Hosting απο 90,00 / χρόνο και κάτω?

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
loukritia

Δημοσίευση από loukritia » 08 Αύγ 2002 00:02

Να ζητήσω κι εγώ μια πληροφορία.
Δώστε μου μερικές url για hosting στην Ελλάδα, με 90,00 το χρόνο και κάτω.
Θέλω να συγκρίνω τιμές / υπηρεσίες κλπ μ' αυτά που έχω μέχρι τώρα.
Ευχαριστώ
ariadni :)

oceangr

Δημοσίευση από oceangr » 11 Αύγ 2002 12:37

Άβαταρ μέλους
privenet
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από privenet » 20 Αύγ 2002 15:43

Πριν πάς στον πιο φθηνιάρη σκέψου...

Οταν η συντήρηση ενός πραγματικού server στοιχίζει κάποιες χιλιάδες ευρώ το μήνα γιατί να σου το δίνει εσένα 90 ευρώ το χρόνο, δηλαδή λιγότερο από 7,5 ευρώ το μήνα;
Κάνε μια απλή διαίρεση στο μυαλό σου και θα καταλάβεις. Αισθάνεσαι μήπως σαν σαρδέλα; Ανασφαλής; Αργός; :lol:

Για ζήτα γραπτή σύμβαση με uptime 99.9% αλλιώς τα λεφτά σου πίσω να δούμε.. :o

Πάντως εμείς στην Privenet (http://www.privenet.gr) ξεκινάμε από 150 Ευρώ το χρόνο και την θεωρώ τιμή ξεφτίλα γιατί έχουμε αξιολύπητο κέρδος. Βέβαια εμάς οι server μας είναι ιδιόκτητοι και οι υπηρεσίες μας διαφορετικές. Αν επιμένεις έχω γνωστό στην Αγγλία που δίνει Hosting με 40 ευρώ το χρόνο! Βέβαια δεν εγγυόμαι τίποτα... :P

Οτι πληρώνεις παίρνεις!!!!!

Άβαταρ μέλους
Ethir
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ethir » 20 Αύγ 2002 17:12

Kala file mou privenet afto omos to kostos pou les gia server kai loipa einai mono gia ellada pou einai farmakeio.
Omos UK kai USA pou iparxei kai terastios antagonismos kai oloi asxolountai me afta oi times einai poli xamiles...Ego prosopika kai xoris pareksigisi pote mou den porokeitai na kano host to site mou se elliniko server.
Exo 3-4 sites kai ola se ksenes eteries...poli pio ftines...aksiopistes kai propanton me kalitera paketa...poli kalitera kai apistefti ipostiriksi...

mr_kakos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mr_kakos » 20 Αύγ 2002 19:09

Μωρε ποιούς Ελληνικούς Server λέτε ρε...
Ολοι resellers είναι και νομίζουν οτι αγοράζοντας και πληρώνοντας KAI DNS server γίνανε Geocities και Yahούδες...Αιντε μην τα βγάλω ΟΛΑ στην φόρα

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 20 Αύγ 2002 19:53

server exoterikou --- uptime=99% (true) | contact=100% (true mono gia osous zoun stin xora pou vriskete o server, gia emas edo 50-50 na exoume kali exipiretisi kai tha elega 70 gia kali exipiretisi)
server esoterikou --- uptime=99% (false) | contact=100% (kai alithino, alla...)

Opios katalave katalave.

Prosopika ego protimo na einai TRUE to uptime giati an tha isxii auto, den tin xriazome katholou tin epikinonia me tin host company!

Άβαταρ μέλους
Kakos

Δημοσίευση από Kakos » 21 Αύγ 2002 12:01

Παιδιά βλέπω ξαναρχίσαμε το παιχνίδι του ποιός θέλει να βρεί το πιο φθηνιάρικο hosting;

Οπως είπανε τα παιδιά από την Privenet: "Οτι πληρώσεις πάιρνεις"

By the way, τα παιδιά της Privenet επειδή τα ξέρω έχουνε καλούς χαμηλού πληθυσμού servers και ιδιόκτητους. Προτείνονται.

Βέβαια, σε αυτό το σημείο θέλω να συμφωνήσω με τον φίλο μου τον telxina που είπε ότι άμα έχεις 99% Uptime τί το θέλεις το Support; Η επικοινωνία χρειάζεται για να τους χώσεις μπινελίκια του τύπου: "Πάλι κάτω είστε ρε ....(γαλλικά).....;" :evil:

Φίλε telxina γύρισα και έκανα βουτιές όπως μου είχες πει και για σένα.

Τέλος είδα ότι κατά την απουσία μου εμφανίστηκε κάποιος "mr_kakos". Δύο κακοί χωράνε στο ίδιο forum; :o Τον καλωσορίζω και ελπίζω να είναι το ίδιο καυστικός με εμένα. Μην δω όμως και τρίτο κακό εδώ μέσα! :P

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 21 Αύγ 2002 14:57

Kakos wselcome back. Tora exigite to giati maurisa kai as emina spiti mou mesa e? :lol:

o_kakos

Δημοσίευση από o_kakos » 22 Αύγ 2002 23:49

privenet έγραψε:Πριν πάς στον πιο φθηνιάρη σκέψου...

Οταν η συντήρηση ενός πραγματικού server στοιχίζει κάποιες χιλιάδες ευρώ το μήνα γιατί να σου το δίνει εσένα 90 ευρώ το χρόνο, δηλαδή λιγότερο από 7,5 ευρώ το μήνα;
Κάνε μια απλή διαίρεση στο μυαλό σου και θα καταλάβεις. Αισθάνεσαι μήπως σαν σαρδέλα; Ανασφαλής; Αργός; :lol:

Για ζήτα γραπτή σύμβαση με uptime 99.9% αλλιώς τα λεφτά σου πίσω να δούμε.. :o

Πάντως εμείς στην Privenet (http://www.privenet.gr) ξεκινάμε από 150 Ευρώ το χρόνο και την θεωρώ τιμή ξεφτίλα γιατί έχουμε αξιολύπητο κέρδος. Βέβαια εμάς οι server μας είναι ιδιόκτητοι και οι υπηρεσίες μας διαφορετικές. Αν επιμένεις έχω γνωστό στην Αγγλία που δίνει Hosting με 40 ευρώ το χρόνο! Βέβαια δεν εγγυόμαι τίποτα... :P

Οτι πληρώνεις παίρνεις!!!!!

Katarchin legontas tous ypoloipous "ftiniarides" einai kaki orologia. To oti einai pio "ftinoi" apo sena nai, alla oxi kai "ftiniarides"!

Pantws pitsikoulia-privenet (nai, o mr_kakos kai o privenet einai to idio proswpo) den mporw na katalabw giati krineis kapoies "etairies-resellers" enw kai esy parexeis reseller paketa. Xtypas ton eafto sou???

Kali i epilogi tou diplou username pitsikoulia-privenet pantws. etsi thaveis tis "etairies-resellers" enw taytoxrona ek8eiazeis tin privenet.

Pantws apo periergeia pes mou apo pou agorazeis dedicated kai o ka8enas stoixizei arketes xiliades eyrw!!!

Kai mias kai leme gia resellers, esy den eisai reseller tis HOL? Egw apo pou 8a parw ipostiriksi? Apo tin HOL?

Arketa oi katinies sou. Se exoun ma8ei sto forum tou webhosting.gr kai ir8es sto freestuff.gr na kaneis tis pitsikoulies sou?

Strato arketa alwnises. Kairos na katalabei o kosmos tin koroidia.

Άβαταρ μέλους
Ethir
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Ethir » 23 Αύγ 2002 13:23

I love this game...
Etsi na pairnoume ta aimata fotia...xoxoxoxo...

Pantos ego den vlepo tipota kako se reseller company arkei afti na einai aksiopisti kai na parexei tis ipiresies pou tha pareixe kai i eteria apo tin opoia agorazei ton xoro...

Oso gia esena kake min ginese toso kako...Alloste afta tha elege o kathenas gia na piasei pelates... :D

Άβαταρ μέλους
privenet
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από privenet » 23 Αύγ 2002 14:50

Για το αν τα usernames "mr_kakos" και "pistikoulia" ειναι δικά μας αφήνω τους κατόχους να μιλήσουνε.... :P

Το ότι για να συμπληρώσουμε την γκάμα των υπηρεσιών μας μεταπωλούμε dial-up και ΜΟΝΟ συνδέσεις από HOL εξήγησέ μου γιατί είναι κακό;;; Δεν αναφέρουμε πουθενά ότι έχουμε εμείς ενα εκατομμύρια Modems για dial-up. Το λέμε ξεκάθαρα ότι είναι μέσω HOL. Πόσοι resellers όμως λένε ότι μεταπωλούνε πακέτα των $30/μήνα και μιλάνε για εξοπλισμούς εκταμμυρίων, αμέτρητους servers κτλ;;;;;;;;;

Τέλος ο Στράτος είναι υπεύθυνος της Privenet και εγώ είμαι ο Αρης στο τεχνικό τμήμα. Αν έχεις άλλη απορία επί του προσωπικού χρησιμοποίησε email. Φυσικά καλό θα ήτανε να είχες το θάρρος να μας πείς και ποια εταιρία ΕΣΥ αντιπροσωπεύεις (αν μιλάμε για εταιρία βέβαια).

o_kakos

Δημοσίευση από o_kakos » 23 Αύγ 2002 16:56

privenet έγραψε:Για το αν τα usernames "mr_kakos" και "pistikoulia" ειναι δικά μας αφήνω τους κατόχους να μιλήσουνε.... :P

Το ότι για να συμπληρώσουμε την γκάμα των υπηρεσιών μας μεταπωλούμε dial-up και ΜΟΝΟ συνδέσεις από HOL εξήγησέ μου γιατί είναι κακό;;; Δεν αναφέρουμε πουθενά ότι έχουμε εμείς ενα εκατομμύρια Modems για dial-up. Το λέμε ξεκάθαρα ότι είναι μέσω HOL. Πόσοι resellers όμως λένε ότι μεταπωλούνε πακέτα των $30/μήνα και μιλάνε για εξοπλισμούς εκταμμυρίων, αμέτρητους servers κτλ;;;;;;;;;

Τέλος ο Στράτος είναι υπεύθυνος της Privenet και εγώ είμαι ο Αρης στο τεχνικό τμήμα. Αν έχεις άλλη απορία επί του προσωπικού χρησιμοποίησε email. Φυσικά καλό θα ήτανε να είχες το θάρρος να μας πείς και ποια εταιρία ΕΣΥ αντιπροσωπεύεις (αν μιλάμε για εταιρία βέβαια).
Den ekprosopw kamia etairia i "etairia". Episis den milisa gia ton "pistikoulia" oute gia ton "mr_kakos" alla gia ton "kakos". Wra na mou peis oti den exeis kamia schesi me ton "kakos". Vasika gia na min ton anafereis katalavame polla :evil:

Alitheia, den apantises Ari poso plirwnete ton mina ton kathe server... "polles xiliades eyrw"... Egw o pio akribos server pou exw brei mechri twra einai 1500 eyrw.

Pantos pali kala pou o admin tou forun tou webhosting.gr sas pire xampari kai ekleise ton pitsikoulia-privenet. Elpizw kai o edw admin na praksei to idio.

o_kakos

Δημοσίευση από o_kakos » 23 Αύγ 2002 17:00

Ethir έγραψε:I love this game...
Etsi na pairnoume ta aimata fotia...xoxoxoxo...

Pantos ego den vlepo tipota kako se reseller company arkei afti na einai aksiopisti kai na parexei tis ipiresies pou tha pareixe kai i eteria apo tin opoia agorazei ton xoro...

Oso gia esena kake min ginese toso kako...Alloste afta tha elege o kathenas gia na piasei pelates... :D
Symfwnw mazi sou file Ethir. To thema einai pws i pitsikoulia-privenet krinei etairioules kai "etairioules" legontas pws den tha parechoun aksiopisto hosting. O monos logos gia na krinei kapoios kapoion allo, einai epeidi tous exei mpei sto mati. Ti na pw, toso chamila den perimena na epefte i pitsikoulia-privenet.

Oso gia to ti tha elege o kathenas gia na piasei pelates, den nomizw na ekrine arnitika tous ypoloipous...

Na pernas kala!

mr_kakos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mr_kakos » 23 Αύγ 2002 18:02

Κατ αρχάς για να ξεκαθαρίσουμε εγω κάνω την πλάκα μου και δεν έχω ανάγκη απο κανένα server Αλλα αφου με τσαντήσατε θα τα ακούσετε
Εχω μια σελιδούλα στο Geocities λιγο πειραγμένη γι'αυτους που ξέρουν
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι με την Privenet που πληρώνει τζάμπα γύρω στα 15ευρά τον μήνα για fake dns ns1.privenet.net και τρέχα γύρευε.....δήθεν οτι είναι δικός της ο server
Αυτα ρε φίλε μπορείς να τα πουλήσεις σε Ψιλικατζη στα Σούρμενα [ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΨΙΛΙΚΑΤΖΗΔΕΣ και τα ΣΟΥΡΜΕΝΑ] σε όλους τους άλλους λειτουργούν αρνητικά τουλάχιστον σε αυτούς που ξέρουν
Για τους άλλους δεν λέω ακόμα ΤΙΠΟΤΑ ούτε είμαι κανείς άλλος
Αν με τσαντήσουνε όμως και οι άλλοι θα τα πώ ΟΛΑ.....
ps Μην σας πουλάνε φούμαρα οτι μπορείς να κρύψεις διευθυνση στο Internet ΑΜΑ ΞΕΡΕΙΣ ΒΡΙΣΚΕΙΣ

Άβαταρ μέλους
privenet
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από privenet » 23 Αύγ 2002 19:46

Για να κλείσει εδώ το θέμα σας λέμε τα εξής:

- Αν μπορείτε να βρείτε dedicated server me 15 Ευρώ πάμε πάσο.
- Ηταν λάθος μου για το "πολλές χιλιάδες ευρώ" ήθελα να πώ "πολλές χιλιάδες δρχ.". Ο πιο φθηνός dedicated server μας πάντως κοστίζει με το bandwidth που καταναλώνει γύρω στ 320 ευρώ το μήνα (ο φθηνότερος).
- Η Privenet δεν "ζεί" από το web hosting αλλά από συμβόλαια συντήρησης με εταιρίες και σχεδιασμό δικτυακών τόπων.
- Η Privenet έχει νομική μορφή ομόρυθμης, κόβει τιμολόγια, και είναι καταχωρημένη στην ΕΕΤΤ (Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών & Ταχυδρομείων). Πόσες "εταιρίες" έχουνε ανάλογα προσόντα σε αυτό το forum;
- Η Privenet δεν είπε ΠΟΤΕ μην πάτε σε κάποια εταιρία συγκεκριμένα, διότι γνωρίζει ότι αποτελεί δυσφήμιση και θα πρέπει να το δικαιολογήσει σε περίπτωση που κληθεί νομικά, κάτι που αρκετοί κρυβόμενοι πίσω από την ανωνυμία τους το κάνουνε!
- Η Privenet εδώ δεν διαφημίζει τις υπηρεσίες της όπως άλλοι. ΔΕΝ έχουμε ανοίξει ΠΟΤΕ ένα θέμα που να λέει έχoυμε web hosting ελάτε.. Αντιθέτως συμμετέχουμε στο forum απαντώντας και σε ερωτήσεις χρηστών, ανταλλάσουμε γνώμες, δηλαδή εξυπηρετούμε τις ανάγκες του forum και όχι τις δικές μας όπως κάποιοι άλλοι. Αν πάλι σας αρέσει να καυγαδίζετε σαν πιτσιρικάδες για το ποιός τον έχει πιο μεγάλο ..τον server κάντε το. Ας αχοληθεί ο υπεύθυνος του forum.
- Αναρωτιέμαι αν είστε τόσο καλοί όσο λέτε, γιατί αναλώνεστε σε διαφήμιση σε forums που κυκλοφορούνε άνθρωποι που γνωρίζουνε και μπορεί να μην προτιμήσουνε ποτέ εσάς (& εμάς); Η αγορά στην Ελλάδα είναι τόσο μεγάλη που χωράει 100 εταιρίες σαν την Privenet. Οι πωλητές μας λένε ότι τις περισσότερες φορές ούτε συναντάνε ανταγωνισμό. Το έδαφος ακόμη είναι πολύ εύφορο. ΞΥΠΝΗΣΤΕ!
- Τέλος, η Privenet συνεχίζει για 3η χρονιά να προσφέρει web hosting και το ποσοστό των πελατών που ανανεώνουνε τα συμβόλαια για το 2001 ήτανε 93%! Συνεχίζουμε να είμαστε μια κερδοφόρα επιχείρηση σας αρέσει δεν σας αρέσει.

Τέλος δεν πρόκειται να απαντήσουμε σε περαιτέρω εταιρικές επιθέσεις μέσω forum σε κανένα και για οποιοδήποτε λόγο!

Ευχαριστούμε.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης