Πρόγραμμα για τον έλεγχο των τερματικών ενος τοπικού δικτύου

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση

MadCat
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MadCat » 03 Φεβ 2005 11:11

Για να τα ξεκαθαρίσουμε, δεν με ενδιαφέρει η αλληλογραφία τους, απλα θελω να τα βλεπω τι κάνουν (δεν γινεται να ειμαι πάνω απο το κεφάλι τους ολη την ωρα και να τα παρακολουθω... ειναι 12 τερματικα) και να τα προστατεύσω απο απαγορευμένες σελίδες. Οταν προκειται για παιδια πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικοί. Αλλωστε εκτος απο μενα κανενας αλλος συναδερφος δεν προνοησε να περασει στους υπολογιστες κάποιο προγραμμα για να προστατευσει τα παιδια. Φανταστειτε τι μπορει να γινεται αλλού...! Μιλαμε για παιδακια 9-12 (το μικρο τμημα)
Επισης και εγω ειμαι κατα της παρακολουθησης των εργαζομενων.

Cha0s σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον σου και για τις απαντησεις σου θα προσπαθησω να βρω εναν τροπο να μπλοκαρω και συγκεκριμμένες λέξεις...δοκιμάζοντας συνεχεια κατι θα πετυχω!

Να ειστε ολοι καλα!

MadCat
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MadCat » 03 Φεβ 2005 11:15

vcore το κατάλαβα αυτο για την παρακολούθηση των εργαζομένων... αλλά στην δική μου περίπτωση δεν ειναι επιχείρηση είναι κάτι σαν φροντιστήριο πληροφορικής (ας το πουμε). Υπαρχει μεγάλη διαφορα!

Άβαταρ μέλους
vcore
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vcore » 03 Φεβ 2005 18:19

οκ madcat. kerio.com κάνει παπάδες. :lol:

Legeonarios

Δημοσίευση από Legeonarios » 27 Ιουν 2005 10:03

Καλημερα και απο εμενα. Η λυση με τον Proxy πιστευω οτι δεν αποτρεπει απο τα κακοβουλα Sites. Θα πρεπει ο ανθρωπος να κατσει και να βαζει καθημερινα χιλιαδες σελιδες πορνο που θελει να μπλοκαρει. Ενα καλο προγραμμα το οποιο ομοως ειναι και πολυ ακριβο ειναι το Websence. Αν θελεις κατεβασε το (ειναι αρκετα MB,καλο θα ηταν να εχεις τουλαχιστον 2MB χεχεχε). Θα δεις οτι μπορεις να κανεις παπαδες.Μπορεις να κοψεις μεχρι και MSN και yahoo messenger. Μπορεις να το δοκιμασεις για 30 μερες. Αλλο προγραμματακι εξισου καλο ειναι και το Web Security της Symantec. Ολα αυτα ομως σου ξαναλεω οτι θα τα πληρωσεις αδρα....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης