Σχεδιασμός ψηφιακού οδικού χάρτη στο Internet

Ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την HTML, XHTML και την κατασκευή σελίδων για το Web.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 23 Σεπ 2002 19:00

Θέλω να σχεδιασω εναν οδικο χαρτη της πολης μου και να τον ανεβασω στο Internet. Θελω να γραφω την οδο και να μου την βρισκει στον χαρτη. Το ArcIMS ειναι καλο σαν προγραμμα για αυτην την περιπτωση? Οποιος το εχει χρησιμοποιησει εχει βρει δυσκολιες πουθενα? Απο γλωσσες προγραμματισμου ποια πιστευετε οτι ειναι η πιο σωστη για αυτο το θεμα? Χml, vb.net, Ηtml, Java ή κατι άλλο? Mπορειτε να μου προτεινετε αναλογου περιεχομενου site εκτος απο τα κλασσικα in.gr flass.gr κτλ. και τελος τι θα πρεπει να υποστηριζει ο server για κατι τετοιο?

Άβαταρ μέλους
Panos Galanis

Δημοσίευση από Panos Galanis » 24 Σεπ 2002 10:01

Nick, δεν εχω ιδέα για το ArcIMS αλλα ... λογικα πρεπει να ειναι κατι σαν Χαρτης / scan τεμαχισμος *τετραγωνακια (χεχε) και μια Βαση με στοιχεια της μορφης το χ τετραγωνακι περιεχει ψ οδοι καθε οδος ζ Νουμερα και το καθε νουμερο α,β συντεταγμενες πανω στο χαρτη ..... εναι πολυ δουλεια .. νομιζω ... αλλα αν εχεις να κανεις με την πολη σου .... :)

Γλωσσες ... ASP,Perl.... αλλα μπορεις να χρησιμοποιησεις οτιδηποτε διαβαζει parameters (GET|POST) ... και μπορει να διαχηριστει (Array|list) ... ακομα και με javascript (GET only) μπορεις να το κανεις ! :lol:
Human beings, who are almost unique in having the ability to learn from the experience of others, are also remarkable for their apparent disinclination to do so. - Douglas Adams

Απάντηση

Επιστροφή στο “HTML και XHTML”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες