Μήπως θα μείνουμε...στην απ'εξω?

Σχόλια από τον χώρο του Web Design, Web Development.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Ιουν 2005 20:17

Μηπως το adsl θα αφήσει τους χρήστες με συνδεσεις χαμηλων ταχυτητων στην απ'εξω?Πολλες σελίδες εχουν ηδη βαρύνει για συνσεσεις pstn akoma kai isdn με αποτελεσμα ή την μειωμενη εως καθόλου πρόσβαση stis selides γιατι ουτε θελουν να περιμενουν μια αιωνιοτητα να δουν μια σελίδα ουτε θελουν να καταχρεωθουν απο τις πολλες ωρες online. Αυτο δεν θα ηταν πρόβλημα σε αλλες χωρες αλλα στην Ελλαδα οπου οι τιμες σου τρωνε το μηνιατικο για πλακα τι θα γινει? μηπως τελικα θα μεινουμε στην...απ'έξω :question:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stathis την 10 Ιαν 2007 20:31, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Ιουν 2005 20:32

Δεν νομίζω... Κανένας web designer που σέβαιτε τον ευατό του δεν θα το έκανε αυτό... Ίσως σιγά σιγά αρχίσει να γίνετε χρήση των νέων τεχνολογιών αλλά δεν νομίζω πως αυτό θα γίνει εις βάρος μας!

Άβαταρ μέλους
manolism
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manolism » 24 Ιουν 2005 20:34

Όπως και οι περισσότεροι σχεδιάζουν για 800x600 ανάλυση.

Πάντα για το ευρύ κοινό.

emphasy
Honorary Member

Δημοσίευση από emphasy » 24 Ιουν 2005 20:36

Egw pusteuw pws pia to 800x600 prepei na stamatisei giati yparxoun kai typades san kai emena me 1600x1200 kai einai astanapane oso gia ta grammata ta suni8isa :P

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Ιουν 2005 20:48

Basilakisweb έγραψε:Δεν νομίζω... Κανένας web designer που σέβαιτε τον ευατό του δεν θα το έκανε αυτό... Ίσως σιγά σιγά αρχίσει να γίνετε χρήση των νέων τεχνολογιών αλλά δεν νομίζω πως αυτό θα γίνει εις βάρος μας!

μα αυτο ειναι που συζηταμε οι νεες τεχνολογιες (βλεπε ADSL) κοστίζουν και μαλιστα αρκετα ωστε μια μικρη πλειοψηφια να εχει συνδεσεις υψηλης ταχυτητας......
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stathis την 10 Ιαν 2007 20:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
fiskilis
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από fiskilis » 24 Ιουν 2005 21:01

ο καθε σχεδιαστης κρινει απο τα στατιστικα της σελιδας του που θα την προσαρμοσει σε τι αναλυση κτλ
οσο για το dsl νομιζεις οτι με το που εχεις τετοια γραμη ελυσες τα προβληματα σου ??
μαλλον οχι το αντιθετο
οσο ποιο πολλοι βαζουν στην περιοχη σου τοσο θα χαμηλωνη και σε εσενα η ταχυτητα και καποια στιγμη θα χτυπιεσε κατω και θα απορεις γιατι δεν πας σωστα απο ταχυτητα

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 24 Ιουν 2005 21:12

Μα οταν φτασουμε σ'αυτο το επιπεδο δηλαδη ολοι να εχουμε dsl τοτε θα μπουν σε λειτουργια δικτυα οπτικων ινων με τις ιδιες και μεγαλυτερες χρεωσεις για την αναβαθμιση των γραμμων μας και των εγκαταστασεων κλπ κλπ κλπ.... οποτε...ακρη με χαμηλες χρεωσεις δεν θα βρουμε ποτε.

Ισως φταιει και το μονοπωλειο καθως αν μια εταιρια αναπτυξει δικο της δικτυο για να μην στηριζεται στις γραμμες του οτε , οι τιμες θα πεσουν λογω ανταγωνισμου και αν αναπτυχθουν κι αλλες εταιριες (που δεν την βλεπω σωα την δουλεια γιατι στο τελος τα καλωδια θα ξεχειλιζουν,και αντι να κανουν επισκευες στο δικτυο τους θα κανουν σε αλλου) θα ειμαστε (λεμε τωρα) ολοι χαρουμενοι κι ευτυχισμενοι :hammer:

βλεπω πολλες ταινιες λετε??

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 24 Ιουν 2005 21:23

Hdsl κ.τ.λ.

Μην μασάτε... Δεν πρόκειτε να γίνει κάτι τέτοιο... Καταρχήν τέτοια site θα στοίχιζαν ποίο πολύ... Οπότε ποίος θα έφτιαχνε τέτοια σελίδα;

Άβαταρ μέλους
EneMe
Super Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από EneMe » 25 Ιουν 2005 01:07

Basilakisweb έγραψε:Δεν νομίζω... Κανένας web designer που σέβαιτε τον ευατό του δεν θα το έκανε αυτό... Ίσως σιγά σιγά αρχίσει να γίνετε χρήση των νέων τεχνολογιών αλλά δεν νομίζω πως αυτό θα γίνει εις βάρος μας!
Ξέρεις πολλούς τέτοιους έλληνες; :P

Άβαταρ μέλους
Stathis
Photography Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stathis » 25 Ιουν 2005 16:22

EneMe έγραψε:Ξέρεις πολλούς τέτοιους έλληνες; :P
σωστος........................................................

ισα ισα που ο designer αφου θα γνωριζει την υπαρξη γραμμων υψηλων ταχυτητων να φορτωσει τη σελιδα του με ενα intro 1mb γιατι ολοι ξερουμε οτι ολοι οι ελληνες εχουνε συνδεση 1024 και σε μερικα secs η σελιδα θα κατεβει

(ψιλοκλεμενο το : ενα intro 1mb γιατι ολοι ξερουμε οτι ολοι οι ελληνες εχουνε συνδεση 1024 και σε μερικα secs η σελιδα θα κατεβει)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Stathis την 10 Ιαν 2007 20:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Basilakis
PHP Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Basilakis » 27 Ιουν 2005 12:03

Εδώ τα χαλάμε... Εάν ξέρω πολούς τέτοιους Έλληνες δεν με ενδιαφέρει... Με ενδιαφέρει να τους βλέπω στην πράξη.

Και εάν δεν μπορούν να φτιάξουν κάτι που να μου αρέσει και να είναι εύκολη η πρόσβαση... Τότε καλύτερα να μην το δώ... Ποίος θα κερδίσει?

Απάντηση

Επιστροφή στο “Web Usability & Accessibility”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες