Πρόβλημα με Windows Explorer

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 29 Δεκ 2004 12:26

Έχω ένα πρόβλημα με τον Windows explorer (we από εδώ και στο εξής), σε φρέσκια εγκατάσταση (χτες το βράδυ) των WinXP Pro Eng. Λοιπόν με του που ανοίγω κάποιο παράθυρο που να σχετίζεται με τον we, κολάει το σύστημα. Στο My Computer κάνει 4 λεπτά για να ανιχνεύσει (ξέρετε αυτό με το φακό που πάει δώθε κείθε) τα στοιχεία που υπάρχουν μόνο στο My computer (φακέλους χρηστών, σκληρο δίσκο, κλπ) (το πρόβλημα αυτό το έχω και με το Directory pus). Στους φακέλους μου στο My Docs κάνει πάρα πολύ ώρα για να κάνει preview σε μια εκόνα 1280*960 200 kb... και όταν είναι αρκετές εικόνες (πάνω από 1...) στον ίδιο φάκελο και έχω προεπιλογή για filmstrip η thumbnails τότε το σύστημα κολάει. Το σύστημα δε νομίζω να φταίει:
M/B MSI 845PE Max3
CPU P4 2.4
RAM 1024
HDD Maxtor 80GB 8mb buffer

Υ.Γ.: Έχω εγκαταστήσει και το SP2
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος deninho την 29 Δεκ 2004 12:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
DNET
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από DNET » 29 Δεκ 2004 12:32

μήπως να έκανες ένα format και να ξαναπέρναγες τα xp???
αλλιώς δοκίμασε να βγάλεις το SP2...

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 29 Δεκ 2004 13:01

Παρά τη συγκινητική προσπάθειά μου, η απεγκατάσταση του SP2 δεν απέφερε καρπούς... Άμα κάνω format να ξαναπεράσω το sp2; Γιατί στη προηγούμενη εγκατάσταση δεν μου έκανε τέτοια τερτίπια; Στο ίδιο μηχάνημα ήταν... Η μόνη διαφορά είναι ότι σε αυτό έχω ΜαΚαφροι Αντιβιοτικό αντί για το Panda (ποτέ ξανα δεν το περνάω, όμως...) και είχε τον Νέρονα ενώ τώρα το Roxio ... 6.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες