Πρόβλημα με τοπικό δίκτυο

Πληροφορίες σχετικές με τα τοπικά δίκτυα, WiFi, τον εξοπλισμό, τις εφαρμογές τους και σχετικό λογισμικό.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
SCORPION

Δημοσίευση από SCORPION » 02 Ιουν 2005 10:36

Παιδία έχω πρόβλημα. Έχω συνδέσει δύο υπολογιστές μετάξι τους σε δίκτυο, όταν πάω "θέσεις δικτύου" μου εμφανίζει το δίκτυο όταν μπαίνω μέσα βλέπω και τους δύο υπολογιστές άλλα όταν πατάω να μπω στον δεύτερο υπολογιστή τότε μου λέει ότι δεν έχω πρόσβαση και δεν μου ζητάει username και password, τι φταίει ? τα δικαιώματα και από πού θα πάω για να τα αλλάξω.
Και οι δύο υπολογιστές τρέχουν win xp professional.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 10 Ιουν 2005 11:14

scorpion ok na exeis diktio alla den xerw an sou lew kati i lexi koinoxrista arxeia prepei na ftiaxis koinoxrista arxeia gia na mporis na mpis se ayta alios an den exeis tipota koinoxristo kala sou lew o kakomiris o ipologistis oti den exeis prosvasi :P dokimase me dexi klik panw sto c kai pigene ekei pou leei koini xrisi kai asfalia kai akoloutha tis odigies mexri tote ta xanaleme ;)
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

SCORPION

Δημοσίευση από SCORPION » 13 Ιουν 2005 18:09

exw kanei kinixrista arxeia kai stous dio ipologistes
alla pali den me afinei na mpw.

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 13 Ιουν 2005 18:37

tote tha fteei to firewall anixe to firewall pou exei kai pigene stis rithmiseis diktiou kai ase ta ip ton dio ipologiston na pernane logika ayto fteei den afinis to ip na perasei to kanei block to firewall koitaxeto ligo stis rithmiseis tou firewall stin epilogi tou diktiou an den xeris pou einai pese mou poio firewall exei na sou po egw pou einai :)
Πες μου τη λέξη σ αγαπώ σε σένα να πιστέψω...και γω μια ολοκληρη ζωή μπορώ να καταστρεψω...

SCORPION

Δημοσίευση από SCORPION » 14 Ιουν 2005 11:33

dikeo ixes to firewall eftege to ri8misa na to afinei.
alla na rotisw kati akoma, tora 8elw gia na mpi o enas ston ipologisti tou alou na tou zitaei username kai passord. pos 8a to kanw auto?

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 14 Ιουν 2005 15:37

filaraki nomizo oti ayto to rithmizeis otan pas na kaneis koinoxristo ena fakelo tote sthn epilogi koini xrisi kai asfalia ekei nomizw kati exei kai gia kodiko den eimai kai sigouros den exw xp exw linux

SCORPION

Δημοσίευση από SCORPION » 15 Ιουν 2005 12:50

stin epilogi kini xtisi exei mono ton ipologisti kai tous logariasmous pou iparxoun den exei na balw kodiko.

bebea den mou einai kai aparetitos o kodikos ala kalo 8a itan na ebaza

Άβαταρ μέλους
MegasmorF
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από MegasmorF » 16 Ιουν 2005 15:04

den thimame re c pou mpeni o kodikos sorry man :( asto kodika more siga :P

Άβαταρ μέλους
gre85

Δημοσίευση από gre85 » 19 Ιουν 2005 17:23

sosta ola ayta dokimases kai stous 2 ypologistes na kaneis koinoxristo skliro disko? elenxes ta onomata an einai sosta opos sta bgazei apo mono tou (ms home)kai kati tetoia.me to pou teleioses ekanes epanekinisi kai sta 2 pc/// xp exeis? :pint:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Δίκτυα, WiFi και εφαρμογές”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες