Θα με βοηθούσατε αρκετά, αν μου λέγατε τη γνώμη σας...

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
egpap

Δημοσίευση από egpap » 03 Σεπ 2002 14:27

www.geocities.com/lesbos_paradise
Μια σελίδα αφιερωμένη αποκλειστικά στο πανέμορφο νησί της Λέσβου! Αν έχετε επισκεφτεί τη Λέσβο, σίγουρα θα έχετε εντυπωσιαστεί... Αν όχι, μην ανησυχείτε... έχετε καιρό ακόμη!!! :wink:

Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stuborn13 » 03 Σεπ 2002 15:05

κοίτα φίλε εγώ δεν είμαι και τόσο έμπειρος webmaster οπότε θα προτιμήσω να μιλήσω σαν απλός επισκέπτης της σελίδας.
Oσο αφορα το σχεδιαστικό μέρος έχει ένα μειονέκτημα αλλά και ένα πλεονέκτημα.το μειονέκτημα είναι ότι είναι κάπως..."κιτσ"(συγνώμη κι όλας) ενώ το πλεονέκτημα είναι ότι είναι αρκετά εύχρηστος.αυτό το "Λεσβος" που ακολουθά το ποντίκι καλό είναι αλλά καταντάει κουραστικό,καλό θα ήταν να το περιορίσεις στην σελίδα υποδοχής μόνο.στο χάρτη που άνοιξα δεν κατάφερα να διαβάσω ούτε μια τοποθεσία.
δεν καταλαβαίνω γιατί στην κεντρική σελίδα έχεις δύο φορές το κάθε link.

τώρα παραβλέποντας όλα αυτά τό ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΣΟΥ είναι ότι δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΝΑΝΕΩΣΗΜΗ περιοχή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
όπως πχ τοπικά νέα.Ο καιρός που εχεις ανεβάσει δεν προσφέρει τίποτα.αν έχεις χρόνο να ασχολείσαι καλό θα ήταν να γράφεις για τις βραχυπρόθεσμες προβλεψεις κι όχι στατιστικά στοιχεία.

αυτά τα ολίγα από μενα τα άλλα οι φίλοι μας από εδώ.

ΥΓ.αν δεις τις κριτικές που θα σου γίνουν εδώ με καλό μάτι κι όχι καχύποπτα θα γίνεις σίγουρα καλύτερος όπως πιστεύω ότι γίνομαι κι εγώ κάθε φορα που ακουώ τις συμβουλές τους.

egpap

Δημοσίευση από egpap » 03 Σεπ 2002 15:39

Φίλε μου,
αν ήταν να βλέπω καχύποπτα την κάθε κριτική που γίνεται για τη σελίδα μου, να'σαι σίγουρος πως δε θα ήμουν εδώ να σου απαντώ τώρα! Θεωρώ όλες τις κριτικές καλοπροαίρετες κι έτσι νομίζω πρέπει να τις αντιμετωπίζουν όλοι!
Συμφωνώ σε ότι αφορά τις παρατηρήσεις σου, αλλά πρέπει να σου αναφέρω πως ποτέ στο παρελθόν δεν είχα επιχειρήσει κάτι παρόμοιο, να φτιάξω μια σελίδα δηλαδή! Όλα έγιναν ψάχνοντας... Θέλω να πω δηλαδή πως δεν είμαι έμεπιρος και ουσιαστικά ότι κάνω, το κάνω για πρώτη φορά!
Σίγουρα, θα προστεθούν κι άλλες ενότητες και θέλω να πιστεύω πως θα ανανεώνονται κιόλας!
Σ'ευχαριστώ πάντως,
να'σαι καλά!

Άβαταρ μέλους
stuborn13
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stuborn13 » 03 Σεπ 2002 16:30

koita an ti sigkrines me ti diki mou prwti prospatheia tha epernes arista!!!!!!ostoso koita edw gia na deis pws mporeis na exeis mia stadiaki poreia.(einai i selida mou pou eftase na einai etsi xari sto freestuff.gr).arkei na endiaferesai pragmatika kai na exeis oreksi.kali sinexeia[/url]

Άβαταρ μέλους
xarisss
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xarisss » 12 Σεπ 2002 03:27

na sou xekathariso arxika oti den eimai kai poli empeiros..

san episkeptis loipon exo na po oti to site sou to vrika ligo vari, argei diladi na katevei arketa (dokimase na valeis allo background), kati pou den einai kalo gia kanena site. to lesvos pou kinigaei to pointer tou mouse, einai ligo eknevristiko :-?
episis, prospathise na exei to site sou kapoia sinoxi, diladi na tairiazoun perissotero ta xromata metaxy tous, klp..
prospathise na emploutiseis ti thematologia sou, prosthese stoixeia, klp..
arxisa me ta arnitika, kai pistevo oti afta prepei na se endiaferoun..

to oti einai poli kali i idea sou einai aftonoito pistevo, einai enas poli omorfos tropos na diafimiseis to meros apo to opoio katagesai, alla kai na enimeroseis tous episkeptes sou sxetika me kapoia stoixeia tou nisiou..

kali sinexeia file mou...

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxina » 12 Σεπ 2002 03:40

Lipon...

den xero an to site afto proorizete gia polisi-epixirisi i kati tetio i an ine "prosopiko" . An isxiei to proto peta to... an isxiei to deftero ise se kalo dromo.... ala thes doulia... siga siga me ton kero ke me emas ke tin amiligkti kritiki mas tha ta katafereis! :P

Ena pragma tha episimano... plz vgale -esi ke oloi oi aloi- afto to ΛΕΣΒΟΣ pou sinodevei to podiki mou! Ta matakia mou ta kaimena den ta lipase? :D

madrugada

Δημοσίευση από madrugada » 12 Σεπ 2002 04:40

Egw pali pisteuw pws gia prwth douleia eivai polu kalh.
Bebaia dev apefuges la8h pou kaname(kai egw sigura akoma kavw) oloi sta prwta mas bhmata. Merikes simboules (xwris va to paizw mentoras!!):
1)apefeuge va topo8eteis toso evtona backgrounds
2)mhn xrhsimopoieis oti javascript peftei sta xeria sou
3)baze title stis selides sou
4)f**** geocities...protimise etairies opws h www.brinkster.com (no banners or pop ups,kai meta kave eva redirect apo thv www.dot.tk)
5)dev kolaei to poll sthv prwth selida

Ps1 keep up the work
Ps2 Epanalambavw : Kalh duleia gia 3ekinhma :)

Άβαταρ μέλους
telxina
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxina » 12 Σεπ 2002 04:58

axaxaxaxaxaxxa

ok ime afstiri to xero... ala an eixes esi ton telxina pano apo to kefali sou na sou leei oti to script sou borei na ginei kata 1 nanosecond pio grigoro (xoris na xerei to pos), ke telika na exei ke dikio.... e tha ekanes ke esi to idio me ta sites!

Ego tin kritiki tin vlepo os tropo veltiosis ke mono... an thes tin aqus an thes oxi...

Den pistevo na exei parexigithei kaneis edo mesa e? :D

Άβαταρ μέλους
Panos Galanis

Δημοσίευση από Panos Galanis » 12 Σεπ 2002 11:33

Καλημερα egpap,

Πρώτα απ όλα να βαλεις κατι σαν

Κώδικας: Επιλογή όλων

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=ISO-8859-7">
στο head. Για να μπορει και αυτος ο ερμος Ελληνας απο το εξωτερικο να διαβαζει τη σελίδα χωρις να κανει μαγικά ....

αυτα που θα ειχα να σου προτεινω ...
  • Διαλεξε το χρώμα που σου αρέσει και παιξε με τις αποχρώσεις του. Οταν κοιταζεις τη σελιδα να ειναι ενα χρωμα *βαση, αποχρώσεις με μονη εξέρεση... οι Φωτογραφιες !.
  • Εχω την εντυπωση πως χρησημοποιείς "ετοιματζιδικο" script για το Mouse Tail ... εκτος το οτι ενοχλει *(τους περισσοτερους απο οτι ειδες) ειναι και παλιο ...
  • Αν οι φωτογραφιες ειναι δικες σου ... εχεις πολυ καλο "φωτογραφικο ματι" .... χρειαζονται μονο retouch (levels, contrast ...)
* Μου αρεσε η Λεσβος *(απο τις φωτογραφιες), το signature *(ο Αινσταιν πεθαινοντας μονολογουσε οτι δεν μπορεσε ποτε να καταλαβει ... τις γυναικες) πολυ καλη η προσπαθεια :wink
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination to do so. - Douglas Adams

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες