πρόβλημα με την κάρτα τηλεόρασης

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας κάποια από τις συσκευές που απαρτίζουν τους Η/Υ μας.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Loulou

Δημοσίευση από Loulou » 06 Ιουν 2005 22:40

Γειά σας.πρίν απο δυο μήνες αγόρασα ενα φορητό( Sony Vaio FS VGN-FS115Z.Intel pentium M740,1.&3Ghz).Πριν λίγες ημερες αγόρασα και μιά εξωτερική κάρτα τηλεόρασης( AVer Media TV USB 2.0). Eγκατέστησα λοιπόν την κάρτα, η λήψη της εικόνας είναι αρκετά κάλή ΄με εσωτερική κεραία,ο ήχος...χμ..καλούστικος.Αλλά...πάντα υπάρχει ένα αλλά... :-? Δεν μπορώ να κάνω εγγραφή κάποιο πρόγραμμα από την τηλεόρασηγιατι μου βγαζει το μύνημα ' there is no sound card '!!!!!! :o Η κάρτα τηλεόρασης υποστηρίζεται σύμφωνα με τις οδηγίες απο τα WinXP . Μπορείτε να μου πείτε τι μπορεί να συμβαινει? Οφείλεται μήπως σε ρυθμισεις του υπολογιστή?Ευχαριστώ :D

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 07 Ιουν 2005 14:19

Τι καρτα Ηχου εχεις πιο προγραμα χρισιμοποιεις για την karta Τv

Άβαταρ μέλους
Loulou

Δημοσίευση από Loulou » 07 Ιουν 2005 19:11

Connor MacLeod έγραψε:Τι καρτα Ηχου εχεις πιο προγραμα χρισιμοποιεις για την karta Τv
Η κάρτα ήχου είναι Realtek High definition audio compatible.(αυτό γράφει στις προδιαγραφές του κατασκευαστή.) Τωρα οσον αφορά το προγραμμα για την καρτα τηλεόρασης,δεν εχω εγκαταστήσει καποιο.Μονο το cd της καρτας.

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 08 Ιουν 2005 09:48

Σιγνομι το cd της καρτας πιο προγραμα εχει.Πως βλεπεις τηλεοραση χωρις προγραμα.Πχ εγω εχω της asus καρτα και εχει μεσα cd το προγραμα intervideo hometheater και της pixelview poy exω exei το cyberlink
powervcr II.Η δικια σου?

Άβαταρ μέλους
gre85

Δημοσίευση από gre85 » 19 Ιουν 2005 17:26

sosto ayto pou sou eipe o Connor MacLeod,... sumfono...pio programma?
kai kati allo bres ena programma...sinithos den dinoun programma pou na grafei apo tileorasi...sinithos mono capture kanoun apoti thimame apo ti dikia mou karta..bres ena kalo programma giati sinithos ayta pou exoun oi kartes den einai kai apo ta kalitera. :kaloe:

Απάντηση

Επιστροφή στο “PC Hardware”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες