διαβάσατε για τα ECDL,MOUS, etc ???

Εκπαιδευτικά θέματα σχετικά με την επιστήμη των υπολογιστών και γενικά θέματα γύρω από την εκπαίδευση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
civeng
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από civeng » 17 Ιαν 2005 09:49

-χτες στην ελευθεροτυπία αλλά και τις προηγούμενες ημέρες, ενημερωθήκαμε ότι το ΠΔ το οποίο διατύπωνε ότι από 1/1/05 θα ήταν απαραίτητα, για πιστοποίηση χρήσης Η/Υ τα παραπάνω ιδιωτικά πτυχία που εκδίδονται από ιδιωτικά φροντιστήρια, προς το παρόν (μέχρι απρίλιο που θα εκδοθεί νέο σχέδιο νόμου) δεν ισχύει, και ότι το ΑΣΕΠ παγώνει όλες τις προκηρύξεις που θα απαιτούν χρήση Η/Υ μέχρι και καλά να πιστοποιήσει αυτούς τους φορείς.
-Στην ουσία για παράδειγμα εγώ και άλλοι 200.000 κάτοχοι τέτοιων πιστοποιητικών που τρέξαμε άρον-αρον να πάρουμε την πιστοποίηση ότι ξέρω να χρησιμοποιώ μια ηλεκτρονική γραφομηχανή (word) , να κάνω πρόσθεση-αφαίρεση στο excel, να παρουσιάζω (τί άραγε) στο powerpoint , να κάνω τις βάσεις δεδομένων μου(!) και να περιηγούμε στο ιντερνετ (αυτό αλήθεια τι χρειάζεται σε ένα δημόσιο υπάλληλο*???) , βρισκόμαστε στον αέρα και δεν ξέρουμε αν με το νέο ΠΔ θα χρειαστεί να ξαναδώσουμε εξετάσεις (δηλαδή να ξαναπληρώσουμε τα 260 € παράβολα + μαθήματα κτλ) ή αν θα πάει στα σκουπίδια το δώρο χριστουγέννων που διαθέσαμε φέτος!!!

*...όταν στις περισσότερες υπηρεσίες ούτε pc δεν έχουνε ακόμα , πόσο μάλον για σύνδεση ιντερνετ !

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 17 Ιαν 2005 10:42

civeng έγραψε:-
-Στην ουσία για παράδειγμα εγώ και άλλοι 200.000 κάτοχοι τέτοιων πιστοποιητικών που τρέξαμε άρον-αρον να πάρουμε την πιστοποίηση ότι ξέρω να χρησιμοποιώ μια ηλεκτρονική γραφομηχανή (word) , να κάνω πρόσθεση-αφαίρεση στο excel, να παρουσιάζω (τί άραγε) στο powerpoint , να κάνω τις βάσεις δεδομένων μου(!) και να περιηγούμε στο ιντερνετ (αυτό αλήθεια τι χρειάζεται σε ένα δημόσιο υπάλληλο*???) , βρισκόμαστε στον αέρα και δεν ξέρουμε αν με το νέο ΠΔ θα χρειαστεί να ξαναδώσουμε εξετάσεις (δηλαδή να ξαναπληρώσουμε τα 260 € παράβολα + μαθήματα κτλ) ή αν θα πάει στα σκουπίδια το δώρο χριστουγέννων που διαθέσαμε φέτος!!!

*...όταν στις περισσότερες υπηρεσίες ούτε pc δεν έχουνε ακόμα , πόσο μάλον για σύνδεση ιντερνετ !

Ama ksereis tin ili touy ECDL den xriazete na anisixis. Den mporei o opiosdipote asxetos me tin pliroforiki na dinei pistopiitiko .

Tha ksanadoseis eksetaseis sto dimosio m emikro malon antitimo kai tha peraseis. I tha ginei anathewrisi touy pistopiitikou apo pliroforiako kai oxi apo MANABI i kapion pou teliwse Idiotiko IEK

Auto elega tosi wra. TO problima einai ekei
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=13347

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ημερίδες, Σεμινάρια & Θέματα Εκπαίδευσης”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες