Καθοδήγηση για το δικτυωθείτε

Εκφράστε την επιχειρηματική σας πλευρά. Μοιραστείτε την εμπειρία σας ή/και τα σχόλιά σας σχετικά με την οργάνωση μιας on-line επιχείρησης. Παρακαλώ όχι διαφημίσεις εδώ!

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 04 Φεβ 2005 01:20

Καλησπέρα σε όλους,
κάποιοι υποψήφιοι πελάτες για web design μας ζήτησαν να τους "κάνουμε" τις απαραίτητες διαδικασίες για το πρόγραμμα δικτυωθείτε. 'Εχω δει τα απαραίτητα δικαιολογητικά και έντυπα και ξέρω ότι περιμένουμε το νέο πρόγραμμα και τις προδιαγραφές του.
'Ηθελα να ξέρω από αυτούς που έχουν βοηθήσει πελάτες τους τι ακριβώς κάνανε πέρα από το συμπλήρωμα και την αποστολή της αίτησης και των συμβάσεων και πώς ακριβώς γίνεται η καθοδήγηση του πελάτη σε αυτό το θέμα;

Ευχαριστώ :wink:

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 04 Φεβ 2005 03:58

Συμπληρώνει την αίτηση ο πελάτης, εγκρίνεται (με βάση τις ελάχιστες προϋποθέσεις), παίρνει θετική απάντηση, του φτιάχνεις το site, του κόβεις τιμολόγιο και μετά πληρώνεται. Δεν έχει ιδιαίτερη διαδικασία και δε μπορείς να κάνεις εσύ πολλά πράγματα πάνω σε αυτό. 4-5 χαρτιά είναι να συμπληρώσει, μια υπεύθυνη δήλωση, κάτι λογιστικά στοιχεία κλπ. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να σφραγίσεις μια επισυναπτόμενη βεβαίωση καλής εγκατάστασης και λειτουργίας.

Να κάνεις 2γλωσσο το site, να έχει το σήμα του Δικτυωθείτε και να έχει 5 κουμπάκια.

Ναι καλά διάβασες. 5 κουμπάκια για υποσελίδες. Αν ξέρω γω έχεις 4 και ένα text link δεν θα σου το δεχτούν. Είναι κάτι βόδια χωριάτες 60χρονοι που τα "αξιολογούν" και καλά. Προσωπικά έχω μπινελικώσει έναν. :yea: Κάντο κι εσύ, θα νιώσεις καλύτερα και είναι και συνηθισμένοι :kaloe:
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 04 Φεβ 2005 11:57

:victory: Kala tous ekanes. Ta autakia mou exoun akousei polla "kala" logia gia auta ta kakomira antropakia pou opws eipe "a3iologoun" . Mhn 3exnas oti einai dimosio, kai to dimosio leitourgei me fakelakia.

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 04 Φεβ 2005 14:51

Aυτοί στο "δικτυωθείτε" θέλουν να δουν και επικυρωμένες συμβάσεις από την εφορία ή τους αρκεί ένα δελτίο παραγγελίας; Τέλος, είναι δυνατόν να ολοκληρώσεις ένα έργο και να καταχωρήσεις ένα domain πριν εγκριθεί ο πελάτης και να κοπεί τιμολόγιο μετά; Αλήθεια σε πόσο διάστημα γίνεται η έγκριση ή η απόρριψη ενός φακέλου; :question:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Η Επιχείρηση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες