Να πως ερχονται spamemail απο Ελληνικες σελιδες αγνωστες σας

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Κλειδωμένο
Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 27 Μαρ 2005 21:22

ελαβα αυτο το μηνυμα και αυτο εξηγει πως ελαβα μηνυματα απο ενα ιστοτοπο οπου δεν ειχα καμια απολυτως σχεση

δειτε και θαυμαστε και αν μπορει καποιος να μας πει πως μπορουμε να αντιδρασουμε

το οτι εγω εχω δωσει το email μου σε μια συγκεκριμενη σελιδα σε τιποτα δεν εχει την αδεια μου να το δωσει αλλου και κατα την εγραφη μου εκει δεν αναφερει κατι τετοιο

Web Hosting From 10euro www.adhost.gr
Αγαπητοί φίλοι-ες,
Καλή εβδομάδα
Καθε εβδομάδα θα είμαστε παρέα εδω απο το NEWSLETTER που ετοιμάσαμε για εσάς με πολύτιμες πληροφορίες και προσφορές που σίγουρα σας ενδιαφέρουν.
Σαν πρώτη επικοινωνία μαζί σας,θέλω να σας προσκαλέσω να στηρίξετε το πρώτο ραδιοφωνικό blog που σας κρατάει συντροφιά καθημερινά.
http://www.takisfotiou.gr
Πρόκειται για ενα ημερολόγιο με σκέψεις και προτάσεις απο έναν άνθρωπο που πιστεύει οτι έχει κάτι να πει (τώρα αν με πείς και ψώνιο δέν θα αντιδράσω).Ελάτε μια βόλτα και πιστεύω οτι καθημερινά θα βρίσκετε απόψεις και κρίσεις για τις οποίες πάντα θα περιμένω τις ανάλογες αντιδράσεις.ΘΑ φροντίσω να τις δημοσιεύω ΟΛΕΣ τις απόψεις σας για να υπάρχει διάλογος και επικοινωνία.
Πιστεύω οτι ένα ημερολόγιο ανοιχτό πρέπει να δέχεται κριτική και να μπορεί να στεγάσει κι άλλες απόψεις πέρα απο αυτές του κτήτωρ! (Κτήτωρ? Θυμήθηκα τώρα τα παλιά Λευκώματα στο σχολείο ..πέρασαν τα χρόνια..)
κατ αρχήν,επειδή οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους οφείλω να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα γιατι δέν μου αρέσει να ενοχλώ κανέναν με τις ιδέες και τις τρέλλες μου.

Το email σας βρίσκεται στην λίστα μου μετά απο την συνεργασία μου με την εταιρεία IDSTRAVEL μιας και το site μου http://www.takisfotiou.gr βρίσκεται κάτω απο την μεγάλη ομπρέλλα της IDSHOP.GR( 1000s.gr) H συγκεκριμένη εταιρεία μας έδωσε πολλά απο τα email σας για να επικοινωνήσουμε μαζί σας

Βέβαια τα περισσότερα email τα δώσατε εσείς οι ίδιοι απο την προσωπική μου ιστοσελίδα μέσα απο διαγωνισμούς και ενέργειες που μας έφεραν κοντά,γιατι το σημαντικότερο στοιχείο σε μια σχέση ιντερνετική ,είναι η δυνατότητα επικοινωνίας .
Θέλω να κρατάμε επαφή και να τα λέμε όπως τα κάνουμε 17 χρόνια τώρα μέσα απο το ραδιόφωνο .Σας ευχαριστώ και εσάς και τους φίλους σας που δεχτήκατε να λαμβάνετε το newsletter αυτο.
Αν δέν θέλετε να σας στέλνω email πατήστε εδώ http://www.adhost.gr/unsubscribe.htm για να δηλώστε την διαγραφή σας απο την λίστα φίλων μου.
Επειδή δοκιμάζουμε με την http://www.adhost.gr έναν καινούριο τρόπο επικοινωνίας ,μπορεί κάποιους απο εσάς να σας ενοχλήσαμε και πάλι ενώ είχατε στείλε DELETE στο παρελθόν .Δεχτείτε την ταπεινή μας συγγνώμη για το τεχνικό πρόβλημα και παρακαλούμε πολύ να δηλώσετε την διαγραφή σας με το παραπάνω τρόπο μια φορά ακόμα εφόσον νομίζετε οτι τα email μου θα σας ενοχλούν!
Δέν θέλω να ενοχλώ κανέναν το ξαναλέω!
Αυτά για την πρώτη μας επικοινωνία ,για να βάζουμε τα πράγματα στην σωστή τους θέση .
Καλή εβδομάδα και περιμένω τις απόψεις σας στην στήλη ΣΤΕΙΛΕ ΜΗΝΥΜΑ αλλα και στο προσωπικό μου email
Takis Fotiou
http://www.takisfotiou.gr ΑΝΑΝΕΩΝΕΤΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ!

tfot@groovy.gr

YG.Ρίξτε μια ματιά στη νέα σελίδα της http://www.adhost.gr Πουθενά δέν θα βρείτε καλύτερα για hosting και όχι μόνο!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fiskilis την 29 Μαρ 2005 15:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

smiley

Δημοσίευση από smiley » 27 Μαρ 2005 23:34

steiltou ena email na se vgalei apo ti lista tou prin se valei se ali lista sinergati na sou leei kai o allos me ti seira tou paromoio tragoudi...

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 28 Μαρ 2005 00:03

Ante twra esu na empisteuths auth thn etairia.

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 28 Μαρ 2005 01:58

Ποτέ δε στέλνουμε unsubscribe requests σε spammers.

Η αποτελεσματικότερη κίνηση είναι να κάνεις paste όλο το source του spam email μαζί με το header του εδώ: http://www.spamcop.net/

Άβαταρ μέλους
adhost

Δημοσίευση από adhost » 28 Μαρ 2005 02:38

kalhspera sas,

den exo na dikeologitho gia tipota giati den stelno ego to e-mail ala o takis fotiou pou agorase tin lista apo to 1000s.gr , se kamia periptosi den dimiourgite provlima an diloseis pos den thes na dexese ala e-mails apo tin prosopiki selida tou taki fotiou, dose to mail sou stin alalogi selida pou perigrafete sto mail kai tha diagrafis gia panta.

ektos autou gia na min pareksigoumaste oi lista einai nomima agorasmeni me analoga parastatika kai dikeologitika, alios den tha tin afina na douleueui.

gia opiadipote ali aporia sou tfot@groovy.gr to e-mail tou taki fotiou.

smiley

Δημοσίευση από smiley » 28 Μαρ 2005 02:50

oute ego enoousa unsubscribe requests σε spammers...
se kamia ton periptoseon ektos an theleis na entharineis perisoterous spammers...
prosopiko email tin 1 fora otan yparxei kapoia eponimia kai oxi click opoudipote...

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 28 Μαρ 2005 03:10

adhost έγραψε:kalhspera sas,
ektos autou gia na min pareksigoumaste oi lista einai nomima agorasmeni me analoga parastatika kai dikeologitika, alios den tha tin afina na douleueui.

gia opiadipote ali aporia sou tfot@groovy.gr to e-mail tou taki fotiou.
allo ena flegon thema...
"nomima" agorasmeni...hmmm

1)akolouthithike i diadikasia me tin Archi prostasias dedomeno oti prokite na ftiaxtei tetia database apo tin archiki eteria?
2) einai eggegrameni i archiki eteria alla kai o deuteros stin archi prostasias dedomenon?
3)akolouthoun oles tis arches, nomous kai odigies pou aporeoun apo tous ellinikous nomous....alla PROTISTOS apo tous nomous kai odigies tis europaikis enosis?
4)enimeronete i database se sinergasia me tin archi prostasias dedomenon online gia autous pou den epithimoun na vriskontai se analogou idou listes
5) enimerothikan ta meloi tis eggegramenis listas?
6) kai oi dio sinvalomenoi echoun apatanthei se nomiko gia na diasfalistoune?

iparchoun kai alla, alla varieme na grafo.

paides -pros olous- to thema DEDOMENA einai para poli megalo zitima tha protina se olous osous ascholountai eidika me ton choro ston opio vriskomaste toulachiston na enimerothoun apo to http://www.dpa.gr i na vroune seminaria na parakolouthisoune.

echo tichei kai echo parakolouthisei ena seminario stin ellada -sto eksoteriko einai pio flegon to zitima kai perisoteri empiria omologo echo apo UK para apo agglia...an kai vevea oi nomoi UK kai elladas sto thema auto einai idioi logo EU.

Telos gia na mis sas zalizo allo giati echo kai ena webex meeting, prepei na prosechoume oloi ti kanoume me ta dedomena -oti kai an einai auta- aporo posoi apo sas echete kanei ena aplo search schetika me esas sto google na deite ti eiparchei diathesimo!!!! tha ekplagite (na fantastite ematha oti kerdisa ena CD tou remou apo tetio search pou ekana mia mera!!!! )

kai schetika me tin 1000s tis echo stilei email -pou gia osous den to gnorizoun eiparchei apofasei tou StE pou to anagnirizei os episimo eggrafo- sto pareltho otan mou estile unsolicited emails kai apilisa na provo se opiadipote nomikes energies krino skopimo an sinechisti auti i istoria.

auta ta.....oliga
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 28 Μαρ 2005 04:36

adhost έγραψε:kalhspera sas,

den exo na dikeologitho gia tipota giati den stelno ego to e-mail blah blah blah
Φυσικά και δε χρειάζεται να δικαιολογηθείς εδώ. Επειδή και σε μένα ήρθε αυτό το spam, έστειλα κατευθείαν report στο abuse όλων των ISP που χρησιμοποιήθηκαν. Θα απολογηθείς εκεί όταν σε καλέσουν.

Μάθανε και οι Έλληνες το spamming τώρα και να αγοράζουνε νόμιμα λίστες με παραστατικά μη χέ.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 28 Μαρ 2005 06:52

ontos auto me ta nomima parastatika einai oreo....akomi prospatho na fantasto ti tha grafei to invoice ....... lista ellinon/idon apodekton ilektronikou tachidromiou ....heehheeh
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 28 Μαρ 2005 08:12

agrippas έγραψε:Ποτέ δε στέλνουμε unsubscribe requests σε spammers.

Η αποτελεσματικότερη κίνηση είναι να κάνεις paste όλο το source του spam email μαζί με το header του εδώ: http://www.spamcop.net/
Εκεί πρέπει να στέλνεται ο πηγαίος κώδικας των mails;

Άβαταρ μέλους
Specom
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Specom » 28 Μαρ 2005 08:28

Sugnwmh apo pote kapios poulaei thn lista me ta email pou exei?

Dld thes na mou peis oti egw mpore na poulisw ta email twn pelatwn mou, ton filwn mou, twn gnwston mou, ton sunergatwn mou klp se opion dipote?

Kai ti paei na pei einai agorasmenh nomima? Thn thelw kai egw poso thn poulate? me to kilo h thn ntouzina?

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 28 Μαρ 2005 08:38

specom....kati legame gia mia MI akalipti epitagi se allo post....epidi den vlepo na mou dinei DouVouDou michanima na paikso to dvd....den mou dineis tin lista na patsisoume?.....sta parastatika se peirazei na ta dilosoume me to kilo?

Άβαταρ μέλους
agrippas
Script Master
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agrippas » 28 Μαρ 2005 08:43

Τι λέτε τώρα ρε παιδιά, εδώ μιλάμε για οργανωμένο και κανονικό spamming με λεφτά στη μέση. Στο συγκεκριμένο μέτρησα περίπου 3 bounced IPs και αφού έγραψα το προηγούμενο μήνυμα εδώ πήρα 7 ακριβώς απαντήσεις από τον ίδιο spammer στο email μου "Thank you for your email", "I'm not at my office right now" κλπ παραπλανητικές λες και του έστειλα τίποτα εγώ.

Σε κάθε περίπτωση, o provider του (aleron.com) έχει ενημερωθεί και είναι θέμα χρόνου να τον τσακώσουν.

aguila21 ναι εκεί στέλνεις ολόκληρο τον πηγαίο κώδικα του email. Από το Outlook Express φαίνεται αν πατήσεις ctrl+F3.

aguila21
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από aguila21 » 28 Μαρ 2005 09:26

Ευχαριστώ agrippas έστειλα ήδη 3.

Άβαταρ μέλους
fefeli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fefeli » 28 Μαρ 2005 09:51

idi exw labei 12 emails apo to sigkekrimeno site..... i ypo8esi brwmaei arketa asxima telika...
einai tyxaio poy mpainoume oloi sto freestuff? de lew oti exei na kanei o sclavos me ola ayta, alla mipws apo edw mas entopisan?
exw ekneyristei arketa
http://www.blogspace.gr - Μια νέα προσπάθεια που φιλοδοξεί να ενώσει τους έλληνες συγγραφείς ιστολογίων.
http://www.magicasland.com

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες