Μποϊκοτάζ Ολυμπιακών Αγώνων "Λονδίνο 2012"

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα και διάφορα άλλα θέματα.

Συντονιστής: Super-Moderators

Άβαταρ μέλους
Son^Goku
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Son^Goku » 09 Ιούλ 2005 15:23

Υ.Γ. Και τα μάρμαρα δικά μας είναι και καλά κάνουμε και τα θέλουμε πίσω!!!!!!
Μόνιμος κάτοικος Θεσσαλονίκης 8)
Rules Are Meant To Be Broken
Η υπογραφή μου

Άβαταρ μέλους
Rapid-eraser
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Rapid-eraser » 09 Ιούλ 2005 15:25

Basika eimai o protos pou tous ekrakse olous gia tis epi8eis tous ekei.
Eivai gvosto gia tous bavdalismous kai ta 8imata alla kai tis katastrofes ilikes kai i8ikes pou exouve proksevisei se afta ta krati.

Afto pou dev afivouve tov kosmo va katalabei eivai oti to avtartiko twv polewv pou epibalouve oi katapiesmevoi kai diokomevoi apo tov topo tous av8ropoi dev prokete va elegx8ei pote apo teis "G8" xores me tous pavakribous eksoplisoume kai tnv asfalia tous.

Alla eivai ksereis kai to allo o amerikavos 8elei kai tnv pita olokliri kai to skilo xortato ... kala va pa8ouve, oxi tipota allo gia va miv kokorebovte dld.
Cu, Rapid-eraser, Tα αγαθά copies κτώνται.
Love is like oxygen, You get too much you get too high
Not enough and you're gonna die, Love gets you high

Άβαταρ μέλους
janas
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από janas » 11 Ιούλ 2005 17:30

cordis, λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω μποικοτάζ στο σκωτσέζικο ουίσκι με τίποτα.!!!!!!!!

Άβαταρ μέλους
geraki
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από geraki » 11 Ιούλ 2005 19:15

Ωχ! Άμα πω ότι πίνω μπέρμπον θα στιγματιστώ! :-?
Εικόνα ← Αυτό το έκλεψα απ'τον Eneme.

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 11 Ιούλ 2005 19:44

Mahadeva έγραψε:Να και ένας ακόμα Έλληνας που ζητά την επιστροφή των μαρμάρων.
Λες και αν ήταν τα μάρμαρα εδώ θα ήταν καλύτερα
Από τη στιγμή που δεν σεβόμαστε ούτε την ακρόπολη , θα σεβαστούμε και τα μάρμαρα.
Επειδή κάποιος θέλει να τα δει μια φορά στη ζωή του όπως είδε και την ακρόπολη όταν πήγε εκδρομή με το σχολείο .
Μπράβο ευσυνείδητοι Έλληνες. Που έχετε υψηλό φρόνημα για την πατρίδα σας .
Δεν κοιτάτε τα χάλια της κοινωνίας μας τα μάρμαρα σας μάραναν . Που αν σας ρωτήσουν πως λέγεται ο ναός που βρίσκετε στην αρχαία αγορά θα σκέφτεστε μια ώρα να απαντήσετε και στο τέλος ούτε που θα το βρείτε
Δηλαδή επειδή ίσως, διότι δεν είσαι ποτέ σίγουρος για το τι θα γινόταν όταν μια πρόταση εμπερικλύει το ΑΝ, οι Έλληνες να μη έδιναν την απαραίτητη σημμασία στα μάρμαρα του Παρθενώνα δεν πρέπει να βρίσκονται στην Ελλάδα; Ας τα αφήσουμε στο εξωτερικό για προστασία;
Εντάξει ας τα αφήσουμε στους καθόλα πολιτισμένους Άγγλους να διοργανώνουν τα παρτάκια τους στην αίθουσα με τα μάρμαρα. -Τα οποία παρεπιπτώντως προσπάθησαν να "συντηρίσουν" με διάφορες ουσίες για να μη χαθεί το χρώμα τους με αποτέλεσμα να καταστρέψουν μέρος του μαρμάρου που είναι σκαλισμένα!-

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 12 Ιούλ 2005 09:32

Εγώ δεν έχω καταλάβει ποιός ο λόγος που εμπλέκετε τα μάρμαρα με το χτύπημα του Λονδίνου, είναι δύο εντελώς διαφορετικά θέματα, πιστεύω δηλ.
KGP έγραψε:min mplekete tis fourtses me alla pragmata....

o kathenas koitazei to sinferon tou kai ta "aderfia tou"

tora oti eimaste to monadiko anadelfo ethnos...kai oti den koitame san laos to sinferon mas einai koinos gnosto kai ekmetaleusimo....
Συμφωνώ απόλυτα με τον KGP σε αυτό που λέει, όπως και με τον Son^Goku.

WebLink απαντώ στην 1η απαντησή σου...Τι είπες τώρα???? μήπως αναρωτήθηκες γιατί εμάς δεν μας πειράξανε στους Ολυμπιακούς; (ή μήπως νομίζεις ότι δεν μπορούσαν? )
Και άν ποτέ μας πειράξουνε πρέπει να αναρωτηθούμε τον λόγο, τι κάναμε και ανταποδόθηκε το χτύπημα.
Και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που είσαι επιθετικός απέναντι στον John.

Επίσης Μrxxx συμφωνώ μαζί σου εκτός από ένα σημείο που ανέφερες:
MrXXX έγραψε:
Εν πάση περιπτώση, εγώ ήθελα από κάποιον άνθρωπο που θεωρεί αδικία την 11/9, αδικία τη Μαδριτή, αδικία το Λονδίνο, την γνώμη του για τα θύματα που οι "σωστοί" άφησαν πίσω τους. Βλέπει με το ίδιο μάτι ΚΑΙ αυτούς; Αν όχι, τι μπορεί να πει κάποιος για σένα; Το λιγότερο ρατσιστής, το χειρότερο είναι άσε.
Προσωπική άποψη είναι ότι δεν θεωρώ καθόλου αδικία το χτύπημα της 11/9, άσε που τίθεται και το θέμα ότι το κάνανε μόνοι τους μην ξεχνάμε ότι την ημέρα του χτυπήματος δεν υπήρχε ούτε ένας Εβραίος μέσα στα κτίρια, διότι ήταν για εκείνους κάποια εθνική εορτή τους.(λένε...)
Και πάλι πες ότι το όντως ειναι η ΑλΚάιντα, άν εσένα σου έίχαν ξεκληρίσει όλη την οικογένεια και την χώρα σου την είχαν καταστρέψει χωρίς λόγο (γιατί ο λόγος ήταν για τα πυρηνικά όπλα που δεν βρέθηκαν ποτε, και ο πόλεμος εδώ και 2 χρόνια συνεχίζεται με κόστος ανθρώπινες ζωές και όχι μόνο http://costofwar.com/ ) δεν πιστεύω ότι θα απήχες πολύ απο την κίνηση της εκδίκησης.
Να 'σαι σίγουρος ότι κάποια στιγμή θα μας επιτεθούν και εμάς για τα συμφεροντά τους, όλοι γνωρίζουμε ότι η Ελλάδα από γεωγραφικής άποψης και μόνο, ειναι η μοναδική χώρα στην γή όπου θέλουν οι αμερικάνοι να εκμεταλευθούν γιατι τους βολεύει για πάρα πολλά πράγματα και δοκιμές.

Όσο για τα μάρμαρα θα συμφωνήσω με τον ΜatrozoC
cordis έγραψε:Μποϊκοτάζ στο Ουίσκι
Ασφαλώς... ποτε δεν μου άρεσε το Ουίσκι :P :P

Άβαταρ μέλους
weblink

Δημοσίευση από weblink » 12 Ιούλ 2005 13:33

af έγραψε:Εγώ δεν έχω καταλάβει ποιός ο λόγος που εμπλέκετε τα μάρμαρα με το χτύπημα του Λονδίνου, είναι δύο εντελώς διαφορετικά θέματα
af έγραψε:Και δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που είσαι επιθετικός απέναντι στον John.

af η απάντηση σου καλύπτει και τα ερώτηματα σου :)
αυτό που ανέφερες κι εσυ είναι ο λόγος που και εγώ βγήκα εκτός εαυτού με το αρχικό και μοναδικό μήνυμα του Johny76

πιο λιανά
Μέχρι την ημέρα που τα μάρμαρα του Παρθενώνα αντικρύσουν ξανά τον Αττικό ουρανό, ούτε ένας Έλληνας αθλητής στην Ολυμπιάδα του Λονδίνου!
Υ.Γ. Η τραγική επικαιρότητα του πολλαπλού τρομοκρατικού χτυπήματος στο Λονδίνο, μία μέρα μετά την ανάθεση της Ολυμπιάδας του 2012 είναι ταυτόχρονα και τραγική ειρωνεία.
Είμαι σίγουρος ότι ένα πικρό μειδίαμα έρχεται τώρα στον καθένα σας…
Όταν ακριβώς μετά απο τα γεγονότα αυτά και οποιαδήποτε αντίστοιχα γεγονότα, το μόνο που έχεις να γράψεις είναι τα παραπάνω και με τον παραπάνω τρόπο εεεε μην περιμένεις και την σύμπνοια όλων που θα δουν το μήνυμα σου...

Δεν ξέρω... άμα δηλαδή άνοιγα ένα θέμα ακριβώς μετά την επίθεση στο Ιρακ και έγραφα για το πόσο θα ανέβει η τιμή του πετρελαίου και μόνο αυτό - και πως θα γεμισω τη σόμπα μου και τον καυστήρα μου πως θα ακουγόταν?
(τουλάχιστον αυτό έχει και ένα ελαφρυντικό έχει να κάνει με μια πρωτογενή αναγκη του ανθρώπου να ζεσταθεί... αλλά και πάλι φάουλ είναι άμα έχεις να πεις μόνο αυτό. Πόσο μάλλον για τα μάρμαρα εεε?)

σαν κάτι κοράκια δημοσιογράφους, αναλυτές, πολιτικούς και άλλα τέτοια ζώα (ζητώ ένα συγνώμη από το ζωικό βασίλειο) που στην επίθεση των Δυτικών Δυνάμεων στο Ιρακ για παράδειγμα το μόνο που ξέρανε να αναλύσουν ήταν την ακρίβεια που θα επέλθει στο πετρέλαιο και άλλες τέτοιες οικονομιστικες μ******ς λες και ο πόλεμος ήταν αυτονόητος...
λες και τα θύματα είναι απλά λογικό επακόλουθο... (ότι μας είναι ξένο και μακρινό είναι στατιστική - ότι είναι δικό μας δεν σηκώνουμε κουβέντα και ξεσπαθώνουμε...)
Δεν ξέρω σε ένα τρακάρισμα πια είναι η αυτόματη κίνηση? να κοιτάμε τις λαμαρίνες και τις ζημιές ή τους τραυματισμένους? κρίμα πολύ αλλοτρίωση....

Η ιστορία με όλα αυτά τα γενονότα (11/9, Μαδρίτη, Αγγλία, προσεχώς...Ιταλία....λέω εγώ τώρα) προφανώς και δεν είναι τόσο απλή και αυτό έχει γίνει αντιληπτό... σε λίγο καιρό έχουμε να δούμε πράγματα που θα μας αφήσουν και πάλι άφωνους... το ζήτημα γιατί δεν χτυπησαν την Αθήνα στους Ολυμπιακους χωράει μεγάλη συζήτηση και νομίζω ότι θα παει πολύ μακριά το πράγμα...(πάντως δεν έχω πρόβλημα άμα κάποιος το κρίνει απαραίτητο να το κουβεντιάσουμε... σημ:-υπό άλλο τίτλο θέματος και σίγουρα όχι αυτόν...-)

Όλα αυτά τα γεγονότα νομίζω ότι αξίζουν μια προσεκτικότερη προσέγγιση και σίγουρα υπό μια άλλή οπτική...η οποία κατα τη γνώμη μου δεν θα είναι τόσο ανάλαφρη λες και πρόκειται για κάτι που μας αφορά έμεσα ή και καθόλου...

...όταν κάτι δεν "ακουμπάει" τον κώλο μας δεν σημαίνει κι αυτόματα ότι αυτός είναι και αλεξίσφαιρος...

Άβαταρ μέλους
af
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από af » 12 Ιούλ 2005 13:43

weblink έγραψε: ...όταν κάτι δεν "ακουμπάει" τον κώλο μας δεν σημαίνει κι αυτόματα ότι αυτός είναι και αλεξίσφαιρος...
hhahaha αυτό είχε πλάκα, πέρα όμως απο αυτό συμφωνώ μαζί σου :)

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 12 Ιούλ 2005 13:47

weblink, νομίζω πως ερμηνεύεις τα λεγόμενα του παιδιού όπως θέλεις! Η ιστορία με τα μάρμαρα και το "μποϊκοτάζ" των Ολυμπιακών είναι ένα θέμα, και οι τρομοκρατικές επιθέσεις άλλο, γι' αυτό και έβαλε "Υ.Γ" για ν' αναφέρει τις θέσεις του για τις επιθέσεις!
Απλά έτυχε τα γεγονότα να έρθουν το ένα μετά το άλλο!

Άβαταρ μέλους
weblink

Δημοσίευση από weblink » 12 Ιούλ 2005 13:56

MatrozoC έγραψε:weblink, νομίζω πως ερμηνεύεις τα λεγόμενα του παιδιού όπως θέλεις! Η ιστορία με τα μάρμαρα και το "μποϊκοτάζ" των Ολυμπιακών είναι ένα θέμα, και οι τρομοκρατικές επιθέσεις άλλο, γι' αυτό και έβαλε "Υ.Γ" για ν' αναφέρει τις θέσεις του για τις επιθέσεις!
Απλά έτυχε τα γεγονότα να έρθουν το ένα μετά το άλλο!
δεν διαφωνώ μαζί σου κάθε άλλο

αν όμως το θεωρεί και ίδιος και πιστεύει ότι είναι διαφορετικά ζητήματα όπως λες και εσυ αλλά κι εγώ - ας κάνει δυο διαφορετικά posts γιατί πραγματικά έτσι από μόνο του δεν κολλάει και ελπίζω να καταλαβαίνεις το γιατί...
:wink:
:)

Άβαταρ μέλους
skeftomilos
Script Master

Δημοσίευση από skeftomilos » 12 Ιούλ 2005 18:16

Κύριοι μην τσακώνεστε. Οι διαπληκτισμοί στο Internet προκαλούν ρυτίδες (στις γυναίκες) και μείωση του μήκους του πέους (στους άντρες). :) Όσο για τα μάρμαρα του Παρθενώνα, νομίζω ότι η παραμονή τους στη χώρα του Shakespeare (κουνώ-λόγχη) για τόσους αιώνες τους έχει δωσει πρόσθετη αξία. Απόδειξη θα είναι οι τεράστιες ουρές που θα σχηματίσουν τα πλήθη, όταν κάποτε τα γλυπτά επιστρέψουν στο λαμπρό βάθρο ενός μίζερου ελληνικού μουσείου. Προσωπικά το θέμα δε με συγκινεί καθόλου, καθώς εγχώριο μάρμαρο εξακολουθεί να υπάρχει σε μεγάλες ποσότητες στο εσωτερικό της Πεντέλης. Κάποια στιγμή μάλιστα θα πρέπει να γίνει κάτι με αυτό το ενοχλητικό βουνό, που εμποδίζει την επέκταση της απείρου κάλλους πρωτεύουσάς μας προς βορρά. Τα μπάζα μπορούμε να τα ρίξουμε στο Σαρωνικό, επιτρέποντας ταυτόχρονη επέκταση της μητρόπολης και προς νότο. Ουδέν καλόν αμιγές καλού.

Btw διάβασα πριν λίγο εδώ στο φόρουμ μερικά ανέκδοτα με οδηγούς μετρό στο Λονδίνο. Ρίξτε μια ματιά αν δεν τα έχετε δει:
http://www.freestuff.gr/forums/viewtopi ... 255#148255
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.

Άβαταρ μέλους
MichalisS
Honorary Member

Δημοσίευση από MichalisS » 12 Ιούλ 2005 19:06

skeftomilos έγραψε:Ουδέν καλόν αμιγές καλού.
Ουδέν κακόν...
Όπως και "Ουδέν καλόν αμιγές κακού."!
Και γιατί να μη ρίξουμε και τον παρθενώνα και να τον κτίσουμε σ' ένα απόμερο νησάκι να μη πιάνει χώρο και στην Ακρόπολη να κτίσουμε ένα υπερσύγχρονο εμπορικό κέντρο;

Άβαταρ μέλους
weblink

Δημοσίευση από weblink » 12 Ιούλ 2005 19:16

skeftomilos έγραψε:Οι διαπληκτισμοί στο Internet προκαλούν ρυτίδες (στις γυναίκες) και μείωση του μήκους του πέους (στους άντρες).
skeftomilos...πρόσεχε τι θα απαντήσεις... :D

Άβαταρ μέλους
mrpc
WebDev Moderator
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mrpc » 12 Ιούλ 2005 19:47

Αφήστε τα εμπορικά κέντρα και τις βλακείες... εκεί θα χτίσω τη βίλα μου!

Άβαταρ μέλους
ledraweb
Honorary Member

Δημοσίευση από ledraweb » 12 Ιούλ 2005 23:39

mrpc έγραψε: εκεί θα χτίσω τη βίλα μου!
:roll: :roll: Εγώ την έχω στο παντελόνι...

:idea: :idea: :idea:

Όχι, άκυρο.
:oops: Ξέχασα ότι βρίσκομαι σε Ελληνικό φόρουμ και όχι κυπριακό... :oops:
None Of Us Is As Smart As All Of Us!!!

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα & Διάφορες Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης