thelo th gnomi sas

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
loukiachr

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από loukiachr » 09 Ιουν 2005 21:29

peste mou th gnomi sas gia to site pou etimazo

http://homepages.pathfinder.gr/loukiaaaa/

eyxaristo ek ton proteron

p.s graptse kana kalo logo den einai kako
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος loukiachr την 22 Ιουν 2005 04:48, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

emphasy
Honorary Member

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από emphasy » 09 Ιουν 2005 22:10

Den mou aresan ta xrwmata kati se aspro kai gri 8a pigene perissotero sto sugekrimeno site, episeis to background apo to menou 8elei 3ulwma... ta buttons einai polu apla kai fenontai erastitexnika... Episeis ektos apo thn arxhkh selida den mporw na dw kanena allo metos ola einai under construction... molis to oloklhrwseis 8a htan kalutera na mas to dikseis...

FIlika titak0s

emphasy
Honorary Member

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από emphasy » 09 Ιουν 2005 22:12

Episeis twra pou paratirw i gramatoseiro sto banner xalia kai episeis dixnei san parousiash power point...

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από ledraweb » 09 Ιουν 2005 23:59

Τα κουμπιά εμένα δε με χαλάνε αλλά κάνε τους καλύτερο κόψιμο γιατί φαίνεται το άσπρο στα πλάγια τους. Νομίζω ότι η γραμματοσειρά σου θέλει αλλαγή (εάν θέλεις να την κρατήσεις πρέπει να μεγαλώσεις τα γράμματα). Αυτά, για την ώρα.
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Pixelatorios
Επικοινωνία:

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από Pixelatorios » 10 Ιουν 2005 03:39

Το design...αχχ.. αυτό το αθάνατο design...όσο περνάνε τα χρονια όλο και πιο καλύτερο γίνεται.

Χωρίς παρεξήγηση!..... εγώ στην θέση σου θα τα ξήλωνα όλα και θα ξεκινούσα από την αρχή.
motion. web. print. designer

Άβαταρ μέλους
weblink

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από weblink » 10 Ιουν 2005 05:23

Βασικά πέρα από το εικαστικό που νομίζω ότι αφήνει μια ερασιτεχνική αίσθηση δύο τεχνικές συμβούλές:

1ον. Επειδή μάλλον σχεδιάζεις σε μεγάλη ανάλυση (πιθανόν 1280χ1024)
το αποτέλεσμα που βγαίνει στην αμέσως χαμηλότερη δεν είναι όμορφο γιατί δεν χωράει σε όλοκληρη την οθόνη.

2ον. Μ' αυτόν τον τρόπο αποκλείονται οι χρήστες με ανάλυση 600Χ800 που νομίζω για ένα τέτοιο site θα είναι και αρκετοί... (?)

και τέλος μια λεπτομέρεια... ειναι προτιμότερο να κρύβεις τα borders του πίνακα... νομίζω ότι παραπέμπουν σε πολύ παλιότερους σχεδιασμούς...

Αυτά! και...καλή συνέχεια :wink:

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από MichalisS » 10 Ιουν 2005 07:10

Και βάλε ένα σύνδεσμο "για flash player πατήστε εδώ."!;)

Άβαταρ μέλους
alxk

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από alxk » 11 Ιουν 2005 18:12

Δεν μπορώ να πώ οτί είναι άσχημο, εμένα μου φάνηκε συμπαθητικό ιδιαίτερα αν άλλαζε το background και οι γραμματοσειρές!

loukiachr

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από loukiachr » 22 Ιουν 2005 04:48

loukiachr έγραψε:peste mou th gnomi sas gia to site pou etimazo

Άβαταρ μέλους
versus-7
Επικοινωνία:

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από versus-7 » 22 Ιουν 2005 06:46

το intro το σκότωσες απο θέμα ποιότητας... κατα τα άλλα το site καλό είναι αν κρίνει κανείς το περιοχόμενό του. Το design δεν μου άρεσε. Αυτά :lol:

emphasy
Honorary Member

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από emphasy » 22 Ιουν 2005 12:20

loukiachr έγραψε:peste mou th gnomi sas gia to site pou etimazo

Hm... nomizw to diavses auto:
Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Είστε άτομα που δε φοβάστε την κριτική και θέλετε να γίνεστε κάθε μέρα καλύτεροι; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.
Ara to
e3artate apo to periexomeno ths selidas sou :)

Gia to opoio exw na pw:

1)Xalia h poihthta twn buttons :o Anevase thn
2)Xalia to background, ena aspro 8a itan ptotimotero kata thn gnwmh mou
3)KRypse ta boardes ston pinaka me ths anakoinwseis
4)Akoma ola einai under construction
5)H poithta twn xrwmatwn einai edelws xalia, kai kurios ekeino to tirquaz gradient sto brosta to background! Ekeino kanto olo ena xrwma...

Den katalava ti exeis alla3ei apo thn prohgoumenh selida... thn grammatoseira ? :hammer:

Vasika an eixa mia tetoia selida 8a thn 3ulwna :) Giati me liga logia den exei design kai einai xalia... Episeis den exei kai periexomeno ektos apo to Under Construction :o

-Filika titakos-

Άβαταρ μέλους
weblink

thelo th gnomi sas

Δημοσίευση από weblink » 22 Ιουν 2005 12:55

Δυστυχώς η σελίδα σου αντι να βελτιωθεί χειροτέρεψε...:doh:
Επειδή ξέρω πόσο κουραστικό είναι να δουλεύεις κάτι και μετά να το πετάς στα σκουπίδια δεν σου λέω να το στήσεις από την αρχή... (αν έχεις το κουράγιο όμως στο προτείνω ανεπιφύλακτα)
Αν λοιπόν συνεχίσεις πάνω στην ήδη στημένη σελίδα πιστεύω ότι πρέπει να λάβεις πολύ σοβαρά τις παρατηρήσεις που έγιναν και πιθανόν να γίνουν αν θέλεις να βελτιώσεις τουλάχιστον -αισθητικά την- σελίδα σου.
Τώρα όσο αφορά το τεχνικό κομμάτι μια - δυο βασικές παρατήρησεις (καλοπροαίρετα :) -υπάρχουν αρκετές που θα μπορούσαν να γίνουν) :

1.Η ανάλυση των εικόνων είναι πραγματικά πολύ κακή (γιατί τις χαμήλωσες? έχω την εντύπωση ότι πριν ήταν καλύτερα... :think: )

2.Αφού επέλεξες να βάλεις flash :think: κάποιες από τις φωτογραφίες που έκανες import όπως το "καλως ήρθατε" και το "Δήμος Σκοτούσσης" αντί για images θα έπρεπε να τα σχεδιάσεις σε vector και να βάλεις γραμματοσειρές - θα ελάφρύναν την σελίδα πάρα πολύ και θα βελτίωναν την παρούσα κακή ανάλυση.
Το ίδιο θα μπορούσες να κάνεις και με τους χάρτες (ο κόπος είναι δυσανάλογος του αποτελεσματος-θα ανέβει πολύ το αισθητικό μέρος της σελίδας)

3.Αν σκεφτείς να την στήσεις από την αρχή προσπάθησε να πειραματιστείς με κάποιο template νομίζω ότι θα σε βοηθήσει (έστω κι αν δεν είναι η τελική μορφή της σελίδας σου)

Καλή συνέχεια :)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες