ITsecurity.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
kontini
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από kontini » 26 Απρ 2005 23:49

Γειά σας!

Ένας φίλος μου μου σύστησε αυτό το φόρουμ, θα θελα σχόλια και κριτική για τη σελίδα που μόλις έφτιαξα. Ειδικά για τα γραφικά δεν είμαι πολύ σίγουρη, τα οποία τα έφτιαξα μόνη μου. Θα χαιρόμουν πολύ να ακούσω συμβουλές για βελτίωση της σελίδας και σχόλια!

www.itsecurity.gr

Ευχαριστώ!

Edit: Την σελίδα την έφτιαξα γράφωντας τον κώδικα (html) σε notepad, ακόμα δεν έχω μάθει κάποιο πρόγραμμα και προς το παρόν με συναρπάζει ο κώδικας. Είναι η τρίτη σελίδα που φτιάχνω. Την πρώτη την έιχα φτιάξει με το Page builder Yahoo Geocities, και στη δεύτερη έμαθα σιγα σιγα κώδικα. Η σελίδα έχει γίνει απο hobby αλλά παρόλαυτα θα θελα να είναι οσο το δυνατόν καλύτερη γίνεται.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από KGP » 27 Απρ 2005 00:26

kala eee.... ti mou thimises.

2000 douleuo se mia megali poliethniki stin ellada echontas enan evritero tomea -kapies valkanikes chores- san ecommerce and it&security manager. -kataferame malista (giati einai teamwork den to kanei ena atomo by him/herself) na eimastan deuteri meta tin "mama" eteria-

paides ena sas leo....den ipirche oute kan policy....

to it and security tora teleutea vlepo pantos logo mallon kai to oti to kratos to echei parei sovara to thema, na ginete epitaktiko apo tis epichiriseis kai siga siga vlepo vimata pros autin tin kateuthinsi, an kai ta perisotera se lathos dromo -proslanvanoun kai kala programatistes pou kanoun kai kafe.....

anyway orea selida an kai tha ithela na echei kai pio technical se pio plain ellinika.
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

kontini
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από kontini » 27 Απρ 2005 00:55

Ευχαριστώ για τα σχόλια KGP! Πολύ ενδιαφέρον.

Το 2000 δεν ήξερα τι είναι το ιντερνετ :D LOL. έχω δικό μου υπολογιστή από το 2003, πριν μονο σε ιντερνετ καφε πήγαινα. Που θα πει οτι δυστηχώς δεν έχω τις γνώσεις (ακομα :D) για να το κάνω πιο τεχνικό. Βασικά την έγραψα αυτή τη σελίδα γιατί έβλεπα φίλους και γνωστούς να κολλάνε συνέχεια ιούς. Ακόμα θέλω να βάλω κάποια πολύ βασικά πράγματα για τους Η/Υ για τελείως αρχάριους χρήστες. Πριν 1-2 χρόνια δεν είχα ιδέα για πολλά βασικά πράγματα και θέλω να βοηθήσω άτομα που ίσως βρίσκονται στην ίδια κατάσταση που βρισκόμουν στα πρώτα μου βήματα. Είναι απελπιστικό να θέλει κάποιος να μάθει αλλά να μην έχει κάποιον να του δείξει μερικά πράγματα.

Ελπίζω να επιτύχει αυτόν τον στόχο η σελίδα. :)

Σκεφτόμουνα να σπουδάσω πληροφορική αλλά αν είναι να κάνω καφέ .... :P ;)

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από KGP » 27 Απρ 2005 10:26

min nomizeis oute kai ego eime technikos...ta vasika enoousa....alla epidi oloi to vlepoun to komati....siga more vazo ena norton kai teliose...ante kai ena antispyware.....kai ekei teliose to thema -ante stin eschati ton periptoseon vazei kai ena password sto logon screen gia na min vlepoun tis tsondes tous oi parakeimenei...
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
3dotsgr
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από 3dotsgr » 27 Απρ 2005 12:29

wow! όλο αυτό το κείμενο εσύ το έγραψες; Μπράβο! Που να μην ήταν και hobby... :D
Κατά την ταπεινή μου γνώμη φαίνεται να έχεις κάνει αρκετή και καλή δουλειά, η σελίδα φαίνεται απλή και περιποιημένη, βέβαια τα γραφικά θα μπορούσαν να βελτιωθούν αρκετά. Είναι καλό που γράφεις τον δικό σου κώδικα βέβαια θα μπορούσες να μάθεις να χρησιμοποιείς και κάποιο πρόγραμμα για να αποφύγεις κάποια λάθη στο validation της σελίδας http://validator.w3.org/check?uri=http% ... index.html

Συνέχισε την καλή δουλειά! Άν σου είναι χρήσιμο κάτι από εδώ http://users.panafonet.gr/stamatis_k/home.htm , είναι κάποια κείμενα που είχα ετοιμάσει παλιότερα, αν σου είναι κάτι χρήσιμο, feel free to use it.
You take the blue pill and the story ends. You wake in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill and you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes. Remember.. all I am offering is the truth, nothing more.

Άβαταρ μέλους
goofakos

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από goofakos » 27 Απρ 2005 13:05

Γειά και απο μένα :)
Ωραία σελιδούλα, απλή(όπως θα έπρεπε να είναι) και με πολύ περιεχόμενο.
Όπως είπε και ο/η ...gr καλό είναι να βλέπουμε και για το validation.
Τα γραφικά προσωπκά δεν μου αρέσουν.. Γενικώς δεν μου αρέσει το πράσινο :Ρ Καλύτερο το μπλεεεεεεεεεεεεεεε!

Συμβουλή:
Πρόσθεσαι κείμενο για την καταπολέμηση blaster/sasser(αν θες μπορώ να στο δώσω εγώ με pm μιας και έχω φτιάξει ένα για φίλους).
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

kontini
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από kontini » 27 Απρ 2005 21:12

Γειά σας goofakos και 3dots! Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και τα σχόλια! Έχετε δίκιο ο κώδικας έχει πολλά λάθη δεν καταλαβαίνω γιατί. Όλα τα tags τα κλείνω όπως πρέπει, ως και alt βάζω στα img :P. Πρέπει να ναι κάποιοι κανόνες που δεν τους ξέρω και με απογουτεύουν τοοοοοοοοσα λάθη :o . Πρέπει να μελετήσω πάλι τα standards.

Η σελίδα Σταμάτη είναι πολύ ωραία. Μου αρέσει ο κέρσορας!! :D Θα διαβάσω με ηρεμία ότι έχεις γράψει. Πολύ ευχαρίστως να προσθέσω και για καταπολέμηση blaster/sasser. Ότι έχετε ευχαρίστηση :lol: στείλτε σε pm.

Λοιπόν έχετε δικιο για τα γραφικά. Θα κάνω κάτι πιο απλό και θα επανέλθω. Πάντος το background δε το αλλάζω, είναι η κάρτα γραφικών μου!! :lol: :kaloe: :wink:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kontini την 09 Φεβ 2006 14:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
FH16

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από FH16 » 28 Απρ 2005 12:49

Orea i selida kai to periexomeno, ligo omos i backround ikona den mou ka8ete kala.
keep working ;)

Άβαταρ μέλους
ZauZ
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από ZauZ » 28 Απρ 2005 15:24

mia xara einai h selida soy ! Kai exei kai arketa endiaferonta thematakia gia arxarious ! :)

2 paratiriseis : 1. ta grammata kalitera na ta kaneis verdana.

2. De mou aresan ta pliktra sta aristera , afou mou fanikan poli entona ta xromata tous.

kata ta alla mia xara!
https://www.pelatologio.gr - Online τιμολόγηση, διαχείριση αποθήκης και υποχρεώσεων

kontini
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από kontini » 28 Απρ 2005 18:51

Ευχαριστώ για τις γνώμες! Τα font τα έχω ορίσει verdana στο css, xmmm.

Λοιπον, τα άλλαξα τελείως τα γραφικά! βλέπε:
www.itsecurity.gr
Πιστεύω ότι θα τα κρατήσω έτσι μέχρι να γράψω όμορφα tables, με σκοπό το table κειμένου να είναι σε άσπρο φόντο ώστε να διαβάζεται πιο εύκολα. Τα σχόλια σας με βοήθησαν πολύ. Παρόλαυτα, αν έχετε κι αλλες προτάσεις, πείτε μου! Thanks@goofakos για το καλό κείμενο, θα το βάλω στους ιούς!

Άβαταρ μέλους
FH16

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από FH16 » 29 Απρ 2005 11:53

pali backround ikona !!!
kalitera (kata tin gnomi mou) ena apalo xroma para ikona.
ta koumpia theloun doulia.

kontini
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από kontini » 30 Απρ 2005 01:39

Ta allaksa pali teleios! :D

xyma
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από xyma » 30 Απρ 2005 13:16

πολυ χρησιμη η σελιδα σου.
και κατανοητα γραμενη.
κατεβασα και το antivir.
ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από EneMe » 30 Απρ 2005 15:19

Eκτός από τις πληροφορίες της microtrend στην αρχική σου, μπορείς να προσθέσεις και αυτές της panda, είναι πολύ καλές! ;)

kontini
Επικοινωνία:

ITsecurity.gr

Δημοσίευση από kontini » 30 Απρ 2005 16:20

:) Χαιρομαι που τη βρήκες χρήσιμη xyma.

Πολύ καλή η ιδέα σου EneMe! :) thnx

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες