μεγαλο προβλημα..με το pc που δεν συνδεεται..

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
stonekito
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stonekito » 19 Μάιος 2005 18:54

Εχω ενα σοβαρο προβλημα με το pc .
Εκει που ηταν ολα καλα, πειγα να μπω στο internet και πατησα να συνδεθω μετα απο λιγο με πεταει εξω...Παω να ξανα συνδεθω και η συνδεση απο Δίκτυο μέσω Τηλεφώνου εχει σβιστει, κανω νεα και ξανα απο λιγο αυτο.

μετα απο πολλα ειπα κατι σβιστικε καποιος ιοσ κατι, και περασα τα win98 απο πανω, αλλα τωρα δεν μπορω να συνδεθω, η μαλλον συνδεομαι δεν με πεταει εξω αλλα διχνει οτι εχει συνδεθει και τρεχει με την ταδε ταχυτητα αλλα εγω δεν μπορω να μπω στο internet με τιποτα με κανενα browser με τιποτα τι να φταει...
Δεν βγαζει και καποιο μηνυμα να μου πει εχεις σφαλμα εκει...η κατι...

Αν ξερει κανεις κατι ας πει..
Ευχαριστω,

Άβαταρ μέλους
goofakos

Δημοσίευση από goofakos » 19 Μάιος 2005 19:02

Μήπως εγκατέστησες πρόσφατα το Panda :P ?
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Άβαταρ μέλους
stonekito
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από stonekito » 19 Μάιος 2005 19:16

nai ti paizei me ayto...

Άβαταρ μέλους
goofakos

Δημοσίευση από goofakos » 20 Μάιος 2005 13:39

Γειά πάλι.
Λοιπόν, και εγώ ο δυστυχής εγκατέστησα πριν κανα μήνα το Panda, δεν ευχαριστήθηκα και πήγα να το κάνω απεγκατάσταση. Έλα όμως που μου ε΄σπασε τα νεύρα και δεν γινόταν? Έβγαζε errors ότι δεν βρίσκει κάποια .dll κλπ. Έτσι το έκανα manually[system,registry etc] και χρησιμοποιώντας διάφορα προγράμματα για διαγραφή των αρχείων του όπως MoveOnBoot.

υπήρχε όμως ένα πρόβλημα. Με το HijackThis βρήκα ένα στοιχείο που έλεγε "Broken Internet Access". Πήρα κάποιες πληροφορίες, και τρέχοντας το Microsoft AntiSpyware βρήκα στην κατηγορία WinSock κάποια στοιχεία για tcp/ip udp etc που δεν τα αναγνώριζε η M$ και έλεγε "Layerd over..". Απότι κατάλαβα έμπαινα κανονικά στο internet αλλά δεν μπορούσα να χρησιμοποιήσω κανένα πρόγραμμα!

Κατέβασα αυτό εδώ για να διορθώσει τα LSP -> http://www.cexx.org/lspfix.zip <- και είμαι οκ τώρα

ΠΡΟΣΟΧΗ: Imo, αν δεν βγάλεις όλα τα αρχεία και ότι διεργασίες κάνει το Panda λογικά θα έχεις προβλήματα χρησιμοποιώντας ΚΑΙ το Lspfix.
ΠΡΟΣΟΧΗ2: Όπως είχα διαβάσει στο Info του προγράμματος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με το Ad-aware κατα την χρήση του. Δεν κατάλαβα καλά όμως.. Απλώς έκανα uninstall το ad-aware, διόρθωσα και μετά ξανα install.

Ελπίζω να τα καταφέρεις.. Δεν είσαι ο μόνςο με πρόβλημα με το Panda.. Εκατοντάδες.. Χιλιάδες..
He who asks is a fool for five minutes, but he who does not ask remains a fool forever.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες