plhrofories gia php

Σε αυτή την περιοχή μπορείτε να βρείτε ή να αναζητήσετε πληροφορίες σχετικές με την PHP

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators, PHP Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
crabgr

plhrofories gia php

Δημοσίευση από crabgr » 21 Ιούλ 2002 04:05

geia sas. Tha hthela prwta ap' olla na sas pw oti apo php de xerw thn tifla mou...!! O logos gia ton opoio dimiourgo afto to thema einai to oti epidi ftiaxnontas ena site thelisa na prosthesw mia bash dedomenon, ematha apo ena filo pws xriazome php! Gia na mh ftiaxnw lipon egw (oxi tp allo alla de xerw...) katebasa etimo apo to php-nuke.org. Alla de xerw pws na kanw tis rothmisis kai pou prepei na tis kanw. Gi'auto sas parakalw an kapoios mporei na mou dwsei perissoteres plhrofories gia to thema afto na to kanei...!

Euxaristo gia thn ypomonh sas!

Άβαταρ μέλους
privenet
Επικοινωνία:

plhrofories gia php

Δημοσίευση από privenet » 21 Ιούλ 2002 17:53

Για να πάρουμε τα πράγματα από την αρχή...

Η php είναι μία δυναμική γλώσσα προγραμματισμού για το Internet, και για την προσθήκη βάση δεδομένων κατά 99% θα χρησιμοποιείς την MySQL ώς βάση. Php & MySQL είναι ο καλύτερος συνδυασμός για δικτυακό τόπο με βάση δεδομένων.

Τώρα σχετικά με την εγκατάσταση του php-nuke εάν δεν ξέρεις καθόλου από Php & MySQL είναι λίγο δύσκολο. Πέσμου σε ποιά εταιρία φιλοξενήσε και ποιόν λογαριασμό έχεις, να σιγουρευτούμε τουλάχιστον ότι διαθέτει αυτά που θέλεις.

Άβαταρ μέλους
crabgr

plhrofories gia php

Δημοσίευση από crabgr » 21 Ιούλ 2002 18:13

Basika den exw kanei akoma hosting giati de xerw an ontos tha kataferw na to kanw, pantos oi eteries pou stis opoies skeftome na to kanw to ypostirizoun... Basika afto pou thelw einai mia etimh bash pou to mono pou tha xriazete einai merikes allages gia na th ptosarmosw... exeis kapoia kalh idea?

Άβαταρ μέλους
privenet
Επικοινωνία:

plhrofories gia php

Δημοσίευση από privenet » 22 Ιούλ 2002 17:26

Για να εξασκήσουμε λοιπόν και την δουλειά μας, :wink:

Δες τί προσφέρει η Privenet για λύσεις web hosting (http://www.privenet.gr/hosting.htm) και τηλεφώνησέ μας να μας πείς τί ακριβώς θέλεις να φτιάξεις για να σου δώσουμε τη λύση.

Αν είναι για εγκατάσταση php-nuke για σένα δωρεάν. :D

Άβαταρ μέλους
CrackGR

plhrofories gia php

Δημοσίευση από CrackGR » 19 Σεπ 2002 14:39

Φίλε μου μην ακούς κανένα.... όλες οι εταιρίες κοιτάνε το πώς θα βγάλουν λεφτά από τον καθένα... εγώ μπορώ να σε βοηθήσω εντελώς τσάμπα μια και είχα την ίδια τύχη με εσένα ... έτσι ξεκίνησα και εγώ.. δεν ήξερα την τύφλα μου.. στείλε μου σε E-Mail το τηλ σου και το όνομά σου να σε πάρω τηλ. μια και είσαι από Αθήνα να στο φτιάξω εγώ... (τα έχω πάρει με τις εταιρίες που νομίζουν ότι θα βγάλουν πελάτη μέσα από αυτό το forum. καλά δεν ντρέπονται???).???

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

plhrofories gia php

Δημοσίευση από cordis » 19 Σεπ 2002 15:26

CrackGR έγραψε:Φίλε μου μην ακούς κανένα.... όλες οι εταιρίες κοιτάνε το πώς θα βγάλουν λεφτά από τον καθένα... εγώ μπορώ να σε βοηθήσω εντελώς τσάμπα μια και είχα την ίδια τύχη με εσένα ... έτσι ξεκίνησα και εγώ.. δεν ήξερα την τύφλα μου.. στείλε μου σε E-Mail το τηλ σου και το όνομά σου να σε πάρω τηλ. μια και είσαι από Αθήνα να στο φτιάξω εγώ... (τα έχω πάρει με τις εταιρίες που νομίζουν ότι θα βγάλουν πελάτη μέσα από αυτό το forum. καλά δεν ντρέπονται???).???
Θα του κάνεις τσάμπα hosting και σχεδιασμό;
Αν είναι να σου αναθέσω και το hosting των σελίδων μου... :wink: :lol: :wink:
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CrackGR

plhrofories gia php

Δημοσίευση από CrackGR » 19 Σεπ 2002 17:06

Hi John, μπορώ να τον βοηθήσω να κάνει τσάμπα hosting στο www.host.sk όπου έχει 50mb χώρο απεριόριστο traffic, pop3 mail, php, Mysql, και θα έχει ότι έχει κάποιος που πληρώνει κανονικά!!!! είναι απλό, γιατί να μην τον βοηθήσω??? έχω έρθει και εγώ σε αυτή την θέση και όταν ζήτησα βοήθεια με γράψανε κανονικά, τώρα έχω φτάσει στο σημείο να βγάζω από μία σελιδούλα 100eura τον ημέρα και αυτό πως??? ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!
Λοιπόν, για να μην χασομεράμε ανοίξτε όλοι τα μάτια σας και δείτε παραπέρα, όσο για σένα john σου έχω ζητήσει 2-3 φορές βοήθεια και με έχεις γράψει κανονικά.
Δεν θέλω να δυσφημήσω καμία εταιρία, όλες την δουλεία τους κάνουν.
Μύνημα για Hosting εταιρίες....
για δείτε εδώ: www.thesuperweb.gr και ανοίξτε τα ματάκια σας... με 106 ευράκια φοβερό hosting και φοβερή υποστήριξη. (έχω κάνει 3 hosting εκεί για σελίδες μου και 5 hosting για φίλους μου...). Θα καταλάβετε πολλά από αυτή την σελίδα... δεν κάνω διαφήμιση απλά λέω την γνώμη μου....

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

plhrofories gia php

Δημοσίευση από cordis » 20 Σεπ 2002 16:39

τι μου είχες ζητήσει;
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CrackGR

plhrofories gia php

Δημοσίευση από CrackGR » 20 Σεπ 2002 18:07

John, σου είχα ζητίσει να βάλεις ένα site που είχα φτιάξει εγώ στα sites που έχεις για partners γιατι αυτή η σελίδα πραγματικά ήθελε υποστίριξη.. και εσύ μου είπες με απλά λόγια ότι δεν μπορείς γιατί είναι είδη αρκετές και να πάω να την βάλω στην toplist σου. Αλλα δεν πηράζει δεν σε κατηγορώ.. όλοι όσοι έχουν μια σελίδα που πρώτα είχαν 10 άτομα την ημέρα επησκέπτες και μετά έχουν 10000 άτομα την ημέρα θα το κάνανε αυτό....
Ένα θα σου πώ... και αυτό φιλικά γιατί είμαι ένα από τα άτομα που είναι στο internet 10 ώρες την ημέρα... προσπάθισε να είσαι λίγο ποιό ελαστικός με αυτά τα θέματα.... γιατί μπορεί κάποια μέρα να παρεξιγηθείς με κάποιον και να έχεις σοβαρά προβλήματα... εμένα δεν με ένιαξε και τόσο πολύ αλλα σου τα λέω αυτά ξέρεις τώρα ... για το γαμώτο... (ξέρεις με ποιά ένοια το λέω)... φιλικά στα λέω όλα.... δεν είμαι κανένα κολόπαιδο... απλά τα έχω περάσει αυτά όλα και με το παραπάνω....
Όσο μπορούμε πρέπει να βοηθάμε τον κόσμο που δεν ξέρει..
Σκέφτικες ποτέ ότι αυτό το παιδί μπορεί να μην έχει λευτά και να ζητάει απλά την βοήθειά μας μέσα από αυτό εδώ το Forum???
εμείς τι πρέπει να κάνουμε δηλ.? να τον γράψουμε κανονικά???
?????
Φιλικά
Γιάννης..

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

plhrofories gia php

Δημοσίευση από cordis » 20 Σεπ 2002 19:31

Μήπως η σελίδα ήταν warez?

Κοίτα, το σίγουρο είναι ότι όσο και καλή θέληση να έχω δεν μπορώ να τους βοηθήσω όλους βάζοντάς τους link στην κεντρική σελίδα... γιατί θα είχα μια σελίδα μόνο με links...

Όπως με βοήθησαν κάποιοι εμένα όταν ξεκίνησα έτσι βοηθάω κι εγώ κάποιους, αλλά δεν μπορώ όλους με τον ίδιο τρόπο... ελπίζω να το καταλαβαίνεις αυτό...

Άλλους τους βοηθάω με link, άλλους στο forum, άλλους με e-mail, άλλους τηλεφωνικός...

Και την βοήθεια στο forum και οποιαδήποτε άλλη βοήθεια την δίνω πάντα δωρεάν... δεν ζήτησα ποτέ από κανέναν λεφτά... είτε είναι πλούσιος είτε είναι φτωχός...

Ζήτησα ποτέ λεφτά για κάτι και δεν το ξέρω;

Είπα σε κανέναν είσαι φτωχός δε σε βοηθάω;
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
CrackGR

plhrofories gia php

Δημοσίευση από CrackGR » 20 Σεπ 2002 19:57

Johny δεν είταν warez η σελίδα... εαν θυμασε είταν το www.malossi.gr δεν είναι δικιά μου η σελίδα είναι από ένα φίλο μου και σου έστυλα Mail αλλα εσυ ακόμα την βάζεις.. τεσπα.. δεν με ενοχλεί αυτο.. αστο ξεχασέ το ...
Να 'σε καλα..

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

plhrofories gia php

Δημοσίευση από cordis » 21 Σεπ 2002 11:25

μάλλον δεν κατάλαβες όλα αυτά που σου έγραψα...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
crabgr

plhrofories gia php

Δημοσίευση από crabgr » 27 Οκτ 2002 14:55

Paidia antimetopizw to exis problhma: exw anebasei to php-nuke 6 sto http://members.lycos.co.uk/tzanis alla de xerw tis rithmiseis pou prepei na kanw gia n a leitourgeisei...
an mporei kapoios na me boithisei pls na to kanei.
Episei paratirisa oti o user me to nick tempo exei kanei kati antistixo me to lykos sto site tou megabet.tk!
perimeno apantiseis.

Filika tzanis

Άβαταρ μέλους
nske

plhrofories gia php

Δημοσίευση από nske » 15 Νοέμ 2002 04:19

Akolouthise tis odigies pou anaferontai edo: http://nuketutorials.com/phpnukeall.html

Απάντηση

Επιστροφή στο “PHP Προγραμματισμός”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες