Freestuff kai Diafimistika Esoda

Εύρεση και τοποθέτηση διαφημίσεων στις σελίδες μας.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Na "epektathi" diafimistika to freestuff forum apo apopsi esodon?

NAI
28
55%
OXI -adiaforo-
14
27%
ME TIPOTA!!! An ginei den ksanampeno
4
8%
Den Ksero Den Apanto
5
10%

Σύνολο ψήφων: 51

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Απρ 2005 00:48

Pixelatorios έγραψε:
KGP έγραψε: "REEE MIN DEICHNEIS TETIA STON CORDIS KAI MAS ARCHISEI TIS DIAFIMISEIS
Upss!! :roll:
κάτι σε ενοχλεί στο FS και πάλι αποκαλείς τον κάτοχο αυτού του forum, τέτοια αγριότητα στο e-marketing δεν έχω ξανά ζήση.:kaloe:

Και όσο για το εξωτερικό και για το τζάμπα δεν έχεις δίκιο, ένας καλός επαγγελματίας δεν παίρνει κανένα ρίσκο για πειραματισμούς και χοντρά λόγια.

φιλικά
pixel....
den peirakse kati sto FS, itan aftoleksi...se greeklish ta logia tou atomou pou me "enimerose"

den einai agriotita gia emarketing, den prospatho na agriepso na kano push otidipote apla opos anefera me enochlise to oti ediksa ena link apla gia logous perisotero na deikso kati antisticho me ekino to issue para na kano push...alla ochi na mou tin leei kai o kathenas.

nai omologo oti eime ligo apotomos ston silogismo mou, prepei na katanoisete oti logo kathara epaggelmatos echo megaliteri eucheria se aggliko keimeno kai siggrafi para se elliniko.

episis den milisa gia peiramatismous....pou to eides auto? aplos milisa gia paradeigmata.....epaggelmitias sto eksoteriko tha evriske tropous auto pou kanei na tou antapodidei toulachiston ta eksoda tou kai ochi na mpenei mesa....ena break even tipota allo.
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Pixelatorios » 10 Απρ 2005 02:11

Xmm! το σημείο με τα έξοδα ακούγεται σωστό, αλλα πιστεύω ότι ο υπεύθυνος του FS το έχει προμελετήσει.
motion. web. print. designer

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Απρ 2005 02:22

gia mia akoma fora...polosti fora...anafero oti den apauthinomai ston ipeuthino tou FS APOKLISTIKA!!!!

alla ton pernei kai auton i "mpala" mias kai eksetias tou post pou anaferotan se auton pira tin aformi gia na ksekiniso to olo thema.

echeis dikio schetika me to simio gia ta eksoda kai ego pisteuo oti einai sosto....ego den pisteuo pantos tipota...oute logistis tou eime oute tipota...sinvoules dino kai tipota parapano, mporei na echei kai spiti me thea stin guatemala, mporei kai ochi, auto pou den echo katalavei einai oti an to echei promeletisi as prochorisei edo mesa na mas pei tin gnomi tou kai autos.....pos theorei oti prepei na apantisei stis sizitiseis pou eginan palaiotera, tis torines kai tis skepseis tou.

well perimeno cordis giati oloi gia sena milame -ascheta an piga na to genikepso....gia to genikotero kalo-
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Pixelatorios » 10 Απρ 2005 04:32

Δεν είναι ανάγκη να απάντηση οπωσδήποτε, διότι πηγαίνεις άλλο και πιο βαθιά, αυτό εννοούσα στα παραπάνω γραφτά μου.

Πιέζεις με τοv χειρότερο τρόπο.

φιλικά
pixel....
motion. web. print. designer

Άβαταρ μέλους
hik-hok
Reporter
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hik-hok » 10 Απρ 2005 13:20

ένα πολύ ενδιαφέρον κείμενο

http://marketingpro.blogspot.com/2005/03/blog-post.html
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Barathrum
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Barathrum » 10 Απρ 2005 16:37

h kaluterh douleia einai na afisi to adsense kai na klikaroun oi registered users gia upostiriksi, egw toulaxiston klikaro suxna pukna epidi otan theloume kati kai mas aresei to bohthame..

twra osa banners kai na balei, osa ads kai na prosthesei opws leei kai o KGP einai dwro adoro efoson oloi mas kseroume apo prosopikes empiries oti pote kaneis den dini simasia sta banners, pote kaneis den kanei click gia na paei sto site pou diafimizete ki etsi pote to site den pernei lefta..

gi auto.. shift + click sto adsense

Άβαταρ μέλους
Figaro
Honorary Member

Δημοσίευση από Figaro » 10 Απρ 2005 18:23

Xwris na eimai sigouros, an clickarei sinexia to idio IP ena ad. tis google tote o webmaster den pernei $$, meta apo enan arithmo clicks + (me kathe epifilaksi) mporei na ginei delete o account tou webmaster sta adsense.
An kanw lathos as me diorthwsei kapios.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 10 Απρ 2005 18:42

Όπως ξέρετε όλοι το F.S. δεν είναι το επάγγελμα μου -ούτε καν το internet- απλά είναι το hobby μου.

Θα έχετε παρατηρήσει τον τελευταίο μήνα λιγόστεψαν τα διαφημιστικά και ανταποδοτικά μηνύματα που βλέπετε αφαιρώντας τα τελείως από την ενδιάμεση οθόνη μετά την υποβολή ενός νέου μηνύματος.

Το F.S. για εμένα είναι και ένα playground που τα συμπεράσματα που βγάζω από τους πειραματισμούς μου τα δίνω στην δημοσιότητα, δηλαδή σε εσάς, και όπως πολύ καλά γνωρίζετε ποτέ δεν έκρυψα κάτι, ακόμα και σε πράγματα που θα μπορούσε να πει κανείς: "καλά χαζός είναι αυτός και τα βγάζει όλα στην φόρα;"

Γενικά ένα redesign του freestuff είναι στα σκαριά, σε συνεργασία με κάποιους επαγγελματίες. Η θέση των διαφημιστικών / ανταποδοτικών μπορεί να αλλάξει, αλλά δε θα γίνουν πιο πολλά ή πιο μεγάλα ή pop up ή pop under. Εάν η αλλαγή του placement φέρει αλλαγές και στην απόδοση τα στοιχεία θα δοθούν στην κοινότητα για συλλογικό προβληματισμό, όπως συνηθίζω να κάνω, ώστε όλοι οι υπόλοιποι να μη χρειάζεται να ανακαλύψουν και πάλι τον τροχό.
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
Barathrum
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Barathrum » 10 Απρ 2005 21:59

kata thn tapini mou apopsi cordis, den einai aparetitos enas anasxediasmos tou FreeStuff. Genika nomizo oti o kosmos exei kourasti na blepei ena poluploko site pou den tou prosferei tipota parapano apo perito ogko dedomenon.

h hlikrinia kai h amesotita einai kati polu kalo kai dixni pos sebese autous pou mpenoun mesa sto "playground" sou, apo thn allh omws to na se upostirizoume kanontas click se merika ads pou exeis prosthesi sto site einai to elaxisto pou mporoume na kanoume efoson ektos tou oti einai to diko sou playground poloi apo emas briskoume bohthimata, diabazoume kapia endiaferonta arthra kai alla polla.

to na se bohthisoume dinontas sou kapio upothetiko isodima apo auto bohthaei gia to genikotero kalo. kaneis kapia kabatza esu apo thn mia gia kapies diskoles stigmes afou ki esu plhroneis gia na mini online olos autos o ogkos plhroforion kai bohthimaton, ki apo thn allh emeis sunexizoume na exoume ena stirigma (bohthima) gia tis kataskebes mas kai tis gnwseis mas genika gia to internet, ton sxediasmo kai otidipote allo periexei auto to forum kai theori kapios endiaferon.

sto kato kato, ti einai ena click se mia diafimisi gia ton kathena? 4.000 melh apo ena click (upothetika) mporei na sou eksasfalisi allon enan xrono online tou freestuff.

Dr_Michael
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dr_Michael » 10 Απρ 2005 22:00

cordis έγραψε:Όπως ξέρετε όλοι το F.S. δεν είναι το επάγγελμα μου -ούτε καν το internet- απλά είναι το hobby μου.

Θα έχετε παρατηρήσει τον τελευταίο μήνα λιγόστεψαν τα διαφημιστικά και ανταποδοτικά μηνύματα που βλέπετε αφαιρώντας τα τελείως από την ενδιάμεση οθόνη μετά την υποβολή ενός νέου μηνύματος.

Το F.S. για εμένα είναι και ένα playground που τα συμπεράσματα που βγάζω από τους πειραματισμούς μου τα δίνω στην δημοσιότητα, δηλαδή σε εσάς, και όπως πολύ καλά γνωρίζετε ποτέ δεν έκρυψα κάτι, ακόμα και σε πράγματα που θα μπορούσε να πει κανείς: "καλά χαζός είναι αυτός και τα βγάζει όλα στην φόρα;"

Γενικά ένα redesign του freestuff είναι στα σκαριά, σε συνεργασία με κάποιους επαγγελματίες. Η θέση των διαφημιστικών / ανταποδοτικών μπορεί να αλλάξει, αλλά δε θα γίνουν πιο πολλά ή πιο μεγάλα ή pop up ή pop under. Εάν η αλλαγή του placement φέρει αλλαγές και στην απόδοση τα στοιχεία θα δοθούν στην κοινότητα για συλλογικό προβληματισμό, όπως συνηθίζω να κάνω, ώστε όλοι οι υπόλοιποι να μη χρειάζεται να ανακαλύψουν και πάλι τον τροχό.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Barathrum
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Barathrum » 10 Απρ 2005 22:04

Figaro έγραψε:Xwris na eimai sigouros, an clickarei sinexia to idio IP ena ad. tis google tote o webmaster den pernei $$, meta apo enan arithmo clicks + (me kathe epifilaksi) mporei na ginei delete o account tou webmaster sta adsense.
An kanw lathos as me diorthwsei kapios.
e den nomizo oti mono to diko mou ip kanei click. 4.000 members olo kai kapios tha kanei click ektos apo mena..

Άβαταρ μέλους
Barathrum
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Barathrum » 10 Απρ 2005 22:12

oups, 7.000 pige :P sorry

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 10 Απρ 2005 22:45

sostos o cordis...elpizo to redesign na einai me vasi tis anagkes ton christon kai ochi ton "ermis awards" enoontas na einai kati pou na fenete oreo sto mati alla apo chrisimotita papala.

pixelatorie an piesa chroris na to thelo apologize for it

oso gia to click...iparchei genika enas provlimatismos teleutea an oi visitors clikaroun to adsense aplos gia na voithisoun ton webmaster kai ochi giati theloun na clickaroun.

auto pou leei o figaro ischiei oti apo tin idia ip i apo machine pou echei cookie mesa erthoun polla click...gia chara to account...

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 11 Απρ 2005 00:04

Το redesign που θα γίνει το ονομάζω soft βασικά γιατί δε θα αλλάξει την δομή του site, απλά θα την φρεσκάρει - ανανεώσει.

Έχω τα ίδια χρώματα και το ίδιο στιλ πάνω από 2 χρόνια και το έχω βαρεθεί, αλλά δεν έχω χρόνο να το κάνω μόνος μου και γι' αυτό το ανέλαβε επαγγελματίας.

Όσο για τα ermis web awards... βλέπεις να είμαι στην αγαπητός στους διαφημιστές, για να καταφέρω να αποσπάσω κάποιο; ;)
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 11 Απρ 2005 00:39

Eμένα μου αρέσει έτσι όπως είναι το freestuff, περισσότερο από το παλιό design...

To παλιό είχε εκείνο το έντονο μπλε...
Αν ήταν ακόμα έτσι, σίγουρα θα με κούραζε στο μάτι...

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαφημίσεις στις σελίδες μας (εκδότες)-γενικά”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες