Προβλήματα με το windows media player 10

Προβλήματα που αντιμετωπίζουμε χρησιμοποιώντας τα Windows και τα προγράμματά τους. Νέα & ειδήσεις.

Συντονιστές: Super-Moderators, Software & Hardware Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
weblink

Δημοσίευση από weblink » 27 Ιουν 2005 12:32

1.Έχω διαγράψει κάποια αρχεία-δίσκους από το pc (κι από τον κάδο ανακύκλωσης) αλλά παρ' όλα αυτά το windows media player επιμένει να μην θέλει να μου τα σβήσει από το Library πείτε καμιά λύση γιατί τα χω πάρει στο κρανίο :hammer: :hammer: (καλά μην μου πείτε κάντο remove και βάλε winamp κ.α.... το pc δεν είναι δικό μου. Είναι ενός φίλου και καλώς ή κακώς τον βολεύει το πρόγραμμα...τι να κάνουμε)

Όταν γίνεται update info σε ένα album από το διαδίκτυο πέρα από τις πληροφορίες του δίσκου κατεβαίνει και η φωτογραφία από το εξώφυλλο

2.Που αποθηκεύεται αυτό το image - αν πηγαίνει στο folder του δίσκου γιατί δεν φαίνεται ? (υπάρχει επιλογή "show hidden files & folders")

3.Πως γίνεται να μπουν σε δίσκους που δεν εμφανίζουν τα εξωφυλλά τους άλλα images (πολύ πιθανόν να μην χρειάζεται αυτή η ερώτηση εάν απαντηθεί η προηγούμενη - αλλά επειδή microsoft είναι αυτή... ποτέ δεν ξέρεις)

thanks in advance :)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος weblink την 27 Ιουν 2005 15:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 27 Ιουν 2005 12:34

Εμένα τα εξώφυλα τα αποθηκεύει στα folders του κάθε δίσκου, σε .jpg και με hidden properties

**για Μedia Player 10
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Άβαταρ μέλους
weblink

Δημοσίευση από weblink » 27 Ιουν 2005 15:50

id12586 thanks - προφανώς και το τσέκαρα αυτό αλλά το περιέργο είναι ότι ενώ στα properties η φωτογραφία φαίνεται επιλεγμένη για το thumbnail του φακέλου όταν ανοίγεις τον φάκελο δεν υπάρχει ένδειξη κανενός image... σχιζοφρένεια :x :o :evil: :doh: :myeye:

id12586
στις καρδιές μας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από id12586 » 04 Ιούλ 2005 15:23

Πάντως το artwork που "κατεβάζει" ο WMP έχει σίγουρα hidden properties..
Chris at your Services
ΕικόναSacame de Aqui

Απάντηση

Επιστροφή στο “Windows Software Guide”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης