www.groffice.info θέλω τη γνώμη σας

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
soteres2002
S. & H. Moderator

Δημοσίευση από soteres2002 » 30 Δεκ 2004 21:09

dikio exeis! merikoi edo mesa einai poli irones!

arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 30 Δεκ 2004 23:07

Εγώ συμφωνώ.

Αρκεί ΚΑΝΕΙΣ να μην λέει τέτοιες χοντράδες, όχι μόνο σε μένα αλλά γενικά.
Όταν κάποιος δημιουργεί μιά σελίδα στο διαδίκτυο περιμένει κριτική και όχι βρισιές.

Γενικά τώρα, μπορεί μιά σελίδα να μην μου αρέσει ή να μου φαίνεται "πρωτόγονη". Όταν κάποιος ζητάει τη γνώμη σου πες την χωρίς να αναθεματίζεις.

Αυτό που μας έχει φάει είναι η ομοιομορφία. Όλοι τα ίδια χρώματα, όλοι flash, όλοι να προσπαθούμε να εντυπωσιάσουμε λες και γυρίζουμε τον Τιτανικό.

Περιεχόμενο ; Ευκολία στη χρήση ; Διασύνδεση;

Ξέρω πολύ καλά όμως τι γίνεται. Σε κάποιους δεν αρέσει αυτή η ιδέα. Προτιμάνε όποιος χρησιμοποιεί ελεύθερο ή ανοικτού κώδικα λογισμικό να είναι απομονωμένος.

Κάποιοι κολλημένοι θεωρούν ότι αν κάποιος χρεώσει έστω και 5 ευρώ πρέπει να καεί στο πυρ το εξώτερο. Τότε το Openoffice.org γιατί έχει distributors; Και μάλιστα πολύ περισσότερο στην Ελλάδα που οι συνδέσεις internet είναι ακόμα για κλάματα. Ας δει κάποιος τις ελάχιστες τιμές και ας μου πει αν υπάρχει έστω και ένας που να δίνει 4 cds σε χαμηλότερη τιμή μαζί με ΦΠΑ και μεταφορικά.

Για τα χρώματα, τις γραμματοσειρές και τη λειτουργικότητα του groffice.info δέχομαι κάθε καλόπιστη κριτική και έχω κάνει αλλαγές βασιζόμενος σε κριτική όταν καταλαβαίνω ότι δεν κρύβεται κάτι άλλο από πίσω.

Λευτέρης
http://www.groffice.info

ΥΓ Δεν είναι τυχαίο ότι στο http://www.ultimatebootcd.com η ίδια η κοινότητα μας έχει βάλει στους διανομείς.

ΥΓ2 Έχω ετοιμάσει το δικό μας cd-rom σε iso. Όποιος είναι μάγκας και θέλει να συνεισφέρει ας βοηθήσει με ένα mirror server. Είναι μόνο 677 ΜΒ. Θα το δίνουμε εντελώς δωρεάν.

arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 30 Δεκ 2004 23:20

Ένα δίκιο το είχε πάντως ο Eneme. Το μενού είχε ένα πρόβλημα τα γραφικά επειδή μου ξέφυγε ένα <br> στην html.

Μόνο που δεν φαινόταν στο Firefox επειδή ήταν σε πίνακα. Το διόρθωσα και για Explorer και έκανα και κάποιες μικροδιορθώσεις.

Φιλικά,
Λευτέρης

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 31 Δεκ 2004 10:59

arhontas έγραψε:το θέτεις πολύ όμορφα το όλο θέμα και το "διαφημιστική κωλοφυλλάδα" σου το επιστρέφω για τα απαίσια γκρίζα γραφικά που χρησιμοποιείς και ταιριάζουν μόνο σε ταφόπλακες.
Δεν νομίζω πως κολλάει το σχόλιό σου για την σελίδα μου με την συζήτηση! Άλλο target group, άλλη φιλοσοφία, άλλο όλο το σύνολο!
arhontas έγραψε:Ίσως να μην κατανοείς γιατί είμαι αντιδραστικός όπως λες. Αντιδραστικός γίνομαι όταν κάποιος άσχετος γράφει τέτοια πράγματα. Μπορεί οι περισσότεροι που αυτοβαφτίζονται webdesigners να θεωρούν ότι σελίδες είναι τα βαριά γραφικά με ήχο που για να τον κλείσεις ψάχνεις την πρίζα, αλλά αυτό δεν είναι δημιουργία για internet.
Έχω αναφέρει πουθενά ότι είμαι webdesigner, webmaster ή τίποτα παρόμοιο; Μην τρελλαθούμε κιόλας!
Βαριά γραφικά; Σε πληροφορώ ότι η σελίδα μου (όλες οι υποσελίδες χωρίς τα mp3 και μόνο με το πρώτο track στο beatbox) είναι μόλις 300ΚΒ ενώ τα συνολικά γραφικά δεν είναι πάνω από 90ΚΒ!
Όσο για το flash, εξυπηρετεί λειτουργία που μόνο αυτό μπορεί και σε μέγεθος (ανάλογα με το περιεχόμενό του) πολύ μικρό!
Και αν δεν βλέπεις κοτζάμ stop button με τα υπόλοιπα χειριστήρια δεν φταίει κανείς!
arhontas έγραψε:Τη γνώμη σου στο παρελθόν για τους χρωματισμούς την έχω διαβάσει και απλά διαφωνώ. Εγώ προσπαθώ να δώσω έναν τόνο "παιχνιδίσματος" στη σελίδα.

Αν διαφωνείς εξέφρασε το με ωραίο τρόπο. Δεν σου είπα ότι η σελίδα είναι τέλεια, διαφορετικά δεν θα ζητούσα γνώμες.
Παιχνίδισμα ναι, υπερβολή όχι!
arhontas έγραψε:Η κακή δουλειά που αναφέρεις για ποιό θέμα είναι; Είσαι από αυτούς που θέλουν να χρησιμοποιεί Openoffice το 1% των χρηστών στη χώρα; Από αυτή τη δουλειά έχουν πάει 2000 άτομα στο Openoffice.org. Τι νομίζεις ότι από αυτό ζούμε;

arhontas έγραψε:"Την θεωρώ ανάξια να αντιπροσωπεύσει και να προμοτάρει αυτό που αντιπροσωπεύει! "

Και ποιός είσαι; Ο Τσε; Τι νομίζεις ότι γίνεται στον κόσμο γύρω σου. Για ψάξε λίγο παραπάνω μπας και καταλάβεις κάποτε ότι με ευχές δεν κερδίζεται τίποτα. Δες πχ το www.ellak.gr και πες μου τι στόχους έχει επιτύχει από τότε που δημιουργήθηκε για τον απλό χρήστη. Δες τις προσπάθειες στο εξωτερικό.
Το ΕΛ/ΛΑΚ έχει καλύτερη ιστοσελίδα από την δική σου! Έτοιμη θα μου πεις! Ε,και; Περιεχόμενο πουλάει, όχι web design! Αλλά η εμφάνιση δεν είναι το παν! Ούτε μόνο του το παρεχόμενο προϊόν/υπηρεσία! Και περιεχόμενο χρειάζεται, αλλά και σωστό promotion!
arhontas έγραψε:Αν μου λες ότι αυτή η σελίδα της οποίας διάβασες τον κώδικα έχει φτιαχτεί σε Frontpage Xpress τότε είσαι πραγματικά άσχετος.
Χρησιμοποίησα το σαν! Παρομοίωση, you know!

------------------

Γενικά με τον σκοπό της σελίδας δεν έχω κανένα πρόβλημα όπως ξανανέφερα (άσχετα με το αν έγινα αντιληπτός ή όχι)!

Απλά αν δεν μπορείτε να αντέξετε την κριτική, μην μας ρωτάτε!

Εδώ δεν χαιδεύουμε τα αυτιά κανενός!

Οποιοδήποτε site και αν παρουσιαστεί εδώ, τα αρνητικά θα ψάξουμε να βρούμε για να το κάνουμε ακόμα καλύτερο!

arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 31 Δεκ 2004 11:16

Δεν διαφωνώ ρε Eneme,

λες και θα είχα πρόβλημα να μου πεις ότι δεν σου αρέσει το έντονο κόκκινο και το έντονο μπλε και προτιμάς πιο ήπια χρώματα.

Τους χαρακτηρισμούς δεν ανέχομαι και αν "Εδώ δεν χαιδεύουμε τα αυτιά κανενός! " θα πρέπει να ξανασκεφτούν κάποιοι το πως κάνουν αυτό που κάνουν.

Εγώ δεν τα βάζω με το freestuff, σε εσένα τα λέω. Και αν θεωρείς ότι δεν χαϊδεύεις τα αυτιά μου λέγοντας τη σελίδα μου διαφημιστική κωλοφυλλάδα και ότι είναι ανάξια και προχειροδουλειά, τότε αυτό λέγεται βρίσιμο χωρίς επιχειρήματα.

Την κριτική την αντέχω, για αυτό και τη ζητάω. Επειδή είμαι αντιδραστικός, σου λέω ότι έψαχνες λόγο να με καταδικάσεις. Αν δεις παραπάνω παραδέχτηκα ότι στο μενού είχες δίκιο και το διόρθωσα.

Ευτυχισμένο το νέο έτος και υγεία σε όλους.

Λευτέρης

ΥΓ Δεν είναι όμορφο όταν μπαίνεις σε μιά σελίδα να χτυπάνε τα μεγάφωνα σου στις 2 το βράδυ... Καλύτερα να δίνεις επιλογή.

ΥΓ2 Αυτό ήταν κριτική.

ΥΓ3 "Είσαι άσχετος, ξύπνησες τη γειτόνισα, τη μαυρίλα ήταν αυτή, απαράδεκτο, ντροπή που χρησιμοποιείς μουσική χωρίς να σέβεσαι τα πνευματικά δικαιώματα του δημιουργού, έχεις άδεια για αυτό; Το μενού σου πως είναι έτσι; Μαύρα γράμαμτα σε γκρι bacground, θα μας βγάλεις τα μάτια!

ΥΓ4 Αυτό ήταν επιτηδευμένο ξεφώνισμα

ΥΓ5 Ελπίζω να καταλαβαίνεις τη διαφορά και περιμένω συγνώμη όχι για την κριτική αλλά για τις χοντράδες.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 31 Δεκ 2004 11:29

Δεν μπορώ να καθήσω να αναλύσω ένα ένα όλα τα στοιχειά που θα ήθελα!

Απλά σε γενικές γραμμές πιστεύω πως η πολυχρωμία και η πολυμορφία (σε σχήματα και γράμματα) κάνει το site να "λαϊκίζει" ελαφρώς (δεν είναι η κατάλληλη λέξη, αλλά προσπάθησε να πιάσεις το βαθύτερο νόημα που εννοώ)

Θα σου δώσω ένα παράδειγμα:
1. GRoffice cd-rom (700 ΜΒ) για Windows v1.1

2. Ultimate Boot cd-rom v3.1

3. Open Cd Project v2.00

4. Knoppel v0.40
Αυτά είναι τίτλοι, άρα από αισθητικής απόψεως πρέπει να είναι το ίδιο χρώμα! Ναι μεν τα 3 είναι links ενώ το άλλο όχι, αλλά αισθητικά είναι λάθος χοντρό! Αν έβλεπες μια τέτοια αδικαιολόγητη διχρωμιά σε ένα έντυπο θα σου άρεσε;

arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 31 Δεκ 2004 11:53

Δεν έχεις τελειώς άδικο. Αυτό γίνεται για να ξεχωρίσει ο επισκέπτης το cd που φτιάχνουμε εμείς από αυτά που προσφέρουμε ως distributors.

Αν πατήσεις στα μπλε πας στις σελίδες των κοινοτήτων που τα υποστηρίζουν.

Εμείς φτιάχνουμε το κόκκινο για αυτό και το έχουμε σε εντονότερο χρώμα και δεν είναι link γιατί ο χρήστης δεν χρειάζεται να πάει πουθενά... σε εμάς είναι. Το έχουμε δοκιμάσει σε αρκετά χρώματα και μας άρεσε το κόκκινο.

Απο γραφιστικής απόψεως έχεις δίκιο και για τα διαφορετικά χρώματα στα γράμματα και για τις υπογραμμίσεις. Σε αυτό τον τομέα έχουν γίνει πολλές συζητήσεις.

Δική μου άποψη είναι ότι για αυτόν που διαβάζει το κείμενο και δεν το βλέπει σαν εικόνα, βοηθάει αυτό το στυλ. Είναι πιο εύκολο να αποτυπώσει τις έννοιες που θέλουμε. Το site δεν "πουλάει" εντυπωσιασμό, ούτε γραφιστική τελειότητα. Θέλουμε να καταλάβει ο χρήστης τι κερδίζει αν παθιαστεί με το ελεύθερο λογισμικό και το λογισμικό ανοικτού κώδικα, ακόμη και αν είναι παιδάκι ή ο πλέον αδαής στους υπολογιστές (για αυτό και το παιχνίδισμα με χρώματα του έντονου πάθους).

Σε ευχαριστώ για την κριτική, άλλωστε διόρθωσα κάποια λάθη, όμως δεν κατάλαβα τους υπόλοιπους χαρακτηρισμούς όπως το "Την θεωρώ ανάξια να αντιπροσωπεύσει και να προμοτάρει αυτό που αντιπροσωπεύει! ".

Φιλικά,
Λευτέρης

ΥΓ Το www.ellak.gr είναι η αγαπημένη μου σελίδα, αλλά μου θυμίζει κάτι το "αναρχοαυτόνομο" επαναστατικό που συχνάζει στα υπόγεια και προσπαθεί να μην το δουν οι κρατούντες. Το ΕΛ/ΛΑΚ πρέπει να βγει στο φως.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 02 Ιαν 2005 13:29

Το υλικό αν και είμαι χρήστης Ανοιχτού Λογισμικού δεν μπήκα στον κόπο να το κοιτάξω.

Επίσης δεν έχω πρόβλημα απόκτησης ανοιχτού λογισμικού σε όσα MB/GB μεταφράζεται αυτό.

Για το design για μένα είναι καθαρά ερασιτεχνικό και ο χρήστης που θα μπει να παραγγείλει με το τι βλέπει (κατά πόσο αισθητικά του γεμίζει το μάτι) αναλόγως πράτει.

Εγώ αν ήταν να παραγγείλω κάτι με ένα ερασιτεχνικό design θα έλεγα ότι πρόκειται για κάποιον πιτσιρικά που πάει να μου φάει τα λεφτά.

Επειδή δεν έχω όρεξη για τσακωμούς δεν λέω άλλα.
Δυστυχώς όμως φίλε μου άρχοντα δεν έχω κάποια κανονική σελίδα μου στην υπογραφή να την σχολιάσεις όπως του Eneme.

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

Δημοσίευση από ledraweb » 02 Ιαν 2005 13:41

Cha0s έγραψε: Επειδή δεν έχω όρεξη για τσακωμούς δεν λέω άλλα.
Δυστυχώς όμως φίλε μου άρχοντα δεν έχω κάποια κανονική σελίδα μου στην υπογραφή να την σχολιάσεις όπως του Eneme.
Όταν είπα όσα είπα στην προηγούμενη σελίδα εννοούσα ακριβώς αυτό... μια χαρά ήταν το Σχόλιό σου Cha0s. Ήταν αλήθεια τόσο απαραίτητο να προσθέσεις και την τελευταία σου παράγραφο και να το κάνεις Προσβολή;

Αυτά είναι που πρέπει να αποφεύγουμε.... (κατά την δική μου γνώμη)
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 02 Ιαν 2005 13:54

Πες μου ακριβώς σε πιο σημείο ήταν προσβολή αυτή η τελευταία πρόταση.

Ειρωνικό θα το έλεγα γιατί το να απαντήσεις με σχολιασμό τις δουλειάς άλλου είναι το πιο χαζό.

Δηλαδή δεν μπορώ να κάνω κάτι εγώ και αντί να απαντήσω σε αυτό θα πω 'δεν κοιτάς τα δικά σου χάλια'

Τελείως λάθος λογική και με εκνέυρισε πολύ όταν το είδα.
Όχι γιατί είναι ο EneMe Που στο κάτω κάτω δεν είναι η δουλειά του το WebDesign αλλά γενικώς.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 02 Ιαν 2005 14:19

Emeva pavtos afto pou me ekvebrizei afavtasta kai simbevei movo sta threads tou 8elw tnv gvomi sas gia tnv selida mou eivai oti aftos pou bazei to topic ka8ete kai sxoliazei tis apavtiseis ka8e eva pou kavei post krivovtas kalos n kakos tnv selida .
Av o allos 8elei va sta xosei astova va milaei edw dev ir8es va kri8eis apo 10 atoma pou nte eivai prokatilimeva nte oxi ... nte sta xovouve nte sou leve kala logia ... nte se prosbalouve nte se eksipsovouve.
Dev eivai ipoxreomevos pali o allos pou kavei to sxolio va apavtisei stnv apavtisi tou katoxou tou thread (sivi8os giati prosbli8ike)
Otav zitame tnv gvomi tou allou to boulovoume kai tov akoume kai sto telos otav exei apavtisei kapoia posotita leme ta sxolia mas gevika kai oxi idika gia tov ka8e eva.
Sto finale o ka8evas pou kavei post edw sivi8os apavtaei apo tnv apopsi tou xristi kai oxi tou designer ... dev eivai oloi epegkelmaties pou mpevouve edw dev eivai oxi sxetikoi dev eivai oloi 8eoi ... epomevos dev prepei va devoume skivi kordovi tis apavtiseis pou blepoume .
Sa festata apo tnv alli meria prepei va prosexoume to ti grafoume kai va miv prosbaloume kaveva idios otav dev kseroume pos 8a avtidrasei o allos.
Eivai kalo va apofebgoume sxoliasmous epi prosopikou idios otav o allos dev exei 8iksei emas me afto pou parousiazei.
Dev eivai avagki va kobeis ta ftera kapoiou pou leei re paidia exo eva site peite mou kati.

dev kserw exo ekvebristei arketes fores kai me aftous pou protivouve kati pros krisi kai me aftous pou apavtave.
Egw exo pavtote to moto "Mnv kriveis gia va miv kri8eis ..." kai otav krivoume pavtote to kavoume me basi twv pepragmevov mas . Se ka8e alli periptosi omos dev mas epitrepete va prosbaloume tnv douleia twv allov . Oi xaraktirismoi eivai poli lav8asmevoi kata tnv gvomi mou . Allo to site sou dev mou aresei giati ta grafika tou eivai poli apla kai dev mou pavei prosopika kai allo giati afto pou exeis ftiaksei eivai teratourgima dev exeis idea apo grafika dev pas va pouliseis kamia patata.

afti tnv sizitisi sigoura prepei omos va tnv kavoume kapou allou afivo edw to post mou afto mexri va doume ti 8a to kavoume.

Gia tnv selida sou lefteri dev 8a pw polla pragmata.
Sav selida dev me pi8ei va agorasw ta cd alla isos kataferei kapoiov allov kai afto eivai to voima :P
8 i8ela va estiaseis pio poli kai akoma perisotero apo oso eivai twra sto periexomevo tov cd kai isos kapoia foto twv programatwv kai ksereis pio avalitika to ti iparxei mesa . Apo apopsi grafistikis miv kaveis kati perisotero dev poulas tnv texvi sou oute sou xriazete kati pio piasariko kai kalo sxediasmevo me barigdoupa grafika .
Nomizo oti evteli to exoume parakavei me ta poli epitidebmeva grafika sta sites. Safos kai eivai efxaristo mia selida va exei oxi movo periexomevo alla kai grafiki apikovisi alla dev eivai pavta to simavtiko afto (Etsi 8elw va pistebw dld :P).
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 02 Ιαν 2005 14:25

Rapid όταν είπα ότι το design δείχνει ερρασιτεχνικό δεν αναφερόμουνα στα γραφικά.

Έχω δει designs που έχουν ένα Header μόνο με εικόνα και πατάνε site και site που είναι τίγκα στο γραφικό...

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 02 Ιαν 2005 14:27

vai kai egw sto sivolo tou grafikou apotelesmatos avaferomouva
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rapid-eraser την 02 Ιαν 2005 14:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 02 Ιαν 2005 14:27

Δεν ξεκίνησε καλά το 2005 μου φαίνεται... Είναι ΤΟΣΟ δύσκολο να σχολιάζετε ΜΟΝΟ το περιεχόμενο του site και τίποτα άλλο; :evil:

cdhyper, τα έχουμε πει πάμπολλες φορές. Έχεις ένα είδος και ύφος χιούμορ που λίγοι καταλαβαίνουν και σε ακόμα λιγότερους αρέσει. :roll:

Rapid, είναι άλλο να λες "φίλε το site σου έχει πρόβλημα εκεί κι εκεί, δεν μου αρέσει αυτό και το άλλο" και άλλο να λες "είναι απαράδεκτη, μήπως είσαι διχασμένη προσωπικότητα; μήπως δεν έχεις επαφή με την λέξη "όμορφο"; έχεις ιδέα απο σχεδιασμό;" και άλλα υποτιμητικά και προσβλητικά σχόλια. Μπορείς να πεις αυτό που θες για την σελίδα, χωρίς να προσβάλεις τον άλλον.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Youli την 02 Ιαν 2005 14:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

arhontas

Δημοσίευση από arhontas » 02 Ιαν 2005 14:40

Σε ευχαριστώ για το σχόλιο σου φίλε Chaos.

Ίσως και να αξίζει να δεις το υλικό αν και είσαι χρήστης Ανοικτού Λογισμικού με aDSL. Ίσως να βρεις προγράμματα που δεν έχεις ξαναδεί και που είναι ιδαίτερα χρήσιμα.

Επειδή περισσότερο διαβάζω και λιγότερο γράφω, να σου πω ότι το σχόλιο που έκανα για τη σελίδα του EneMe ήταν για την κριτική του στα χρώματα με βάση κάποιο κείμενο που διάβασα στο freestuff. Δεν ήταν πράξη αντεκδίκησης.

Για παράδειγμα αν το design είναι καθαρά ερασιτεχνικό αυτό είναι προσωπική σου κρίση με βάση τα βιώματα σου, αλλά και τη γνώση σου.

Με ενδιαφέρει πολύ λοιπόν να μου πεις σε ποιά σημεία εστιάζεις τον ερασιτεχνισμό που επικαλείσαι, εκτός αν είναι κάτι αόριστο, όπως το μεγαλύτερο κομμάτι της κριτικής που διαβάζω τόσο καιρό σε αυτό το post.

1. Έχει να κάνει με τη λειτουργικότητα της σελίδας;
2. Δεν λειτουργούν κάποια links;
3. Δεν είναι δομημένη σωστά;
4. Αποπροσανατολίζει το χρήστη;
5. Χρησιμοποιεί βαριά και άχρηστα γραφικά;
6. Τα χρώματα εμποδίζουν την ανάγνωση της;
7. Δεν έχει αρκετό περιεχόμενο;
8. Δεν αποδίδεται το νόημα και ο σκοπός δημιουργίας της με σωστές έννοιες στο κείμενο;
9. Δεν ανανεώνεται συχνά;
10. Εμποδίζει το χρήστη να έχει πλήρη πρόσβαση σε αυτήν (πχ απενεργοποίηση δεξιού πλήκτρου ποντικιού);
11. Φαίνεται ή όχι το ίδιο καλά σε 800x600 και 1024x768 ;
12. Έχει ήχο που να σπάει νεύρα και να μην κλείνει ποτέ;
13. Τα γραφικά της δεν είναι ομοιόμορφα και είναι "ανάκατα" με κλεμμένα κάποια τμήματα από άλλες σελίδες;
14. Έχει κινούμενα γραφικά για να σπάνε τα νεύρα των επισκεπτών;
15. Περιλαμβάνει λάθη ή έχει παραλήψεις στον κώδικα της;
16. Είναι παντελώς άγνωστη και καμιά μηχανή αναζήτησης δεν την περιλαμβάνει;
17. Είναι βασισμένη σε κάποιο έτοιμο script που έχουμε δει σε εκατομμύρια άλλες σελίδες;

Μην μου πεις και εσύ ότι είναι φτιαγμένο σε Frontpage και άλλα κουραφέξαλα, ούτε ότι η γραφιστική τέχνη δεν επιτρέπει σε ένα φυλλάδιο έντονα κόκκινα και μπλε γράμματα.... ή ότι το λευκό χρώμα το background εμποδίζει την ανάγνωση της...

Επιπλέον θα είναι πολύ ενδιαφέρον χωρίς τσακωμούς να μου προτείνεις σελίδες που θεωρείς επαγγελματικές και όχι ερασιτεχνικές και χάλια όπως η δικιά μου.

Χρόνια πολλά και καλά.
Λευτέρης

ΥΓ Είναι προφανές ότι όσα έλεγα προηγούμενως στον EneMe για την κριτική ή δεν τα διάβασες ή δεν τα κατάλαβες

ΥΓ2 Ούτε εγώ έχω χρόνο ή όρεξη για τσακωμούς.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες