Υπάρχει κάποιο script για αυτό;

Κώδικας, πληροφορίες, ερωτήσεις και απαντήσεις σχετικές με την JavaScript.

Συντονιστές: WebDev Moderators, Super-Moderators

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
eufonia

Δημοσίευση από eufonia » 27 Σεπ 2002 17:13

Καλησπέρα σε όλους.
Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιο script ή κώδικα, ώστε κάποιος που βρίσκεται στη σελίδα μου να μπορεί να μου στείλει ένα μήνυμα σε "πραγματικό χρόνο" .
Δεν εννοώ κάτι σαν chat.
Απλά πειραματίζομαι με ραδιοφωνικό σταθμό στο Internet και θα ήθελα οι ακροατές μου να κάνουν online αφιερώσεις...

Ευχαριστώ για τη βοήθεια εκ των προτέρω
Με εκτίμηση σε όλα τα μέλη του forum

eufonia

Άβαταρ μέλους
Nkapa
Honorary Member
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Nkapa » 27 Σεπ 2002 17:53

Mporeis na to kaneis me form mail alla prepei na to ypostirizei o server pou filoxenei ti selida sou. Diladi o xristis mporei na symplirwsei mia forma (Ta pedia ta kathorizeis esy posa kai pia theleis na enai) kata tin apostoli tis na sou 'rthei se mail pou exeis orisei esy? Mporeis na to deis auto ylopoiimeno sti selida tis ERa Aigaiou www.aegeannews.com

Kali epityxia

Άβαταρ μέλους
grjava
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από grjava » 28 Σεπ 2002 02:23

Υπάρχει και ένας άλλος τρόπος με cgi script. Δημιουργείς έναν messenger board και ο χρήστης μπορεί να επικοινωνεί μαζί σου. Μπορείς να ορίσεις αν βλέπουν άλλοι χρήστες τα μηνύματα ή όχι. Ένα παράδειγμα μπορείς να βρεις εδώ: http://grjava.com/bbs/index.sht .Το πρόβλημα είναι ότι εκτός του ότι ο server πρέπει να υποστηρίζει perl πρέπει να έχεις και λίγες γνώσεις εγκατάστασης cgi scripts. Αν σου αρέσει το script και θέλεις να το εγκαταστήσεις επικοινώνησε να στο στείλω μαζί με κάποιες οδηγίες.

Απάντηση

Επιστροφή στο “JavaScript και Frameworks”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες