Και εγω θελω την γνωμη σας.

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stonekito
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stonekito » 19 Φεβ 2005 12:46

Γεια σας θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για το site που εφτιαξα και λεω να το ανεβασω για μια εταιρια.

Αυτο που θελω να προσεξεται δεν ειναι ο σχεδιασμος γιατι ειναι ολο ετοιμο αλλα αν ειναι καλο να χρισιμοποιησω το forum του σαν καταχωρηση προιοντος παρα σαν μερος συζητησης..
Για δειτε το.

Εδω

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 19 Φεβ 2005 12:52

Se genikes grammes kalo aplos vlepw ena megalo keno xoro. 8a mporouses na valeis ta banners pou einai terma katw ekei! ai na avaleis tin istoria tis imeras kai ata old article sta aristera (gia to keno ektos kai an 8es na valeis kati allo).wraia ta xrwmata.

episeis na afiseis ena mikro keno apo ta panw banners kai to welcome!

auta apo mena

Filika Titak0s

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 19 Φεβ 2005 13:01

μήπως θα έπρεπε να μας δώσεις τα τηλέφωνα της εταιρίας να περάσουν για τα ποσοστά τους όσοι σε βοήθησαν απο εδώ ?

έβγαλες και το copyright του PHP-Nuke μπράβο θα πάς μπροστά ! :evil:

πήρες κάτι έτοιμο, το προσάρμοσες με λύσεις άλλων, και πας κατ ευθείαν ταμείο τςςςςςςς
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 19 Φεβ 2005 13:11

hik-hok έγραψε:μήπως θα έπρεπε να μας δώσεις τα τηλέφωνα της εταιρίας να περάσουν για τα ποσοστά τους όσοι σε βοήθησαν απο εδώ ?

έβγαλες και το copyright του PHP-Nuke μπράβο θα πάς μπροστά ! :evil:

πήρες κάτι έτοιμο, το προσάρμοσες με λύσεις άλλων, και πας κατ ευθείαν ταμείο τςςςςςςς
Σωστός :hammer:

Επί του θέματος:
-Πολλά ορθογραφικά στο Flash.
-Πολλές σελίδες βγάζουν λάθη
-Επανασχεδίαση του logo
-Βγάλε τον σωρό των γλωσσών

Φιλικά

Άβαταρ μέλους
stonekito
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stonekito » 19 Φεβ 2005 13:16

απο οτι ανεφερα δεν με ενδιαφερει να ακουσω το σχεδιαστικο μερος του site αν και το διαμορφοσα εγω το περισοτερο και το flash.

αυτο που με νιαζει ειναι να μου πειτε ειναι σοστο να χρισιμοποιησω το forum σαν καταχορηση προιοντος...?

Ναι τωρα το ειδα το flash ...θα το διορθωσω...

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 19 Φεβ 2005 13:41

Eταιρικό site στηριγμένο σε forum και μάλιστα με login που απαιτεί Security Code;

Ούτε με σφαίρες!

--------

Ο Λογαργιασμος Σου
Καλοσήρθατε

Τα ορθογραφικά και τα συντακτικά με κάνουν να απορώ αν διαβάζω ελληνικά ή σουαχίλι!

Φρικωδία!

--------

Ψηφοφορία:
Πως σας φαίνεται το νέο μας Site?

Ummmm, Δεν ειναι κακο!
Είναι αυτή απάντηση για σοβαρό εταιρικό site;

--------

Mε δύο λόγια:

Εταιρικά sites για παρουσίαση προϊόντων δεν στηρίζονται σε forums!

To όλο εγχείρημά σου είναι εκ βάθρων λάθος!
Λάθος ιδέα, λάθος αποφάσεις, λάθος σχεδιασμός (με την έννοια της διαδικασίας, όχι το design), λάθος υλοποίηση!
Λάθος, λάθος, λάθος!

Ένα μεγάλο λάθος!

Ακόμα κι αν βρεις κάποιον κακομοίρη άσχετο να του πουλήσεις αυτό το πράγμα, μην το πεις παραέξω!

Αυτά!

Άβαταρ μέλους
stonekito
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stonekito » 19 Φεβ 2005 14:36

οχι δεν καταλαβες καλα, ουτε προκεται να πουλησω κατι τετοιο, ειμαι ενεργο μελος της εταιριας και απο το να πληρωσουμε ειπα να κανω εγω κατι..

το Security Code δεν ειναι κακο μιας ουτε κουραστικο γραφιοκρατικο ειναι..
το site στηθηκε χθες ειναι λογικο να εγιναν πραγματα πολυ γρηγορα. Οπως και ορθογραφικα.

η Ψηφοφορία ηταν ετοιμη και δεν την εχω αλλαξει καθολου.
Με τρομαζεις που με βγαζεις λαθος.

Το forum σκεφτηκα αφου στηριζει
το Αναζήτηση (για να ψαχνει ενα προιον),
Ανεβαζει την φωτογραφια του υλικο
προσφερει profile στον καθε χρηστη οπως επισεις και καποιες παροχες.
Με αποτελεσμα να φενεται ποιος εχει δει αυτο το προιον αν τους αρεσε τι τους τραβαει περισοτερο.
αφου εχει coder.
Απλα σκεφτηκα αν θα μπορουσε να λυτουργησει ετσι.

Αλιος πως θα μπορουσε, μπορεις σε παρακαλω να γινω καλυτερος, με την βοηθεια σου?
Ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 19 Φεβ 2005 14:40

Ποτέ πρίν δεν είχα δεί commercial website στηριγμένο σε nuke. Το είδα και αυτό.

Μήν κάνεις κάνα αστείο και το βγάλεις προς τα έξω. Στην καλύτερη, κάποιος θα σε δώσει ψυχρά στην εταιρία που θα το πουλήσεις και μετά θα τρέχεις και δεν θα προλαβαίνεις...

Δέν ξέρω πως το βλέπεις αλλα είναι σαν το Ματ Ναπολέων στο σκάκι. 4 κινήσεις και μπαμ. Μπορεί να είναι αποτελεσματικό, αλλα το χαιδευτικό αυτού του ματ είναι "το ματ του τσομπάνη"... κομπογιανίτικος τρόπος...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Nidas
Honorary Member

Δημοσίευση από Nidas » 19 Φεβ 2005 14:45

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 19 Φεβ 2005 14:47

Gia na fantaastite vrika kai egw la8i pou den 3erw polu kala web design!!!

Tespa osa lene dikio exoun gia tin akrivia den to prose3a kai polu kala giati tote imoun se cafe!

Twra pou to 3anaparatirw einai megalo la8os!...

Matrox

Δημοσίευση από Matrox » 19 Φεβ 2005 14:56

Archangel έγραψε:Ποτέ πρίν δεν είχα δεί commercial website στηριγμένο σε nuke. Το είδα και αυτό.

Μήν κάνεις κάνα αστείο και το βγάλεις προς τα έξω. Στην καλύτερη, κάποιος θα σε δώσει ψυχρά στην εταιρία που θα το πουλήσεις και μετά θα τρέχεις και δεν θα προλαβαίνεις...

Δέν ξέρω πως το βλέπεις αλλα είναι σαν το Ματ Ναπολέων στο σκάκι. 4 κινήσεις και μπαμ. Μπορεί να είναι αποτελεσματικό, αλλα το χαιδευτικό αυτού του ματ είναι "το ματ του τσομπάνη"... κομπογιανίτικος τρόπος...
Ο stonekito είπε ότι δεν θα το πουλήση κάπου αλλά είναι για δικιά του χρήση.

stonekito όλοι σου λένε ότι είναι χάλια όχι μόνο ο σχεδιασμός αλλά η όλη ιδέα και μην σε παίρνει από κάτω και σε φοβίζουν οι γνώμες τους γιατί εσύ τις ζήτησες, και σίγουρα αν ήτανε κάτι καλό, είμαι 100% σίγουρος ότι όλοι μας θα σου το λέγαμε.

Εγώ πάντως συμφωνώ 100% με τις πιό πάνω κριτικές.

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 19 Φεβ 2005 15:00

Min anisixeis kai oa aderfos mou mia fora eno elipa prospa8ise na ftiaksei site kai ton piran apo katw,(kala ton kanate) pws marese, den isxuei to idio gia sena :P

Eutuxos kai esy den xrisimopoiises to onoma mou, na ginw rezili :hammer:

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 19 Φεβ 2005 15:06

Θα ήθελα να πω κάτι με αφορμή την ερώτησή σου και ίσως είναι και μια καλή προτροπή για τους moderators. Είναι δύσκολο κάποιος να αξιολογήσει με τον ίδιο τρόπο εταιρικά sites και προσωπικά ή ημι-ερασιτεχνικά. Ισως θα ήταν καλό να υπήρχαν δυο υποκατηγορίες στο forum. :wink:

Σχετικά τώρα με το site νομίζω ότι από τη στιγμή που αφαιρείς παράνομα τα credits του nuke και τη χρησιμοποιείς τη σελίδα για επαγγελματικό λόγο κάθε συμβουλή σε αυτό το forum θα μας έκανε συνένοχους.Νομίζω ότι πρέπει κάποια στιγμή να τραβήξουμε μια γραμμή και να προστατέψουμε και όσους ασχολούνται επαγγελματικά με το internet, γιατί αύριο μπορεί να δώσεις μια προσφορά 100 euro και να ξεγελάσεις τον όποιο εύπιστο επιχειρηματία παίρνοντας παράλληλα τι δουλειά από σοβαρούς web designers. :evil:

Τέλος δεν είναι δυνατόν να σε απασχολεί το forum την ώρα που το site είναι επιεικώς ανεπαρκέστατο. Βάλε πρώτα το κείμενο στον ορθογράφο, μάθε να βελτιώνεις λίγο τα λογότυπα για να τα βάλεις στο flash και μετά συζητάμε για τα υπόλοιπα. :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billt την 19 Φεβ 2005 15:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Pixelatorios » 19 Φεβ 2005 15:12

stonekito έγραψε: ειναι σοστο να χρισιμοποιησω το forum σαν καταχορηση προιοντος...?
Δεν είναι σωστό OΧΙ! και επίσης σωστό δεν είναι να είσπραξης χρήματα για αυτήν την σελίδα.
motion. web. print. designer

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 19 Φεβ 2005 15:14

Pixelatorios έγραψε:
stonekito έγραψε: ειναι σοστο να χρισιμοποιησω το forum σαν καταχορηση προιοντος...?
Δεν είναι σωστό OΧΙ! και επίσης σωστό δεν είναι να είσπραξης χρήματα για αυτήν την σελίδα.
otan ennoeis na eispra3ei xrimata ennoeis na poulisei ypireseies i na vgalei i etairia pou douleuei lefta... ? :roll:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης