Μεταφορά MySQL

Είναι δωρεάν, είναι σταθερό, είναι γρήγορο.. ας το γνωρίσουμε και λίγο καλύτερα..

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
thdim

Μεταφορά MySQL

Δημοσίευση από thdim » 04 Μαρ 2005 15:06

Ο δίσκος χτύπησε σε αρχεία του boot, αλλά ήταν φίσκα στο δεδομένο. Βρήκα λοιπών και εγκατέστησα καθαρά το suse σε άλλων δίσκο, επίσης έχω κάνει mount των παλιό δίσκο στο /mnt/hd. Τα δεδομένα σώθηκαν, αυτό που μένει ακόμα να σωθεί είναι η τα data στην mysql. Μήπως ξέρετε που έχει κρατημένα τα αρχεία η mysql για να τα κάνω copy στων νέο δίσκο; (αναφέρομαι στα data της mysql φυσικά και όχι στο πρόγραμμα)

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Μεταφορά MySQL

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 04 Μαρ 2005 15:12

profavos eixes egkatastisei tnv mysql apo to default paketo tou suse . twra epidi dev eimai poli sigouros gia to pou to bazei tsekarei sto /usr/local/mysql/data
n sto /var/mysql/data

sivi8os pavtos o fakelos eivai kato apo to install dir tis mysql stov fakelo data av metakiviseis tov fakelo afto tote se periptosi pou exeis akribos tnv idia version tis mysql tote dev exeis kaveva problima allios isos xriastie va kaveis fix_table_* kati apo to bin tis mysql
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Μεταφορά MySQL

Δημοσίευση από cordis » 04 Μαρ 2005 15:12

ψάξε για folders με το όνομα των databases που είχες και θα τα βρεις... ;) μέσα στους folders θα δεις όλα τα table ως αρχεία .MYD .MYI .frm
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Μεταφορά MySQL

Δημοσίευση από cordis » 04 Μαρ 2005 15:13

πιάσε κόκκινο.. :P :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
thdim

Μεταφορά MySQL

Δημοσίευση από thdim » 05 Μαρ 2005 02:21

Μετά από λίγο ψάξιμο ο χαμένος φάκελος ευρέθη

και επειδή μπορεί να χρειαστεί και σε κάποιων άλλων να αναφέρω ότι είναι στο /var/lib/mysql (SuSe9.2)

Τώρα μπορώ άνετα να προχωρήσω σε format στων δίσκο, αλήθεια πως κάνουμε format σε linux?

Άβαταρ μέλους
iNDEFiX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μεταφορά MySQL

Δημοσίευση από iNDEFiX » 10 Μαρ 2005 09:52

den yparxei akrivos format. Ksekinas me ena "fdisk /dev/xxxx" gia na tsekareis ta partitions + na tou valeis ext3 (sinithos) kai meta me "mke2fs -j /dev/xxxx" gia na dimiourgithei to filesystem. Telos ena "mount /dev/xxxx /fakelos" gia na anoiksei to partition

Απάντηση

Επιστροφή στο “Linux Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες