Επιχείρηση από το σπίτι

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
megadancemix

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από megadancemix » 06 Μαρ 2005 15:26

FIGARO: χανεις τον καιρο σου . Δεν θα καταλαβει/ουν τιποτα. Πριν καιρο ειχα στειλει ενα εμαιλ σε μια παρομοια σελιδα και οπως καταλαβαινω ειναι η ιδια με αυτη. Και λεω πως και τι ειναι αυτη η ιστορια με την δουλεια απο το σπιτι και πως γινετε να βγαλεις τοσα λεφτα με το να καθεσε στο σπιτι. Δεν μου δοθηκαν απαντησεις .Το μονο ππου μου ελεγαν ειναι να ξαναδιαβασω την σελιδα , και παλι , και παλι. Στο τελος σκεφτηκα να φτιαξω ενα προγραμμα απο κρυπτογραφησης τησ συγκεκριμενης σελιδας. Ισως να κρυβοντε μυστικα νοηματα μεσα απο τα τοσα που λεει.
Σε πολλα πηγε το μυαλο μου ( Davinci code ) και πολλα αλλα μεταφυσικα . Τιποτα. Δεν καταλαβα περι τινος προκειτε.
Μετα απο λιγο αρχισα να λαμβανω κατι εμαιλ με ονλινε συνεδρια και κατι αλλα κουφα.
Και εαν επιμενει ο κυριος θα τον παραπεμψω σε ενα λινκ , παλιο βαβαια αλλα επικαιρο.
http://www.geocities.com/apatesgr

Άβαταρ μέλους
skull
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από skull » 06 Μαρ 2005 15:41

Εγω γιατι δεν καταλαβενω με ποιο τροπο δουλευεις??

Δηλαδη εισαι καθηγητης??Πωλητης σε καταστημα??Γκαρσονη σε bar??Κυρια που βοηθαει την νοικοκυρα μια φορα την εβδομαδα??? :-?

leo62

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από leo62 » 06 Μαρ 2005 16:17

ΑΝ δεν κάνω λάθος δίνω και τηλέφωνο figaro. Δεν σε έπιασα από το λαιμό να μου δώσεις τα στοιχεία σου. Μην ξεχνάς ότι εγώ κάνω πρόταση και δεν παρακαλάω. Αν εσύ θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες δική σου είναι η απόφαση. Ελεύθερος άνθρωπος πιστεύω ότι είσαι. Εμείς τους κανόνες τους κατανοούμε και τους εφαρμόζουμε. Αν εσείς δεν θέλετε να τους κατανοήσετε αυτό είναι δικό σας πρόβλημα. Δεν μας ενδιαφέρει αν δεν σας ενδιαφέρει. Δική σας η ζωή δικό σας το πρόβλημα.
Ετσι κι αλλιώς είμαστε ελεύθεροι νομίζω να κάνουμε ότι νομίζουμε για τη ζωή μας. Τώρα αν θέλουμε να τό παίζουμε ξερόλες τι να κάνουμε. Δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ αυτό. Για τον λόγο αυτό και οι αντιδράσεις. Ετσι γίνεται πάντα σε δημόσιες συζητήσεις. Εδώ δεν μπορούν να συμφωνήσουν τρία άτομα αν 1+1 κάνουν δύο για την δική μας πρόταση θα συμφωνήσουν? Είναι μυστήριο έτσι?
Και στις παρουσιάσεις μας έρχονται 10 ακούνε τα ίδια πράγματα 5 φεύγουν 5 κάθονται και στο τέλος με την ίδια εκπαίδευση 1 δουλεύει. Τι να κάνουμε. Ετσι είναι το παιχνίδι. Εμείς το δεχόμαστε και δεχόμαστε και τις αντιδράσεις. Οσο για σένα φίλε megadancemix το ξέρω ότι τα ποσά είναι εξωπραγματικά για όποιον δεν το έχει δεί στην πράξη. Εδώ δουλεύεις 8ωρο και παίρνεις βασικό 520 Ευρώ και εμείς λέμε με ημιαπασχόληση δηλαδή με 2-4 ώρες εργασίας από 500 - 3000 Ευρώ μπορεί και περισσότερα. Ανατρέπουμε τα πάντα. Πως είναι δυνατόν να το δεχθεί ο περισσότερος κόσμος ο οποίος δεν μπορεί να τα βγάλει πέρα και χρωστάει.
Ετσι υπάρχουν οι αντιδράσεις του τύπου κοροιδία απατεώνες κ.λπ.. Λογικό είναι. Ετσι ήμουν κι εγώ επιφυλακτικός όταν γνώρισα αυτό το σύστημα εργασίας. Τώρα είμαι μέσα και ξέρω τι μπορώ και τι όχι. Εμαθα τους κανόνες και έμαθα να αντιμετωπίζω την πλειοψηφία των αρνητικών ανθρώπων σε κάτι τόσο διαφορετικό. Αν ήταν για όλους δεν θα ήταν ευκαιρία. Για τον λόγο αυτό δεν παρακαλάμε γιατί τότε σίγουρα θα είχαμε εξασφαλίσει την αποτυχία. Πρόταση κάνουμε για αυτούς που ίσως θα ήθελαν να δοκιμάσουν. Και πάλι λέμε ξεκάθαρα στις παρουσιάσεις μας ότι δεν θα πετύχουν όλοι όσοι ξεκινήσουν. Πάντα λέμε ότι ίσως αλλάξει η ζωή σας.
Οι περισσότεροι άνθρωποι έτσι κι αλλιώς δεν θέλουν να αλλάξουν τίποτα στην ζωή τους. Τους αρέσει να είναι στον καναπέ και να κατακρίνουν τα πάντα και να φταίνε όλοι οι άλλοι εκτός από τους ίδιους για την κατάσταση στην οποία βρίσκονται. Λες και δεν ήταν επιλογή μας η κοπάνα από το διάβασμα όταν πηγαίναμε σχολείο. Δυστυχώς για εμάς οι σπασίκλες έγιναν πιο επιτυχημένοι από μας που πίναμε το φραπεδάκι στην καφετέρια με την γκόμενα. Και τότε επιλογές κάναμε αλλά γλεντούσαμε τη ζωή μας δεν βλέπαμε το μέλλον αλλά μόνο το παρόν. Ετσι είναι και σ'αυτή την επιχείρηση. Κανένα πρόβλημα. Μπορείτε απλώς να προσπεράσετε μπορείτε να κατηγορήσετε ή μπορείτε να δοκιμάσετε. Εχετε πολλές επιλογές. Ελεύθεροι είστε να κάνετε ότι νομίζετε. Το σίγουρο είναι ότι εγώ θα εξακολουθήσω να κάνω ότι κάνω. Το ίδιο και οι περισσότεροι από εσάς. Για τους λίγους που θα δοκιμάσουν τις δυνάμεις τους μπορεί να πετύχουν όλοι μπορεί κανένας μπορεί έστω και ένας.
Αυτό εξαρτάται από εσάς προσωπικά και όχι από κανέναν άλλο. Εγώ σας εύχομαι να βρείτε όλοι σας αυτό που ψάχνετε.
Φιλικά
Νέρης Λεωνίδας
Οργάνωση δικτύου Μάρκετινγκ

www.globalmarketingsystem.biz

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από Pixelatorios » 06 Μαρ 2005 16:38

Τέτοιες λεγόμενες εταιρίες είναι ένα σκέτο φιάσκο, στην αρχή τα οικονομάνε από το κορόιδο που ενδιαφέρεται,( θέλεις πληροφορίες? τότες γράψου στην mail φόρμουλα μας, θέλεις να δουλέψεις για εμάς? τότε πρέπει να πλήρωσης κάτι για τα prospect που θα σε στείλουμε), που ως συνήθως δεν λένε τίποτα το σοβαρό.

Δεν μπορώ να καταλάβω ένα όμως, πως είναι δυνατόν μια μεγάλη κερδοφόρα εταιρία με τoooόσα πολλά εκατομμύρια να κρύβει το όνομα τις? κάτι βρωμάει εδωπέρα.
Τέτοιες είδους εταιρίες στην βόρεια ευρώπη έχουνε σβήσει τα τελευταία χρονια, θυμάμαι πριν 7 χρονια κάποιος μου ζήτησε να του σχεδιάσω ένα τέτοιου είδος σελίδα, και η αμοιβή μου θα ήτανε ένα portal με διαφορετικά προϊόντα για κυρα κατίνες ( που φυσικά τον έστειλα να πάει να κολύμβηση ).

Ένα σου λέω φιλε leo62 η μεγάλες υποσχέσεις τον χιλιάδων ευρών δεν περνάνε πια, το φάγαμε το παραμύθι σας εδώ και πολύ καιρό.
Κάντε κάτι σοβαρό και μην κρύβεστε πίσω από το μικρό σας δαχτυλάκι.

Φιλικά.
pixel....
motion. web. print. designer

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από hik-hok » 06 Μαρ 2005 17:16

Μα καλά είσαστε σοβαροί ?
Αμφισβητείτε τις μαρτυρίες των :

Χριστόφορου Χρίστου, του Δημήτρη Δημητρίου, του Νίκου Νικολάου, του Αποστόλη Αποστόλου, του Γιώργου Γεωργίου, Αντώνη Αντωνίου ?

Τότε ελπίζουμε να σας πείσουν οι μαρτυρίες των επιφανών πελατών μας :

Donald Trump & Donald Duck Co.
Missy Eliot & Miss Clarabell Inc.
Moses o Moses & God limited.
Bruce Willis & Free Willy s.a.
Εικόνα

leo62

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από leo62 » 06 Μαρ 2005 17:26

Η εταιρεία δεν κρύβει το όνομά της. Σε μένα τον ηλίθιο κακό συνεργάτη δεν επιτρέπει να το χρησιμοποιώ δημόσια χωρίς την έγκρισή της. Για να βάλω λοιπόν το όνομα της εταιρείας πρέπει πρώτα να πάρω την άδειά της και να εγκρίνει αυτά που γράφω. Εστω π.χ αν εγώ είμαι σε μια εταιρεία και γράψω σε μια διαφήμισή μου πάρτε αυτό το προϊόν γιατί θεραπεύει τον καρκίνο τι θα γίνει? Από τους χιλιάδες που θα την δουν λίγοι θα τσιμπήσουν και εγώ θα τα πάρω χοντρά. Η εταιρεία βέβαια θα με διώξει αλλά η ζημιά έχει ήδη γίνει γι αυτή. Ο μόνος κερδισμένος είμαι εγώ που τα πήρα. Δεν με ενδιαφέρει το όνομα της εταιρείας αλλά η δικιά μου τσέπη. Οπως και σε κάθε δημόσια συζήτηση εγώ μπορεί να θέλω να τα αρπάξω από κορόϊδα και να γράφω ότι θέλω. Αν αναφέρω την εταιρεία αυτή θα έχει τη ζημιά και εγώ την κονόμα. Ετσι έχουν οι κανόνες. Και επειδή εγώ γράφω επώνυμα σέβομαι την εταιρεία και τους κανόνες της.
Κάτι ακόμα. Υπάρχουν πάνω από 2500 εταιρείες που δραστηριοπoιoύνται με το σύστημα MLM. Σαν εταιρείες όλες έχουν κάποιο προϊόν που προωθούν στην αγορά. Ολες έχουν το σύστημα της εξάπλωσης με στρατολόγηση νέων συνεργατών. Αν το δει κάποιος σαν πυραμίδα και δεν ασχοληθεί με το προϊόν γιατί δεν αξίζει μπορεί να βγάλει κάποια λεφτά αλλά στο τέλος όλα θα γκρεμιστούν γιατί όλοι θα κάνουν στρατολόγηση και κανένας δεν θα πουλάει. Στο τέλος κανένας δεν θα βγάζει φράγκο.
Μια επιχείρηση είτε από το σπίτι είτε από οπουδήποτε έχει προϊόντα. Αυτο μην το ξεχνάτε. Η διαφορά είναι στο marketing και στο προϊόν. Αν σου δώσω μια βαλίτσα με κάποια προϊόντα να τα πουλήσεις στους φίλους σου νάσαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται να βγάλεις φράγκο. Αν οι φίλοι σου έρθουν σε σένα και σου ζητήσουν το προϊόν θα τους αρνηθείς να τους το πουλήσεις?
Αν έχεις λοιπόν ένα αξιόπιστο προϊόν που έχει αποτελέσματα και οι άλλοι το θέλουν τότε θα βγάλεις χρήματα. Αν δε δουλεύεις με δικτυακό μάρκετινγκ τότε μπορείς να βγάλεις πολλά χρήματα.
Τόσο απλά. Κι όχι κάνοντας πυραμίδες οι οποίες γκρεμίζονται εύκολα. Οποιος λοιπόν σας κάνει την πρόταση και δεν γνωριστείτε από κοντά και δεν σας μιλήσει για τα προϊόντα της εταιρείας που συνεργάζεται και σας μιλήσει μόνο για εξάπλωση του δικτύου να ξέρετε ότι αργά η γρήγορα θα αποτύχετε. Στη σελίδα μου θα βρείτε όλες τις λεπτομέρειες καθώς μπορώ και να σας απαντήσω τηλεφωνικά για όσους επιθυμούν.
Φιλικά
Νέρης Λεωνίδας
Οργάνωση δικτύου Μάρκετινγκ

Άβαταρ μέλους
megadancemix

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από megadancemix » 06 Μαρ 2005 18:18

Εχω την εντυπωση οτι απαντας επιλεκτικα.
Σε προυγουμενο μηνυμα μου ειχα δωσει ενα λινκ.
www.geocities.com/apatesgr
Για αυτο δεν ακουσα καμοια γνωμη. Και μην μου πεις οτι δεν ξερουν τι λενε.
Και κατι αλλο . Ενας γνωστος μου ειχε παλια σχεση με μια εταιρια του ειδου σου. Θελω να σε ρωτησω. Γιατι να αγορασω στην αρχη ( και στην συνεχεια περισσοτερα) μερικα προιοντα σας? Εαν ειναι για συνεργασια μπορει να γινει και αλλιως το συστημα. Απορω δηλαδη. Οπου και να εχω παει για δουλεια η εχω συνεργαστει δεν μου εχουν ζητησει να αγορασω κατι και μετα να το πουλησω. Αυτα.

Επειδη βαριεμε να γραφω τα ιδια και τα ιδια
ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ.

Εις το επαναγραψειν.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από Figaro » 06 Μαρ 2005 18:38

Prwti fora vlepw kapion na milaei toso poli (!!!) kai na mi leei tipota :P :)

Mut3
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από Mut3 » 06 Μαρ 2005 18:49

Nai leo62, eimai sigouros oti oloi kerdizete me ta MLM. Kai sigoura kerdizete kai osa lete pos kerdizete.

To thema einai oti, ta posa pou anaferete ta kerdizoun elaxistoi se kathe programa MLM. Afou ta perissotera poulane kati axrhsta e-book, vitamines, vlakies gia diaita kai ta loipa. Giati den lete omos oti oi perissoteroi (ego leo 9 stous 10) katalhgoun na agorasoun 2-3 fores auta pou poulane oi idioi oste na ginei upgrade o logariasmos tous. Telika den vgazoun tpt. Ektos kai an kathese na kynhgas apeiro kosmo na kanei sign up apo kato sou.

Kai ola ta site sas exoun gia kathe 1 selida me ousiastikes plhrofories gia to ti prepei na kaneis, alles 10 selides me aoristies kai yposxeseis. Afou ta diavaseis ola ,doseis to e-mail ktl, telika vlepeis oti prepei na poulhseis vitamines meso internet. WOW! Prepei na einai poly kalo systhma,aksize to diavasma. To diko sas MLM den diaferei, ola ta idia einai.

Telospanton, yparxoun 10 kalyteroi tropoi na vgaleis lefta gia kathe MLM pou yparxei. Gia osous omos vlepoun ta part-time 3000 euro eisodhma stis aggelies ton efhmeridon, exoun kapoio endiaferon kai mpainoun se kana site. Mhpos na arxiso na vazo aggelies me pragmatikous tropous na vgaleis lefta?

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από geraki » 06 Μαρ 2005 19:13

Εγώ πάντως δεν θέλω να γίνω συνεργάτης. Θέλω να γίνω πελάτης. Γιατί δεν μας πουλάς ρε αδελφέ; Θέλω να αγοράσω τα καταπληκτικά σου προϊόντα. Πού είναι; Κρυφά είναι;
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
megadancemix

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από megadancemix » 06 Μαρ 2005 19:19

GERAKI: θα πρεπει να κανονισεις ειδικη συναντηση. Δεν ειναι οτι κι οτι . Εαν τα παρουν αντιπαλλες εταιριες τα προιοντα τοτε τι γινετε?
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από geraki » 06 Μαρ 2005 19:42

Ναρκωτικά να πουλούσε, πιo εύκολα θα το έλεγε...
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

leo62

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από leo62 » 06 Μαρ 2005 20:15

megadancemix να απαντήσω σε τι. Σε κάποιους που έχουν αντίθετη άποψη? Είπαμε κανένα πρόβλημα. Μπορείς να βρείς μέσω google και θετικά και αρνητικά για το MLM. Εσύ θα γράφεις τα αρνητικά και εγώ τα θετικά. Που θα καταλήξουμε? 1+1 = 3
Οσο για τα λεγόμενα του φίλου μας Mut3 δεν λέω το αντίθετο. 2500 εταιρείες MLM υπάρχουν. Δεν μπορεί όλες να είναι επιτυχημένες. Θέλει ψάξιμο. Εγώ πρόταση έκανα για αυτή που συνεργάζομαι και δίνω όλες τις πληροφορίες σε αυτούς που θα επικοινωνήσουν. Το τι κάνουν άλλοι δεν με ενδιαφέρει. Φίλε geraki πάρε τηλέφωνο ή ρίξε μια ματιά στο pm. Οπως ξαναέγραψα εγώ εδώ μπορεί να γράφω Π@π@*ιές η εταιρεία δεν φταίει.

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από hik-hok » 06 Μαρ 2005 20:25

- για περάστε για περάστε !!

- ότι πάρετε εκατό δραχμές !

- άστο κάτω αυτό κάνει διακόσιες !

- ο κατάλογος δραχμές πεντακόσιες !
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από cordis » 06 Μαρ 2005 20:51

- παρακαλώ να μη δημοσιεύουμε τηλέφωνα και διευθύνσεις... η σελίδα δεν είναι μικρές αγγελίες...
- το topic θα έχει την τύχη όλων των άλλων...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες