Τα κουμπιά του browser σε js μενού

Κώδικας, πληροφορίες, ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την JavaScript.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 07 Μάιος 2005 00:31

Βρήκα αυτό το ωραίο scriptaki στο dynamicdrive [script] και σκεφτόμουν να το χρησιμοποιήσω μέχρι την στιγμή που διάβaσα ότι αυτό το μενού εμφανίζεται ακόμα και αν πατήσεις δεξί click. Αν εξαιρέσουμε ότι προσωπικά το βρίσκω καταπληκτικό σαν κολπάκι κατά τα άλλα δεν με βοηθάει σε 1-2 πραγματάκια. Εγώ θέλω όταν κάποιος πατάει δεξι κλικ να μπορεί να κάνει save π.χ μια εικόνα. Ή και τέλος πάντων να έχει όλες τις δυνατότητες [όλες; Από τι θα εξαρτηθεί;] που έχει το μενού του browser [άραγε μπορεί αν γίνεται αυτόματα να βλέπει ποιος browser είναι και να διαλέγει το αντίστοιχο μενού;]. Μπορώ όντως να κάνω κάτι τέτοιο; Μπορώ να εισάγω μέσα στο μενού αυτές τις εντολές; Π.χ για ένα link θα γράψω <a href...>. Για το π.χ "save as" τι κώδικα θα γράψω;
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Άβαταρ μέλους
patriot
Honorary Member

Δημοσίευση από patriot » 07 Μάιος 2005 22:28

Ξέρω ότι γίνεται γιατί το είχα δει κάπου πριν τουλάχιστον 4 χρόνια (κατά τύχη δυστυχώς) αλλά επίσης δυστυχώς μετά το crash του σκληρού μου όλα χάθηκαν παρόλο που το φύλαξα... Φαίνεται πως δεν το ξέρει κανείς άλλος;
1) Για όποιον γράφει με πολυτονικά....
2) Καλά ακόμα να συνηθίσετε την ιδέα ότι δεν γράφουμε ούτε με greeklish ούτε με κεφαλαία;

Απάντηση

Επιστροφή στο “JavaScript και Frameworks”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες