Μαθήματα AutoCAD2006

Ψάχνετε για δουλειά; Καταχωρήστε το βιογραφικό σας εδώ.

Συντονιστής: Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
civeng
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από civeng » 22 Ιουν 2005 11:59

Μαθήματα AutoCAD 2006.
Παρέχονται Σημειώσεις, Βιβλιοθήκη Blocks,Tips&tricks,υποστήριξη και μετά τα μαθήματα.
Eκπτώσεις σε φοιτητές-τμήματα 2-3 ατόμων.
Πληροφορίες info@civilengin.com www.civilengin.com

Άβαταρ μέλους
mechpanos
Honorary Member
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από mechpanos » 22 Ιουν 2005 14:42

Για πες και καμιά τιμή ρε μεγάλε! Πόσο πάει για 3 άτομα δηλαδή? Και πόσες ώρες διαρκούν τα σεμινάρια, μέχρι την απόκτηση πιστοποίησης? Γιατί φαντάζομαι, το νόημα είναι η απόκτηση πιστοποίησης αλλιώς παίρνω ένα βιβλίο και το μαθαίνω μόνος μου, πρακτικά.
Τι κάνεις την διαφήμιση και μας παραπέμπεις στο site σου? Οόοοχι εδώ θα τα συζητήσουμε αυτά, θα σε περάσουμε από κόσκινο! (με την καλή έννοια έτσι :wink: )
Λοιπόν εγώ ενδιαφέρομαι για κάνα AutoCAD αλλά δεν βρήκα επιπλέον πληροφορίες. Επειδή είμαι μηχανολόγος, με ενδιαφέρει το μηχανολογικό σχέδιο και όχι τόσο αυτά που έχουν να κάνουν με πολιτικούς μηχανικούς.

Λοιπόν περιμένω έξτρα πληροφορίες!!!
Πύργος θεός Πανηλειακός!!

Άβαταρ μέλους
cordis
Administrator, [F|H]ounder, [C|S]EO
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από cordis » 22 Ιουν 2005 16:08

τιμές με pm...
Δεν απαντάω σε προσωπικά μηνύματα με ερωτήσεις που καλύπτονται από τις ενότητες του forum. Για ο,τι άλλο είμαι εδώ για εσάς.
- follow me @twitter

Άβαταρ μέλους
civeng
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από civeng » 13 Ιούλ 2005 15:11

καλησπέρα παναγιώτη,
λίγο καθυστερημένα είδα το post σου.
Μπορείς να ακολουθήσεις το link www.civilengin.com και να δείς τον ισχύοντα ενδεικτικό τιμοκατάλογο.Εάν δεν σε καλύπτει , μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου για περισσότερες λεπτομέρειες στο τηλ. 6978870736.
-Σε ενημερώνω ότι εάν πρόκειται για ιδιαίτερα μαθήματα γνωρίζεις προφανώς ότι ακόμα δεν έχει βρεθεί αντίστοιχη πιστοποίηση.Εάν σε ενδιαφέρει η βεβαίωση , συνεργάζομαι και με 2 εργαστήρια ελεύθερων σπουδών.Επίσημη πιστοποίηση AutoCAD αναγνωρισμένη επισήμως από δημόσιους φορείς κτλ δεν υπάρχει. Τo μόνο πιο επίσημο(και πιο ακριβό) που μπορείς να κάνεις είναι ένα σεμινάριο σε σχολή που θα σε οδηγήσει σε ECDL CAD ή ένα σεμινάριο σε σχολή που συνεργάζεται με την Αutodesk.
-Είναι στο χέρι σου τι θέλεις , να μάθεις σωστά το πρόγραμμα ή να το μάθεις σωστά και να πάρεις και βεβαίωση αλλά να σου κοστίσει τα διπλά τουλάχιστον?
(κόστος σε συνεργάτη Autodesk ~750euro/60ώρες)

(Πάντως,στον ιδιωτικό τομέα καμία πιστοποίηση δεν είναι καλύτερη από την πράξη και την ταχύτητα κυρίως με την οποία θα παράγεις έργο.Τα σεμινάρια και οι βεβαιώσεις που προσκόμιζα σε υποψήφιες εργοδοσίες οδηγούσαν ΜΟΝΟ σε δοκιμαστική άσκηση στο CAD.Mόνο αφελής θα σε προσλάβει χωρίς να σε δοκιμάσει)

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Ιούλ 2005 15:44

Edw kaneis lathos. Pistwpoihsh gia to Autocad yparxei mono pou einai sta agglika. Apo to Ecdl!

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από manolism » 13 Ιούλ 2005 15:48

Αυτό είπε ο civeng!
Ότι μόνο η ECDL δίνει πιστοποίηση.

Δεν είναι βέβαια τίποτα επίσημο απλά το δίνει ένας διεθνώς αναγνωρισμένος φορέας όπως η ECDL

:P

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Ιούλ 2005 15:57

Nai alla apo oti kserw mporeis na kaneis mathimata kai aplws na pas se mia sxolh na bgaleis karta symetoxhs stis eksetaseis kai na pareis meros,... Den xreiazete na kaneis mathimata sth sxolh.

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από manolism » 13 Ιούλ 2005 16:02

Όχι δεν είναι υποχρεωτικά τα μαθήματα. Αν ξέρεις Autocad τότε απλά πιστοποιείς τις γνώσεις σου.

Νομίζω ότι το ανέφερε γιατί η ECDL ζητάει συγκεκριμένα πράγματα τα οποία δεν είναι σίγουρο αν θα τα γνωρίζει ο εξεταζόμενος και οι σχολές έρχονται να καλύψουν αυτό το κενό.

:D

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Ιούλ 2005 16:06

nai alla kai o civeng den tous ta prosferei afta? Opote mporei na tous diksei thn ylh! Alloste ean ksereis pas kai perneis to book kai apo ekei blepeis thn ylh pou tha eksetasteis!

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από manolism » 13 Ιούλ 2005 16:12

Εννοείται.

Αλλά εκ πείρας σου μιλάω αν θες -λέμε τώρα- 20 ώρες μαθήματα, με το βιβλίο θες τουλάχιστον 60.

Βέβαια είναι πολύ πιο οικονομικό αλλά πολύ πιο χρονοβόρο.

Άσε που άμα κοπείς μία φορά μετά είναι σίγουρο ότι θα κάνεις τα μαθήματα

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από Basilakis » 13 Ιούλ 2005 16:16

Milhsa gia to ean ksereis AutoCad kai aplws theleis thn pistopoihsh.

(kala den kserw ean to exete parathrhsei alla grafoume poly grhgora apanthseis! BOSS kamia afkshsh!)

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από manolism » 13 Ιούλ 2005 16:18

Δυστυχώς πολλοί λένε ότι ξέρουν αλλά... :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

Άβαταρ μέλους
civeng
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από civeng » 14 Ιούλ 2005 08:53

καλημέρα παιδιά,
η βεβαίωση ECDL CAD δεν είναι αναγνωρισμένη από το κράτος(δηλ.σε διαγωνισμούς κτλ δεν αποτελεί επίσημο αποδεικτικό γνώσης).Απλά είναι μια βεβαίωση από φορέα ο οποίος τον τελευταίο καιρό ,"κονομάει" από παντού.Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι και αξιόλογη ή ότι ίσως σε λίγο καιρό θα είναι και άτυπα αναγνωρισμένη στον ιδιωτικό τομέα.Απλά εάν ψάχνεις για δουλειά και διακοσμείς και το βιογραφικό με μια πιστοποίηση παραπάνω ,ακόμα καλύτερα.Βέβαια τέτοιες,αντίστοιχης αξίας,βεβαιώσεις δίνουν χίλιοι δυό άλλοι φορείς (εργαστήρια πανεπιστημίων/ΤΕΙ που διοργανώνουν σεμινάρια,φορείς όπως το ΤΕΕ και η ΣΤΥΕ κτλ).
Εάν "ξέρεις" AutoCAD (ποιός μπορεί να το κρίνει αυτό άραγε,εκτός από την ίδια τη δουλειά?)τότε πράγματι γιατί να μην έχεις και μια βεβαίωση?Αρκεί βέβαια να μην αρκεστείς σ'αυτό γιατί είναι ένα πρόγραμμα που όσο ασχολείσαι τόσο μαθαίνεις.Δεν είναι Word/Excel.

Άβαταρ μέλους
civeng
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από civeng » 14 Ιούλ 2005 08:53

Προσωπικά,ασχολούμαι εδώ και 8 χρόνια,έχω κάνει 3 σεμινάρια,τα τελευταία 3 χρόνια αποτελεί το βασικό εργαλείο μου (στην βασική μου δουλειά) και επίσης, το διδάσκω σε 2 πολύ καλές σχολές υπολογιστών αλλά ακόμα δεν έχω πεί ότι το ξέρω ρε παιδιά!
Όσον αφορά την ύλη των μαθημάτων: Εξαρτάται τι στόχους έχει ο εκπαιδευόμενος,εάν θέλει να μάθει Autocad ή να περάσει την εξέταση.Τώρα ,το θέμα εάν μπορείς να το μάθεις μόνος σου,ίσως αλλά σε πολύ μεγαλύτερο χρονικό διάστημα,μήνες ( πχ το βιβλίο του Omura είναι 1300 σελίδες).Άλλωστε το Autocad έχει πάνω από 300 εντολές και 500 μεταβλητές.

Άβαταρ μέλους
civeng
Επικοινωνία:

Μαθήματα AutoCAD2006

Δημοσίευση από civeng » 14 Ιούλ 2005 08:59

σόρυ δεν το πρόσεξα πρίν......
Η ΚΑΠΡΟΥΖΟΧΩΡΑ πού είναι basilakisweb?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αναζήτηση Εργασίας”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες