ΓΝΩΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WWW.3XDESIGN.TK

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
vourexx
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vourexx » 14 Αύγ 2002 15:04

θέλουμε την γνώμη σας και την υποστηριξη σας για την σελίδα

WWW.3XDESIGN.TK

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 15 Αύγ 2002 01:35

Fovero layout me apithani kataskevi. Tha protimousa omos na valeis kanena allo xroma ektos apo mavro stin selida gia na spaei tin monotonia tou mavrou (einai ligaki ektyflotiko. Ama to deis optika kai mono den fainetai, alla an kathiseis na diavaseis meta apo ligo se tsouzoun ta matia)

b) Ta mple grammata na einai pio aspridera epeidi ta grammata miazoun ligaki "patimena" kai "stapatsarismena" kai den mporeis na ta diavaseis efkola (kai se syndiasmo me to mavro background...asta vrasta....) An den thes na tous allakseis xroma tote kane ekeino to kopaki megethous sto flash gia na fainontai pio kathara. Ftiakse afto kai i selida tha einai entaksy.

To kolpaki einai afto. As poume oti thes na ftiakseis ena flash gia mia selida 800x600. Otan ksekinas ena kainourgio flash se rotaei poso megalo tha einai. Logika loipon tha tou peis 800x600. Lathos. Tha tou peis to miso (300x400). Meta tha ftiakseis oti thes sto flash kai meta tha to valeis stin selida sou. Tha pas tote sto html tag pou leei ton arithmo tou misou (300x400) kai tote (kai mono tote) tha tou peis na einai 800x600 allios ta grammata tha fainontai patimena. Antithetos an kaneis afto to kolpaki ta grammata tha fainontai fysiologika kai den tha xreiazetai na tous allakseis xroma.

Άβαταρ μέλους
vourexx
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vourexx » 15 Αύγ 2002 12:15

λοιπον καλημερα hellas καιρο εχουμε να τα πουμε εδω
αυτο που μου λες για τα χρωματα
δεν θελω να το αλαξω γιατι προσωπικη γνωμη ειναι οτι ειναι ωραιο
αν σε καποιους δεν αρεσει γουστα ειναι αυτα
οσο για το μεγεθος δεν το εκανα αυτο το κολπο που μου λες
για λογους συμβατοτητας με διαφορους browsers

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 15 Αύγ 2002 17:27

Oxi, oxi den katalaves, eidika to xroma ton grammaton mou aresei poli apla eipidi opos eipa prin a) einai ligo san patimena b) poli mavro stin selida ennoousa oti den fainontai kala. Oso gia to kolpaki sorry alla den to skeftika oti to ekanes gi afto to logo...

PS: Tha prepei na eisai poli kalos sto flash afou i selida fainetai teleia se explorer 5.1 netscape 7.0 alla kai netscape 4.7

Άβαταρ μέλους
vourexx
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vourexx » 15 Αύγ 2002 18:42

θα σου πω hellas τωρα νομιζω οτι με στεναχώρησες λίγο
το πηρα σαν ειρωνεια το :

"PS: Tha prepei na eisai poli kalos sto flash afou i selida fainetai teleia se explorer 5.1 netscape 7.0 alla kai netscape 4.7"

και όσο για αυτό που είπες το κόλπο δηλαδή
δεν είναι σωστό να το κάνουμε σε μια σελίδα Flash
και θα το έχεις διαπιστώσει και σε άλλες σελίδες νομίζω
αν ήταν να κάναμε αυτό το κόλπο τότε θα φτιάχναμε την ταινία
σε διάσταση 100x100 pixels θα την επεξεργαζόμασταν στο flash σε μεγενθυση 800%
και μετά θα το μεγαλώναμε στον browser και έτσι θα είχαμε μικρότερο μέγεθος σε Kb
με προφανή οφέλη
αλά γιατί δεν το κάνει κανείς επαγγελματίας αυτό ?
γιατί δεν προτείνεται πουθενά αυτό ?
νομίζω ότι όταν κάνουμε κάτι πρέπει να το κάνουμε σωστά
και όχι με προχειροδουλειές και καλπάκια ...
και θα σου πω και κάτι άλλο εγώ δεν χρησιμοποιώ κανέναν άλλο browser
εκτός από i e 6 και δεν ξερω πως μπορεί να το μεταφράζει ας πούμε
ο opera ο netscape Κλπ
και έτσι δεν το διακινδυνεύω σε αυτήν την σελίδα τουλάχιστον

και δεν μου άρεσε η ειρωνεία προτιμώ ότι έχει να μου πει κάποιος να μου το πει ευθέως

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 15 Αύγ 2002 19:07

Oxi, oxi kai pali oxi. Den to eipa san eironia. ALITHEIA elega. Ennoousa afto pou eipa kai tipota allo. Pragmati i selida fainetai TELEIA se olous tous browsers kai apla sto eipa gia na xareis. Pos sou irthe oti se eironeftika?

Oso gia to kolpaki den ksero giati den to kanoun oi epagelmaties. Vasika oute flash ksero. Afto (mazi me allo ena asxeto) einai ta monadika pragmata pou ksero gia to flash kai epeidi den iksera an to ikseres (stin arxi) gi afto sto eipa. KAI AFTO ITAN OLO!!

Άβαταρ μέλους
vourexx
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από vourexx » 15 Αύγ 2002 20:13

OK εντάξει δεν κατάλαβα καλά τότε αλά έτσι που το είπες μου φάνηκε λίγο περίεργα ...
αλά αφού δεν είναι έτσι η παρεξήγηση λύθηκε
αλώστε για αυτό είναι τα Forums για να συζητάμε να μαλώνουμε να κάνουμε φίλιες...

η ταινία Flash λογικά φαίνεται σε όλους τους browsers το ίδιο αφού είναι μια ταινία
αλά το να αλλάζουμε το μέγεθος στην html σελίδα είναι λίγο παρακινδυνευμένο
και μερικές φορές μπορεί να δημιουργήσει ανωμαλίες στην προβολή της
για αυτό κάνουμε την ταινία μέσα στα πλαίσια που πρέπει

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 22 Αύγ 2002 23:05

hellas έγραψε: To kolpaki einai afto. As poume oti thes na ftiakseis ena flash gia mia selida 800x600. Otan ksekinas ena kainourgio flash se rotaei poso megalo tha einai. Logika loipon tha tou peis 800x600. Lathos. Tha tou peis to miso (300x400). Meta tha ftiakseis oti thes sto flash kai meta tha to valeis stin selida sou. Tha pas tote sto html tag pou leei ton arithmo tou misou (300x400) kai tote (kai mono tote) tha tou peis na einai 800x600 allios ta grammata tha fainontai patimena. Antithetos an kaneis afto to kolpaki ta grammata tha fainontai fysiologika kai den tha xreiazetai na tous allakseis xroma.
Hellas otan xekinas na ftiaxeis otidipote gia 800 x 600 ypologizeis oti to energo meros tis othonis einai 770x440 afereis diladi ta scrolls kai ta ergaleia toy explorer. Ayto einai to kolpo kai oxi na diaireis to 800 x 600 dia toy 2 kai meta na to pollaplasiazei. Apla ena sxolio .

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 23 Αύγ 2002 15:49

A, nai exeis apolito dikio. To ksero afto logo tis html (efxaristo para poli pou to aneferes omos giati tha mporousa na min to ksero kai na eixa provlima)

Apla to thema itan allo kai den edosa tosi leptomereia sto zitima.

Efxaristo omos!! :D :D :D

PS: To spastiko ksereis pio einai? Oti merikes fores prepei na einai 750 anti gia 770 (ase einai olokliri istoria... an thes omos mporo na stin po kapia mera...)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellas την 23 Αύγ 2002 15:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
hellas

Δημοσίευση από hellas » 23 Αύγ 2002 15:51

vourexx έγραψε:OK εντάξει δεν κατάλαβα καλά τότε αλά έτσι που το είπες μου φάνηκε λίγο περίεργα ...
αλά αφού δεν είναι έτσι η παρεξήγηση λύθηκε
αλώστε για αυτό είναι τα Forums για να συζητάμε να μαλώνουμε να κάνουμε φίλιες...

η ταινία Flash λογικά φαίνεται σε όλους τους browsers το ίδιο αφού είναι μια ταινία αλλά το να αλλάζουμε το μέγεθος στην html σελίδα είναι λίγο παρακινδυνευμένο και μερικές φορές μπορεί να δημιουργήσει ανωμαλίες στην προβολή της για αυτό κάνουμε την ταινία μέσα στα πλαίσια που πρέπει

Min anisixeis vourexx den yparxei provlima :) .... Apla parakseneftika otan mou to eipes giati den eixa kamia diathesi na se eironefto...

Oso gia to flash sou eipa oti den ksero. Ektos apo afta ta 2 vevaia...

mr_kakos
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mr_kakos » 23 Αύγ 2002 18:13

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ
μονον και μόνον το dot tk να λάβουμε υποψιν
Αν είσαι επαγγελματίας πλήρωσε και κανα ευρω όλα στο τζαμπα...

Άβαταρ μέλους
stavroula

Δημοσίευση από stavroula » 26 Αύγ 2002 12:44

mou aresei poli i selida sou,...
Mono ta dio banerakia poy exeis kato, golden web awards kai diamond web awards, nomizw oti parafainontai kai xalane ligo tin eikona tou site..Nomizw, panta.
Tha mporouse na iparxei ksexvristi epilogi sto menu pou na legete px diakriseis kai ekei na einai xoros gia tetoiou eidous banners.
poli kali douleia, den me enoxlise to mauro -mple.
filika
stavroula

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες