Περι Ασιάτικων Εταιριών...

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 27 Μάιος 2005 14:09

Προσφατα(σχετικα)ειχα ενα προβλιμα με μια καρτα TV tunner(στο forum multimedia)που μου εδιχνε ασπρομαυρα ενό ολα ηταν κανονικά!Οι drivers της καρτας ενταξη το σιμα και ολα τα σχετικα ενταξη αλλα παρολα αυτα η καρτα επεμενε να διχνει ασπρομαυρα!Αλλα σε πια περιπτοση:
Οταν επερνε σιμα απτην κερέα!Γιατι όταν ειχα σινεδεμενο το video στην composite επεζε κανονικότατα!Δοκιμασα να κανω και το εξεις κ"κολπο"
σιμεδεσα προτα την κερεα με το video και μετα το video στην ισοδο ths κερεας sthn TV tunner.Παλι ασπρομαυρα!!Οτι κε να εκανα ενχομο σιμα εβλεπα μονο απο την composite.Δοκιμασα και διαφορα προγραματα μηπως ειναι απτο προγραμμα.Αλλα Η καρτα επεμενε να διχνει ασπρομαυρα στο σιμα της κερεας και ενχρομα στο σιμα ths composite.
Προκιτε για μια καρτα της pixelview μοντελο MPEG2 TV.Βασικα την πηρα γιατι ειναι πολυ φθινη(40$).Τελικα μετα απο λιγο κερο ο πατερας μου περνει την pixelview media player με ενσοματομενο hardware mpeg encoder kai του παρουσιαζει το ιδιο Προβλημα!!
Το ψαχνω απο εδω το ψαχνω απο εκει μα και αυτη η καρτα επεμενε να διχνει ενχρομα μονο απτην compisite!!
Τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο στο internet και στην "πιατσα" κ¨αποιοι μου ειπαν απο ενα forum sthn γερμανια πως τα περισοτερα μοδελα της εν λογο ετεριας εχουν hardware error sto tunner τους!!! :o :o :o

Το διδαγμα της Ιστορίας:
ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟΤΑΙΛΑΝΔΟΚΙΝΕΖΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΕΣ ΕΤΕΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ...

Άβαταρ μέλους
Logi

Δημοσίευση από Logi » 27 Μάιος 2005 14:13

Πιο σωστό θα ήταν SEARCH before you BUY να έκανες αναζήτηση αγοράς η να εκανες αναζήτηση στο Γουγλη με την απλή λεξη Problems witn XXX card. :wink:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 27 Μάιος 2005 15:48

Κοιτα οταν ολα δουλευουν σοστα και παρολα αυτα εχεις προβλημα...σαν πιοτιτα παντος ειναι εξερετικη.Πολυ καλήτερη απτην pinnance kai tην σινερτζι 600 poy eχω.Απο αυτες που εχω χρισιμοποιηση προτη βαζω την MSI μετα την Asus μετα τιν pixelview και μετα τιν matrox.

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 27 Μάιος 2005 15:51

Τα tv tuners είναι τα ποιο παράξενα hardware που υπάρχουν... από την καλύτερη εταιρεία να αγοράσεις το ποιο ακριβό tv tuner... προβλήματα θα έχεις...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
frying pal
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από frying pal » 27 Μάιος 2005 16:43

Βασικά, επιδή, και εγώ ψάχνω καιρό τωρα για ενα TV - tuner μπορειτε να μου πειτε τη γνωμη σας για το Terratec Cinergy 600 TV Radio.
Σκεφτομαι επισης για καποιο απο τα μοντελα της Leadtek αλλα από προηγουμενη προσωοική εμπειρία δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος.

Άβαταρ μέλους
Cha0s
SysAdmin

Δημοσίευση από Cha0s » 27 Μάιος 2005 18:49

Connor MacLeod έγραψε:ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟΤΑΙΛΑΝΔΟΚΙΝΕΖΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΕΣ ΕΤΕΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ...
Ενώ το υπόλοιπο pc σου νομίζεις ότι είναι Αμερικάνικο για παράδειγμα;
Ή Γιαππωνέζικο;
:kaloe: :kaloe: :kaloe: :kaloe:

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 31 Μάιος 2005 13:08

SYNERGY 600 πολυ καλη για τα λεφτά της.
Δικιο εχεις cha0s.Mas τα φαγαν ολα οι κινέζοι.Ως και την IBM

Άβαταρ μέλους
greek_manager
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από greek_manager » 31 Μάιος 2005 17:58

cordis έγραψε:Τα tv tuners είναι τα ποιο παράξενα hardware που υπάρχουν... από την καλύτερη εταιρεία να αγοράσεις το ποιο ακριβό tv tuner... προβλήματα θα έχεις...
Μην το λες μάστορα. :kaloe:

Έχω πάρει εδώ και ένα χρόνο την Winfast PVR 2000 της LEadtek και δεν έχει εμφανίσει κανένα πρόβλημα, ενώ έχει και πολλές βοηθητικές λειτουργίες και free video editing software (Ulead Video Studio 7 SE DVD).
aka thkouk
Football Manager - H ελληνική κοινότητα
παιχνιδια στρατηγικης - Παίξε Δωρεάν

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 31 Μάιος 2005 18:02

WinFast usb έχω κι εγώ... αλλά στον laptop (p4 3.06) δεν παίζει σε full sceen...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geraki » 31 Μάιος 2005 22:05

Καλύτερα που δεν έχεις Pinnacle τότε, που θέλει να παίζει μόνο αυτή και άμα ανοίξεις κανα browser σέρνεται του κερατά...
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
gaucho
Honorary Member

Δημοσίευση από gaucho » 01 Ιουν 2005 02:32

Connor MacLeod έγραψε:Το διδαγμα της Ιστορίας:
ΜΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟΤΑΙΛΑΝΔΟΚΙΝΕΖΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΕΣ ΕΤΕΡΙΕΣ ΤΗΣ ΑΣΙΑΣ...
Όλα τα ηλεκτρονικά είναι 70% ΜΑλεσία Ταιβάν Ινδία Βιετνάμ και λοιπές Ασιάτικες χώρες......

Καληνύχτα σου

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες