Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

Google adsense @ freestuff

σχετικά με το Google AdSense

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 19 Μαρ 2005 21:03

Αυτό το τελευταίο δεν το κατάλαβα...Εγώ έβαλα το AdSense στο www.paniliakos.net σήμερα. Ακόμα μου έχει κοινωνικού ενδιαφέροντος, αλλά επειδή όλο το περιεχόμενο είναι στα Ελληνικά, νομίζω ότι πρέπει να κάνω αυτό με το alternate ad. Αλλά στην html, τι ακριβώς πρέπει να βάλω;
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 20 Μαρ 2005 03:31

prospathise na "ksegelaseis" to sistima me agglikes lekseis schetikes omos me to site sou.

elpizo na doulepsei
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 20 Μαρ 2005 22:06

Ναι, αλλά δεν έχω αντιληφθεί πως δουλεύει το συγκεκριμένο.
Να φτιάξω μια html με περιεχόμενο σε αγγλικούς όρους, όπου θα πηγαίνει το google να διαβάζει και να βάζει σχετικές διαφημίσεις; Αυτό που δοκίμασα να κάνω ήταν να δώσω ένα link από ξένο site σχετικό με το ποδόσφαιρο, αλλά το μόνο που πέτυχα ήταν στην θέση του banner να εμφανίζεται το ξένο site.
Αυτό δεν έχω καταλάβει δηλαδή, πως δουλεύει. Η να φτιάξω μερικές σελίδες στα Εγγλέζικα ερήμη, και να μπει το google να ψάξει εκεί και να μου βάλει διαφημίσεις με περιεχόμενο???

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 20 Μαρ 2005 22:16

prospathise mesa stis selides pou echeis ton kodika tou google na valeis terms schetika me to site sou pou na einai readable kai executable by google.

mporeis kalista gia na min chalaseis to design kai to readability tou site sou na tous "kripseis" etsi oste na min fenontai sto audience sou.
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 20 Μαρ 2005 22:26

Κατάλαβα...Δηλαδή, να τους ενσωματώσω στην σελίδα, αλλά να μην φάινονται. Αυτό στο mambo μπορεί να γίνει χωρίς να αλλαχτεί τίποτα, βάζοντας ας πούμε τους χαρακτήρες με άσπρα γράμματα, αφού και το φόντο είναι άσπρο. Έτσι το google θα τους δει μεν, αλλά ο χρήστης δεν θα τους βλέπει.
Αυτή είναι η πρώτη πιο απλή (και μπακαλίστικη:)) σκέψη μου. Για κάτσε να την εφαρμόσω, δοκιμαστικά να δούμε, θα πιάσει(???)...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 20 Μαρ 2005 23:37

pantos den sou egkiomai tipota...apla prospatho na efarmozo to "dont try to think problems work on the solutions"

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 31 Μαρ 2005 20:22

Επιτέλους! άρχισε να βγάζει σχετικές διαφημίσεις!
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ThyClub
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ThyClub » 31 Μαρ 2005 21:15

Κάνουμε ενα πείραμα;

Θα ανοίξουμε ενα ποστ με γάτες, σκύλους ή ψείρες και θα γράφουμε μόνο γι αυτό. Να δούμε σε πόσες μέρες θα βγάλει σχετικές διαφημίσεις :wink:

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 01 Απρ 2005 00:18

cordis gia pes mou ti allages ekanes...me pia seira, an mporeis na valeis akrivi chronologiki seira tha itan kalitera....gia na vgaloume kalitera apotelesmata

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechpanos » 10 Απρ 2005 15:31

Ρε παιδιά έφτιαξα μια δοκιμαστική σελίδα εδώ http://www.paniliakos.net/contents.html
για να δω τι παίζει... Εξακολουθεί να μου βγάζει Δημοσίου Ενδιαφέροντος!
Δεν μπορώ να καταλάβω, μπορεί κανένας άλλος να δει κανονικές διαφημίσεις;
Πάει 1 μήνας τώρα και δεν έχω βγάλει άκρη. Καλά στην σελίδα την κεντρική, λέω μπορεί να φταίει το Mambo ή να μην έχει γίνει σωστά κάτι, αλλά αυτή ένα χύμα html είναι!

ManosWdd

Δημοσίευση από ManosWdd » 02 Σεπ 2005 03:54

cordis έγραψε:θα φτιάξεις μια σελίδα html που να περιέχει μόνο το banner που θέλεις με το link...
Καλησπέρα και από μένα!! Ίσως πάει λίγος καιρός που ανοίχτηκε αυτό το θέμα αλλά εδώ και 2 μέρες προσπαθώ να λύσω το πρόβλημα "Διαφήμιση δημοσίου ενδιαφέρονοτος" το οποίο είναι πολύ αντιπαθητικό...(Ως προς εμένα τουλάχιστον!). Έκανα αυτό που είπε ο Γιάννης (παραπάνω) αλλά τίποτα. Μου εμφάνιζε την σελίδα που έκανα στο frame μέσα! Μετά δοκίμασα διάφορα άλλα αλλά τίποτα!! Το μόνο που βρήκα είναι το "Collapsing ad units" στο εδώ .

Αν μπορούσες please Cordis να εξηγήσεις τι πρέπει να κάνουμε για να μην εμφανίζεται το δημόσιο ενδιαφέρων στην σελίδα μας θα ήμουν κυριολεκτικά υπόχρεο(ω)ς....
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 02 Σεπ 2005 04:43

pigene sta setting tou adsense kai apo ekei mporeis na to rithmiseis, eite na deichnei ena banner 1X1 pixel -tipota diladi- eite na zitaei banners apo allo link pou tou echeis dosei.

efoson den echeis kapio allo network pigeneis kai kaneis mia html selida vazeis to banner ekei kai vazeis to url link string tis selidas auti ekei pou eipa stin proigoumeni paragrafo

jorge
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από jorge » 18 Νοέμ 2005 21:33

Καλησπέρα. Έχουν ανοιχθεί πολλά threads για AdSense, ελπίζω να είμαι στο κατάλληλο :roll:

Έχω κι εγώ το πρόβλημα με τις διαφημίσεις δημοσίου ενδιαφέροντος, οι οποίες δε λένε να φύγουν εδώ και περίπου 36 ώρες.

Έχω κωδικοποίηση ISO-8859-7 (όπως το freestuff και άλλες σελίδες που δεν έχουν πρόβλημα), ενώ δοκίμασα να βάλω τον κώδικα μέσα στο phpAdsNew και να δημιουργήσω invocation code για frames (όπως έχει κάνει το freestuff). Πάλι τίποτα.

Επίσης έχω κατεβάσει το AdSense Preview Tool, το οποίο τουλάχιστον μου βγάζει κανονικές (μη-κοινωνικού ενδιαφέροντος) διαφημίσεις. Περίεργο...

Μπορείτε να δείτε τις ...κοινωνικές διαφημίσεις στην κεντρική σελίδα, δεξιά κάτω. Υπάρχει αρκετό περιεχόμενο και είναι νομίζω εντελώς παράλογο να μη βρίσκει paid ads με βάση το περιεχόμενό μου.
www.musicheaven.gr

Το ίδιο πρόβλημα εμφανίζεται και στις εσωτερικές σελίδες
http://www.musicheaven.gr/html/modules. ... le&sid=735

Μήπως πρέπει να περιμένω κι άλλο;
Αρκετοί φίλοι από δω έχουν - απ' ότι βλέπω στις σελίδες τους - λύσει το πρόβλημα...

Άβαταρ μέλους
Dazed_and_confused
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dazed_and_confused » 18 Νοέμ 2005 22:28

Στα site (ελληνικά) που μου έχουν βγάλει κανονική διαφήμιση είχα utf-8.

Δες πχ.
http://www.digitalpoint.gr/forums/ public ads, greek iso
http://www.digitalpoint.gr/blog/ κανονικές σχετικές διαφημίσεις, utf-8

Στο freestuff δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι γίνεται ακριβώς, θα μας τα πει καλύτερα ο cordis.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Google AdSense”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες