omades.gr 1η εβδομάδα..

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

emphasy
Honorary Member

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από emphasy » 10 Μαρ 2005 17:20

I polu apla na kaneis mia mikri tropopoiisi kai ta ui8eteis :P

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από mrpc » 10 Μαρ 2005 19:16

redmaverick έγραψε:Συγνωμη για τις ηλιθιες ερωτησεις μου αλλα αστυνομικος ειμαι.Στην ασφαλεια αθηνων δουλευω.Που να ξερω εγω απο web design?οσο ζω μαθαινω
Μπορούν να σε βοηθήσουν οι συνάδελφοι σου στο τμήμα δίωξης οικονομικού εγκλήματος, κάνουν πολύ καλή δουλειά τελευταία :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:
Κατ' αρχήν προσπάθησε να δουλέψεις καλύτερα με τα χρώμματα.
Δεύτερον βρες άλλα button για τί αυτά είναι απαίσια.
Βγες από τη λογική του best with 1024x768 ή οποιαδήποτε τέτοια απαίτηση. Είναι λάθος. Δηλαδή αν εγώ έχω π.χ. 800x600 ή κάτι άλλο;
όταν κάνεις κλικ κάπου το content πέφτει πολύ χύμα μέσα στη σελίδα, προσπάθησε να το μορφοποιήσεις κάπου.
Ίσως να σε βοηθήσει το να ρίξεις μια ματιά στο www.oswd.org για να βασιστείς σε κάτι.
Αυτά για την ώρα...

Matrox

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από Matrox » 11 Μαρ 2005 00:10

mrpc έγραψε:
redmaverick έγραψε:Συγνωμη για τις ηλιθιες ερωτησεις μου αλλα αστυνομικος ειμαι.Στην ασφαλεια αθηνων δουλευω.Που να ξερω εγω απο web design?οσο ζω μαθαινω
Μπορούν να σε βοηθήσουν οι συνάδελφοι σου στο τμήμα δίωξης οικονομικού εγκλήματος, κάνουν πολύ καλή δουλειά τελευταία :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:
Μεγάλε πολύ καλό :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Barathrum
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από Barathrum » 11 Μαρ 2005 08:12

basika an exeis paratirisi genika stis selides pou kata kairous tha blepeis, oi perisoteroi apofeugoun na deiksoun ta oria tous diladi pou einai to head klp klp opote ase tous borders ap'eksw.

afou theleis na exeis mono ta shmata twn omadwn, xorise ta se katigories ana xora h ana otidipote theleis kai bale kapio etimo photo album einai protimotero apo to na ftiaksis otidipote afou tha einai mono gia fotografies me ta simata twn omadwn.

koita thn kathgoria me tis eikones edw sto freestuff, auto einai ksexoristo script, h monh tou douleia einai na dixni fotografies kai to kanei polu kala, perna kanena tetio kai telioses.

redmaverick
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από redmaverick » 11 Μαρ 2005 09:04

Kalimera.Megalos klooun o diatititis.Mia kai exoume kai apokries.....
den thelo na balo etoimo album.thelo monos mou na ftiakso ta panta.efxaristo olous.aftoi tou oikonomikou einai professores.Emeis eimaste tis piatsas. :)

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από mrpc » 11 Μαρ 2005 10:27

Matrox έγραψε:
mrpc έγραψε:
Μεγάλε πολύ καλό :kaloe:
Βασικά μάλλον ηλεκτρονικού ήθελα να πω (αν υπάρχει κάτι τέτοιο)...

redmaverick
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από redmaverick » 11 Μαρ 2005 10:36

yparxei η διωξη γενικοτερα.152000 διωξεις υπαρχουν.

redmaverick
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από redmaverick » 11 Μαρ 2005 13:28

συμαζεψα λιγο την σελιδα.Για δειτε λιγο να μου πειτε αν βλεπετε καθολου προοδο?Τουλαχιστον εκανα καλυτερα τα table.Μοιαζει ποιο συμμαζεμενη

redmaverick
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από redmaverick » 11 Μαρ 2005 13:33

Θελω να βαλω οριζοντιες γραμμες αναμεσα στα e-mail links kai leagues
αλλα οταν τοποθετω μια γραμμη μου βγαινει πολυ μακρυα και δεν μπορω να ρυθμισω τα properties της γραμμης επειδη εχω βαλει καποιο theme.Αν βγαλω το theme μου βγαινουν οι γραμμες με πολυ ανοιγμα και δεν ακουμπουν ακριβως πανω στο table αλλα αφηνουν κενο.καμια λυση πανω σε αυτο?

Άβαταρ μέλους
milianos
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από milianos » 11 Μαρ 2005 15:13

Φίλε redmaverick βρίσκω καλή την ιδέα να φτιάξης σιγά σιγά ενα site με σήματα ποδοσφαιρικών ομάδων. Εαν πρόκειται να βάλης καμμιά εκατοστή σήματα εχει καλώς, φαίνεται εύκολη δουλειά και προφανώς δεν αξίζει ο κόπος. Εαν όμως βάλης σήματα απο το παγκόσμιο ποδόσφαιρο, τότε θα πρέπει να οργανώσεις καλά απο την αρχή το website σου χωρίς να χρειασθεί απαραιτήτως και κάποια βάση δεδομένων, δηλαδή θα πρόκειται για μια στατική ιστοσελίδα με εξαίρεση ισως ενα perl guestbook.

Ετσι λοιπόν θα πρέπει να φτιάξεις απο την αρχή τους φακέλους και τους υποφακέλους που θα περιέχουν τα γραφικά και τα αρχεία html, θα πρέπει να φτιάξεις ενα καλό dynamische Navigationsmenue και να επιλέξεις απο την αρχή ενα ενιαίο εξωτερικό css style.
Εαν μπορείς κάπως να δουλέψεις με το Frontpage2003 τα κάνει όλα αυτά και δεν χρειάζεται να αλλάξεις html editor.

Ολα αυτά τα logos ειναι προστατευόμενα εμπορικά σήματα αλλα για ερασιτεχνικό site δεν νομίζω να υπάρχη πρόβλημα.
Σε αυτη την Ιστοσελίδα απο την Δανία μπορείς να κατεβάσεις και τα υπόλοιπα logos που σου λείπουνε.
Διάβασε και το σχετικό disclaimer που εχει εκεί πέρα ο τύπος.

Οσον αφορά το Frontpage ηδη απο την εκδοση 2003 εχει βελτιωθεί πάρα πολύ και κατα την γνώμη μου δεν υπολείπεται των άλλων και μπορείς με αυτο να κάνεις τα πάντα συν του οτι εχει και αρκετά πρότυπα(Themes) απο τα οποία σίγουρα κάποιο θα σου ταιριάζει.

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από greek_manager » 11 Μαρ 2005 16:10

Και βγάλε και το background ή το 2d που τους έχουμε βάλει στο fmgreece απόπου τα πήρες τα πιο πολλά, δεν φαίνονται ωραία ;)
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

smiley

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από smiley » 18 Μαρ 2005 17:11

vale ta kolpa ola opos ta skeftikes kai meta vale ena forum gia kathe omada ksexorista kai meta kanto mia diafimisi kai meta poula to ston opap kai meta... re ti pathame les kai eimaste stin paidiki xara kai kamaronoume ta autokinitakia kai tis arkouditses mas.

kanonika anti na elege thelo ti gnomi sas gia ti selida mou tha prepe na elege elate na pexoume me tis selides mas :D

na to prosperaso omos to thema efoson den me endiaferei alo :lol:

redmaverick
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από redmaverick » 04 Μάιος 2005 15:34

Λοιπον βελτιωσα λιγο το τεμπλατε της σελιδας μου.Για πειτε καμια γνωμη.Εγινε καμια προοδος η οχι?

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από MichalisS » 04 Μάιος 2005 17:00

Άσχημο πράγμα να σου εφανίζεται *μπαμ* έναν pop-up του τύπου "Java apllet by Anfyteam" ;)

redmaverick
Επικοινωνία:

omades.gr 1η εβδομάδα..

Δημοσίευση από redmaverick » 04 Μάιος 2005 17:46

File panathinaike kata ta alla sou arese i selida?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες