Επιχείρηση από το σπίτι

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ForzaInter

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από ForzaInter » 12 Δεκ 2005 23:32

Βλέπω ότι το θέμα έχει πολύ καιρό που ξεκίνησε. Θα μου επιτρέψετε να πω και γω τα δικά μου(το ευαγγέλιο μου :P ). Καταρχάς, μου έκανε μεγάλη εντύπωση, το γεγονός ότι ο κύριος αυτός όποτε έκανε ένα post, κατέβαζε αράδα τις @@ιες. Το έμαθες το ποίημα καλά κύριε:wink:

Έχω προσωπική εμπειρία και εγώ(κοίτα να δεις σύμπτωση...μάλλον όλος ο κόσμος έχει). Με πλησίασε ένας παλήκαρος συμφοιτητής που κάναμε εκείνο τον καιρό παρέα(πριν 3 χρόνια)και μου είπε: Έλα στο τάδε μέρος την κυριακή το πρωί. Θα μας μιλήσει ένας μπιζνεσμαν από την Αθήνα(γουαου...από την Αθήνα ήρθε στη Σύρο!) και θα είμαστε λίγα άτομα...ΕΚΛΕΚΤΟΙ. Φέρε κ την κοπελιά σου. Τελικά δεν πήγα. Μετά από λίγο καιρό(κάνα μήνα) με παίρνει τηλ και μου λέει:Θες να πάμε για καφέ να σου πω για αυτή τη δουλειά? Λέω, και δεν πάμε? Πάμε για καφέ, μου αραδιάζει μισή ώρα τις μπούρδες του τύπου "θες να δουλέψεις για λίγο καιρό, πολύ, και μετά να κάθεσαι σαν πασάς?"! Μου δωσε και κασέτα-βιβλίο για να μελετήσω. Τελικά, ούτε μελέτη έκανα, ούτε στη μούφα μπήκα...Και μετά από λίγο καιρό μαθαίνω, ότι οι "εκλεκτοί" που ανέφερα πιο πάνω ήταν όσοι γνωστοί είχε ο παλήκαρος στο νησί!

Μάλιστα...το καταλάβαμε το παραμύθι
I told you we would make it to the sunshine one day...you just got there a little quicker

Εικόνα

qwerty

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από qwerty » 13 Δεκ 2005 13:27

Kathisa diavasa olokliro to post kai omologw pws einai arketa kourastiko na diavazeis enan tetio anthrwpo. Ekana account mono kai mono gia na apantisw sto sigekrimeno.

Ta siberasmata mou einai:

1on Oloi milisan, oloi akousan ta dika tous.
2on Oloi exoun dikio! :/
3on O monos pou apokomise kati apo tin sizitish einai o trelos o business man o MLM

Kai eksigw. Oloi exoun dikio giati oloi oi kirioi pou milisan apo kardias, koinhs aneptigmenhs logikis kai ithikis exoun apolito dikio se afta pou lene, kai poly swsta katigoroun ton MLM. O MLM apo tin allh, xrisimopoiei ton tiflo logo arketa kala kai pragmatika oso kai an nomizei kapios oti tou tin eipe...den tou tin eipe. Otan sizitas kai h vash twn thematwn sou einai aoristh, DEN mporoun na stin poun kai kala to pekse to paixnidi.

To sigekrimeno thema arxizei kai diadidetai sto internet (egw kateliksa edw mesw enos allou forum) ws mia poly kalh sizitish pou "apodikniei" kai kala tin "apath" twn MLM. Alla stin tapeinh mou gnwmh o monos pou exei ofelos edw einai o Leo.

To thema vrisketai prwto afthn tin stigmh stin lista tou forum, kai kontevei stis 1700 anagnwseis. O MLM, pou ergazetai poly sklira (mi xesw me to sibatheio), kanontas copy paste tis 10 tifles protaseis pou tou emathan sta iper-epistimonika seminaria, paizei me noumera. Stis 1700 anagnwseis, enas apo olous aftous den tha psarwsei ston logo tou?

Einai profanes pws den apefthinetai se nohmones, alla se anideous, aplistous kai aplistous en agnoia. To kirio eisodima twn piramidosistimatwn panta erxetai apo afton pou tha ta skasei mia fora kai meta me ton enan tropo h ton allo tha to paratisei.

Egw lew pws gia ton MLM, 2 atoma pou tha diavasoun kai tha pistoun apo tin olh istoria tou, ton evgale ton xrono tou. Kai apo osa eida na grafei, den exei adiko. To MLM pou ekproswpei vgazei ta lefta tou apolita nomima kai eksipna. To zitima einai kathara kai mono ithiko. Oti erxetai kai mazevei ola afta ta mikra posa apo olous aftous pou tha to dokimasoun gia mia fora kai tha to afisoun.

Kai egw lew giati na ta parei aftos? Ta aksizei? To na petaei 100 grammes se ena forum ton aksiwnei na kerdisei enan dyo ipopsifia koroida? Epidi opws ola deixnoun, emena mou mirizei pws to katafernei, parakalw tous administrators na lavoun drash.

Eite diagrapste ola ta stoixeia epikoinwnias pros ton kirio, (akoma kai to account tou sto forum sas) giati den prokeitai gia sizitish, prokeitai gia SPAM efthis eksarxhs. diagrafontas ta stoixeia tou tha to metatrepsei perisotero se epikodomitiki sizitish. Eite se diaforetiki periptwsh diagrapste olokliro to thema, pou eprepe na to xate kanei eksarxhs kata tin apopsh mou.

Otan o kosmos bainei kapou pou leei anazitish ergasias, einai efthini sas na ton prostatevete apo ta anithika miala opioudipote san ton kirio leo pou metraei ta atoma pou eidan to tilefwno tou.

Episis prostatepste kalitera to forum sas stoixiothetontas kanones enantion tetiwn MLM protasewn ergasias me poinh tin amesh diagrafh. Den einai logokrisia, einai prostasia twn anagnwstwn.

Efxaristw gia ton xrono sas.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από cordis » 13 Δεκ 2005 14:53

τα MLM διαγράφονται από την σελίδα μας.. έχω διαγράψει εκατοντάδες... αυτό έμεινε μόνο για τον λόγο ότι έχει γίνει ένα σωστό κράξημο και ίσως κάποιοι δεν πέσουν σε παγήδα.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από ZauZ » 11 Ιαν 2006 15:05

fiskilis έγραψε:καλα μιλαμε τετοιες ΠΥΡΑΜΙΔΕΣ ουτε οι Αιγυπτιοι δεν εκαναν
Η καλύτερη ατάκα !!! :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
joia
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από joia » 02 Ιουν 2006 00:23

Μια και θα είμαι άνεργη για τρεις μήνες βρέστε μου δουλειά για το σπίτι (δακτυλογραφήσεις παρουσιάσεις ppt web design) :crash: [/list]

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από cordis » 02 Ιουν 2006 12:48

Καλύτερα φτιάξε ένα νέο θέμα με αυτό που ψάχνεις, γιατί εδώ θα "χαθεί"..
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
joia
Επικοινωνία:

Επιχείρηση από το σπίτι

Δημοσίευση από joia » 02 Ιουν 2006 19:49

Δεν πειράζει cordis ενημερώνομαι για το τι ζητάνε από τη συγκεκριμένη θεματολογία. Αν υπάρξει κάτι στα πλαίσια των ενδιαφερόντων και φυσικά των δυνατοτήτων μου θα απαντήσω . :callme: Σ ευχαριστώ.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες