Θα αναθέτατε την ανάπτυξη της ιστοσελίδας σας..

Γενικές ερωτήσεις και απαντήσεις που έχουν σχέση με το Internet και την καθημερινή του χρήση.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 27 Μάιος 2005 12:19

Το υπουργείο Εμπορίου είναι νομίζω για τα σήματα.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 27 Μάιος 2005 12:21

den sto ipografo...an kai den echo to chrono tora gia na to psakso...alla nomizo oti den einai mono gia ta simata...telospanton

mou fenete oti einai ena allo catch22 situation....ante trecha gireue
*Στην Ελλάδα δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι...χάνεις πολύτιμο χρόνο!
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)
*The purpose of argument should not be victory, but progress.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Μάιος 2005 14:42

KGP έγραψε:catch22 situation....
Θα μας εξηγήσεις και τι είναι αυτό; Ή είναι κάτι μυστικό; :P :P
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 27 Μάιος 2005 14:47

an mou eksigiseis giati den mou stelneis akoma kamia epitagi gia tis politimes sinvoules pou parecho sto forum sou....den prokite hehehehehe
*"The power of accurate observation is frequently called cynicism by those who don't have it." -George Bernard Shaw (1856-1950)

Άβαταρ μέλους
Logi

Δημοσίευση από Logi » 27 Μάιος 2005 14:54

Catch 22 situation:
A situation in which a desired outcome or solution is impossible to attain because of a set of inherently
illogical rules or conditions.

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 27 Μάιος 2005 15:01

hmmm sostos opos episis

catch22 ==> Conundrum
A Conundrum is a puzzling question. In one variety of conundra (the unusual plural reflects the word's Latin origin), the question is posed as a riddle and the answer is or involves a pun. More broadly, a conundrum is any problem where the answer is very complex, possibly unsolvable without deep investigation. A mystery or paradox can often be phrased as a conundrum.

opos episis http://en.wikipedia.org/wiki/Catch22 gia na mathete perisotera.

Logi mou chrostas tin epitagi pou tha mou estelne o cordis gia ta parapano.....

Άβαταρ μέλους
Logi

Δημοσίευση από Logi » 27 Μάιος 2005 15:29

Γιατί επιταγή; Πάρε cash!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 27 Μάιος 2005 15:34

dechomai mono GBP ..... eime based in UK vlepeis... opote an den do vasilisa den tha stamatiso na se kinigao gia ta lefta hehehehe

Άβαταρ μέλους
MorFeaS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MorFeaS » 27 Μάιος 2005 16:21

Emm kitakse tha mporusa na se voithiso an thes ...

gia arxi tha su edina webhosting ke domain se kali timi ( pio kato apo 10 Euro gia to onoma )
>> www.cy-host.com Apla ta pragmata +kales times kipriaki eteria gia webhosting !

30DAYS MONET BACK !

mporis na plirosis ke me visa !

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 27 Μάιος 2005 16:24

Βγήκαμε που βγήκαμε από το θέμα, τώρα το παρακάναμε.

Φίλε MorFeaS υπάρχει άλλη ενότητα για διαφήμιση.

:P

Και αλλάξτε αυτό το
© Copyright 2005 Your Company. All Rights Reserved
Φαίνετε η προχειροδουλειά.

:wink:

Άβαταρ μέλους
ArchangelX
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ArchangelX » 27 Μάιος 2005 16:38

KGP έγραψε:episis oi schediastes pou anaferes den einai eteries....liges eteries web design -aksiologes akoma ligoteres- ta atoma gia ta opia milas ta perisotera einai freelancers...diorthoste me oi ipolipoi an kano lathos
Φίλε KGP, όπως έλεγε και μία παλιά Ελληνική διαφήμιση, "κάποιες φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς". Τί ακριβώς είναι αυτό επάνω μου που σου θυμίζει ερασιτέχνη ή freelancer? Να προσέχουμε τί λέμε, έτσι?

H webforce λειτουργεί σαν ατομική επιχείρηση τα τελευταία 2 χρόνια. Εγώ είμαι ο πυρήνας και απασχολώ άλλα 2 άτομα για εξωτερικές πωλήσεις. Το πόσο ασχολούμαι εγώ σαν σχεδιαστής, πού ήμουν μέχρι τώρα, και πότε έκανα την πρώτη μου δουλειά είναι άλλο καπέλο.

Απο εκεί και πέρα είναι δεδομένο -όπως προείπαν- οτι εφόσον το αντικέιμενο μίας εταιρίας είναι το Internet, πρέπει να έχει και μία καλοσχεδιασμένη-έξυπνη-φιλική προς τον χρήστη-δομικά σωστή ιστοσελίδα μέσα απο την οποία να προβάλει αποτελεσματικά το showcase της ή ακόμα καλύτερα το portfolio της. Μία καλοσχεδιασμένη σελίδα είναι η βιτρίνα μιας "καλοσχεδιασμένης" επιχείρησης. Νόμος.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
cdhyper
Literature Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cdhyper » 27 Μάιος 2005 16:44

Μα και freelancer να θες να είσαι (νόμιμος) πρέπει να κόβεις τιμολόγια και για να κόβεις τιμολόγια πρέπει να έχεις ατομική επιχείρηση.
Σύγκριση τιμών Supermarket: http://www.shopnsave.gr
Νέα Ιταλικα επιπλα κουζινας
Για φιλοσόφους: http://filosofia.gr και http://liantinis.org

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 27 Μάιος 2005 16:50

Archangel έγραψε:
KGP έγραψε:episis oi schediastes pou anaferes den einai eteries....liges eteries web design -aksiologes akoma ligoteres- ta atoma gia ta opia milas ta perisotera einai freelancers...diorthoste me oi ipolipoi an kano lathos
Φίλε KGP, όπως έλεγε και μία παλιά Ελληνική διαφήμιση, "κάποιες φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς". Τί ακριβώς είναι αυτό επάνω μου που σου θυμίζει ερασιτέχνη ή freelancer? Να προσέχουμε τί λέμε, έτσι?

H webforce λειτουργεί σαν ατομική επιχείρηση τα τελευταία 2 χρόνια. Εγώ είμαι ο πυρήνας και απασχολώ άλλα 2 άτομα για εξωτερικές πωλήσεις. Το πόσο ασχολούμαι εγώ σαν σχεδιαστής, πού ήμουν μέχρι τώρα, και πότε έκανα την πρώτη μου δουλειά είναι άλλο καπέλο.

Απο εκεί και πέρα είναι δεδομένο -όπως προείπαν- οτι εφόσον το αντικέιμενο μίας εταιρίας είναι το Internet, πρέπει να έχει και μία καλοσχεδιασμένη-έξυπνη-φιλική προς τον χρήστη-δομικά σωστή ιστοσελίδα μέσα απο την οποία να προβάλει αποτελεσματικά το showcase της ή ακόμα καλύτερα το portfolio της. Μία καλοσχεδιασμένη σελίδα είναι η βιτρίνα μιας "καλοσχεδιασμένης" επιχείρησης. Νόμος.
Για να βάζουμε τα πράγματα στη θέση τους.

Πρώτα σκεφτόμαστε και μετά μιλάμε.

:wink:

Άβαταρ μέλους
KGP
Honorary Member

Δημοσίευση από KGP » 27 Μάιος 2005 17:01

archangel opos elege kai kapios "There is more to life than increasing its speed."( Mohandas Gandhi)

to atomo pou anoikse to thread eipe metaksi allon
===quote===
2) Πολλοί απο εσάς εδώ έχετε δικιές σας εταιρείες ανάπτυξης ιστοσελίδων και ασχολείστε ως επαγγελματίες απότι κατάλαβα από τα sites σας (π.χ. Archangel, lunarmedia --μόνο εσάς έτυχε να "ψάξω" λίγο περισσότερο λόγω του ότι έβλεπα τα ωραία γραφικά σας στο tennis ).
===unquote===

den milousa gia ta atoma pou anefere os paradeigma, alla perisotero milousa genika -opote vazeis ama theleis ton eauto sou mesa i ochi- kai gia auto milousa gia "schediastes" genikote kai ochi gia epagelmaties i akoma akoma gia onomata -eides to diko sou na anaferete?-, apologize if i made myself misunderstood.

Episis zitousa tin diorthosi apo esas genikotera os pros tin katastasi pou epikratei genikotera stin ellada.

den mou aresi na eime 100% apolitos -an kai tis perisoteres fores ginomai logo katastaseon.

oute episis zitisa cv sou.

gia ta ipolipa me kalipse kai o cdhyper.

pou stin ousia simenei oti i perisoteroi edo mesa eimaste i freelancers i contractors -kai parolo pou echo LTD den vgazo ton eauto mou ap'ekso-

Απάντηση

Επιστροφή στο “Internet Help”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης