Η εφημερίδα ΘΕΜΑ - ΠΑΤΑΤΑ

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 27 Φεβ 2005 10:43

Αυτή είναι η γνώμη μου. Πάντα βλέπω κάτι καινούριο που βγαίνει στην αγορά. Μέχρι και το πρώτο big brother είδα :lol:

Προσπαθούσα να βρω πού είναι οι συνταρακτικές αποκαλύψεις που υπόσχονταν. αμα τις βρείτε εσείς, άλλο τόσο θα τις βρω κι εγώ. Δικαστές λέει με λογαριασμούς στην Ελβετία. Φοβερή αποκάλυψη! Σα να σου λέει πρεζάκι με μπάφο.

Στο ένα videocd μάλιστα εμφανίζεται και ο Χατζηστεφάνου από το Fame story. Αυτή ήταν η δεύτερη φοβερή αποκάλυψη. Το υπόλοιπο αποκαλύπτικό dvd αναλώνεται σε τσάτσικες (κρυφοκαμερίστικες) βιντεσκοπημένες ομιλίες του Τριανταφυλλόπουλου. Και λέω τσάτσικες όχι γιατί η κρυφή κάμερα είναι εξ'ορισμού τσατσιά, αλλά επειδή ο Μάκης γράφει κρυφά τους ανθρώπους που οικειοθελώς πάνε στο σπίτι του για να του πούν 5 πράγματα. Δηλ. πρέπει να φοβάσαι να του μιλήσεις και στο δρόμο.

Αποκορύφωμα όλων αυτών ήταν τα φοβερά "3dvds". Τα 2 δισκάκια ήταν video cds! Το υπολοιπο ένα που δε θα μπορούσαν να το κάνουν videocd ήταν η τσόντα της Belucci "Φραντσέσκα" που σιγά την τσόντα δηλ. 2-3 γυμνά έχει και τα έβαλαν στο οπισθόφυλλο μπας και κεντρίσουν.

Επίσης εσωκλείεται ένα κουτσομπολίστικο έντυπο.

Με απάτες (cds μεταμορφωμένα σε dvds -και σιγά μην το καταλάβει ο βλάκας αναγνώστης-), κοινοτοπίες, κουτσομπολιά και τσόντες έκαναν την αρχή για την έντυπη δημοσιογραφία οι "πνευματικοί" άρχοντες του τόπου, ο Θέμος και ο Μάκης.

Βρε ουστ
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 27 Φεβ 2005 12:13

Πόσο την πουλάνε? Και εγώ θέλω να την πάρω, για να γελάσω με τα χάλια και των 2 κυρίως. Όχι ότι περίμενα τίποτα αποκαλύψεις (εκτός από την Μόνικα) :kaloe:
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 27 Φεβ 2005 12:18

2 ευρώ
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 27 Φεβ 2005 12:24

Μάλιστα, κάπως έπρεπε να τα δικαιολογήσουν τα 3 "DVDs" και τα "περιοδικά" :)

Παρεπιπτόντως τι εφημερίδα διαβάζετε την Κυριακή? Ελπίζω να μην υπάρχει ανάλογο θέμα.
aka thkouk

Άβαταρ μέλους
Martha_a

Δημοσίευση από Martha_a » 27 Φεβ 2005 12:26

Εγώ πάλι, γύρισα όλα τα περίπτερα και είχε εξαντληθεί. Όμως, έχω να σχολιάσω τα εξής:
Συμπαθώ το Μάκη, αλλά στο θέμα της εφημερίδας, θέλω να αγοράζω εφημερίδα και όχι όλο το περίπτερο. Και εννοείται περίμενα δημοσιογραφική ποιότητα από τον Μάκη και όχι εμπορική ποσότητα.
Η τιμή 2€ για να πάρω εφημερίδα είναι επιεικώς απαράδεκτη :hammer: , τη στιγμή που υπάρχει σχεδον δωρεάν, ραδιόφωνο, τηλεόραση και internet.
Και στην περίπτωση που χρειάζομαι dvd, υπάρχει το video club στη γωνία :hammer:

Άβαταρ μέλους
billt

Δημοσίευση από billt » 27 Φεβ 2005 12:44

Το πρόβλημα δεν είναι που την πουλάνε.Το πρόβλημα είναι που θα βρεθούν κάποιοι που θα την αγοράζουν τακτικά. Είναι θέμα βαθύτερο http://www.freestuff.gr/forums/viewtopic.php?t=14214

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από janas » 27 Φεβ 2005 12:53

Πάντως από τη λίγη πείρα που έχω ειναι λίγο δύσκολο να μπει σε ένα ρυθμό και μια λογική μια καινούρια εφημερίδα. Εδώ δεν πρέπει να ξέρουν τα μικρά τους ονόματα. Εμένα με προβληματίζει η δομή της (δεν την εχω διαβάσει ακόμα) αν δηλαδή θα μοίαζει με το ΟΛΑ ή με τις εκπομπές του Μάκη και σε ποιούς θα αποφασίσουν οτι θέλουν να απευθύνονται.
Συνήθως οι πρώτες κυκλοφορίες προσπαθούν να κινήσουν τη περιέργεια του αναγνωστικού κοινού μια και αν συνηθίσεις σε μια εφημερίδα δύσκολα την αλλάζεις

Matrox

Δημοσίευση από Matrox » 27 Φεβ 2005 19:20

Να δούμε πότε θα κάνει την αποκάλυψη για τους donators (όπως τους αποκαλεί ) της εφημερίδας που κόστισε 2 εκατομμύρια ευρώ.
Ακούσατε πολλές φορές κάποιους να κάνουν δωρεές 2 εκατομμύρια ευρώ σε δημοσιογράφους?
Ποιός τα πλήρωσε και γιατί?
Του τα δώσανε γιατί είναι όμορφος? σαν τον κώλο της μαιμούς είναι.
Αν κάποιος τα έδινε σε κάποιο πολιτικό κόμα, αυτός θα χτυπιότανε και θα τους έλεγε πουλημένους.
Τώρα που τα 2 εκατομμύρια ευρώ πήγαν στην τσέπη του μάκη το βούλωσε.
Κάποτε ο Αγγελόπουλος της γιάννας του έδωσε 170 εκατομμύρια δραχές για τα ψιλοεξοδάκια του όπως έλεγε ο μάκης.
Εσάς πόσες φορές σας έδωσε κάποιος χωρίς λόγο 170 εκατομμύρια δραχές μέσα στο κοτερό του για τα ψιλοεξοδάκια σας όπως του μάκη.
Όλοι ξέρουν ότι οι εκβιαστές αίναι άπληστοι και δεν αρκούντε να τα παίρνουν μόνο σαν δημοσιογράφοι αλλά θέλουν να γίνουν και εκδότες για ανεβάσουν το κασέ του.

Άβαταρ μέλους
stratakis_stavros
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stratakis_stavros » 27 Φεβ 2005 20:32

Αφου είχε την belluci θα το έπερνα άλλα και 2 ευρώ.Πολλά ρε παιδί μου!!!

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 27 Φεβ 2005 23:21

Opws eipan kai pio panw,
kai egw guria 4 periptera stis 11 to proi kai eixe teleiwsei.

Telika me mia kalh diafimish, poulas kala.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Φεβ 2005 23:23

το θέμα είναι να συνεχίσεις να πουλάς...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 28 Φεβ 2005 13:40

Τελικά γύρω στις 12 το μεσημεράκι, ούτε εγώ την βρήκα σε κανένα περίπτερο χτες!!!

Μια περιπτερού μάλιστα μου είπε ότι τελείωσε από το βράδυ!

Όποιος έχει το dvd με την Μόνικα, plz να με pm γιατί είμαι fan :P

ΥΓ: Άμα στο επόμενο τεύχος βάλλουν το Ireeversible και στο μεθεπόμενο την Μαλένα, σίγουρα θα συνεχίσουν να πουλάνε για 2-3 βδομάδες :P
aka thkouk

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 01 Μαρ 2005 01:03

cdhyper nomizo oti echeis en meri dikio...

emena mou thimise para poli indepented (UK), plousia thematologia me eleutheria gnomis, apopsis kai apokalipseon -mechri stigmis me logopaignia kai ipenigmous...perimeno kai ta kathekasta-

apo ekei kai pera mou fanike poli "varia" sto diavasma, se simio pou den mporesa na tin diavaso mazi me tis ipolipes efimerides...alla ksechorisa/afierosa chrono argotera...me kourase para poli.

vevea apo ekei kai pera gia na eime ilikrinis den eida ta CD/DVD/MIVIDI or whatever.

tha tin krino kalitera meta apo tria tesera teuchi kai tha se enimeroso -an kernas kafe vevea aehaehhea-

Brgds Sinepithetos tou cdhyper
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης