Ποιο παιχνίδι Rpg θεωρείτε το καλύτερο;

Video games για PC, On Line παιχνίδια και παιχνίδια για κονσόλες.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nh04
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nh04 » 12 Ιουν 2006 14:03

Άγορασα το Guild Wars , την παρασκευή έρχεται. Είναι το καλύτερο για δεν παίζουν ρόλο τα λβλ και τα ιτεμς αλλά η ικανότητα και το μυαλό του χρήστη.

Έχω παίξει και ΜU και Lineage 2 Pvp στον Thegame όπως και Runascape αλλά τίποτα σαν το Guild Wars.

Ίσως να το κοντράρει το WοW , αλλα και πάλι το προτιμώ... Δεν τελιώνει ποτέ , συνεχώς βγαίνουν νέες εκδόσεις όπως το Factions και απο ότι διάβασα σε λίγο καιρό βγαίνει και τρίτο...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 12 Ιουν 2006 15:42

Ναι αλλά με χαλάει το ότι οταν βγαίνεις έξω από την πόλη για να κάνεις quests πρέπει να εισαι μόνος ή να βλέπεις μόνο τα μέλη του πάρτυ. Αυτό με χαλάει, όπως και το ότι ενώ έχεις δεκάδες skills μπορείς μόνο να χρησιμοποιήεις μόνο 8 από αυτά στα quests. Δλδ, τι γίνεται; τα άλλα τα θυμάσαι μόνο μέσα στην πόλη;
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
Connor MacLeod
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Connor MacLeod » 23 Ιουν 2006 10:14

Αν πούμε για καθαρόεμο RPG και όχι μπασταρδεμένα RPG/STRATEGY RPG/ACTION για εμένα το Sacred μακράν το καλήτερο.
Τωρα όπως είπα αν μπλέξουμε και τα άλλα ειναι το Heroes of might and magic 3D(2006)
Και το oblivion,Gothic III(Tο πρώτο έχει κοριφέα γραφικα, με το δέυτερο να ειναι πολύ κοντα)
(Και τα δύο έχουν τρομερή φισική)
Meizu MX5(5.5"/8Core/3GB/32GB/Sony IMX220 20.7MP)
PC 27'' (3770@3.4/16GB/560SE/500GB SATA3/650W S12G)
Mac mini (2.5GHz/8GB/6630/90GB GorsairGT)

Άβαταρ μέλους
filip_grk
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filip_grk » 09 Ιούλ 2006 19:03

Λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε την κατάσταση ... To WoW και το Lineage είναι Massively Multiplayer Role Playing Game . Οπότε μάλλον αυτά τα παιχνίδια δεν συμπεριλαμβάνονται σε αυτο το post .

Κατά την γνώμη μου το καλύτερο RPG (για την ακρίβεια Action RPG) είναι το Diablo (όχι μόνο το DIablo II αλλά και το Diablo I) ...

Τα συμπεράσματα δικά σας !!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑΑΑΑ !!! :D :D
Εικόνα

The World Is Going To Hell And I Am Driving The Bus ...

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 09 Ιούλ 2006 21:39

Εντάξει δε μπορώ στον τίτλο να γράφω 82679 είδη παιχνιδιών :) Και αφού και τα ΜΜRPG είναι RPG συμπεριλαμβάνονται κι αυτά.

Κάτι άλλο τώρα, στον Lineage official παίζει κανείς; Έχω ένα φιλαράκι που καίγεται σχεδόν καθηνερινά. Ξέρετε τί κάνει όμως; Σκοτώνει μόνο τέρατα (mobs). Όλα τα lvl και τα 74 που είναι τώρα τα έχει αποκτήσει σκοτώντας τέρατα. Αυτό είναι φυσικό να το κάνεις σε κάποιον private server. Αλλά και στον official; Μου φαίνεται αδιανόητο να δίνω λεφτά κάθε μήνα και το μόνο που να κάνω είναι να σκοτώνω τερατάκια συνεχώς. Και αναρωτιέμαι, είναι πράγματι αυτό το l2; Μήπως ο ορθόδοξος τρόπος για να ανεβάσεις lvl ειναι τα quest και ο φίλος μου λόγω των ελάχιστων αγγλικών που ξέρει δεν τα έχει ανακαλύψει; :-?
:arrow: Αν προσπαθείς πολύ για να πετύχεις κάτι, ίσως το κάνεις με λάθος τρόπο...

Άβαταρ μέλους
Juventinos^GR
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Juventinos^GR » 16 Ιούλ 2006 03:34

Epekse MU gia 1 xrono.Mesa se auton ton xrono prolava na pekso se panw apo 75 private servers,na ginw gnwstos,na peraso tous filous moy kai stin sunexeia auth i idioi pou epezan 4-5 xronia na niwthoun noobs mprosta moy kai oi erwtiseis tous na me kourazoun afantasta!
(Eidika otan ekana diko mou server..)alla entaksei filarakia eixame ginei :wink:
Meta apo 1 xrono liwsimatos to stamatisa.Den arxisa allo kai den skopeuo na to kanw.Pleon to 8ewro xasimo xronou kai ..logikis...Opios mpei gera sto kolpo exei kaei 100%.Egrafa eksetaseis kai koimomoun stis 3 h 4is h wra to vradi gia na min me perasoun sta rankings.den evgena gia ton idio logo.Otan arxisa na aisthanome asxuma kai na niotho ta filarakia moy na apomakrunonte mesa se 10 lepta eixa paei kai sta 3 pc pou exw kai ta diaolosteila kai arxisan na ksanazw san anthropos ksana..
Giauto se opion den exei arxisei kalutera na min to ksekinisei.Elpizo mesa apo auto to post moy na deikso se pithanoun "kamenous" ti mporei na pathei kaneis ..kai na fantastite oti ksekinisa gia plaka katw apo pieseis :wink: :wink:

Άβαταρ μέλους
Sardanapalos

Δημοσίευση από Sardanapalos » 29 Οκτ 2006 20:34

Paidia ta exw paiksei ola auta ta RPG games p lete(ta online ennow opws Lineage II,Guild Wars alla exw paiksei kai World of Warcraft) to lineage to epaiza epi 4 xronia allaksa girw stous 10 server kai dn katalava tpt
to guild wars to epaiza gia 2-3 mines kai piga enan char 20 lvl(me liga logia to GW dn leei epeidi exei mono 20 lvls) -xultimatex to Guild Wars dn exei sindromi-
kai telos twra paizw pia to World of Warcraft paidia klasis anwtero paixnidi RPG an kai ta grafika kapws cartoon dn sigkrinetai me L2 kai GW
ara egw proteinw WoW k as exei kai sindromi
dn einai polla 28Euro ana 2 mines

Άβαταρ μέλους
FotiSpeaking@

Δημοσίευση από FotiSpeaking@ » 30 Οκτ 2006 22:54

egw re gmt, exw account sto w.o.w alla den yparxei xronos logw sxoleiou...
Εικόνα
Right now, as you read this,
7 Million people are having SEX!
And you're on the computer!
omg...you must be a psycho....

Άβαταρ μέλους
misato

Δημοσίευση από misato » 15 Νοέμ 2006 10:16

Πάω και εγώ μια μέρα πριν κανά μήνα ανυποψίαστη να αγοράσω ένα παιχνίδι δώρο για το ps για τον φίλο μου. Κοιτώντας από εδώ κοιτώντας από εκεί πέφτει το μάτι μου πάνω στο Lineage C5 (δεν τυφλωνόμουν καλύτερα εκείνη την ώρα) το οποίο ήταν και σε καλή τιμή και λέω δεν το παίρνω τι έχω να χάσω. Τι έχω να χάσω??? Πάει αυτό ήταν από τότε τραγουδάω …tι νόημα έχει η ζωή χωρίς το Lineage στο pc (iiiii) ehheh :D Αρκετά καλό αλλά σου βγαίνει η πίστη από 35lvl και μετά ανεβάζεις σαν χελονοninjaki!!! Επίσης τα quest είναι παρανοϊκά θέλει να σκοτώσεις π.χ. 300 τέρατα και σου δίνει ένα καλάμι ψαρέματος (δεν κάνω πλάκα) !!!!!
"watashi wa ikiru"

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 17 Νοέμ 2006 20:04

Και γενικά γιατί να παίζεις κάτι στο οποίο επαναλαμβάνεις το ίδιο; (να σκοτώνεις mobs)
Έχω αρκετούς φίλους που παίζουν και τους λυπάμαι.

Άβαταρ μέλους
misato

Δημοσίευση από misato » 19 Νοέμ 2006 20:28

xultimatex έγραψε:Έχω αρκετούς φίλους που παίζουν και τους λυπάμαι.
xmm...? :think: kai tous lupame?
"watashi wa ikiru"

Άβαταρ μέλους
megamak

Δημοσίευση από megamak » 25 Νοέμ 2006 02:15

filip_grk έγραψε:H apantisi stin erotisi poio einai to kalitero RPG olon ton epoxon exei dothei edo kai merika xronia ... To kalitero RPG einai to DIABLO 2 kai to expansion pack tou to Diablo 2 LoD ola ta upoloipa opos lineage , wow etc. einai ftines kopies tou diablo se 3d grafika !!! Ante na mathenoume .... O thrilos pote dn pethenei ....
:respect: μέχρι αηδίας...

Μακράν το καλύτερο, όλα τ'άλλα είναι για να κάνει κανείς απόσβεση στη κάρτα γραφικών και τη RAM... Και το κύριο κριτήριο (κατ'εμέ) για τα RPG δεν είναι προφανώς τα γραφικά, αλλά το gameplay του και πόσο εθιστικό είναι αυτό! Τεσπά, level 79 Paladin και συνεχίζω... Και αν δε βρω το Griswold's Legacy set δε θα σταματήσω!! :evil: :evil:

ΥΓ: Αν το έχει κανείς και το πουλάει μέχρι 10 ευράκια μέσα! :)
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
xultimatex
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από xultimatex » 26 Νοέμ 2006 00:11

Λοιπόν, θα αρχίσω να ζητάω τα πνευματικά δικαιώματα για τον τίτλο. Ήδη έχουν βγει άλλα δυο θέματα... :lol:

Άβαταρ μέλους
Burned
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Burned » 14 Ιαν 2007 19:54

TES IV:The obvillion
The time is now, the place is here. Stay in the present. You can do nothing to change the past, and the future will never come exactly as you plan or hope for.
Burned forum - The best g(r)eek forum !!!
Chuck Norris facts

LightForce
WebDev Moderator

Δημοσίευση από LightForce » 14 Ιαν 2007 21:26

και το Captive στην Amiga ήτανε πολύ ωραίο για την εποχή του.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Games (PC, On Line, Console)”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες