το κακό έχει παραγίνει

Διάφορες σελίδες που ανακαλύψαμε και πιστεύουμε ότι ενδιαφέρουν και κάποιους άλλους.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 06 Ιαν 2005 23:34

suckis έγραψε: Γιατί κύριέ μου να κράζουν εμένα που αποφάσισα να κάνω μία σελίδα με το PHP-Nuke; ΝΑΙ, δεν έχω χρόνο, ΝΑΙ δεν γνωρίζω php και ΝΑΙ το θέλω τώρα. Ποιο είναι το κακό; Δεν το καταλαβαίνω. Εργάζομαι περί τις 15 ώρες ημερησίως και για να κάνω οτιδήποτε θέλω από τα χόμπυ μου, το κάνω στερούμενος πολύτιμες ώρες ύπνου. Και έμαθα και 5 πράγματα από html κάποτε, και έμαθα και VB κάποτε, και έχω αγοράσει και βιβλία για php και σιγά σιγά γνώσεις θα αποκτηθούν. Εσύ γεννήθηκες με γνώσεις; Όχι. ασχολήθηκες, σπατάλησες χρόνο κι έμαθες. Δεν έχουν όμως όλοι τον ίδιο χρόνο και τις ίδιες ανάγκες. Και για να γίνω πιο σαφής λέγοντάς σου αυτό που θέλεις να ακούσεις: "Δεν είχα το χρόνο να ασχοληθώ για να φτιάξω μία σελίδα και χρησιμοποίησα το PHP-Nuke". Δεν είναι λόγος αυτός να κατηγορείτε εμένα και τον οποινδήποτε όμοιό μου. Άλλωστε ας μη ξεχνάμε ότι και το freestuff.gr είναι ένα forum φτιαγμένο από το phpBB!

Σας ευχαριστώ.
Eimai o protos pou ekrakse tov kosmo gia tnv xrisi etoimov scripts kai 8a to lew pavta.
Av 8es va exeis eva site kai dev exeis xrovo miv to kaveis !!!
Teliose ... dev eivai dikeologia to dev exo xrovo kai dev exo gvoseis.
Av dev exeis gvoseis kave kati avtiprosopeftiko kai miv xrisimopiis to nuke kai meta mou klegese pou sou fagave to site.
Dev iparxei kamia dikeologia. Kalitera va exeis eva site to opoio exei 5 selides me 2 grafika kai 10 keimeva para eva site koloso pou kavei ta pavta kai abrio to proi exei eva albavo va brizei tnv elada epidi esy xrisimopiises to nuke kai to php bb epidi bariese pou zeis kai koutoulises to proto script pou brikes kai to ekaves site sou .

Iparxouve eva karo alla scripts pou kavouve movo 2 pragmata ama i8eles etoimo pou dev exouve oute eva problima
Alla oxi 8eloume va exoume to community ...
Nai dimiourgisame to gamistero site me tis 500 8ematikes katigories
... alla dev exoume kaveva mipos 8elete esis va givete dimoseografos mas ???

Kai dev katlaba giati prepei va graftoume meloi se ola ta site ???
Giati prepei ola ta site pou iparxouve va eivai karmpov les kai dev iparxei tpt allo ? Giati prepei va grafto melos dld ? dev katalaba

Av dev exeis xrovo bale kapoiov allov va sto kavei .
Ama dev exeis lefta bres kapoiv va sto kavei doreav ...
Av xrisimopiiseis nuke miv klegese meta pou sou fagave to site.
Kai opos pavta to ksava lew eivai kalitero va exeis eva site pou kavei 10 pragmata kai va eivai dikosou para eva phpnuke pou va kavei 1000 pragmata kai va miv eivai dikosou kai va to parousiazeis gia site sou
(esto kai av avaferese movo sto periexomevo)

a kai kati allo kai tov cordis tov exoume kraksei gia to phpbb ... toulaxistov ekeivos frtovizei va akolou8ei ola ta updates kai av givei kati
dev 8a bgei pistebw va pei popo mou fagave to site giati gvorizei pos pervei to risko

To zitima eivia va mporeis va ipostirikseis afto pou ftiaxveis. Av dev mporeis va to ipostirikseis miv to kaveis . Dev sou zitise kavevas va ftiakseis eva community (kala ama sto zitise kai evales nuke eisai n pleov aparadekti periptosi) to kaveis gia hobbie kai giati sou aresei.
E to kaveis pou to kaveis kavto sosta .
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Nidas » 06 Ιαν 2005 23:58

Rapido,
telika eisai 'arxigos' 8)
ki ego mazi sou :P :wink:

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από suckis » 07 Ιαν 2005 00:01

Κατ' αρχή Κε Rapid-eraser δεν κλαίγομαι διότι γνωρίζω τους κινδύνους για ότι κάνω πριν καν το κάνω. Απλά ζήτησα τη βοήθειά σας για το ότι μου συνέβη.

Όσο για την εγγραφή που λέτε Κε Rapid-eraser, δε σας ζήτησε κανείς να εγγραφείτε και ούτε το θέλουμε. Το e-club.gr θέλουμε να είναι μια κλειστή κοινότητα Ηλεκτρονικών. Αυτός είναι ο λόγος που ζητείται η εγγραφή μέλους. Αν δεν είστε Ηλεκτρονικός Κε Rapid-eraser δε σας θέλουμε στη σελίδα μας. Δεν ανήκετε εκεί. Και κανείς δε σας ζήτησε να γραφτείτε οπουδήποτε. Μόνος σας το κάνετε, επειδή το θέλετε.

Ίσως έχετε παρεξηγήσει κάποια πράγματα Κε Rapid-eraser. Και όσον αφορά τέλος το "γιατί το PHP-Nuke;" αν είσαι αδαής και δε θες να ψάξεις όλοι θα σου πουλήσουν MS Windows (PHP-Nuke) και όχι Linux (κάτι άλλο δηλαδή πιο ασφαλές).

Νομίζω πως ήδη είπα αρκετά μιας και καταλαβαίνω πως είτε δε συνενοούμαστε είτε δεν καταλαβαίνεται τη θέση του άλλου.

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από suckis » 07 Ιαν 2005 00:04

Rapid-eraser έγραψε:Kai dev katlaba giati prepei va graftoume meloi se ola ta site ???
Giati prepei ola ta site pou iparxouve va eivai karmpov les kai dev iparxei tpt allo ? Giati prepei va grafto melos dld ? dev katalaba
Και αλήθεια Κε Rapid-eraser ... . Γιατί κάνατε εγγραφή σε αυτήν εδώ την ιστοσελίδα; Γιατί να είστε μέλος εδώ; Δεν κατάλαβα; (σύμφωνα με τα λεγόμενά σας βέβαια πάντα)

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από suckis » 07 Ιαν 2005 00:08

Nidas έγραψε:Rapido,
Κι εσείς Κε Rapido μαζί του, αλλά βλέπω πως κι εσείς ετοιματζίδικα χρησιμοποιείτε όπως to phpBB, ε; Γιατί δε φτιάχνετε κάτι μόνος σας;

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Ιαν 2005 00:09

Katarxiv va pw oti iksera pos 8a to eperves prosopika av kai n apavtisi mou dev milise prosopika gia to site sou pou oute kav to avoiksa gia va eimai ilikrivis.
Eivai telika pistopiimevo afto :P oloi to pervouve prosopika les kai egw ekriva tiv prospa8ia sou n to site.
(dev 8a pw tpt parapavo gia afto apo tnv stigmi pou kserw oti otidipote kai va pw 8a pareksigi8ei)

To poso exo pareksigisei ta pragmata ase va to krivei kapoios allos pou me kserei.
Egw kserw eva pragma n logiki pare lefta dose kreas eivai poli lav8asmevn kai isxiei pavtou
Av eisai adais bazeis kapoiov pou kserei va sou kavei tnv douleia kai dev efisixazese stnv proti lisi pou brikes
twra tnv atvistixisi ms windows me php nuke dev tnv polikatalaba alla to movo sigouro eivai oti
to linux dev eivai pio asfales apo otidipote kikloforei.
Ma krav la8os avtilipsi dld .

Parlola afta dev blepw to logo va stamatiseis mia sivevoi8oume oi dio mas .
To oti dev evstervizomai tnv pa8itiki stasi pou diatirouve oi perisoteroi pou koutoulisave to nuke kai to parousiazouve gia site tous dev simevi oti oloi osoi xrisimopiouve nuke eivai oloi stnv idia katigoria.
Egw milaw gia aftous pou klegovte otav tous fave to site.
Eivai afto pou leei o elivikos laos poli sofa
.... ta i8eles kai ta epa8es
kai episis
... dev ikseres ? de rotages ??

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Ιαν 2005 00:12

suckis έγραψε:
Rapid-eraser έγραψε:Kai dev katlaba giati prepei va graftoume meloi se ola ta site ???
Και αλήθεια Κε Rapid-eraser ... . Γιατί κάνατε εγγραφή σε αυτήν εδώ την ιστοσελίδα; Γιατί να είστε μέλος εδώ; Δεν κατάλαβα; (σύμφωνα με τα λεγόμενά σας βέβαια πάντα)
katarxiv dev exo kavei register stnv selida alla sto forum ... exei poli megali diafora
Ektos kai av dev kserete va ksexorisete to forum apo to site.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Ιαν 2005 00:12

suckis έγραψε:
Κι εσείς Κε Rapido μαζί του, αλλά βλέπω πως κι εσείς ετοιματζίδικα χρησιμοποιείτε όπως to phpBB, ε; Γιατί δε φτιάχνετε κάτι μόνος σας;
opa opa parto allios ... pou eidate va xrisimopiw egw etoimatzidika script kai phpBB ??? Exete mipos dei digmata tis prosopikis mou douleias n etsi petate adia gia va piasete gemataa ...
gia va prosexoume ligo ti leme.

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Nidas » 07 Ιαν 2005 00:18

Rapid-eraser έγραψε:
suckis έγραψε:
opa opa parto allios ... pou eidate va xrisimopiw egw etoimatzidika script kai phpBB ??? Exete mipos dei digmata tis prosopikis mou douleias n etsi petate adia gia va piasete gemataa ...
gia va prosexoume ligo ti leme.

se emena pigene auto :P

ipa ego oti de xrisimopoio etoimatzidika ???
eleos....
i mipos de kanei na simfonisoume ????

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από suckis » 07 Ιαν 2005 00:22

Κε Rapid-eraser, θέλω να ξέρετε πως δεν το έχω πάρει προσωπικά. Απλά να ξέρετε ότι (και το ξαναείπα) δε κλάφτηκα. Απλά ζήτησα τη βοήθειά σας. Όσον αφορά τώρα το "πάρε λεφτά δόσε κρέας", είμαστε της ίδιας άποψης. Απλά δε βρίσκω παρά ελάχιστους μόνον ανθρώπους με την ίδια αντίληψη. Εγώ έχω κάνει πολλά πράγματα χωρίς αντάλλαγμα, επειδή έτσι ήθελα. Δεν κατάλαβα δηλαδή γιατί να ζητήσω λεφτά για κάτι που μπορώ με ευχαρίστηση να κάνω; Ο κόσμος όμως (ο πολύς) θέλει αντάλλαγμα για τις πράξεις του (μόνο για τις καλές). Εγώ δε γνωρίζω πάντως κάποιον που να μου έφτιαχνε μία σελίδα όπως την ήθελα δωρεάν. Εγώ όμως ίσως έφτιαχνα για κάποιον μία δωρεάν, όχι βέβαια σε php μια και δε τη γνωρίζω. Από την άλλη, εγώ δεν αυτοαποκαλέστηκα ούτε webmaster ούτε administrator που κάποιοι άλλοι ψωνισμένοι κάνουν. Άσχετο μεν αυτό θα μου πεις αλλά θέλω να δείξω πως δεν είμαι κανένας ψωνισμένος.

Σας ξαναλέω πάντως πως δεν πήρα τίποτε προσωπικά. Απλά η έκφραση "κλάφτηκα" δε με αντιπροσωπεύει.

Κι εσείς Κε Nidas δε ξέρω. Ίσως να μη συμφωνήσατε σε όλα που είπε ο Κος
Rapid-eraser. Εγώ απλά αναφέρθηκα στα ετοιματζίδικα που είπε και νόμισα πως συμφωνήσατε κι εκεί για αυτόν το λόγο και η αναφορά μου στο http://www.mp3mania.tk.

Σας ευχαριστώ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος suckis την 07 Ιαν 2005 00:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Ιαν 2005 00:22

vai malov :P twra pou to ksava diabasa
to pire kai afto n mpala mazi me ta ipolipa

Άβαταρ μέλους
xmavidis
Honorary Member

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από xmavidis » 07 Ιαν 2005 00:26

Μάλλον για τον Nidas λέει Rapid.
I want to know God’s thoughts; the rest are details.
Albert Einstein

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 07 Ιαν 2005 00:27

kai logiki eivai n ekfrasi klaftika va miv sas avtiprosopebei afou dev tnv eipate ... epomevos dev isxiei gia tnv periptosi sas ...
Milisa ka8ara gia aftous pou klegovte otav tous parabiazouve tnv asfalia tou site tous.
Kai kati allo ... egw dev eipa pos ola givovte me lefta. Yparxei kalista n periptosi pou kapoios bon8aei avidiotelos n esto me kapoio allo idos avtalagis. Dev eivai kako va avtamibese gia tnv douleia pou profereis se kapoiov ... opoiadipote kai va eivai aftn n amibi. Poles fores eva aplo euxaristw poli aksizei poli perisotero apo ola ta lefta tou kosmou.

Άβαταρ μέλους
suckis
Επικοινωνία:

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από suckis » 07 Ιαν 2005 00:33

Κε Rapid-eraser πάμπολες φορές έχω κάνει πράγματα για άλλους είτε για ένα ευχαριστώ και μόνο είτε σκεπτόμενος ότι "έλα μωρέ κι εγώ κάποια στιγμή θα ζητήσω κάτι από αυτόν". Στο σημείο αυτό χαίρομαι για τις κοινές μας αντιλήψεις. Κι εγώ πάντως είμαι κατά της κλάψας. Πάντως είτε μία σελίδα είναι με κάποιο έτοιμο scipt είτε γραμμένη γραμμή γραμμή κώδικα, με στεναχωρεί να βλέπω Τουρκικές ή Αλβανικές σημαίες σε Ελληνικές σελίδες. Μη πω ότι με εξοργίζει.

Άβαταρ μέλους
xmavidis
Honorary Member

το κακό έχει παραγίνει

Δημοσίευση από xmavidis » 07 Ιαν 2005 00:44

Ναι τον καθένα εξοργίζει, αλλά γιατί δεν έκανες κάτι για να μην εξοργιστείς;
I want to know God’s thoughts; the rest are details.
Albert Einstein

Απάντηση

Επιστροφή στο “Σελίδες που ανακαλύψαμε”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης