Η σελίδα μας αναβαθμίστηκε, γι' αυτό τον λόγο τα μέλη μας θα πρέπει να ζητήσουν νέο κωδικό πρόσβασης από την υπηρεσία "Αποστολή κωδικού πρόσβασης".
Εάν το email με τον νέο κωδικό δεν έρθει στο inbox κοιτάξτε και στο spam folder. Ο server είναι φρέσκος και δεν έχει το reputation που του αξίζει.

[Review] National Treasure

Σχολιάστε ή προτείνετε ταινίες που παίζονται στον κινηματογράφο, στην τηλεόραση ή κυκλοφορούν σε video και DVD. Ή κάποιο έργο που είδατε στο θέατρο.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 20 Ιαν 2005 01:08

ΥΠΟΘΕΣΗ: Ο ριψοκίνδυνος αρχαιολόγος Μπεν Γκέιτς, αναζητά έναν χαμένο εδώ και 200 χρόνια θησαυρό, που οκτώ γενιές της οικογένειάς του δεν μπόρεσαν να τον εντοπίσουν. Για να το καταφέρει, πρέπει να κλέψει τη Διακήρυξη της Ανεξαρτησίας των ΗΠΑ, να αποκωδικοποιήσει τον κρυμμένο χάρτη, να αποφύγει το FBI και να γλιτώσει από τους άλλους επίδοξους χρυσοθήρες, που θέλουν τον θάνατό του... Και αυτό δεν είναι παρά μόνο το πρώτο βήμα.

H ταινία είναι αυτό που λέμε "πατάτα"!
Ένας κακός κλώνος του Indiana Jones με έντονο αμερικάνικο χρώμα!

Από τους περισσότερους ακούω κακά λόγια και δεν έχω σημαντική άρνηση για αυτή την ισοπεδοτική κριτική τους.

Απλά σε προσωπικό επίπεδο, και συμφωνώντας και με άλλα άτομα που την είδαν, σχολιάζω:
Μέτρια ταινία, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο... Ένα παραμυθάκι-περιπέτεια με έντονους όμως ρυθμούς που απλά σε διασκεδάζει!

-----------------------------------------

Υγ: Αν κάποιος κατά τον σχολιασμό της ταινίας θελήσει να μιλήσει εναντίον του αμερικανικού λαού, παρακαλείτε να είναι κόσμιος! :P

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από janas » 20 Ιαν 2005 09:29

Δεν λέει τίποτα σαν ταινία.Δεν ξέρω αν είναι 2 ώρες διασκέδασης γιατί από ένα σημείο και μετά ξέρεις τα πάντα για την ταινία.

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

Δημοσίευση από ledraweb » 20 Ιαν 2005 15:44

EneMe έγραψε:Υγ: Αν κάποιος κατά τον σχολιασμό της ταινίας θελήσει να μιλήσει εναντίον του αμερικανικού λαού, παρακαλείτε να είναι κόσμιος! :P
Και κόσμια και την γνώμη μου για τους Αμερικάνους.... :-? :-? :-? :-?
Νομίζω καλύτερα να απέχω. :wink:
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Youli
Honorary Member

Δημοσίευση από Youli » 20 Ιαν 2005 18:12

Ρε τι λέτε; Μια χαρά ήταν η ταινιούλα!!! Εντάξει, μπορεί να ήταν λίγο Αμερικανιά, ειδικά στην σκηνή που κάνουν πρόποση στην υγεία της εσχάτης προδοσίας, λέγοντας ότι "είναι σωστό να παρεμβαίνεις παράνομα όταν ο δεσποτισμός απειλεί την δημοκρατία" και καλά υπονοούμενο για την θέση της Αμερικής στο θέμα "Ιράκ", αλλά κατα τ'άλλα ήταν μια αξιοπρεπέστατη περιπέτεια. Εμένα τουλάχιστον μου άρεσε πολύ :D .

Άβαταρ μέλους
maloudenio

Δημοσίευση από maloudenio » 21 Ιαν 2005 15:10

Youli έγραψε:Ρε τι λέτε; Μια χαρά ήταν η ταινιούλα!!! Εντάξει, μπορεί να ήταν λίγο Αμερικανιά, ειδικά στην σκηνή που κάνουν πρόποση στην υγεία της εσχάτης προδοσίας, λέγοντας ότι "είναι σωστό να παρεμβαίνεις παράνομα όταν ο δεσποτισμός απειλεί την δημοκρατία" και καλά υπονοούμενο για την θέση της Αμερικής στο θέμα "Ιράκ", αλλά κατα τ'άλλα ήταν μια αξιοπρεπέστατη περιπέτεια. Εμένα τουλάχιστον μου άρεσε πολύ :D .
:o :o :D :D
Speechless! :D
Και όμως... τα γαϊδούρια πετάνε!!

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από janas » 22 Ιαν 2005 20:54

Απλά είναι η πλοκή είναι επαναλαμβανόμενη και επαναλαμβανόμενη. Έχουν βρεί μια πετιχυμένη συνταγή και τι ξεζουμίζουν οι σεναριογράφοι!!!!!!!
Τουλάχιστον ας κάνουν σίκουελ παλιών ταινιών αν δεν μπορούν να σκεφτούν καινούρια σενάρια.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 23 Ιαν 2005 02:40

Αρκετά διασκεδαστικό.
Μια ταινία που ακολούθησε σωστά όλες τις συνταγές του Χόλιγουτ για το πως να κάνεις μια ταινία που να μη κοιμηθεί ο θεατής.
Σε κάποια στιγμή νόμιζα ότι έβλεπα Ιντιανα Τζονς, αλλά χαλάλι τους, αφού τον βρήκανε τον θησαυρό τα παιδιά... :P :P
Tον Νικολάκη δεν τον πολύ πάω σε κάθε ταινία που κάνει όλο και με πείθει περισσότερο ότι κάποια στιγμή θα γίνει ηθοποιός.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από janas » 23 Ιαν 2005 14:37

Παρεπιπτόντως, η συνέχεια του Ιντιάνα Τζόουνς ξεκινάει σε λίγο καιρό να υλοποιείται οπότε του χρόνου ,ίσως, όλοι οι πιστοί θα τρέχουμε να βρούμε εισητήριa
:):):):):)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Κινηματογράφος - Θέατρο”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης