friendship often ends in love; but love in friendship - never.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Ιουν 2007 14:19

...απλά ξέχασα να αναφέρω ότι μου είχαν βάλει και οδοντογλυφίδες στα μάτια για να μη τα κλείνω + του ότι μου είχαν κάνει ενδοφλέβια με καφεΐνη για να μη κοιμηθώ.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 18 Ιουν 2007 14:46

Και μάλλον σου είχαν βάλει και μία συσκευή αλά Saw για να μην κουνιέται το κεφάλι δεξιά και αριστερά. :-?

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 18 Ιουν 2007 15:03

Ναι ρε! Που το ήξερες? :P
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 18 Ιουν 2007 18:42

αυτός μου την έβαλε... :D
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 19 Ιουν 2007 10:59

cordis έγραψε:αυτός μου την έβαλε... :D
:wink:

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 19 Ιουν 2007 17:08

έρχετε κι άλλο... Young Alexander the Great Δεκ. 2007
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 19 Ιουν 2007 21:45

ok παίδες δεν σας άρεσε η ταινία, έγινε αντιληπτό. Το "λεπτό" χιούμορ δεν χρειάζεται γιατί είναι σαν να κοροϊδεύεται όσους βρήκαν την ταινία καλή. Κι εγώ θα μπορούσα πχ να γράψω τόνους σχόλια, χλευασμούς κλπ για τον Τιτανικό. Όμως τον είδαν εκατομύρια άνθρωποι και αυτό πρέπει να το σεβαστώ. Και αν είχατε διαβάσει λίγο τα παρασκήνια αυτής της παραγωγής θα ξέρατε οτι μετά την απόρριψη απο τους αμερικάνους παραγωγούς που ρίχνουν εκατοντάδες εκατομμύρια σε ταινίες για τα μάτια του Di Caprio (!), αλλά θεώρησαν πολλά τα 150 εκατ. δολ. περίπου που ήταν το κόστος για τον Αλέξανδρο, μετά λοιπόν απο την άρνησή, ο Όλιβερ ήταν τόσο παθασμένος να κάνει την ταινία που στράφηκε στα ευρωπαϊκά κονδύλια. Αυτό δεν του το συγχώρεσε το αμερικάνικο σύστημα που τον πολέμησε με όλα τα όπλα (βλέπε κριτικούς κιν/φου, εφημερίδες κλπ) σε σημείο να τον κάνει να απολογηθεί για το ίδιο του το έργο (απαράδεκτο). Και λυπάμαι για τα δικά μας ζώα κριτικούς κιν/φου που σέρνονται απο τους αμερικάνους. Στην τελική, οι γνώμες είναι σαν τις ... όλοι έχουν απο μια (για να κάνω κι εγώ λίγο χιούμορ) :)

ΥΓ. Όντως κάποιοι παραγωγή στην αμερική δέχτηκαν να αναλάβουν την ταινία, αλλά με την προϋπόθεση ΑΛέξανδρος να είναι ο Leonardo Di Caprio (μπλιααχ) γιαυτό και ο Όλιβερ δεν δέχτηκε....

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 20 Ιουν 2007 00:25

η δικιά μου ... την βρήκε αηδία, η δικιά σου ... την βρήκε καλή. Οπότε καταλήγουμε ότι όλοι έχουν από μια ..., αλλά με διαφορετικές ορέξεις. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα φιμώσω την δικιά μου ... και θα ακούγεται μόνο η δικιά σου ... ;)
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
serpen

Δημοσίευση από serpen » 20 Ιουν 2007 01:29

μίλησε κανείς για φίμωτρο????

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης