ΒΟΗΘΕΙΑ!ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΟΒΑΡΗ ΖΗΜΙΑ

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
pauld

Δημοσίευση από pauld » 19 Αύγ 2002 01:59

KAΛΗΣΠΕΡΑ.ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΡΙΨΕΙ.ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ WINDOWS 2000 GR PROF.ΠΡΟΧΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΑΚΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΑΚΕΛΛΟΥΣ ΜΟΥ,ΞΑΦΝΙΚΑ ΟΛΑ ΠΑΓΩΣΑΝ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΜΑΝΙΣΤΗΚΕ ΜΙΑ ΓΑΛΑΖΙΑ ΟΘΟΝΗ,ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΕ ΙΕΡΟΓΛΥΦΥΚΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΛΕΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 5 ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ...LEV DEN MPOREI MALLON PREPEI NA JANASTHSV TA 2000.ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ 9 ΩΡΙΤΣΕΣ.ΞΕΚΙΝΑΩ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ ΤΑ 2000.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΦΤΑΝΩΝΤΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΑΝ ΤΟ ΝΕΞΗΣ ΜΗΝΥΜΑ:ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΩΣΕΙ ΤΟ ΤΑΔΕ...ΑΡΧΕΙΟ.ΠΑΤΗΣΤΕ escape ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΜΨΕΤΕ...Ε ! ΟΣΑ ESCAPE KAI ΝΑ ΠΑΤΑΓΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΑ ΜΗΝΥΜΑ ΟΛΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΑΡΧΕΙΟ ΕΒΓΑΙΝΕ.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΔΥΟ (2)ΦΑΚΕΛΛΟΥΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΩΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ...ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΟΛΥΣΗ ΚΙΝΔΥΝΕΥΩ!ΤΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ. ΕΠΕΙΔΗ ΡΩΤΩΝΤΑΣ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙ,ΕΝΑ ΓΝΩΣΤΟΣ ΕΧΕΙ KAI AYTOS 2000 GR,ΜΟΥ ΛΕΙ:ΦΕΡΕ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΣΟΥ,ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ SLAVE ΚΑΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΟΥΜΕ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ.ΤΟΥ ΤΟΝ ΠΑΩ.ΠΡΑΓΜΑΤΙ Ω ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙΓΡΑΨΑΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΦΑΚΕΛΛΟ...Ο ΑΛΛΟΣ ΟΜΩΣ???ΕΛΑ ΠΟΥ Ο ΗΛΙΘΙΟΣ ΗΜΟΥΝ ADMINISTRATOR ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΕΓΩ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΤΙΓΡΑΨΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.ΚΑΙ Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ: ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!!FORMAT ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΤΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΦΑΚΕΛΛΟΣ ΠΡΩΤΑ.ΑΣΕ ΠΟΥ ΛΕΛΩ ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ META TO FORMAT.ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΥΩΝ ΠΡΩΤΕΡΩΝ...

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 19 Αύγ 2002 02:55

Μην αγχώνεσαι φιλαράκο, υπάρχει λύση: Λογικά δεν έχεις δικαιώματα να ανοίξεις το φάκελο, ούτε να αλλάξεις τις άδειες, ως administrator όμως κάποιου άλλου συστήματος, μπορείς να πάρεις την ιδιοκτησία ως εξής:

Δεξί κλικ στο φάκελο, Ιδιότητες, και στην καρτέλα Security πατάς advanced. Θα σου πει ότι δεν έχεις τα δικαιώματα τροποποίησης, αλλά μπορείς να πάρεις την ιδιοκτησία. Αποδέξου το. Στο advanced στην καρτέλα Permissions πήγαινε στο add και δώσε το username του τρέχοντος administrator.

Για επαλήθευση πάτα στην καρτέλα Owner, πρέπει να δεις το τρέχον group Administrators ή το λογαριασμό του τρέχοντος administrator.

Ίσως μου διαφεύγει κάποια λεπτομέρεια, επειδή δεν είναι εύκολο να το τεστάρω παρακαλώ οι υπόλοιποι χρήστες συμπληρώστε ή διορθώστε με!

Κυρίως όμως φίλε μην κάνεις format!!! Ο φάκελος σώζεται!

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες