hosting και mp3

ζητάτε υπηρεσίες σχετικά με την κατασκευή σελίδων; (design, web hosting, graphics, web programming).

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
billiaswhs
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από billiaswhs » 12 Μαρ 2005 19:48

Γειας σας έχω μια απορία. Αν server βρίσκεται στην Αμερική και κάποιος θέλει να φτίαξει site με mp3 και βάλει αυτό
αποδέχεστε πως βάση της υπάρχοντος νομοθεσίας δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε οποιοδήποτε αρχείο ή και αρχεία χωρίς την έγγραφη άδεια του εκδότη ή / και νομίμου κατόχου ή / και νομίμου φορέα αυτού / αυτών ,
αποδέχεστε και γνωρίζετε πως οποιαδήποτε αρχεία ή λογισμικό ή οποιασδήποτε μορφής υλικού που εμφανίζετε σε αυτό τον δικτυακό τόπο δεν είναι προς διάθεση μέσω οποιασδήποτε μεθόδου μεταφοράς δεδομένων αλλά αποκλειστικά για ενημερωτικούς σκοπούς, και ότι οι υπεύθυνοι ή / και ο υπεύθυνος αυτού του δικτυακού τόπου ΔΕΝ φέρει καμία ευθύνη για οποιαδήποτε νομική ζημία ή / και προσωπική ζημία προκληθεί από την επίσκεψή σας στη δικτυακή τοποθεσία www.παραδειγμα.com ή παραδειγμα.com ,
δηλώνετε ότι είστε ΑΝΩ των 18 ετών ,
δηλώνετε πως ΔΕΝ είστε συσχετισμένος με κανένα τρόπο με καμία αντιπειρατική ή / και αστυνομική ή / και κυβερνητική ή / και άλλη αρχή και πως δεν μπορείτε να απειλήσετε ή να ασκήσετε οποιοδήποτε είδος δίωξης εις βάρος κανενός, όσο αναφορά τους χρήστες ή / και τούς ιδιοκτήτες ή / και την εταιρεία που φιλοξενεί την εν λόγω δικτυακή τοποθεσία βάση του νόμου 431.322.12 που υπογράφηκε από τον Bill Clinton το 1995.
πριν μπει στο site, ο ιδιοκτήτης του site καλύπτεται απο αυτόν τον νόμο? Και το ποιο σημαντικό αυτός που δίνει hosting σε αυτόν που έχει αυτό το site καλύπτεται μια ο server βρίσκεται στις Η.Π.Α ένω ο provider είναι στην Ελλάδα απο την ελληνική νομοθεσία?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billiaswhs την 12 Μαρ 2005 19:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από cordis » 12 Μαρ 2005 20:09

φυσικά και όχι...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από cordis » 12 Μαρ 2005 20:26

Έχω ένα κατάστημα για κλεπταποδόχους και θέλω να το προωθήσω βάζοντας μια ταμπέλα απ' έξω "Γενικό Γραφείο Κλεπταποδόχων ο ΖΟΥΛΑΣ". Φοβάμαι όμως ότι θα με μπαγλαρώσουν και θα μου κλείσουν το μαγαζί και θα βάλουν μέσα και τον κακομοίρη τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού.

Θα έχω πρόβλημα εάν κάτω από την ταμπέλα γράψω το εξής;
αποδέχεστε πως βάση της υπάρχοντος νομοθεσίας δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε οποιοδήποτε αντικείμενο προϊόν κλοπής χωρίς την έγγραφη άδεια του εκδότη ή / και νομίμου κατόχου ή / και νομίμου φορέα αυτού / αυτών ,
αποδέχεστε και γνωρίζετε πως οποιαδήποτε αντικείμενα ή οποιασδήποτε μορφής υλικού που εμφανίζετε σε αυτό το μαγαζί δεν είναι προς διάθεση μέσω οποιασδήποτε μεθόδου νόμιμης απόκτησης αλλά αποκλειστικά για ενημερωτικούς σκοπούς, και ότι οι υπεύθυνοι ή / και ο υπεύθυνος αυτού του μαγαζιού ΔΕΝ φέρει καμία ευθύνη για οποιαδήποτε νομική ζημία ή / και προσωπική ζημία προκληθεί από την επίσκεψή σας στο μαγαζί "Γενικό Γραφείο Κλεπταποδόχων ο ΖΟΥΛΑΣ",
δηλώνετε ότι είστε ΑΝΩ των 18 ετών ,
δηλώνετε πως ΔΕΝ είστε συσχετισμένος με κανένα τρόπο με καμία αστυνομική ή / και κυβερνητική ή / και άλλη αρχή και πως δεν μπορείτε να απειλήσετε ή να ασκήσετε οποιοδήποτε είδος δίωξης εις βάρος κανενός, όσο αναφορά τους χρήστες ή / και τούς ιδιοκτήτες ή / και την εταιρεία που φιλοξενεί την εν λόγω δικτυακή τοποθεσία βάση του νόμου 431.322.12 που υπογράφηκε από τον μέγιστο Bill Clinton το 1995.
Ο ιδιοκτήτης του μαγαζιού είναι αθώος δεν του είχα πει ποτέ τι έκανα στο μαγαζί που μου νοικιάζει.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

billiaswhs
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από billiaswhs » 12 Μαρ 2005 21:14

Πολλά ελληνικά site με mp3 που είχαν κλίσει στο παρελθόν ξανα άνοιξαν με την επίκληση αυτού του νόμου και υπέθεσα μήπως είχε κάποια ισχυεί. Δεν κατάλαβα θες να πει και δεν έχει συμμετάσχει ποτέ σου δίκτυο p2p?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος billiaswhs την 12 Μαρ 2005 21:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από cordis » 12 Μαρ 2005 21:16

δεν ξέρω βρε φίλε.. απλά δε μου αρέσει να βγάζω λεφτά με τον κόπο / δημιουργία του άλλου...
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

hosting και mp3

Δημοσίευση από ledraweb » 12 Μαρ 2005 21:24

Πες τα Cordis...

Πες τα... :hammer: :hammer:
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

billiaswhs
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από billiaswhs » 12 Μαρ 2005 21:49

Ο λόγος έκανα την ερώτηση είναι για να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει νομικά τι γίνεται όχι ηθικά.

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από geraki » 13 Μαρ 2005 00:30

Μάλλον και νομικά δεν είσαι καλυμμένος.

Πρώτα από όλα, ο νόμος που γράφεις εδώ δεν υπάρχει.
Διάβασε εδώ: http://www.lpconline.com/internet_privacy_act.html

Επιπλέον, δεν μπορείς να εκθέτεις σε τόπο ανοικτό στο κοινό παράνομο υλικό. Ακόμη και το 'για εκπαιδευτικούς σκοπούς' δεν ισχύει για copyrighted υλικό, αφού η άδεια χρήσης του, δεν προβλέπει τέτοιου είδους διακίνηση, ειδικά από ιδιώτες.
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

billiaswhs
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από billiaswhs » 13 Μαρ 2005 01:51

thanks με κάλυψες

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από Specom » 13 Μαρ 2005 12:47

Apo oso 3erw ta Sites den kaliptontai apo auton ton nomo.

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

hosting και mp3

Δημοσίευση από ledraweb » 13 Μαρ 2005 12:47

billiaswhs έγραψε:Ο λόγος έκανα την ερώτηση είναι για να μου απαντήσει κάποιος αν ξέρει νομικά τι γίνεται όχι ηθικά.
Άμα ήξερα νομικά, θα σου έλεγα και νομικά. Αφού δεν ξέρω, σου είπα μονό αυτό που ξέρω.
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cordis
Επικοινωνία:

hosting και mp3

Δημοσίευση από cordis » 13 Μαρ 2005 16:57

το θέμα είναι εκτός όρων χρήσης του forum... ;)
Ευχαριστώ.
- follow me @twitter

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Υπηρεσιών διαδικτύου”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες