Πείτε μου την γνώμη σας για την ιστοσελίδα steki.gr

Θέλετε την γνώμη των άλλων για την σελίδα σας; Τότε βρίσκεστε στο σωστό μέρος.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 18 Σεπ 2002 04:07

Είναι ουσιαστικά η πρώτη ιστοσελίδα που φτιάχνω (και πάντα σε ερασιτεχνικά πλαίσια), θέλω να την δείτε και να μου πείτε πως σας φαίνεται, και βεβαίως περιμένω να ακούσω (και) αυτά που δεν σας άρεσαν, ώστε η ιστοσελίδα να βελτιωθεί. :oops: :lol:
http://www.steki.gr

majg

Δημοσίευση από majg » 18 Σεπ 2002 13:12

Λοιπόν... Πρώτα απ' όλα να ξεκαθαρίσουμε ότι για web browser χρησιμοποιώ τον Mozilla... Το μενού σου μου φάνηκε ωραίο... Το πολύ λευκό νομίζω ότι κουράζει... Είναι αίσθηση που μου δίνεται όταν κοιτάω στην οθόνη για πολύ ώρα κάτι με λευκό φόντο...

Τώρα διαφορές IE και Mozilla: Στο funny stuff τα text Φωτογραφίες και Videoclips, φαίνονται διαφορετικά... Αυτό δεν δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα φυσικά... Βρίσκω όμως ότι το μέγεθος των γραμμάτων αλλά και των εικόνων που τα συνοδεύουν είναι υπερβολικό σε σύγκριση με το συνολικό μέγεθος του μενού.

Όταν πάω στην επιλογή φοιτητής, το μενού χαλάει (στον mozilla μόνο οπότε μπορεί να το θεωρήσεις και αδιάφορο).

Σε γενικές γραμμές αυτό που δεν με ελκύει στο site σου είναι οι επιλογές χρωμάτων... Από την άλλη δεν έχω να σου προτείνω και κάτι... Απλά την γνώμη μου λέω...

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 18 Σεπ 2002 14:00

Majg και εγώ την γνώμη σας θέλω, αν δεν ήταν δεν θα έκανα το post εδώ ;)

1) Στο μενού funny stuff μίκρυνα τις φωτογραφίες και το κείμενο, αφού όπως επισήμανες ήταν υπερβολικά μεγάλα..

2) Για τους browsers δεν μπορώ να κάνω τίποτε προς το παρών, αλλά θα το έχω υπόψη μου.

3) Το μονότονο άσπρο και εμένα με προβληματίζει, αρχικά θα προσπαθήσω να βάλω λίγο "χρώμα" και στη συνέχεια ίσως αλλάξω και το φόντο.
Thanks για τις εύστοχες παρατηρήσεις σου
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 19 Σεπ 2002 20:45

e pote :( ego den eixa tin anesi na tin kano steki.gr kai tin ekana steki.tk ..................... kai tin exo kanei prin apo sena. exoume to idio onoma se istoselida kai fainete kai apo to nick pou exo sto freestuff. ti na po .......... :( akoma den tin eida ti selida sou alla niotho ligo dusaresta pou mou piran to onoma xaxaxaxaxaxa :) ela kai esu na deis to diko mou steki an kai thelei allagi tora giati kapoia links den douleuoun kai to background mou einai teleios kits tora me auto pou piga kai evala. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA mou piran to domain mou :(

Serpatinas έγραψε:Είναι ουσιαστικά η πρώτη ιστοσελίδα που φτιάχνω (και πάντα σε ερασιτεχνικά πλαίσια), θέλω να την δείτε και να μου πείτε πως σας φαίνεται, και βεβαίως περιμένω να ακούσω (και) αυτά που δεν σας άρεσαν, ώστε η ιστοσελίδα να βελτιωθεί. :oops: :lol:

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 19 Σεπ 2002 20:48

Serpatinas έγραψε:Είναι ουσιαστικά η πρώτη ιστοσελίδα που φτιάχνω (και πάντα σε ερασιτεχνικά πλαίσια), θέλω να την δείτε και να μου πείτε πως σας φαίνεται, και βεβαίως περιμένω να ακούσω (και) αυτά που δεν σας άρεσαν, ώστε η ιστοσελίδα να βελτιωθεί. :oops: :lol:
FTOU SOU kai to ekanes kai kalo xaxaxaxaxaxaxaxaxa AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA tora tha deis tha sou deikso ego tha deis ti tha patheis ( xlapatsas stis ellados ta paidia :p ) :) xmmmmm den to gurisa polu to site sou alla mou aresei polu to menu sou. vevaia to pas gia sovaro site apo oti katalava eno ego den ithela na ksefugei apo ta plaisia enos personal site ..... ( leo tora ego kai kala ....... ) loipon kalh sunexeia sunonomate

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 21 Σεπ 2002 12:35

Pragmatika den "eklepsa" thn idea steki.gr apo esena... koita pws egine: kathisa ena savvato mprosta apo ton h/y sth selida www.gr kai dokimaza onomata... evala panw apo 200 onomata, ola ta "kala" domains htan idh register, irthe i wra pou evala steki.gr kai ida oti: Domain :steki.gr not Exists.... Sthn arxh den to pisteva kai ekana 3-4 refresh e na min ta polilogo, to ekana amesws register... :P :P :P :P :lol:

E den einai kai toso sovaro... :oops: :P

Kai to diko sou wraio einai... :) :D :) :D
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από cordis » 22 Σεπ 2002 12:53

ΑΧ! τι να πω κι εγώ που μου έχουν πάρει το http://www.sclavos.gr/ :( :(
και δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσουν... :( :(
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
steki-man
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από steki-man » 22 Σεπ 2002 14:11

John Sclavos έγραψε:ΑΧ! τι να πω κι εγώ που μου έχουν πάρει το http://www.sclavos.gr/ :( :(
:) xaxaxaxa den peirazei ...... kanto sklavos.tk kai einai kai dorean ! pigaine sti www.dot.tk kai kane to diko sou domain register DOREAN kai meta exeis to www.sklavos.tk

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 22 Σεπ 2002 16:38

John Sclavos έγραψε:ΑΧ! τι να πω κι εγώ που μου έχουν πάρει το http://www.sclavos.gr/ :( :(
Pare to .com
Otan exis ena onoma se .com, toulaxiston oson afora to .gr kanis den mpori na to kani. Diladi, an eixes agorasi kapote to sclavos.com, tote den tha mporouse kapios na pari to sclavos.gr.
Nomoi.

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 22 Σεπ 2002 18:03

Telxinas den nomizo oti isxyei ayto poy les. Den exei apolytos kamia sxesi to .com me to .gr . Ta domain name den exoyn ti idiotita toy trademark ektos an to exeis kanei trademark pagkosmios kai isxyristeis oti kapios exei katoxyrosei to .gr me paraplanitiko skopo ktl kai pali paizete.
Poly apla kapois mporei na piasei to attractionnet.gr i net i biz i tv i oti allo yparxei xoris na mporeis na toy kaneis sxedon tipota.
To nou sas :) :)

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 22 Σεπ 2002 20:57

Den to leo me vasi to thema Trademark. Exo diavasi apo egkiro site (den thimame distixos pio itan) oti den mporis na kataxorisis onoma se .gr tin stigmi pou to idio iparxi apo kapion allon se .com. Tha psaxo omos kai tha sas doso tin pigi.

Άβαταρ μέλους
DimitriosX

Δημοσίευση από DimitriosX » 22 Σεπ 2002 22:12

Kathe 5 deyterolepta pianete ena .com domain name . Yparxoyn arketa ekatommyria lexeis oi opoies einai kataxorymenes se .com. Episis den yparxei lexi apo apo to lexiko poy na min einai katoxyromeni sto .com . Me ti logiki poy les den tha eprepe na yparxei kanena .gr!!!!

Άβαταρ μέλους
telxinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από telxinas » 23 Σεπ 2002 03:39

DimitriosX έγραψε:Kathe 5 deyterolepta pianete ena .com domain name . Yparxoyn arketa ekatommyria lexeis oi opoies einai kataxorymenes se .com. Episis den yparxei lexi apo apo to lexiko poy na min einai katoxyromeni sto .com . Me ti logiki poy les den tha eprepe na yparxei kanena .gr!!!!
Dokimase to :-)

Άβαταρ μέλους
Serpatinas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Serpatinas » 23 Σεπ 2002 12:16

Kai egw pistevw oti kati tetio den isxyei Telxina, dioti einai einai adinath i efarmogh tou, alla kai dioti einai teliws paralogo.
Px to yahoo.gr den htan register kai plirwse h yahoo na to parei?
Mipws theleis na kanw register to www.attractionnet.gr ? :P :P :P :lol: :lol: :P :P :P gia na sto apodiksw? :P :P
Αγ
Ρούχα στο DRESS

Άβαταρ μέλους
hohios
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από hohios » 23 Σεπ 2002 13:18

Στα domain, όποιος πρόλαβε... Ότι βρεις και δεν είναι κλεισμένο, αν έχεις λεφτά το κλείνεις.
Εκτός από domain 2 γραμμάτων που ίσως δηλώνει κάποιο λογότυπο κάποιας μεγάλης εταιρίας
π.χ. www.bp.gr <- British Petrolium
Εκεί έχεις πρόβλημα (τουλάχιστον για τα .gr domains). Χαρτούρες, εξακρίβωση στοιχείων, και φυσικά αν δεν είσαι εκπρόσωπος της BP... τότε "άντε γεια..." :-? )

Λοιπόν κάτι άσχετο τώρα....
Ετοιμάστε όλοι τις λίστες σας γιατί....
το .eu έρχεται !!!!!!!
Άντε να πάρουμε κανά domain της προκοπής....
ας πούμε www.sclavos.eu :o

Απάντηση

Επιστροφή στο “Θέλω την γνώμη σας για την Σελίδα μου...”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες