Τι όνειρο βλέπετε πιο συχνά;

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση

Ότι με κυνηγούν
6
16%
Ότι πέφτω απο ψηλά
8
22%
Ότι πετάω
5
14%
Ότι είμαι γυμνός/ή
4
11%
Άλλο (πείτε μας τι)
14
38%

Σύνολο ψήφων: 37

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 18 Φεβ 2005 18:39

Άστα ρε Μάρθα... Κοντεύω να μείνω μισή απο το πολύ τρέξιμο :P

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 18 Φεβ 2005 20:35

Neos tropos adinatismatos dreamline! :P

Panoulis

Δημοσίευση από Panoulis » 21 Φεβ 2005 03:52

Εγώ όταν βλέπω σκύλο στο ύπνο πάντα ορμάει πάνω μου σαν λυσσασμένος και αρχίζει να με δαγκώνει με μανία. Το κακό είναι ότι όταν με δαγκώνει νιώθω πόνο και δεν μπορώ να ξυπνήσω για να σταματήσει το όνειρο όπως γίνεται συνήθως στους εφιάλτες και υποφέρω:( Αυτό το όνειρο το έχω δει πάνω από 20 φορές τα τελευταία 5 χρόνια. Αν και δεν έχω καμία φοβία με τα σκυλιά στην κανονική μου ζωή (Αντιθέτως δεν τα φοβάμαι καθόλου) στο όνειρο μου δεν με συμπαθούν και τόσο πολύ!

Θυμάμαι ένα άλλο όνειρο που είχα δει και κόντεψα να πάθω καρδιακή προσβολή! πριν 2 με 3 χρόνια είδα ότι βρισκόμουν σε ένα ψηλό ουρανοξύστη σε έναν από τους τελευταίους ορόφους και ξαφνικά άρχισε να γίνεται σεισμός να διαλύεται ο ένας τοίχος να γέρνει σιγά - σιγά ο ουρανοξύστης προς τη μεριά που είχε φύγει ο τοίχος και εγώ να βλέπω κάτω το χάος. Από εκείνη την στιγμή άρχισε να χτυπάει η καρδιά μου σαν τρελή και να ανεβαίνουν οι παλμοί και η πίεση απότομα! Μετά πετάχτηκα και ξύπνησα απότομα και η καρδιά μου χτύπαγε τόσο δυνατά που κόντευε να σπάσει ακόμα απορώ πως δεν πέθανα εκείνη την ημέρα!

Μικρός έβλεπα να με κυνηγάνε διάφορα τέρατα φτιαγμένα από λάσπη και χώμα! Εγώ προσπαθούσα να τρέξω άλλα πήγαινα σε Slow motion και δεν μπορούσα να φωνάξω ενώ τα τέρατα τρέχανε κανονικά και μόλις με πιάνανε ξύπναγα! Επίσης μικρός θυμάμαι ότι όταν έβλεπα γυμνή γυναίκα και πήγαινα να ορμήσω ξαφνικά η γυναίκα από κανονική γινόταν χάρτινη και δισδιάστατη!(Μεγάλη ξενερα!). Ακόμη θυμάμαι ότι όταν ήμουνα 6 - 7 χρονών έβλεπα στον ύπνο μου συχνά ότι ήμουνα μεγάλος και το παράξενο είναι ότι η φάτσα που έβλεπα πως είχα τότε στον ύπνο μου είναι ίδια με αυτήν που έχω τώρα!

Γενικά συνήθως η εφιάλτες που βλέπω είναι να τρέχω και να με με κυνηγάει κάποιος, να βρίσκομαι σε τεράστιο ύψος και να πέφτω στο κενό και τα σκυλιά που ανέφερα παραπάνω.

Επίσης θέλω να πω κάτι παράξενο που μου έχει συμβεί 3 φορές μέχρι τώρα με τον ύπνο. Όπως κοιμάμε ωραία και καλά ξαφνίκα νιώθω να διαπερνάει όλο μου το σώμα ηλεκτρισμός ακούω και ένα παράξενο ήχο και ξυπνάω ακαριαία και νιώθω πολύ βαρύς! Δεν μπορώ να το εξηγήσω ακριβώς άλλα με έχει παρεξενέψει αρκετά. Έχει συμβεί σε κανένα κάτι παρόμοιο;

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 21 Φεβ 2005 11:26

Το τελευταίο που λες μου έχει συμβεί αλλά κατάλαβα από συζητήσεις ότι το παθαίνει αρκετός κόσμος και μάλλον δεν ειναι να ανησυχείς.
Για τους εφιάλτες θα σου έλεγα να ψάξεις να βρεις τι τους προκαλεί...

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 22 Φεβ 2005 18:41

Τα περισσότερα όνειρα που περιγράφεις Πανούλη, είναι όνειρα λόγω άγχους.

Λένε ότι ο σκύλος στον ύπνο σου αντιπροσωπεύει τους φίλους, αλλά δες εδώ μια διαφορετική εκδοχή...

To dream that a dog bites your on the leg, suggests that you have lost your ability to balance aspects of your life. You may be hesitant in approaching a new situation or have no desire to move forward with your goals.

Αυτό το παράξενο που λες, εμένα δεν μου έχει συμβεί ποτέ, οπότε δεν το έχω ψάξει! :roll:

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 22 Φεβ 2005 23:54

βλέπεις πολά σκυλάκια στον ύπνο σου; :P :P :yea:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geraki » 23 Φεβ 2005 00:25

Panoulis έγραψε: Επίσης μικρός θυμάμαι ότι όταν έβλεπα γυμνή γυναίκα και πήγαινα να ορμήσω ξαφνικά η γυναίκα από κανονική γινόταν χάρτινη και δισδιάστατη!(Μεγάλη ξενερα!).
Είδες τι κάνουν τα πορνοπεριοδικά; :kaloe:

Κι εγώ ορισμένες φορές έχω ξυπνήσει απότομα, με την αίσθηση ότι έχω πέσει από ύψος περίπου 10 εκατοστών πάνω από το κρεβάτι (σαν να αιωρούμουν) στον ύπνο μου. Το ωραίο είναι ότι τραντάζεται και το κρεββάτι... :o

Στην Γ' Λυκείου, με το πήξιμο στην άλγεβρα, μια φορά είχα δει έναν φοβερό εφιάλτη. Ημουν σε μια πεδιάδα, όπου εκατοντάδες μικρά α με κυνηγούσαν χοροπηδώντας. Στο βάθος είδα ένα κυβικό κτίσμα με στενούς διαδρόμους. Σκέφτηκα να πάω εκεί για να μην με προλάβουν. Μπήκα σε έναν από αυτούς, με τα μικρά α να με καταδιώκουν, και πάνω που έφτανα στο τέρμα του διάδρομου, ξαφνικά εμφανίστηκε μπροστά μου ένα τεράστιο β!!! Φυσικά ξύπνησα από την τρομάρα μου... Δεν κάνω πλάκα, είναι αληθινό το όνειρο...
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 23 Φεβ 2005 00:37

Γκουχου <---- Αυτό σημαίνει οτι θα πώ κάτι σοβαρό Γκούχου

Ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται...

Γιατί όλοι λένε για τους εφιάλτες τους;;;

Κανείς δεν βλέπει ευχάριστα όνειρα; :hammer:

Εγώ με εξαίρεση 2-3 φορές που έκλασα μέντες απο τον φόβο μου λόγο εφιάλτη όλα τα υπόλοιπα ήταν ευχάριστα και απλά :P :P :P :P

Καλά ακόμη ψάχνετε οι γυναίκες γιατί τρέχετε στα όνειρά σας;; Μα είναι απλό :P

Εγώ έχω τρέξει πίσω απο μερικές στον ύπνο μου :P :P :P :P

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned » 30 Αύγ 2006 11:34

...Αναλόγως την διάθεση όταν είμαι χαρούμενος βλέπω ωραία όνειρα -συνήθως που είμαι μαζί με τους φίλους μου- , και όταν η διάθεση μου δεν είναι και τόσο καλή βλέπω εφιάλτες -και συνήθως καταλήγω να πετάγομαι απότομα από το κρεβάτι μου ,προς τα πάνω ευτυχώς...
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Burned forum - The best g(r)eek forum !!!
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
deninho
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από deninho » 30 Αύγ 2006 13:26

ήρεμα με το φτυάρι... :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
georged

Δημοσίευση από georged » 31 Αύγ 2006 01:17

Τα πιο συνηθισμενα ονειρα εινα ι οτι με κυνηγουν αλλα στο δρομο και εχουμε μαχη λες και ειμαστε σε πιστα αγωνων,Πολλες γυναικες αλλα δυστυχως και πολλες εγκυμοσυνες...(γτ αραγε)

αληθεια εχετε ξυονησει ποτε απο ονειρο και ειδικα απο καλο ονειρο?

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned » 31 Αύγ 2006 01:22

georged έγραψε:Τα πιο συνηθισμενα ονειρα εινα ι οτι με κυνηγουν αλλα στο δρομο και εχουμε μαχη λες και ειμαστε σε πιστα αγωνων,Πολλες γυναικες αλλα δυστυχως και πολλες εγκυμοσυνες...(γτ αραγε)

αληθεια εχετε ξυονησει ποτε απο ονειρο και ειδικα απο καλο ονειρο?
Εγώ έχω...

Και χωρίς να το πολυκαταλάβω...
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Burned forum - The best g(r)eek forum !!!
Chuck Norris facts

Άβαταρ μέλους
georged

Δημοσίευση από georged » 31 Αύγ 2006 01:28

ΜΙα φορα μου ετυχε και ευτυχως θυμομουν το ονειρο-τοτε-τι να πεις ονειρα ειναι

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 03 Σεπ 2006 18:39

ενα συγκεκριμενο ονειρο απο μικρο παιδι βλεπω
οτι ειμαι σε εναν τεραστιο χωρο και κατι με εμποδιζει να κανω καποιο βημα η κατι τετοιο δηλαδη ειμαι αντιμετωπος με μεγαλες δυσκολιες

Άβαταρ μέλους
NAT
Honorary Member

Δημοσίευση από NAT » 04 Σεπ 2006 02:01

Τον Cha0s.

(Ναι, γι' αυτό δεν κοιμάμαι τα βράδυα! :P :hammer: :hammer: :hammer: )

j/k :lol: :lol: :lol: :lol:
.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης